Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi


Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Avtomobilizem
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

Cestno prometna kultura

Pojdi na stran  1 2 [3] 4 ... 12 13 14
Avtor objava
tomazKK
07 nov 2007, 18:22
Član #79
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 14:34
Lokacija: Krško
Objav: 560
Kolesarjenje je zdravo! Kolesarska kultura pa glih ne.
Profesionalni kolesarji, j***te se!!!
Na vrh
D|N
08 nov 2007, 21:39
Član #147
Prijavljen dne: 02 jan 2007, 11:54
Lokacija: Ljubljana
Objav: 480
Na vrh
AljAž
20 maj 2008, 20:52
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
prestavljeno:
Terminator je napisal(a): ...

Danes sem zopet preklel novi zakon

Se peljem po obvoznici smer šiška-vič in model fura 90km/h po prehitevalnem pasu halooooooo??? najraje bi ga zrinil s ceste, če mi nebi bilo škoda volva

Pa kazen bi mu tako napisu, da je nikol neb odplaču, ker taki, če se ne znajo odmaknt nimajo kej počet na AC. Aja pa še levi smernik je imel ves čas prižgan... bumbar

Na vrh
volvo5er
20 maj 2008, 22:48
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:24
Lokacija: Ljubljana Bežigrad
Objav: 1142
Kar se takih kretenov tiče se jaz sploh ne sekiram več, saj ima avtocesta tudi desni pas, če pa ta ni dovolj je pa še vedno odstavni
Na vrh
noj
21 maj 2008, 00:06
Član #46
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 21:01
Lokacija: Arja Vas
Objav: 855
volvo5er je napisal(a): ...

Kar se takih kretenov tiče se jaz sploh ne sekiram več, saj ima avtocesta tudi desni pas, če pa ta ni dovolj je pa še vedno odstavni


Nažalost sem se v zadnjem mesecu začel tudi jaz tega posluževat, ker enostavno eni so preveč ignorantski, pa se nočejo odmaknit, večina jih sploh ne vidi, ker niso jemali uporabe vzvratnega ogledala, naspošno ljudje ne znajo vozit, in nimajo nobenega občutka za volanom! Ravnol prejšnji teden šel v Celje in nazaj, prehitel kar nekaj avtomobilov po desni strani, ker se enostavno ne umaknejo, pa sploh nisem dirkal po AC! Sramota, za Slovenijo!
Na vrh
MKovic
21 maj 2008, 08:27
Član #55
Prijavljen dne: 14 nov 2006, 19:57
Objav: 720
Se povsem strinjam, da je kultura vožnje po avtocestah v Sloveniji na dnu...
Vendar pa bi vsakemu, ki prehiteva po desni, neglede na razlog, takoj odvzel vozniško, brez pardona. Prepričan sem, da se nikomur nikoli ne mudi toliko, da bi to opravičevalo nestrpnost do spredaj vozečega, čeprav morda nima kaj iskati na levem pasu. Takšno ogrožanje, tako sebe kot drugih, je povsem brez potrebe, počasneš se bo slej kot prej umaknil. Tudi v trgovini verjetno nebi odrinili stare babice samo zato, ker na trak pri blagajni počasi zlaga blago, kajne?
Na vrh
croma_man
21 maj 2008, 09:30
Član #439
Prijavljen dne: 06 avg 2007, 14:11
Lokacija: Celje
Objav: 610
smo zelo kulturen in kultiviran narod na cesti, hvala bogu za konje ker drugač bi doživljal napade božjasti.
Na vrh
volvo5er
21 maj 2008, 09:40
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:24
Lokacija: Ljubljana Bežigrad
Objav: 1142
MKovic je napisal(a): ...

Se povsem strinjam, da je kultura vožnje po avtocestah v Sloveniji na dnu...
Vendar pa bi vsakemu, ki prehiteva po desni, neglede na razlog, takoj odvzel vozniško, brez pardona. Prepričan sem, da se nikomur nikoli ne mudi toliko, da bi to opravičevalo nestrpnost do spredaj vozečega, čeprav morda nima kaj iskati na levem pasu. Takšno ogrožanje, tako sebe kot drugih, je povsem brez potrebe, počasneš se bo slej kot prej umaknil. Tudi v trgovini verjetno nebi odrinili stare babice samo zato, ker na trak pri blagajni počasi zlaga blago, kajne?



Potem mi pa pojasni kaj naj naredim v sledečem primeru: vozim se po avtocesti oz obvoznici (recimo v okviru omejitev, čeprav to sploh ni pomembno), vozim lepo kulturno po desnem pasu, nakar naletim na počasnejše vozilo, ki vozi po prehitevalnem pasu, čeprav ne prehiteva nikogar, razen lastne sence mogoče, ali naj zapeljem za njega, in čakam kot budala kdaj se bo gospodu (ali gospej) pred menoj razsvetlilo pred očmi in se bo odmaknil na vozni pas??, ali naj dajem levi žmigavec, blendam, trobim (in izvajam vsa ostala nekulturna dejanja)??, lepo te prosim, on nima kaj početi na prehitevalnem pasu, jaz ga sicer po zakonu tudi ne smem prehiteti po desni, pa kaj, zame je tako prehitevanje po voznem pasu popolnoma legitimno dejanje (seveda vedno pazim, da se v kritični situaciji, če bi prehitevani zapeljal na moj pas, lahko umaknem na odstavni pas).

Ne bom se delal nikakršnega angelčka, tudi manj moteče osebke na avtocesti kdaj pa kdaj prehitim po desni (enostavno se mi ne da živcirati), ampak dejansko se mi zgoraj opisana situacija dogaja dokaj pogosto.
Na vrh
RollingStone
21 maj 2008, 09:46
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 12:12
Objav: 1965
Zlaganje blaga pri blagajni ni toliko nevarno, ali pač? Sicer se strinjam glede prehitevanja po desni. Dejstvo pa je, da je preveč mečkačev na cesti. Takih mečkačev, da vsi kolikor toliko normalni vozniki postanejo živčni. Omejitve je potrebno upoštevati. In tudi takim, ki vozijo naprimer 50 tam, kjer je omejitev 90, bi napisal ogromno kazen. Še hujši so pa tisti, ki stalno vozijo 70, ne glede na to, ali je omejitev 100 ali 40.

Tudi pri počasni vožnji človek ni zbran (oziroma še manj, kot pri hitri vožnji). Moje opažanje glede cpp pa je, da ravno tisti, ki vozijo počasi naredijo največ napak. In to takih napak, ki so marsikdaj krive za nesrečo. Predvsem vožnja po pospeševalnem ali zaviralnem pasu (napačni smerniki in/ali ustavljanje na koncu pasu ---> kar je sploh nevarno, če je pospeševalni pas hkrati tudi zaviralni). Nedostikrat je videti tudi mečkače (sploh starejše voznike, ki se radi hvalijo, da vozijo že 50+ let in še niso zakrivili nesreče), ki ne poznajo osnovnih pravil (srečanje in desno pravilo) na križiščih. Taki ponavadi tudi ne poznajo pomena prometnih znakov. Znak stop (na desni) in križišče s prednostno cesto (na levi strani križišča) sta sploh tipičen primer, saj bi po mnenju nekaterih tisti desni s stop znakom lahko čakal v nedogled, da se križišče sprazni. Če ga poučiš, da sta znaka povsem enakovredna, pa spet slišiš, da vozi xx let, in te pošilja nazaj v avtošolo.......


O tem bi lahko pisal še in še. Cestnoprometna kultura v Slo je na psu. Nihče pa ne naredi nič v to smer, še najmanj pa politiki in policaji (take astronomske kazni ne pomagajo popolnoma nič).
Na vrh
MKovic
21 maj 2008, 10:03
Član #55
Prijavljen dne: 14 nov 2006, 19:57
Objav: 720
Kazni nimajo prav nikakršnega pomena dokler si vsi skupaj ne vcepimo globoko v zavest, da je ključna beseda v prometu spoštovanje.
Ko se vsedemo za volan svoje "makine" vsi drugi niso ljudje. Tisti gospod, ki vozi po levem pasu avtoceste in, ki ga tako lepo preklinjaš je lahko tudi tvoj dedek. Svojega dedka na invalidskem voziču verjetno ne bi porinil v jarek, zato, ker te ovira na poti v trgovino, ta prekleti hudič pa zavzema celo površino pločnika s svojim kripl-vozom. Enako velja v prometu, pač počakaj, da se gosdpodu utrne, da ni sam na cesti. Tri minute, ki jih boš zato zgubil niso vredne omembe.
Na žalost smo Slovenci polni takšnih in drugačnih frustracij, ki jih držimo v sebi in nato privrejo na dan na cesti. Se strinjam - dokler ne bo korenitih sprememb v družbi, vse kazni na svetu ne bodo zalegle.
Na vrh
harinho
21 maj 2008, 10:48
Član #116
Prijavljen dne: 08 dec 2006, 12:59
Objav: 15
Bravo MKovic, popolnoma se strinjam. Že dolgo me je imelo da bi kaj napisal na to temo, saj sem v zadnjem času prebral toliko neumnosti, da je groza.
V zadnjem času se ogromno raznih forumašev pritožuje, kako jih počasni vozniki silijo, da delajo prekrške. Da zaradi tistih, ki vozijo pod omejitvami, izgubijo živce in prehitevajo, kjer drugače ne bi in da se zaradi tega dogajajo nesreče. Dobrega voznika noben počasne ne spravi ob živce in nihče te ne more prisiliti, da narediš neumnost. Enostavno se ne smeš pustiti sprovocirati. S tem, da ne počakaš na umik, ampak greš prehitevat po desni, si samo dokazal svojo nepotrpežljivost in nisi nič boljši od tistega, ki vozi prepočasi ali na napačnem pasu. Če nekdo vozi pod omejitvijo, še ne pomeni, da ga moraš nevarno prehiteti, to si dolžan narediti varno. Drugače se nimaš pravice pritoževati.

Vovlo5er: v taki situaciji zapelješ na levi pas, za počasneža, daš levi smernik in čakaš. To se ti lahko zdi neumno, a vse ostalo je znak nestrpnosti.

Pa da ne bo pomote, prepočasneži in podobni tudi mene zelo motijo, a zato sam še ne delam neumnosti, čeprav se velikokrat počutim prav bedasto. Še posebej takrat, ko čakam v dolgi koloni pred cestnino, da pridem do začetka pasu za ABC, vsi ostali ABC-jaši pa mirno po odstavnem pasu vozijo mimo po moji desni.
Na vrh
volvo5er
21 maj 2008, 11:17
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:24
Lokacija: Ljubljana Bežigrad
Objav: 1142
@harinho, se ti ne zdi, da se držiš predpisov kot pijanec plota, tudi tam, kjer je popolnoma jasno, da so le-ti popolnoma brezsmiselni, ti se pa, ker jih upoštevaš, počutiš butasto?

harinho je napisal(a): ...

Volvo5er: v taki situaciji zapelješ na levi pas, za počasneža, daš levi smernik in čakaš. To se ti lahko zdi neumno, a vse ostalo je znak nestrpnosti.


To dejansko je marsikdaj neumno (nekateri pač ne dojamejo sploh, ker nikoli ne uporabljajo ogledal), mogoče sem nestrpen, če ti to tako definiraš, vsekakor pa nisem neumen
Na vrh
Volvo. 4 life
21 maj 2008, 11:25
Član #384
Prijavljen dne: 22 jun 2007, 17:09
Objav: 3327
moje mnenje...

... nikoli se ne mudi, da bi se splačalo za to umreti...

... če pa se ti mudi umret.... potem pa kar


spoštujmo CPP, če ne se bomo s katrcam okol vozil
Na vrh
noj
21 maj 2008, 15:42
Član #46
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 21:01
Lokacija: Arja Vas
Objav: 855
MKovic je napisal(a): ...

Kazni nimajo prav nikakršnega pomena dokler si vsi skupaj ne vcepimo globoko v zavest, da je ključna beseda v prometu spoštovanje.



Kako pa lahko takšnega cepca spoštuješ? Moj dedek iz primorske je star, slaboviden, in ni več za v promet! Vozi počasi, ne dohaja stvari okoli sebe, in ja, moj dedek je, in samo v naši butasti državi lahko vozi. Na koncu, bom pa jaz v ovinek pripeljal po omejitvi 90, in se razbil, ker bo tak kreten vozil tam 40, ker več ni zmožen! To ni prav, in nima nobene veze z nestrpnostjo! Pika! Zj pa prosm nehimo neumnosti klatit! Pa še nekaj... Prehitvem po desnem pasu, ker znam prehitevat po desnem pasu, in nobenega ne ogrožam (še)... Mislim pa, da voznik, ki ga bom prehitel po desni, bi se lahko globoko zamislil(js nebi šou več na cesto od sramote)! Večino časa se vozim po ac 140, pa se mi nikol ne dogaja, da me kdo po desni prehiteva, pa blenda... LE ZAKAJ? Zato, ker se trudim, da ne oviram drugih!:okthumb: In mogoče nebi blo slabo, če bi se ljudje tudi na cesti držal reka: ne stori drugemu tega, kar ne želiš da drugi storijo tebi!
Na vrh
MKovic
21 maj 2008, 20:27
Član #55
Prijavljen dne: 14 nov 2006, 19:57
Objav: 720
noj je napisal(a): ...

in samo v naši butasti državi lahko vozi. Na koncu, bom pa jaz v ovinek pripeljal po omejitvi 90, in se razbil, ker bo tak kreten vozil tam 40

Če misliš, da vozi samo tvoj dedek in samo v tej državi, potem bi si moral ogledati stanje na cestah čez lužo, ko starega, pet in pol meterskega Cadillaca pilotira 85 let stara nona.
No pa zares: Tvoja naloga je, da predvidevaš dogajanje v prometu. Ne samo, da te za ovinkom lahko čaka tvoj dedek, na cesti lahko stoji tudi srna ali (bog ne daj) - otrok. Omejitev 90 ne pomeni, da lahko na tem mestu voziš s takšno hitrostjo - pika, ampak, da je to zgornja meja, ki jo konfiguracija ceste teoretično dopušča. Tvoja naloga je, da vožnjo (pa naj se sliši še tako klišejsko) prilagodiš razmeram na cesti - tudi slabovidnim nonotom, otrokom in drugim nebodigaterbam.
Žal, nismo vsi 100% zanesljivi, nezmotljivi, refleksi-na-pecljih, samoprepričani dvajsetletniki.
Na vrh
noj
21 maj 2008, 21:00
Član #46
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 21:01
Lokacija: Arja Vas
Objav: 855
MKovic je napisal(a): ...


Če misliš, da vozi samo tvoj dedek in samo v tej državi, potem bi si moral ogledati stanje na cestah čez lužo, ko starega, pet in pol meterskega Cadillaca pilotira 85 let stara nona.
No pa zares: Tvoja naloga je, da predvidevaš dogajanje v prometu. Ne samo, da te za ovinkom lahko čaka tvoj dedek, na cesti lahko stoji tudi srna ali (bog ne daj) - otrok. Omejitev 90 ne pomeni, da lahko na tem mestu voziš s takšno hitrostjo - pika, ampak, da je to zgornja meja, ki jo konfiguracija ceste teoretično dopušča. Tvoja naloga je, da vožnjo (pa naj se sliši še tako klišejsko) prilagodiš razmeram na cesti - tudi slabovidnim nonotom, otrokom in drugim nebodigaterbam.
Žal, nismo vsi 100% zanesljivi, nezmotljivi, refleksi-na-pecljih, samoprepričani dvajsetletniki.



Sj ni važna starost voznika, ampak sposobnost za vožnjo! Glede omejitve 90 (kar sem dal samo kot primer), pa takole! Omejitev 90 je tam, kjer ni naselja, zraven ni pločnikov, da bi lahko letali otroci(če pa se slučajno znajde, ga pa povozim, pol pa še njegove kretenske starše tožim), če je nevarnost divjadi, je prej znak, itd... Najpomembnejše je pa, da v zakonu piše, koliko pod omejitvijo je še dovoljeno voziti(ker piše da drugače oviraš ostale udeležnce...), kar pa seveda nobenega, ki se tako vozi ne zanima, nažalost pa tudi policajev ne! Problem je u tem, da če se gremo neke zakone, se jih držmo usi, al pa nobeden! Tudi vožnja po prehitevalnem pasu, brez da nekoga prehitevaš je prepovedana, med drugim!
Na vrh
harinho
22 maj 2008, 06:31
Član #116
Prijavljen dne: 08 dec 2006, 12:59
Objav: 15
Absolutno se strinjam, da se ne sme kar tako voziti po prehitevalnem pasu, to tudi mene zelo moti, kakor tudi vožnja daleč pod omejitvami. Ampak nikoli nisem šel in ne bom šel prehitevat po desni. In vsak, ki to dela, bi moral s tem čimprej nehati, ker je v popolnem nasprotju s cestno prometno kulturo, kateri je namenjena ta tema. Na cesti je pač treba imeti zvrhano mero potrpežljivosti in mirnih živcev.
Na vrh
MKovic
22 maj 2008, 09:02
Član #55
Prijavljen dne: 14 nov 2006, 19:57
Objav: 720
noj je napisal(a): ...

Omejitev 90 je tam, kjer ni naselja, zraven ni pločnikov, da bi lahko letali otroci(če pa se slučajno znajde, ga pa povozim, pol pa še njegove kretenske starše tožim),


Oprosti, ampak ni mi čisto jasno kaj je tvoja poanta. Sam si najprej navajal, da te skrbi dedek za ovinkom, sedaj pa trdiš, da takšna situacija sploh ni mogoča.
Mladostna naivnost je sicer zabavna, vendar sem prepričan, da bi bila tožba zadnje na kar bi pomislil, če bi se znašel v situaciji, ko bi ubil nedolžnega otroka. Dejstvo, da pri takšni tožbi ne bi imel niti osnovnih pogojev za zmago pa je čisto obrobnega pomena.
Se pa polnoma strinjam: zakoni veljajo za vse. Nikor pa ni tvoja dolžnost, naloga in pravica, da jih uveljavljaš. Vožnjo po levi, ko za to ni razloga naj sankcijonira policija in ne ti s prehitevanjem po desni.
Na vrh
volvo5er
22 maj 2008, 09:19
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:24
Lokacija: Ljubljana Bežigrad
Objav: 1142
MKovic je napisal(a): ...

Vožnjo po levi, ko za to ni razloga naj sankcijonira policija in ne ti s prehitevanjem po desni.


Če bi s prehitevanjem po desni sankcioniral vožnjo po levi, bi to počel z največjim veseljem vedno in povsod
Na vrh
croma_man
22 maj 2008, 09:59
Član #439
Prijavljen dne: 06 avg 2007, 14:11
Lokacija: Celje
Objav: 610
ej peter, najbolš da si ene 2 svečke odšraufama ven in pridružima kleklarskem krožku.
Na vrh
noj
22 maj 2008, 14:38
Član #46
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 21:01
Lokacija: Arja Vas
Objav: 855
MKovic je napisal(a): ...


Oprosti, ampak ni mi čisto jasno kaj je tvoja poanta. Sam si najprej navajal, da te skrbi dedek za ovinkom, sedaj pa trdiš, da takšna situacija sploh ni mogoča.
Mladostna naivnost je sicer zabavna, vendar sem prepričan, da bi bila tožba zadnje na kar bi pomislil, če bi se znašel v situaciji, ko bi ubil nedolžnega otroka. Dejstvo, da pri takšni tožbi ne bi imel niti osnovnih pogojev za zmago pa je čisto obrobnega pomena.
Se pa polnoma strinjam: zakoni veljajo za vse. Nikor pa ni tvoja dolžnost, naloga in pravica, da jih uveljavljaš. Vožnjo po levi, ko za to ni razloga naj sankcijonira policija in ne ti s prehitevanjem po desni.


Nisi me čisto dobro razumel! Gre se za to, da takšna situacija nebi bila mogoča, če bi se res vsi držali predpisov! Tako pa nažalost je! In ja, prvo bi pomislu, da bi tožil starše, ki bi bili krivi, da celo življenje nebi mogel več mirno spati! In tožbo bi dobil, z dobrim odvetnikom brez problema! Glede vožnje po levi, bi pa zelo rad, da bi jo sankcionirala policija, ampak sem že davno izgubil upanje, da se bo v tej državi tudi res kdaj kaj zgodilo v tej smeri... Glavni dokaz za to je, nedavno sprejet zakon, in mišljenje, kako naredit ceste bolj varne! Namesto, da bi šlo kaj na boljše, gre samo na slabše, kar kažejo tudi statistike zadnjih let, ko se vrši takšna politika... Pa nobeden se ni nad tem zamislil, da mogoče takšna politika nikamor ne vodi! Škoda besed... Se pa vidi, kakšno znanje ima večina naših voznikov, odkar so sprejeli nov zakon... Da noben ne spremlja prometnih znakov, ne vejo kje je kakšna omejitev, vozijo se 'k p....', ker se jim niti sanja ne koliko se lahko, kmalu se bom začel s kolesom vozit po levem pasu po obvoznici, ker bom med hitrejšimi!
Na vrh
Šnavci
28 maj 2008, 08:19
Član #414
Prijavljen dne: 16 jul 2007, 12:28
Objav: 24
A to, da pa bi ubil nedolžnega otroka, ki je (bil) premlad da se sploh ne zaveda kaj je blo narobe, te pa nič ne moti??

Res je, vožnja po levem pasu brez razloga je seveda prepovedana in se strogo kaznuje, ampak prehitevanje po desnem pasu pa še bolj. Ne vem, to res vidiš samo na ljubljanski obvoznici, kaj so res vsi tako nestrpni al kaj? Boljše it 5 min prej od doma pa se lepo počasi pripeljat nekam, umirjeno, manj bencina porabit in delat manj neumnosti. Kaj pa če bi se tisti, ki ga prehitevaš po desni, v paniki hotel umakniti na desni pas, ker bi uvidel, da te ovira?

Za na konec povem sam še to, da upam, da vas takšne, ki prehitevate po desni, enkrat pri tem dobi policija.
Na vrh
AljAž
28 maj 2008, 16:49
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767


Glede vožnje levo-desno; a to, da nekdo "krši zakon", daje tretji osebi pravico, da krši zakon na drug način? Menim, da v tem konkretnem primeru nikakor ne, saj vožnja po levi (v dopustnih hitrostnih mejah) niti ni prekršek!
Na vrh
volvo5er
28 maj 2008, 19:23
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:24
Lokacija: Ljubljana Bežigrad
Objav: 1142
Sicer ne, sem pa še zmeraj mnenja, da je tisti, ki krši zakon zaradi nekoga, ki ravnotako krši zakon, vseeno "manj kriv", kot tisti prvi (vsaj iz moralnega stališča; seveda če sta oba prekrška praktično nenevarna).

In ja, vožnja na avtocesti in cesti rezervirani za motorna vozila po levem voznem pasu, če je desni prost, JE PREKRŠEK!!!
Na vrh
AljAž
28 maj 2008, 19:25
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Ja saj, kaj se ne pogovarjamo ko sta oba pasa zasedena, le odstavni prost?
Na vrh
noj
28 maj 2008, 20:41
Član #46
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 21:01
Lokacija: Arja Vas
Objav: 855
Šnavci je napisal(a): ...

A to, da pa bi ubil nedolžnega otroka, ki je (bil) premlad da se sploh ne zaveda kaj je blo narobe, te pa nič ne moti??

Res je, vožnja po levem pasu brez razloga je seveda prepovedana in se strogo kaznuje, ampak prehitevanje po desnem pasu pa še bolj. Ne vem, to res vidiš samo na ljubljanski obvoznici, kaj so res vsi tako nestrpni al kaj? Boljše it 5 min prej od doma pa se lepo počasi pripeljat nekam, umirjeno, manj bencina porabit in delat manj neumnosti. Kaj pa če bi se tisti, ki ga prehitevaš po desni, v paniki hotel umakniti na desni pas, ker bi uvidel, da te ovira?

Za na konec povem sam še to, da upam, da vas takšne, ki prehitevate po desni, enkrat pri tem dobi policija.


Kje sem pa zapisal, da me to ne moti? Še enkrat si dobro preberi moj post, kjer boš lahko razbral ravno obratno! Marsikaj je boljše, najboljše bi bilo, da ljudje sploh nebi po levi strani prehitevali svoje sence! Vendar ni tako! Pa vrjemi, da bodo tistega, ki prehiteva po desni policaji veliko težje dobili, kot prehitevanega, ker je jasno, kdo bol spremlja dogajanje okoli sebe! Meni je že iz panike nekdo zavil desno, pa ne enkrat, seveda to možnost vedno dopuščam, in sem na to pozoren, zaradi tega sem seveda pravočasno odreagiral, in ni nilo nič... Pa še glede panike... Če ga res zagrabi panika, je pa hudičevo slab voznik
Na vrh
T-5R
28 maj 2008, 22:58
Član #387
Prijavljen dne: 23 jun 2007, 11:40
Lokacija: GB
Objav: 745
V Soboto sem bil prvič po uvedbi novega zakona v notranjosti države. Ker se mi ni mudilo, sem šel kar po stari cesti proti Lj. Čez Črni Vrh je bila vožnja užitek, veliko lepih ovinkov, prazna cesta,.... No, kasneje pa nič več. Kjer je bila omejitev 50km/h, smo se vozili 30-40km/h. Kjer je bila omejitev 90km/h, smo se vozili še zmeraj 30-40km/h. Ok, grem na AC. Ista stvar, le da so bile hitrosti okoli 100km/h, potem pa se najdejo še takšni, ki ne vejo ali bi prehitevali, ali nebi... Skratka obup.

Sreča, da živim tik ob meji, in okoli 90% poti opravim po Italijanski strani. Se bom kar izogibal Slovenije, sploh pa ko bodo uvedene vinjete.

Na vrh
volvo5er
29 maj 2008, 01:37
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:24
Lokacija: Ljubljana Bežigrad
Objav: 1142
AljAž je napisal(a): ...

Ja saj, kaj se ne pogovarjamo ko sta oba pasa zasedena, le odstavni prost?


Niti ne, debata bolj teče o primeru ko je vozni pas prost, po prehitevalnem pa se pelje en pacient (ali več njih).
Na vrh
Aleš
29 maj 2008, 12:50
Član #64
Prijavljen dne: 16 nov 2006, 17:39
Lokacija: KRANJ
Objav: 140
No da še jaz malo dodam na cestno prometno kulturo:

- po desni načeloma ne prehitevam (verjetno sem že tud koga kdaj), pač počakam; sej se odmakne
- bolj me moti, da folk ne pozna predpisov in pol se pred križiščem vsi vstavijo, ker ne vejo da imajo pednost .... na koncu se jaz ko imam STOP peljem prvi skoz križišče !
- zelo prijetno se tud počutim, ko stojim pri zeleni in se ne moram peljat, ker je v križišču en miljon avtov, ki so zapolnili vsa prosta mesta v križišču, samo da jim ni treba slučajno čakat še en semafor na zeleno
- zelo me razveselijo tudi vozniki, ki skozi okno odmetavajo vse vrste odpadkov, ki potem priletijo v moj avto! (in onesnažujejo okolje seveda)

Lep dan, Aleš
Na vrh
sebaveh
29 maj 2008, 14:40
Član #91
Prijavljen dne: 22 nov 2006, 19:08
Lokacija: Slovenska Bistrica
Objav: 1249
Ravno danes sem imel dogodek, zaradi katerega bom začel sovražit kolesarje
Letos se z vlakom vozim na predavanja, le danes sem izjemoma šel z avtom, ker sem šel še po nabavo. In na krožišču na glavnem trgu, pri starem mostu v MB, se en brihtnež beciklist, z majhnim otrokom kar na balanci, zažene preko prehoda na izvozu iz krožišča. Kot kura brez glave! Komaj sem počakal, pa itak nisem šel hitro, ker je gužva, pa mi ta bedak še zasika nekaj nazaj in iz objestnosti brcne v prednji desni smerokaz, ki je počil. Potem pa seveda pobegnil.

Policije nisem klical, ni ne časa ne volje za to, pa še kdo bi si lahko namislil kaj. Na srečo imam luči zavarovane.

In da omenim še to, da sem pred tem srečal še tri stare mamike, ki so šle na različnih križiščih preko rdeče luči - jaz sem jih zato moral pri svoji zeleni čakati. In pa še en drug komad, za katerega nisem vedel ali se bo spravil preko ceste pri Elektru ali ne.

Gnoji!! Eni imajo očitno preveč pravic. Naj se raje spravijo nekaj delat.


[ Uredi 29 maj 2008, 14:57 ]
Na vrh
Spletna stran
Terminator
29 maj 2008, 15:15
Član #74
Prijavljen dne: 18 nov 2006, 18:29
Lokacija: Ljubljana
Objav: 2980
@sebaveh koliko pride zavarovanje luči? Jih maš to v kasku?
Na vrh
Pojdi na stran  1 2 [3] 4 ... 12 13 14

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 68, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5981
najnovejši član: Bobbikedge
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete