Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.seeklogo.com/images/1/740-logo-6E10838713-seeklogo.com.gif

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Oprema, dodatki in tuning
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

Predelava na plin (LPG)

Pojdi na stran  1 2 3 4 [5] 6 ... 9 10 11
Avtor objava
volhart
20 okt 2009, 11:09
Član #699
Prijavljen dne: 06 apr 2008, 18:17
Lokacija: Skofja Loka
Objav: 2461
Se nea zanimiva!

www.avtoplin.com pravi, da je v primeru avtomobila na plin le temu potrebno menjati motorno olje na dvakrat daljsi interval. Ali je to res?

LP, Toni
Na vrh
alfaromeo
20 okt 2009, 12:08
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
Načeloma je to res, ker je plin kot gorivo čistejše od bencina.
A jaz bi se vseeno držal predpisanih intervalov, sploh pa pri bolj agresivni vožnji turbo motorja.
Na vrh
Damijan
20 okt 2009, 13:22
Član #30
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:33
Lokacija: Preshgain
Objav: 1932
Pri uporabi LPG-ja se interval menjave olja lahko podaljša, saj je olje drugače praktično neobremenjeno kot le s hlajenjem motorja in mazanjem.

Pri uporabi bencina za pogon motorja pa življenjsko dobo olja zmanjšuje bencin. Bencin je tudi razmaščevalec, kar zmanjšuje mazalne sposobnosti olja po določenem času.
Enako je z uporabo NOS-a, nitrovega oksida. Je zelo agresivni razmaščevalec, zato po predolgi uporabi motor zariba. Pa še višje temperature dosega pri izgorevanju kot bencin.

Kontra bencinu pa je diesel, ki ima mazalne sposobnosti. Zato imajo diesli daljše intervale menjave olja.

@alfaromeo: mislim, da bi se ti še moral spomniti enake debate na EX avtonet forumu, s strani uporabnika @Lancia (Jaka)...

[ Uredi 20 okt 2009, 13:24 ]
Na vrh
JaniT4
19 mar 2010, 22:00
Član #1189
Prijavljen dne: 25 jun 2009, 15:01
Objav: 15
Zanima me katere svečke uporabljate tisti, ki imate avto predelan na plin.

Lp, Jani
Na vrh
Damijan
20 mar 2010, 11:46
Član #30
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:33
Lokacija: Preshgain
Objav: 1932
Proizvajalec vžigalnih svečk DENSO ima v spektru svoje ponudbe tudi svečke, ki so namenjene avtomobilom z LPG instalacijo.

klik
Na vrh
Krajnik
20 mar 2010, 11:59
Član #1541
Prijavljen dne: 03 mar 2010, 18:33
Objav: 108
Jaz se vozim na plin sedaj že 2 leti, vgradil ga je pa že prejšni lastnik moje S40ke. Vgradnja je bila v Srbiji kar lahko potrdijo papirji ki sem jih dobil zraven.

Zadeva je montirana profi, ampak sem imel težave z elektronskim vbrizgom kar mi bojo še nastavili za normalno vožnjo je to popolnoma dovolj. Najprej sem moral zamenjat tudi vendil da se zapre na elektromagnet ko je tank pod dovolj velikim pritiskom. To pa mislim da je vse. Mislim da se tiste plinske naprave ne razlikujejo preveč od "evropskih" saj vseeno uporabljajo svetovno znane proizvajalce.

Lp
Na vrh
mihaelz
05 maj 2010, 15:06
Član #520
Prijavljen dne: 27 nov 2007, 11:08
Lokacija: TuPaTam
Objav: 446
Pozdravljeni, no od začetka odprtja te teme in zadnjih izkušenj je minilo že skoraj 2 leti, pa me zanima, če je kaj novega na področju ponudbe lpg sistemov, ali je kakšen vgrajevalec in določen sistem res priporočljiv. Kakšne so kaj zadnje izkušnje?

Jaz imam namen predelati že skoraj veterana in sicer 740 turbo intercooler z 155 konji, ki ima trenutno povprečno porabo okoli 10 l, redko skoči čez, nikoli pa čez 11l.

Katerega mojstra in sistem bi svetovali? Kakršnkoli nasvet dobrodošel. Kje se pa kaj najceneje toči plin? Moja relacija je Ljubljana-Sežana.



Na vrh
Beastmaster
05 maj 2010, 15:16
Član #111
Prijavljen dne: 02 dec 2006, 09:23
Objav: 1307
www.avtonaplin.si
Vgrajujejo Prins sisteme.... slovijo kot najboljši....
Na vrh
mihaelz
05 maj 2010, 16:30
Član #520
Prijavljen dne: 27 nov 2007, 11:08
Lokacija: TuPaTam
Objav: 446
Pa še to, v Plineksu je za Zavoli ali Reg OMVL cena 1400 Eur, v kar je že vštet 200 eur bonus Petrola, kar je mal sumljivo, ti povejo ceno, potem vprašaš za bonus od Petrola in je seveda ta že vštet.
Ma z Prinsovimi so baje imeli kar nekaj težav v zadnjih časih in jih menjavali brezplačno za drugo znamko ala Reg ali Zavoli? Lahko pa, da je to tudi kakšna antireklamna sabotaža. Kaj vem, na tem svetu je vse mogoče!
Na vrh
mihaelz
05 maj 2010, 16:44
Član #520
Prijavljen dne: 27 nov 2007, 11:08
Lokacija: TuPaTam
Objav: 446
Še pripenjam nujno obvestilo iz Zavolijeve strani, ki mi je nekako sumljivo!?

http://www.zavoli.si/avtoplin/nujno-obvestilo/

NUJNO OBVESTILO!!!

Logo Zavoli NUJNO OBVESTILO!!! avtoplin

Spoštovani,


Ker smo v zadnjem času opazili vse več nezadovoljnih strank, ki imajo vgrajen avtoplinski sistem PRINS, smo se odločili, da ta sistem umaknemo iz prodaje.

Vsem strankam, ki imate pri nas vgrajen avtoplinski sistem PRINS, ga bomo brezplačno zamenjali in vgradili vrhunski in popolnoma zanesljiv avtoplinski sistem ZAVOLI!


Za vsa vprašanja smo vam doseglivi na vseh naših kontaktih.


Prijazen pozdrav,


ZAVOLI TEAM
Na vrh
gasper.suligoj
05 maj 2010, 17:56
Član #932
Prijavljen dne: 14 nov 2008, 23:18
Lokacija: Tolmin - Ljubljana
Objav: 171
Jaz sem pa to opazil: http://www.avtonaplin.si/nujno-opozorilo

OT: Prosim predstavi svoj stroj v garaži
Na vrh
Clan
05 maj 2010, 23:16
Član #1154
Prijavljen dne: 26 maj 2009, 23:40
Objav: 146
Pozdrav

Sam imam Bravota 1.2 16v na plin, vgrajen v italiji, znamke tartarini.
Pelje se lepo resda je ze v osnovi ta masina bolj podhranjena z konji za ta avto, vendar imam porabo pod 4eur na 100. Tako da se je za zamislit.
Berem pa te razne slovenske monterje kateri ponujajo nekak kalkulator primerjave in naj povem da je to vse en bullshit, kajti nikjer ne upostevajo visje porabe plina napram bencinu, samo ceno.
Najceneje se danes in vedno tanka na INA Kozina povsod drugje so cene enake- 66,9eura.
Racunajte pa na vsaj 15- 20% visjo porabo plina+ pri hladnem motorju avto tece na bencin, torej je treba pristeti se porabo bencina, ki pa pozimi lahko pride pri kratkih voznjah do 2l na 100 km.
Novi sistemi imajo elektronski preklop kar je slabo ali pa dobro, fora je da se poleti jaz peljem 100% na plin torej tudi vzgem na plin, to je mozno le z manualnim sistemom.
Sam vam priporocam monterja Auto Gas Mario iz Trsta ( govori slovensko), je korekten in vec kot 25let izkusenj. Patudi Italijanski plinski sistemi so pomojem najbolj dodelani. In naj vam za stare avte ne prodajajo se mazanja ventilov kajti to je vse krneki.
Sam vidim da je plin dolgoletna nalozba ki je sam nebi sel nikoli montirat v avto ker se ga prej navelicam, bi pa kupu, in sem kupu avto z plinom ze instaliranim.

LP
Na vrh
mihaelz
05 maj 2010, 23:40
Član #520
Prijavljen dne: 27 nov 2007, 11:08
Lokacija: TuPaTam
Objav: 446
Hvala Član za tele podatke, jaz imam avto že 7 leto, pa se ga še nismo naveličal Je pa na vidiku malo več km na leto, tako, da že cincam glede plina cca. zadnje dve leti, ko je bilo mogoče turbake predelati (prej pri nas tega ni bilo mogoče). Kako pa kaj misliš, da bi bilo z homologacijo, če bi ga montiral v Trstu? A slučajno veš kakšne so kaj cene pri njem?

Na vrh
Clan
06 maj 2010, 11:26
Član #1154
Prijavljen dne: 26 maj 2009, 23:40
Objav: 146
Pozdrav

Glede homologacije je najbolje ce vprasas na LPP ali pa direktno Mariota (tel je na internetu), vpisi Avto Gas Mario, resda je stran dalec od nasih "profi", "euro", "super" monterjev ala Plineks ampak tel in naslov sta.
Tudi glede cen poklici njega, ce pa ti kaj nebo jasno sporoci pa grem lahko ditekt do njega ( sem skoraj vsak dan v trstu).
Lahko pa se povem da on se resnicno ukvarja samo s tem in verjamem, da vam je jasno koliko avtov je v italiji predelanih na plin, tako da... Pa on je edini ki je reku glede servisov plinskega sistema: Dokler dela ne tikaj.

LP
Na vrh
mihaelz
06 maj 2010, 12:10
Član #520
Prijavljen dne: 27 nov 2007, 11:08
Lokacija: TuPaTam
Objav: 446
Ej super, sem že včeraj zvečer najdel stran in sem klical ravnokar, ma se ni javil, tudi na gsm. bom poskusil znova kasneje, najbrž je na malici.
Res hvala za informacije in res, da je v Italiji predelanih vsal ta mal miljon avtomobilov na plin in to tudi Volvo opek pri nas pa so vsi monterji tako pametni in vsak ima najboljši sistem... sem jih klical ene pet, me je minil. No upam, da Mario ne bo predrag in sporočim takoj ko izvem kaj več...
Na vrh
alfaromeo
06 maj 2010, 13:33
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
Kar nekaj!

Prins je pionir med LPG za avtombile in kot tak najboljši. Je edini, ki uporablja injektorje za vbrizg goriva in ne elektromagnetne venitle. Razlika je v tem, da je odprtost ventila stopničasta funkcija (ali je odprt ali pa čisto zaprt, vmes je vakuum=nič), injektorji pa odpirajo zvezno od vrednosti 0=čisto zaprt, do 1= je odprt do konca.

Sam ti priporočam za vgradnjo LPG avtonaplin, ker se potrudijo, naredijo profesionalno in korektno, poleg vsega pa je pod motornim pokrovom vse v najlepšem redu, kar za kakšne avtombile, predelane pri ostalih predelovalcih, težko rečem. Subjektivna ocena.

Skratka jaz sem s PRINS LPG systemenn zelo zadovoljen. Prav tako ni problema s kakšrnim koli cukanjem, ali slabšimi performansami, ali vonjem plina v avtomobilu.

Kar se tiče pa nujnega opozorila Zavolija so zadeve tehnično gledane privlečene za lase. Bistvo plinskega sistema je v vbrizgu(injektorji, vnetili) in krmiljenju (računalnik) + izvedba. Da poleti v prinsov sistem ne gre veliko plina, so pa velike bučke prve klase. Večina predelovalcev uporablja rezervoarje, elektromagnetne in varnostne ventile, ki so na rezervoarju, italijanskega, še preje pa turškega in poljskega porekla. in res nevem zakaj j probllem le pri Prinsu.

BTW. bodite pozorni na PRINCE, kar ni enako PRINS gas systemen.
Na vrh
mihaelz
06 maj 2010, 14:17
Član #520
Prijavljen dne: 27 nov 2007, 11:08
Lokacija: TuPaTam
Objav: 446
Hvala za info Alfaromeo, sem tudi včeraj govoril z kontaktno osebo od Avtonaplin za Prins sisteme in mi je delovanje razložil, tako kot si opisal.

Kaj pa G-1 plinska naprava, kakšne injektorje uporabljajo, namreč pravijo, da so seveda najboljši in citiram:

"Podjetje G-1 ponuja edini na svetu avtoplinski sistem, ki omogoča vodenje vbrizga v realnem času, kar omogoča najboljši izkoristek pri izgorevanju ter najkvalitetnejšo vgradnjo s sedemletno garancijo."

Glede Prinsa v bistvu ne dvomim, samo cena 1950 Eur mi je nekako preveč -200 Eur, ki jih ponujajo v akciji z Petrolom je 1.750 Eur. Če bi hotel še lub flush za mazanje ventilov je še dobrih 300 Eur gor.

Tudi G-1 ni najcenejši 1.600 Eur -akcija kao -17% je 1.328 Eur, mislim, da tudi brez flush luba.

Potem je tukaj še Reg OMVL in Zavoli, ki pride okol 1.450 z flush lubom z vključenim popustom.

No poskušal bom še dobiti info od GasMaria v Trstu, kaj in koliko pa sporočim...

[ Uredi 06 maj 2010, 14:26 ]
Na vrh
mihaelz
06 maj 2010, 14:43
Član #520
Prijavljen dne: 27 nov 2007, 11:08
Lokacija: TuPaTam
Objav: 446
Evo dobil g. Maria iz Trsta, cena vgradnje okol 2.000 Eur za sistem Lovato in podobne in pa 2.200 Eur za Vialle liquid gas injetion, kateri naj bi bil po vgradnji najmanj zahteven za vzdrževanje.

Bemiš za moj žep mal velik, ampak tale sistem me žuli liquid gas.

Bom še mal glodal kost

[ Uredi 06 maj 2010, 15:34 ]
Na vrh
alfaromeo
06 maj 2010, 15:33
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
1. ali ta motor potrebuje mazanje ventilov?
2. To kar ponuja G-1 ima tudi prins(injektorje). Zaradi zgornega stavka podjetja G-1 je bilo izlitih, kar nekaj vročih besed, ker seveda to ni res.

Znanaec je pred časom tudi vgradil LPG v svoj volvo. Nabiral je info., jih zbral kar nekaj tudi od G-1, ker je pač tak človek, na koncu pa se je odločil za PRINS, ker:
se mu je zdel odnos najboljši,
so že pred tem delali tak avtombil oziroma volvo
servisni pogoji.

Na vrh
mihaelz
06 maj 2010, 15:40
Član #520
Prijavljen dne: 27 nov 2007, 11:08
Lokacija: TuPaTam
Objav: 446
V bistvu ne vem, če potrebujem mazanje, baje ta stari Volvoti, kot je moj ne rabijo tega, ampak prepričan pa nisem čisto. Ja ampak 400 Eur razlike je pa kar nekaj, Ker potem pa Prins ali Vialle sam je še 400 Eur več, he he!!!
Na vrh
Clan
06 maj 2010, 16:06
Član #1154
Prijavljen dne: 26 maj 2009, 23:40
Objav: 146
citiram; Kar nekaj!

Prins je pionir med LPG za avtombile in kot tak najboljši. Je edini, ki uporablja injektorje za vbrizg goriva in ne elektromagnetne venitle. ??????????

Govori kar hočeš, sam sem s plinom zadovoljen, ne poveličujem nobene znamke mi je pa jasno da ne glede sestavine bo končni izdelek boljši pri italijanu, ker ima napram novopečenim mojstrom slovenskim nešteto delovnih ur za sabo.

Če imam možnost izbire grem na Gorenjsko po klobase in v Napoli na pizzo... ne pa obratno, čeprav imajo prašiče in moko povsod.

Lep dan
Na vrh
Majkl
06 maj 2010, 17:06
Član #359
Prijavljen dne: 05 jun 2007, 22:48
Objav: 346
mihaelz je napisal(a): ...

Evo dobil g. Maria iz Trsta, cena vgradnje okol 2.000 Eur za sistem Lovato in podobne in pa 2.200 Eur za Vialle liquid gas injetion, kateri naj bi bil po vgradnji najmanj zahteven za vzdrževanje.


Nebom trdil 100%, ampak mislim da italjani dobijo neko subvencijo od države za predelavo in na koncu pride cena za italjana ista kot tebe v slo!
Na vrh
alfaromeo
06 maj 2010, 18:06
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
Tudi jaz sem s plinom izredno zadovoljen. In če, ko bo še kdaj, bo to sigurno Prins.

Izbira je odvisna od vsakega posameznika, napisal sem le zakaj sem se jaz odločil za omenjen sistem.

BTW tale mario se meni osebno zdi izredno drag. za 4 cilndrca 2200€. TOliko € je v sloveniji za V8.
Na vrh
Terminator
06 maj 2010, 18:16
Član #74
Prijavljen dne: 18 nov 2006, 18:29
Lokacija: Ljubljana
Objav: 2980
alfaromeo je napisal(a): ...

Tudi jaz sem s plinom izredno zadovoljen. In če, ko bo še kdaj, bo to sigurno Prins.

Izbira je odvisna od vsakega posameznika, napisal sem le zakaj sem se jaz odločil za omenjen sistem.

BTW tale mario se meni osebno zdi izredno drag. za 4 cilndrca 2200€. TOliko € je v sloveniji za V8.


Za 4cilindre je najdražje Pri avtonaplin je 2.200€ tudi cena za mojega s tem da je treba prišteti še ceno homologacije in kita nemesto rezervne gume
Na vrh
Clan
06 maj 2010, 21:39
Član #1154
Prijavljen dne: 26 maj 2009, 23:40
Objav: 146
@majkl

Res je.

Italijani dobijo subvencijo od Države, sej pri nas so se tudi nekaj bunli ampak volja politikov spet zmaga nad ubogljivostjo slovenčkov... Tako da naj bo Mario al pa Luigi, kdorkoli mirno pride skozi z višjo ceno. V sloveniji pa neka kvazi podpora s strani Petrola, če verjamemo takim zgodbam...

@Mihaelz Vprašaj če dobiš kej popusta ker je slovenski avto pa gre vn iz italije pa krneki nabijaj... z italijani se da vedno nekaj scenkat, to itak sami veste
Na vrh
mihaelz
07 maj 2010, 01:20
Član #520
Prijavljen dne: 27 nov 2007, 11:08
Lokacija: TuPaTam
Objav: 446
Se bom enkrat v kratkem v Trstu oglasil pa ga mal poskušam omehčat in vidmo kako.
Sporočim novice.
Na vrh
MowzancR
11 jul 2010, 23:16
Član #1731
Prijavljen dne: 11 jul 2010, 23:13
Objav: 1
Plinske črpalke - seznam in zemljevid plinskih črpalk v Sloveniji in na Hrvaškem.
Mogoče bo komu prišlo prav
Na vrh
Prins LPG
26 jul 2010, 15:21
Član #1752
Prijavljen dne: 26 jul 2010, 14:59
Objav: 2
Kot predstavnik podjetja Prins se moram oglasiti, ker se v forumu pojavlja kar nekaj napačnih in zavajajočih trditev ali opažanj.
Ne bomo delali reklame, pojasnili pa bomo nekaj zadev o katerih se piše na forumu.
1. "MihaelZ" ima ceno za vgradnjo v avto s Prins plinsko napravo in Valve Care mazanjem. To je nekaj popolnoma drugega kot Flash Lube. Flash Lube dobite brezplačno. Valve Care pa vbrizgava tekočino pod visokim pritiskom, elektronsko v vsak cilinder posebej skupaj s plinom in zato je precej dražji.
2. Volvo motorji so občutljivi pri vožnji na plin in če zadeva ni kvalitetno vgrajena, dobro nastavljena in nima dodatnega mazanja ventilov bodo težave. Prej ali slej.
3. Kar pa se tiče Italjanskih monterjev... Niso vsi v SLO slabi in vsi v ITA dobri. Oboji so tako na eni kot drugi strani. Problem je le, da kakšen je kateri od njih ugotovite, ko je že prepozno - vgrajeno. Čas pa vedno pokaže kdo dela dobro in kdo ne.
4. Kar se tiče objave na Zavoli in Plineks strani o težavah s Prins sistemom, pa gre za navadno blatenje dobrega imena Prins in AvtoNaplin (IQ Sistemi). To je bilo že predano pristojnemu sodišču.
Na vrh
divja jaga
26 jul 2010, 16:17
Član #398
Prijavljen dne: 03 jul 2007, 08:38
Objav: 1613
@ Prins LPG: super, ne boste delali reklame, vse ok, samo kakšen popust bi pa lahko dali
Na vrh
tomazKK
26 jul 2010, 17:36
Član #79
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 14:34
Lokacija: Krško
Objav: 560
Prins LPG je napisal(a): ...

Ne bomo delali reklame, pojasnili pa bomo nekaj zadev o katerih se piše na forumu.
1. "MihaelZ" ima ceno za vgradnjo v avto s Prins plinsko napravo in Valve Care mazanjem. To je nekaj popolnoma drugega kot Flash Lube. Flash Lube dobite brezplačno. Valve Care pa vbrizgava tekočino pod visokim pritiskom, elektronsko v vsak cilinder posebej skupaj s plinom in zato je precej dražji.

Razlika?


[ Uredi 26 jul 2010, 17:37 ]
Na vrh
Prins LPG
26 jul 2010, 21:00
Član #1752
Prijavljen dne: 26 jul 2010, 14:59
Objav: 2
Divja Jaga - saj zdaj imamo skupno akcijo s Petrolom, kjer damo 200 EUR popusta, Petrol pa 30 EUR plina. Ta akcija traja do novembra.

TomazKK - razlika med mehanskim Flash Lube (kar se večinoma vgrajuje v SLO) in Valve Care je OGROMNA. Mehanski Flash Lube deluje na podlagi podtlaka in nima svoje črpalke. Podtlaka pa pri večjih obremenitvah zmanjka, zato takrat ni mazanja. Tisti, ki se torej veliko vozite po avtocestah ali izven naselja boste imeli torej težave kljub uporabi mehanskega Flash Lube. To je glavna pomanjkljivost, da opstalih detajlov in razlik niti ne omenjam.
Valve Care pa vbrizga tekočino v vsak cilinder posebej skupaj s plinom pod visokim pritiskom, količino pa določa glede na podatek koliko plina je bilo vbrizganega.
Obstaja pa tudi elektronski Flash Lube (deluje sicer drugače kot Valve Care a je bistveno boljši od mehanskega). Je univerzalen in deluje na katerikoli plinski napravi, a se mu žal monterji (velika večina) pri nas izogibajo, ker jim je predrag. Zagotovo pa bi vam ga na vašo zahtevo vgradil vsak.
Na vrh
Pojdi na stran  1 2 3 4 [5] 6 ... 9 10 11

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 58, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5977
najnovejši član: PeterFuh
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete