Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi


Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Okrepčevalnica
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

Mojstri na cestah

Pojdi na stran  1 [2] 3
Avtor objava
Hong Kong
27 nov 2006, 12:14
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
OK da povem se to. Pred 25 leti smo v soli delali "oddajnik" in sprejemnik na lov na "lisico" tako se ji je reklo.In je imela domet oz. usmerjena antena tocno dolocen radijus oz. obliko V sprejema 2-3 m.
Da je Elektrofakulteta v sodelovanju z muchos banditos pobrala davkoplacevalski denar za razvoj tako bednega sistema ABC da ne lovi vec kot na 35 cm od pozicije antene za sprejem je nekaj nedopustenga in bednega od teh inzinjerjev in tistega ki je odobril tako zastareli sistem saj smo ABC delno skatlice kupili od Svedov.To je bil pri njih sistem katerega so zapustili.In mi bebci kupimo zapusceni sistem.Isto se zdaj zgodilo v Srbiji.kupili so 20 let star sistem od Italijanov in njihove stare magnetne kartice.Kdo se uporablja magnetne papirnate kartice?Ma no comment.Mi kot velika kanta za smeti kupujemo zastarele sisteme.Imel je prav T-2, da je investiral v VDSL.DOkler Telekom se vedno prodaja pretpotopni ISDN star 20 let. (yn)

[ Uredi 11 dec 2006, 15:07 ]
Na vrh
AljAž
11 dec 2006, 00:10
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
(yn) (yn) (yn) No včeraj ponoči je na cesti Novo mesto-Trebnje mene in še 2 avta prehitel avtobus, ko smo vozili v koloni, cca 80-90km/h, pa naliv je bil in stoječa voda, zaradi vegaste ceste, ki jo dobro poznam. Seveda je prehitel po polžje in v škarje.... Čakam sam še da zapade sneg in me prehiti težkokategorni tovornjak, pa si omislim Valuka! :@ :@

[ Uredi 11 dec 2006, 02:09 ]
Na vrh
AljAž
10 mar 2007, 10:32
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Sem mel včeraj v nočnih urah zanimiv pripetljaj na Dunajski cesti, od Bavarca proti Bežigradu.

Takoj za križiščem na bavarcu grem na desno, da prehitim dva avta, zadaj se pojavi stara Astra (pa že jaz sem šel malo čez omejitev, a on ni bil niti še v križišču ko sem jaz bil že čez). Vglavnem grem po desnem pasu mimo teh avtov in z enako hitrostjo naprej proti križišču z Linhartovo. Ves živčen zadaj gre pri gospodarcu na levo, da bi me prehitel a je bil pač pred njim kmalu že drug avto tako, da ni mogel naresti "šikane". Ves živčen trobi.

Ok jaz se lepo peljem dalje po desnem pasu, končno tam pri štadionu mu rata prehitet me. Takoj zavije pred mano, upočasni na mojo hitrost in skače z avtom levo-desno čez oba pasova. Nato se vozi še kar pred mano in na naslednjem semaforju zadnji hip zavije na levo in bremza.

Jest sem samo gledal kaj je blo narobe z njim. Pa ne vem al je kaj slabega pojedu, hotu pokazat da se mu gume držijo ceste, al hotu kako mojo sopotnico "zapeljat" s takim šovom. Za u bolnico.
Na vrh
alfaromeo
11 mar 2007, 16:51
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
Haaaaaa..... Ja enim modelom res dojaja dogaja. Zadnjič sem tudi jaz "nabasal" na težkokategorne dirkače na Dunajski cesti. Bili so trije v avtu, po videzu so izgledali mladi in naduti, voznik je skoraj ležal za volanom, z glavo nagnjeno proti sredini. Vozil je pa (bog pomagaj) malo levo malo desno, potem pa kar po nasprotnem pasu pa zopet sunnkovito nauzaj na svojo stran itd itd. Vozil se je pa v BMW E46. Nisem ravno zastopil kaj je želel pokazati ..........
Na vrh
RollingStone
11 mar 2007, 21:20
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 12:12
Objav: 1965
No, Blaž, malo se umiri s KR tablicami. Sicer je res, da je marsikater voznik s KR tablico butelj na kvadrat, še več takih buteljnov pa ima LJ tablice. Sicer pa, ni odvisno od tablice ampak od posameznika. Če ne znajo vozit naj nesejo izpite nazaj, pa je stvar reešena. Itak izgleda zadnje čase, da izpite dobesedno šenkujejo.

Pa še to: Ker sem pred leti delal na cestnini, naj povem, da v tistih pasjih utah, v katerih jasno preživiš 8 ur, vidiš toliko pacientov na cesti, da je joj. Vedel sem, da obstajajo kreteni na cesti, ampak da jih je toliko, se mi pa ni sanjalo. Od kekcov, ki se (gužva na polno, seveda) prav počasi pripeljejo tja, ugasnejo avto, se odvežejo, izstopijo in plačajo, potem pa se prav počasi vsedejo nazaj, privežejo, prižgejo in prav počasi speljejo, pa do oslov, ki misleč da so na carini, kažejo passporte.... Da ne omenjam tega, da je najmanj eden na dan zbil rampo, in da so kreteni meni (kot pobiralcu cestnine) težili, da imamo drago avtocesto... Najhujši so oni bogati nemci, ali pa gastabajterji (bosanci z avstrijskimi/nemškimi tablicami), in pa seveda mulci z imprezami, m3-ji,....

Pa še to, ne želite si preveč, da bo naš sistem cestninjenja čimprej ukinjen. Sicer bo, po načrtu v roku dveh let, ampak morate vedeti, da se govori, da bo cestnina 29 sit /km (do zdaj 11), da boste plačevali tudi cestnino za magistralne ceste (tisto povračilo za uporabo cest pri registraciji pa seveda tudi), in da boste na tehničnem plačali cca 100 (raje še kaj več) EUR za gps oziroma IR napravo, ki vam bo štela prevožene kilometre na cesti.

Sploh pa, ne se skirat, zavarovanje bo nekje v istem času (torej dve leti) naraslo na trikrat tolikšno vrednost, kot je sedaj, torej bo cestnina vseeno zanemarljiva....
Na vrh
Blaž 460
28 jul 2007, 02:30
Član #40
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 16:52
Lokacija: Ljubljana
Objav: 814
no, lihkar prišel domov, živ

tivoli in prehitevanje enega audija, skozi okno katerega je en tip plezal ven.

pri ringu se mi ena skor vrže pod avto.

200 m pred bajto na celovški pri izvozu za gorenjsko AC, laguna natovorjena s kolesi kar naenkrat zavije vame (bil je kake dva metra bolj naprej, kot jaz). je šlo res na ozko, to so pa volvo bremze očitno se je kak nedeljski voznik peljal z morja ali pa je spil kakšno pivo preveč.

je pa dobil svojo lekcijo za prihodnjič.
Na vrh
Šnavci
31 jul 2007, 10:38
Član #414
Prijavljen dne: 16 jul 2007, 12:28
Objav: 24
Madona madona, kaj se vse na cesti najde. Zadnjič se peljem iz Lj, in ko grem mimo Celja in sem že pri odcepu Celje - vzhod, vidim tam eno staro omiko v rdečem jugecu, kak se na avtocesti obrača, nato pa v obratni smeri po pospeševalnem pasu in po celem priključku gor do nadvoza. Sevede sm ji trobo ko mutec, ampak ona sploh ni vedla, da kej narobe dela. KAKO PROMETNO BI LAHK BABA BLA NAREDLA!!! In pol taki predpotopni vozniki ne rabijo doplačevat dodatka pri zavarovanju, mi mladi vozniki pa, čeglih smo dost manj nevarni, seznanjeni z novim prometnim sistemom ipd. No, sej bo, eno leto še, pa mi mine status mladga voznika.
Na vrh
Volvo. 4 life
13 dec 2007, 21:16
Član #384
Prijavljen dne: 22 jun 2007, 17:09
Objav: 3327
Danes se kolega zapelje na parkirišče in parkira avto zraven mesta za invalide. Se ustavi, ugasne avto,v tistem pridrvi en možakar z avto in parkira na mestu zraven njega ( na mestu za invalide ) in parkira tako blizu da kolega ni mogel odpreti vrat. Nato ( kolega ) odpre šipo in mu " lepo " reče: a si invalid? Tip ustane iz avta gre do njegove šipe, pomoli noter roko in mu da " šamaro " ! Seveda možakar ni bil Slovenskega porekla, bil je nek " bivši " prebivalec južnega dela evrope.... ok, pustmo to.....

kolega zapre šipo, vžge avto in oddrvi na bližnjo policijsko postajo. Gre noter in naravnost do sprejemne pisarne. V tistem na policijsko dvorišče zapelje ta možakar, ki ga je prej klofnil, stopi ven iz avtomobila in začne vsepovprek pozdravljati vse policaje zunaj: đes bolan, bla bla bla........... Med tem je kolega policaju notri vse razložil kaj se je zgodilo, mu je policaj rekel da bosta napisala prijavo, vendar se je kolega hitro premislil in odkorakal iz postaje, vedoč da v tej " naši " mali državici tako ali drugače nič ne dosežeš in da si za vsakim vogalom sam, ali pa te čaka kak ( " bivši " prebivalec južnega dela evrop ) s katano!
Na vrh
sebaveh
13 dec 2007, 21:43
Član #91
Prijavljen dne: 22 nov 2006, 19:08
Lokacija: Slovenska Bistrica
Objav: 1249
Tipično Škoda da ga ni prijel za roko, držal, in malo peljal naokoli

Imam soseda, ki dela kot reševalni tehnik na naši ambulanti. In vsake toliko časa mi pove kako prigodo iz svoje službe. In sedaj nazadnje so imeli primer, ko se je nekdo zaletel v tovorjak z avtom. Prišli so tja z rešilcem in je bilo tako: -avto res kresnjen v tovornjak, priimek voznika na -ič, policaji so se bolj počaasi delali zapisnike in mencali zraven (očitno ga že poznajo od kdaj), on kot po čudežu, brez nekih pravih prask. Seveda, taki se izmažejo. Pijan pa tak, da je celo pot do MB smrčal na nosilih.
Nevem, jaz bi pri takih najraje najprej uporabil avtodvigalko in mu potem šel kao pomagat.
Na vrh
Spletna stran
RollingStone
14 dec 2007, 06:44
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 12:12
Objav: 1965
V 70 AWD je napisal(a): ...

Danes se kolega zapelje na parkirišče in parkira avto zraven mesta za invalide. Se ustavi, ugasne avto,v tistem pridrvi en možakar z avto in parkira na mestu zraven njega ( na mestu za invalide ) in parkira tako blizu da kolega ni mogel odpreti vrat. Nato ( kolega ) odpre šipo in mu " lepo " reče: a si invalid? Tip ustane iz avta gre do njegove šipe, pomoli noter roko in mu da " šamaro " ! Seveda možakar ni bil Slovenskega porekla, bil je nek " bivši " prebivalec južnega dela evrope.... ok, pustmo to.....

kolega zapre šipo, vžge avto in oddrvi na bližnjo policijsko postajo. Gre noter in naravnost do sprejemne pisarne. V tistem na policijsko dvorišče zapelje ta možakar, ki ga je prej klofnil, stopi ven iz avtomobila in začne vsepovprek pozdravljati vse policaje zunaj: đes bolan, bla bla bla........... Med tem je kolega policaju notri vse razložil kaj se je zgodilo, mu je policaj rekel da bosta napisala prijavo, vendar se je kolega hitro premislil in odkorakal iz postaje, vedoč da v tej " naši " mali državici tako ali drugače nič ne dosežeš in da si za vsakim vogalom sam, ali pa te čaka kak ( " bivši " prebivalec južnega dela evrop ) s katano!



Samo čakam da mi en tak kaj podobnega naredi. Mu naredim to kar tržičani mačkom.
Na vrh
gasper.suligoj
25 mar 2010, 13:56
Član #932
Prijavljen dne: 14 nov 2008, 23:18
Lokacija: Tolmin - Ljubljana
Objav: 171
http://24ur.com/novice/slovenija/1200-evrov-za-napacno-smer-voznje.html
Na vrh
noj
26 mar 2010, 11:27
Član #46
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 21:01
Lokacija: Arja Vas
Objav: 855


Edino pravilno! Tak, ko se mu kaj takšnega zgodi res ni več za volan.

Nasplošno mislim, da bi morali malo več dati na usposabljanje voznikov in pa večkratno preverjanje njihovega znanja (si upam trditi, da bi jih več kot polovica na tem forumu padla danes na cpp in glavni vožnji) ne pa da se samo kazni zvišujejo v nebo. S tem bi pa res dosegli večjo varnost v avtomobilih. Pa motilce zakonsko namontirat v avtomobile za telefoniranje med vožnjo, ker skoraj vsak dan naletim na enga pacienta, s telefonom, ki vozi nevarno, če se že ne skoraj zaleti. Prevladujejo ženske za volanom, ki jim je očitno dolgočasno vozit, pa morajo takoj, ko se vsedejo v avto vse kolegice poklicat, a ne Tea?
Na vrh
DoomStar
26 mar 2010, 12:47
Član #956
Prijavljen dne: 01 dec 2008, 22:02
Lokacija: Ribnica
Objav: 295
Iguba izpita za tak prekršek je absurd.
Dejstvo je, da če zapelješ na avtocesto in voziš v nasprotno smer je isto kot bi delal samomor. Ne vem če kdo to naredi zavestno... Drugo je če voziš 130 kmh čez naselje.

Se strinjam z nojem, treba je vložiti sredstva v izobrazbo. Ženske pa bi morale tako in tako imeti dvojno število ur CPP in pa četvorno število ur praktične vožnje.
Na vrh
Spletna stran
rdečs40
26 mar 2010, 14:11
Član #50
Prijavljen dne: 14 nov 2006, 11:25
Objav: 382
Visoke kazni v takšnem primeru ne vem koliko bi zalegle, ker gre ponavadi za napako in ne za namerno "ustvarjanje" prekrška. Bi bilo pa zelo fino, če bi človeku ki to naredi zakon veleval, da "dopolni svoje znanje na področju ravnanja z vozilom in prometom". Saj v večini primerov ljudje ne zapeljejo na avtocesto v nasprotno smer zato, ker je to žur, ampak zato, ker ne poznajo pravil, signalizacije ipd. In če daš takemu človeku kazen, si dosegel kaj? Nič, on še vedno ne bo znal pravil, bo pa besen odpeljal naprej in s tem po možnosti ponovno ogrožal druge in sebe. Preventiva, ne kurativa :-)
Na vrh
volvo5er
26 mar 2010, 14:27
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:24
Lokacija: Ljubljana Bežigrad
Objav: 1142
Super, kot da bo visoka kazen in izguba izpita koga odvrnila od vožnje v nasprotno smer na ac (ja najbrš ljudje to počnejo namenoma, se ji zdi to lažje, pa še kazen je nizka ). Takih primerov ni veliko, tako da bi bilo edino prav, da se taki primeri obravnavajo individualno, da se odkrije vzrok takega početja in temu primerno izreče sankcije.

Taki predlogi so samo poceni nabiranje političnih točk na račun neumnih ljudi.
Na vrh
noj
26 mar 2010, 15:00
Član #46
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 21:01
Lokacija: Arja Vas
Objav: 855
volvo5er je napisal(a): ...

Super, kot da bo visoka kazen in izguba izpita koga odvrnila od vožnje v nasprotno smer na ac (ja najbrš ljudje to počnejo namenoma, se ji zdi to lažje, pa še kazen je nizka ). Takih primerov ni veliko, tako da bi bilo edino prav, da se taki primeri obravnavajo individualno, da se odkrije vzrok takega početja in temu primerno izreče sankcije.

Taki predlogi so samo poceni nabiranje političnih točk na račun neumnih ljudi.


Se strinjam! Ampak dokler se ne bojo obravnavali individualno, pa se mi zdi dobro, da takemu človeku vzamejo izpit. V večini so to stari ljudje, ki ne poznajo več cpp-ja, slabo vidijo in se težko zberejo. Takšen človek nima kaj delati na cesti-tukaj upam da se strinjava. Mislim, pa da tudi nobeno izobraževanje takšnemu človeku nebi pomagalo, in dvomim da bi pri tako visoki starosti se ga sploh udeležil in se odločil za ponovno delanje izpita. In ja, mislim da se dedek ne bo vozil dalje brez izpita.
Težava teh starejših ljudi je, da si ne priznajo, da niso več sposobni za volan. In zato bi mogli sposobnosti voznikov pregledovati tudi po opravljenem izpitu, da bi takšne izločili ali pa če so še dovolj sposbni naučili ponovno voziti tako, da ne bodo nevarni v prometu. Imam sam tak problem s svojim dedkom, ki je prepričan, da je sposoben voziti, pa čeprav ne vidi niti toliko, da bi lahko križanko rešil. Da o poznavanju cpp ne govorim. In to je problem.
Na vrh
volvo5er
26 mar 2010, 15:06
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:24
Lokacija: Ljubljana Bežigrad
Objav: 1142
Imaš prav, ampak še zmeraj denarna kazen 1200 eur nima nobenega drugega smisla kot polniti proračun.
Na vrh
RollingStone
26 mar 2010, 17:55
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 12:12
Objav: 1965
Kolikor izgleda, nobena prometna kazen pri nas nima nobenega učinka (razen polnjenja proračuna).

1. Še vedno bolje, da so kazen za tako početje zvišali. Prej je bila kazen za takšno početje namreč nižja od tiste, ki si jo dobil, če si vozil 200km/h v pravilno smer.

2. Če ljudje to delajo namerno, jim je potrebno vzet izpit za vse večne čase. Če to delajo nenamerno, ne bi smeli sesti za volan, kar pomeni, da so ali prestari za vozit ali pa zreli za psihiatra.

Se pa strinjam, da bi bilo potrebno take primere reševat individualno. Ampak če se bodo tega lotili, bodo hoteli še večje plače, ker bi to pomenilo, da bi dejansko morali kaj narediti v službi.

Kaj je prava rešitev (po mojem mnenju) je pa že nekje tukaj zapisano.
Na vrh
alfaromeo
29 mar 2010, 10:03
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
Potrebno bi bilo fizično preprečit vožnjo v napačno smer po AC. Vse ostalo je brezveze.
Na vrh
tomazKK
29 mar 2010, 17:14
Član #79
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 14:34
Lokacija: Krško
Objav: 560
Ja, skakalnico. Iz avtoceste skočiš, na njo pa ne morš splezat.

Tisti, ki bodo mel keš, se bodo vedno smejal kaznim. Kakšen mesec nazaj sem poslušal na radiu, kako je nekdo v skandinaviji (na Švedskem?) fasal astronomsko kazen za prehitro vožnjo v naselju na podlagi premoženjskega stanja. Pri nas je 500€ kazni različno veliko za različne ljudi, prav tako odvzem vozniške.
Koliko pa sploh stane, če greš delat izpit?
Na vrh
Molkisanti
29 mar 2010, 18:13
Član #886
Prijavljen dne: 22 sep 2008, 19:20
Lokacija: NM, LJ
Objav: 76
Hja...glede na to, da smo že kar nekaj časa šoferji, je potrebno pomoje ponovno opraviti vse teste (cpp, prva pomoč, republiški testi).
Se pravi:
-cpp = 70€
-prva pomoč = 35€
-republiški testi = 32€
-ura vožnje (v LJ) = 23€

in po vsej verjetnosti bi bilo potrebno imeti nekje 15 ur. To vse skupaj nanese 505€. Vendar to je pač moje mnenje, podatke pa sem pobral na AMZS-jevi strani.

Drugače imajo oni tudi svoje pakete, ki pa je najcenejši od 556€ pa naprej (večje število ur).

Meni osebno ne bi bil največji problem dati tistih 500€(daleč od tega da bi lahko), huje je to, da se v teh letih vožnje navadiš popolnoma po svoje voziti in se ti učasih zdi bedasto poslušati njihova pravila "šolske" vožnje. Sploh če te uči nek mulc, ki je bil pred 1 mescem še mlad voznik (vem namreč iz prve roke, ker je prijateljica(študentka) bila inštruktorica vožnje, pa je bila že sama pravi "biser" za volanom, tako da...).
In prav zaradi svoje rutine je pomoje zelo težko oz. težje kot za začetnike ponovno osvojiti njihov način, da seveda zadovoljiš komisijo.

lp, jernej
Na vrh
gasper.suligoj
29 mar 2010, 20:02
Član #932
Prijavljen dne: 14 nov 2008, 23:18
Lokacija: Tolmin - Ljubljana
Objav: 171
Prva pomoč velja doživljensko. Za začetnika je minimum nekje 20+ ur, ne vem kako je s ponovnim opravljanjem. Manjka ti še društvena vožnja, glavna pa je všteta v CPP. Pa še izdaja nove vozniške. Pa še to, pri nas je ura 26€ (Tolmin). Pred enim letom sem za komplet dal kar okroglega jurja.

Lp, gasper
Na vrh
Švedmorebitprh
30 mar 2010, 14:33
Član #408
Prijavljen dne: 11 jul 2007, 12:55
Objav: 228
Včeraj se na parkirišče na Mesarski pred Mercatorjem pripelje model s čist novim BMW X3. Jaz ga gledam kaj bo zdej in on gre peš čez cel parking v shoping v Hoferja hehehehe. Ne morš verjet kakšni zagamani malomeščanski snobi živijo med nami......ne on ne bo parkiral med Cliota in Kio pred Hoferjem, on mora zraven mečke pred Merkatorjem parkirat.....uglavnm smeha polna skleda. Jaz vem da tud , če bi mel Aston Martina bi se čist suvereno prpelu pred Hoferja in bi me bolio k....c.
Na vrh
Majkl
30 mar 2010, 21:18
Član #359
Prijavljen dne: 05 jun 2007, 22:48
Objav: 346
gasper.suligoj je napisal(a): ...

Prva pomoč velja doživljensko. Za začetnika je minimum nekje 20+ ur, ne vem kako je s ponovnim opravljanjem. Manjka ti še društvena vožnja, glavna pa je všteta v CPP. Pa še izdaja nove vozniške. Pa še to, pri nas je ura 26€ (Tolmin). Pred enim letom sem za komplet dal kar okroglega jurja.

Lp, gasper


Za povratnike je stvar slednja, od 22.02.2010 je sprejet zakon/nov učni načrt, ki se ga neda predelat prej kot v 22ih urah! Torej zelo dober začetnik/povratnik min 22ur, PP velja, CPP je 60€,društven 15€, teorija 28€, praktično preverjanje 15,45€+ura.
Je pa stvar dogovora glede cene ure, sploh če gre za povratnika, mislim da se že pojavljajo paketi za povratnike za nekje 350€! Za več info pa kar na ZS, za uporabnike foruma mogoče še kak dodaten % navzdol, delam pa v Lj.



PS Isto je z motoristi, drugačna je samo cena ure 35€, torej 22x35€ (je pa možnost večjega popusta do petka, več na ZS, kjer je volja je tudi pot)
Na vrh
Majkl
30 mar 2010, 21:33
Član #359
Prijavljen dne: 05 jun 2007, 22:48
Objav: 346
Molkisanti je napisal(a): ...

Meni osebno ne bi bil največji problem dati tistih 500€(daleč od tega da bi lahko), huje je to, da se v teh letih vožnje navadiš popolnoma po svoje voziti in se ti učasih zdi bedasto poslušati njihova pravila "šolske" vožnje. Sploh če te uči nek mulc, ki je bil pred 1 mescem še mlad voznik (vem namreč iz prve roke, ker je prijateljica(študentka) bila inštruktorica vožnje, pa je bila že sama pravi "biser" za volanom, tako da...).
In prav zaradi svoje rutine je pomoje zelo težko oz. težje kot za začetnike ponovno osvojiti njihov način, da seveda zadovoljiš komisijo.

lp, jernej


Takile mi pa dvignete pritisk, je usesorte gnoja med inštruktorji, priznam in najhuje je to da z poskušanjem ugotoviš kdo je dober! Pa vendar: Kdor jezika špara kruha strada! Malo povprašejte okoli, pa pač ne it k najcenejšemu (ki zato zaposluje študente) ampak k nekomu ki ima renome, ali pa v avtošolo ki je pohvaljena in si nemore privoščit da bi inštruktor slabo delal! Če ne pa na izpitni center pokličite in vprašajte po "rejtingu" in pejte v avtošolo z najbolšimi procenti.

Povratniki niso ocenjevani kot začetniki in jim je oproščeno držanje roke na menjalniku, naslanjanje na okno itd..., dokler je v mejah normale, kar pa NORMALNEMU človeki ni prav težko naredit!!!

Pa še komentar na pobarvano, SPLOH če te uči mulc, če te pa stari ata je pa lažje prenest grajo, a?
Na vrh
Ovlov
30 mar 2010, 21:56
Član #257
Prijavljen dne: 22 mar 2007, 04:15
Objav: 700
Hojla, Majkel, saj res: kaj in kako pa je (bilo) z mojo 850-ko?
Na vrh
sebaveh
30 mar 2010, 21:59
Član #91
Prijavljen dne: 22 nov 2006, 19:08
Lokacija: Slovenska Bistrica
Objav: 1249
Punca je lansko leto naredila izpit za avto. Ker pa še hodi v šolo v Rogaško Slatino, pa se od tam tudi dosti sliši... Naprimer to, da je ena avtošola z enim inštruktorjem (sem pozabil ime, bom pa vprašal če bo koga zanimalo), ki ima sicer nižje cene ur vožnje. Zato marsikateri navali k njemu. A finta je takšna, da zelo rad ljudi vrže na izpitu, če nima vsaj toliko ur, da ima zaslužek večji ali enak kot tiste avtošole, v katerih bi naredo z manj urami, a malo dražjimi.
Na vrh
Spletna stran
Majkl
30 mar 2010, 22:15
Član #359
Prijavljen dne: 05 jun 2007, 22:48
Objav: 346
Ovlov je napisal(a): ...

Hojla, Majkel, saj res: kaj in kako pa je (bilo) z mojo 850-ko?


Jej sploh nevem če naj ti povem . Prvi avto sem dobil od očeta in ker nekako ni zmogel še enega avta za brata, sem mu kot starejši brat podaril 850ko, ki pa je če se ne motim končala v Rusiji..., je pa šla za 1500€
Na vrh
Molkisanti
30 mar 2010, 22:21
Član #886
Prijavljen dne: 22 sep 2008, 19:20
Lokacija: NM, LJ
Objav: 76
Majkl je napisal(a): ...



Takile mi pa dvignete pritisk, je usesorte gnoja med inštruktorji, priznam in najhuje je to da z poskušanjem ugotoviš kdo je dober! Pa vendar: Kdor jezika špara kruha strada! Malo povprašejte okoli, pa pač ne it k najcenejšemu (ki zato zaposluje študente) ampak k nekomu ki ima renome, ali pa v avtošolo ki je pohvaljena in si nemore privoščit da bi inštruktor slabo delal! Če ne pa na izpitni center pokličite in vprašajte po "rejtingu" in pejte v avtošolo z najbolšimi procenti.

Povratniki niso ocenjevani kot začetniki in jim je oproščeno držanje roke na menjalniku, naslanjanje na okno itd..., dokler je v mejah normale, kar pa NORMALNEMU človeki ni prav težko naredit!!!

Pa še komentar na pobarvano, SPLOH če te uči mulc, če te pa stari ata je pa lažje prenest grajo, a?



Kar se prvega dela tiče, se popolnoma strinjam s tabo. Definitivno se je potrebno predhodno pozanimati in malo povprašati.
Glede mojega stavka, ki te je pa tako hudo zmotil. Sigurno ni dobra nobena skrajnost, se pravi mulc ali "star ata". Vendar še zmeraj je nekako lažje prejeti grajo od nekoga ki ima za sabo več 100k km, kot od nekoga ki je ne dolgo nazaj dobil izpit.
Seveda v primeru kot je tukaj, za nekoga, ki mora ponovno delati izpit je v končni fazi vseeno kdo je, ti pač moraš nabrati tistih 22 ur in je.

Glede na to, da je pogoj za inštruktorja imeti vozniško najmanj 3 leta, ostaja moje mnenje še zmeraj isto. To so zame bučke, da je nekdo po treh letih z vprašanje koliko kilometri in dejanskih izkušenj primeren za inštruiranje, predvsem začetnikov.


Na vrh
Sverige
31 mar 2010, 08:09
Član #412
Prijavljen dne: 14 jul 2007, 06:18
Objav: 743
Tri leta vozniški izpit je pogoj, za opravljanje izpita za voznika inštruktorja. In verjemi, če ne znaš teoretičnega dela in povrhu zares lepo odpeljati praktičnega dela (dve šolski uri) z dvema ocenjevalcema, ne narediš tega izpita. Noben inštruktor nima podarjenega papirja.
Na vrh
sonda
31 mar 2010, 08:31
Član #1567
Prijavljen dne: 13 mar 2010, 18:51
Objav: 5

Pojasnite mi, ali se je spremenila zakonodaja in je sedaj treba voziti po levem voznem pasu na AC?
Če imaš Tuarega, Q7, Hilux, X7... pa je v prometni posebej navedeno, da na desni pas ne smeš, še posebej ne, če je zadaj manjši avto.
Na vrh
Pojdi na stran  1 [2] 3

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 70, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5976
najnovejši član: Juliovioky
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete