Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi


Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Avtomobilizem
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

Cestno prometna kultura

Pojdi na stran  1 2 3 ... 12 [13] 14
Avtor objava
Sverige
13 jul 2009, 09:11
Član #412
Prijavljen dne: 14 jul 2007, 06:18
Objav: 743
Niti sanjalo se mi ni, da sem naletel. Če bi to vedel, bi se dalo zbrisat...
Na vrh
Poršejčkov at
13 jul 2009, 10:18
Član #745
Prijavljen dne: 06 maj 2008, 22:53
Lokacija: Zgornje Pirni?e
Objav: 263
Laguna je napisal(a): ...


A ti bi se zbrcal?? Za prvi maj smo šli na morje.
Pred kratkim sem dobil priporočeno na dom sliko moje lepe lagune. Na magistralni cesti sredi ničesar, ravna cesta, omejitev pa 50km/h ... jaz ....mi gre kar na jok...:
- 92 km/h
- kar najbolj boli...1000 EUR
- sodnik za prekrške
- 9 pik
- en mesec prepoved vožnje

Tok zgleda ko gre človk na morje in se spozabi...



O sranje, tvoja je pa še hujša.

Po moje bi mi žena vzela vozniško za leto ali dve, če bi dobil tak račun.

Sožalje kolega, verjamem, da imaš "miljavžent" boljših načinov za zapravit tega jurja.


Na vrh
RollingStone
13 jul 2009, 10:31
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 12:12
Objav: 1965
Laguna je napisal(a): ...

Na magistralni cesti sredi ničesar, ravna cesta, omejitev pa 50km/h ...



Na ravni magistralki sredi ničessar je omejitev 90. Vsaj včasih je bila. Razen če le ni bilo tako ˝sredi ničesar˝.
Na vrh
Beastmaster
13 jul 2009, 10:51
Član #111
Prijavljen dne: 02 dec 2006, 09:23
Objav: 1307
RollingStone je napisal(a): ...

Laguna je napisal(a): ...

Na magistralni cesti sredi ničesar, ravna cesta, omejitev pa 50km/h ...



Na ravni magistralki sredi ničessar je omejitev 90. Vsaj včasih je bila. Razen če le ni bilo tako ˝sredi ničesar˝.

V Domžalah mamo 50 na ravni cesti, ob ene dveh hišah ki sta tam (in vedno so tam tudi policisti)... , za nas ki poznamo odsek ni panike , vedar če pa se pelješ mimo 1x letno...
Na vrh
Sverige
13 jul 2009, 10:55
Član #412
Prijavljen dne: 14 jul 2007, 06:18
Objav: 743
Načinov za zapravit...šparaš na vseh koncih in gledaš za 50 EUR in prelagaš, potem pa gre v luft. Beden občutek ja.

Seveda je naselje. Sem spet podoživel stres in pozabil napisat. Ni bilo strnjeno naselje, ulica ali kakšna vas. Ravnica, ovinek ravnica in sredi ravnice 5 hiš... Jebi ga, naselje in radar. Sej ne pravmi da grem po taki cesti navadno po predpisih ampak več kot 60-70 pa zihr ne grem - kadar ni radarja Ooo groza!
Na vrh
Jimmy
13 jul 2009, 14:34
Član #969
Prijavljen dne: 15 dec 2008, 22:24
Objav: 19
no, pa še ena moja sveža izkušnja (petek, 10.7.) iz sosednje Hrvaške.
V smeri proti Puli prehitevam ob zaključku dvopasovnice in seveda pazim, ker so na koncu zelo pogosto policaji.
Ker sem opazil, da jih ni, veselo nadaljujem vožnjo, so se pa fantje prestavili za 1 km višje.
Skor kap, ko jih zagledam in potem lizika. Omejitev 80, izmerjena hitrost 155. Pa še enkrat skor kap.
Da skrajšam. Kazen:
- 4.000 kun
- sodnik za prekrške
- 1 leto prepovedi vožnje na Hrvaškem.

To je resnična zgodba, ki pa ima zeeeelllllllllo srečen zaključek.

Verjetno je gospod policaj opazil, da mi srce komaj še bije in je rekel le, pa bolj počasi naprej.
Hvala in hiter tek v avto, da si ne premisli.

Na vrh
Sverige
13 jul 2009, 15:11
Član #412
Prijavljen dne: 14 jul 2007, 06:18
Objav: 743
Kaj bi dal za tak zaključek.... :(
No da gledam pozitivno...če bi šel 8 km/h več bi šel še enkrat izpit delat...
Na vrh
Mihc V50 T5
13 jul 2009, 16:11
Član #403
Prijavljen dne: 06 jul 2007, 14:15
Lokacija: Podsmreka ( Dobrova-Polhov Gradec)
Objav: 725
Mene samo zanima zakaj ''Čefurji'' mislijo da so glavni na cesti?
Zame osebno so bedaki da večjih svet ni vidu.
Na vrh
Volvo. 4 life
13 jul 2009, 16:13
Član #384
Prijavljen dne: 22 jun 2007, 17:09
Objav: 3327
Laguna je napisal(a): ...

Kaj bi dal za tak zaključek.... :(
No da gledam pozitivno...če bi šel 8 km/h več bi šel še enkrat izpit delat...


To pa 1. slišim, da ti odvzamejo izpit za prehitro vožnjo, a si mogoče mladi voznik, ali imaš že toliko pik nabranih ??

Me pa nekaj zanima ( reds40t5 ), glede na to da imamo v SLO kazni samo za prekoračitev do +30-50 km/h, kaj se zgodi če v naselju priletiš 200 km/h ali pa 90 km/h, ali je to isto ? Kaj pa v naselju, isti primer ? Kaj pa na AC, če priletiš 260 km/h, ali je to enako 181 km/h ??

Hvala za pojasnitev!
Na vrh
Volvo. 4 life
13 jul 2009, 16:48
Član #384
Prijavljen dne: 22 jun 2007, 17:09
Objav: 3327
Mihc V50 T5 je napisal(a): ...

Mene samo zanima zakaj ''Čefurji'' mislijo da so glavni na cesti?
Zame osebno so bedaki da večjih svet ni vidu.


Zakaj misliš, da sem jaz kupil 200+ hp avto ( 1. ralog je za dušo ), ker ko sem vozil 150 hp avto ( in ni bil nemc ), se mi je dogajalo, da ko sem se peljal 160 km/h po AC, prehitevam npr. 325i, 328i, bilo kater nemški avto, v katerem je sedel čapac in imel 150+ hp, je pohodil po gasu in se mi po desni odpeljal mimo in potem to naredil še 2x če je bilo treba iz lastnega veselja! No, tukaj dobite odgovor zakaj isto počnem to danes njim nazaj, brez slabe vesti in to na najbolj miren način kar je možno! Mihc, ne sekiraj se, na AC talaj vzgojne, moram rečt da po 1 letu, se pa že malo pozna, vsaj tu pri nas, ko se 530D in pa 330i ne zakajajo več v rit, ali pa se lepo mirno brez problemov umaknejo na vozni pas
Na vrh
Sverige
13 jul 2009, 17:46
Član #412
Prijavljen dne: 14 jul 2007, 06:18
Objav: 743
Volvo. 4 life je napisal(a): ...

Laguna je napisal(a): ...

Kaj bi dal za tak zaključek.... :(
No da gledam pozitivno...če bi šel 8 km/h več bi šel še enkrat izpit delat...


To pa 1. slišim, da ti odvzamejo izpit za prehitro vožnjo, a si mogoče mladi voznik, ali imaš že toliko pik nabranih ??


Če prekoračiš hitrost za enkrat ali več, kot je predpisana je poleg denarne kazni še odvzem izpita ker dobiš 18 kazenskih pik. Ne vem pa če to velja tudi zunaj naselja. Dej si sam preberi v ZVCP...
Na vrh
Volvo. 4 life
13 jul 2009, 17:57
Član #384
Prijavljen dne: 22 jun 2007, 17:09
Objav: 3327
malo sem brskal, pa nikjer nisem zasledil ... Je pa take stvari tud fajn vedt
Na vrh
Sverige
13 jul 2009, 23:20
Član #412
Prijavljen dne: 14 jul 2007, 06:18
Objav: 743
Kršitev Globa KT Stranska sankcija
Do vključno 10 km/h 250 € 3
Nad 10 do vključno 20 km/h 500 € 5
Več kot 20 km/h 1.000 € 8 Prepoved vožnje motornega vozila
Več kot 30 km/h 1.000 € 18 Prenehanje veljavnost vozniškega dovoljenja
Na vrh
alfaromeo
14 jul 2009, 11:38
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
Na odprtih cestah je panika. V naselju pa je potrebno voziti v mejah normale. Policisti miličniki pa se lahko tudi bolj vidno postavijo in ne drekajo vedno in povsod izza grma. Ker s tem niso naredili nič. Med tem ko masirajo nekoga, ki se je peljal pre hitro in ga vzagajajo, se je mimo odpeljalo XY avtombilov prehitro ali še hitreje od osebka v postopku.

V LJ. stojijo na Tivolski, to je nasproti Ruske ambasade. cesta je namenjena zgolj motornim vozilom, ni pločnika, ni prehoda za pešče, ni kolesarkse, .... So štirje vozni pasovi, po dva vozna pasova v vsako smeri, k sta ločena z zelenim pasom. Tam stojijo in talajo vzgojne....

Na drugi strani, pri NAMI ni nikogar, pa je tam bolj nevarno, sploh tedaj ko kakšen embicil pritegne mimo 100+ v avtomobilu ali na motorju. , na Tavčarjevi tudi ni nikogar, pa se ne malokrat najde nekdo ki lovi semafor in pade mimo blizu 100 km/h. Cesta je dvopasovna, na desni je kolesarska steza, ki fizično ni ločena, na poti sta dva prehoda za pešce, brez semaforja, izvoz iz graže, itd......

Tukaj organi ne ukrepajo in ne vzgajajo, vzgajajo pa tam kjer to ni potrebno. Za norce.
Na vrh
Volvo. 4 life
14 jul 2009, 11:49
Član #384
Prijavljen dne: 22 jun 2007, 17:09
Objav: 3327
hud post

Pozabil si na tržaško, kjer se omejitev zniža iz 70 na 50, znak pa je kot zanalašč skrit desno pri grmovju, visoko v zraku, da imaš poleg raaaaaaaaaaaaaaaaaaaaavne ceste ja občutek, da se lahko pelješ " vsaj " 70, potem pa skoraj 24/7 tam policaji in radar... zadnje čase sem dosti tam okrog zato vem, čeprav se ves čas pojam 50
Na vrh
Krchan
14 jul 2009, 12:42
Član #893
Prijavljen dne: 05 okt 2008, 18:50
Lokacija: Krško
Objav: 1259
ZVCP1-UPB5, 32. člen

(1) Največja dovoljena hitrost vozila je omejena:
– 50 km/h – na cestah v naselju;
– 30 km/h – v območju omejene hitrosti;
– 10 km/h – v območju umirjenega prometa in v območju za pešce.
(2) Na posameznih cestah v naselju ali njihovih delih je največja dovoljena hitrost za vozila lahko največ 70 km/h, če varnost prometa in predpisani prometnotehnični elementi to omogočajo in je to določeno s predpisanim prometnim znakom.
(3) Naselje, v katerem je hitrost omejena v skladu s prvim odstavkom tega člena, je pozidano območje ob cesti, ki ga sestavlja več stanovanjskih stavb, ki tvorijo prostorsko celoto, v kateri se pešci in vozila lahko vključujejo v promet na tej cesti preko dovoznih poti, ulic, trgov, parkov ali drugih javnih površin. Naselje vključuje tudi dele ceste znotraj pozidanega območja, ob katerih ni stanovanjskih stavb. Meje naselja morajo biti označene s predpisanim prometnim znakom.
(4) Na cesti zunaj naselij je največja dovoljena hitrost za vozila omejena:
– 130 km/h – na avtocestah;
– 100 km/h – na cestah, rezerviranih za motorna vozila;
– 90 km/h – na vseh ostalih cestah.
(5) Ne glede na določbe prejšnjega odstavka, je na cesti, rezervirani za motorna vozila, na kateri sta poleg izpolnjenih predpisanih pogojev smerni vozišči med seboj fizično ločeni in imata najmanj po dva prometna pasova in odstavni pas ali odstavne niše in je zavarovana proti prehajanju divjadi, največja dovoljena hitrost za vozila omejena na 110 km/h. Ta omejitev mora biti označena s predpisanim prometnim znakom.
(6) Omejitve hitrosti, določene v prvem in četrtem odstavku tega člena, ter omejitve hitrosti, izražene s postavljenimi prometnimi znaki, ne veljajo za vozila policije, opremljena s posebnimi napravami za ugotavljanje hitrosti, kadar policisti z njimi nadzirajo hitrost vozil v cestnem prometu, in za vozila policije, kadar policisti z njimi na podlagi dovoljenja generalnega direktorja policije ali odredbe pristojnega organa izvajajo prikrita preiskovalna dejanja po Zakonu o policiji ali Zakonu o kazenskem postopku. Vozniki teh vozil morajo voziti na tak način in s takšno hitrostjo, da ves čas obvladujejo vozilo in da ne ogrožajo drugih udeležencev v cestnem prometu ali njihovega premoženja.
(7) Voznik, ki prekorači s prometnim pravilom ali prometnim znakom omejeno hitrost na cesti v naselju, se kaznuje za prekršek z globo:
a) če prekorači hitrost do vključno 10 km/h, z 80 eurov;
b) če prekorači hitrost nad 10 do vključno 20 km/h, z 250 eurov. Enako se kaznuje voznik, ki do vključno 10 km/h prekorači dovoljeno hitrost v območju za pešce ali v območju umirjenega prometa. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 3 kazenske točke.
c) če prekorači hitrost nad 20 do vključno 30 km/h, s 500 eurov. Enako se kaznuje voznik, ki nad 10 do vključno 20 km/h prekorači dovoljeno hitrost v območju za pešce ali v območju umirjenega prometa. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 5 kazenskih točk.
d) če prekorači hitrost za več kot 30 km/h, z najmanj 1.000 eurov. Enako se kaznuje voznik, ki za več kot 20 km/h prekorači dovoljeno hitrost v območju za pešce ali v območju umirjenega prometa. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 9 kazenskih točk in prepoved vožnje motornega vozila.
(8) Ne glede na določbo prejšnjega odstavka, se izreče vozniku motornega vozila, ki v naselju prekorači dovoljeno hitrost za več kot 50 km/h, ali v območju za pešce, v območju umirjenega prometa oziroma v območju omejene hitrosti za več kot 30 km/h, poleg globe določene v prejšnjem odstavku tudi 18 kazenskih točk.
(9) Voznik, ki preseže s prometnim pravilom ali prometnim znakom omejeno hitrost na cesti zunaj naselja, razen na avtocesti ali cesti, rezervirani za motorna vozila, ki ima fizično ločeni smerni vozišči z najmanj po dvema prometnima pasovoma in odstavnim pasom ali odstavnimi nišami, se kaznuje za prekršek z globo:
a) če prekorači hitrost do vključno 20 km/h, s 60 eurov;
b) če prekorači hitrost nad 20 do vključno 30 km/h, s 120 eurov. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 3 kazenske točke;
c) če prekorači hitrost nad 30 do vključno 40 km/h, z 240 eurov. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 5 kazenskih točk;
d) če prekorači hitrost za več kot 40 km/h, z najmanj 380 eurov. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 9 kazenskih točk in prepoved vožnje motornega vozila.
(10) Voznik, ki preseže s prometnim pravilom, ali prometnim znakom omejeno hitrost na avtocesti ali cesti, rezervirani za motorna vozila, ki ima fizično ločeni smerni vozišči z najmanj po dvema prometnima pasovoma in odstavnim pasom ali odstavnimi nišami, se kaznuje za prekršek z globo:
a) če prekorači hitrost do vključno 20 km/h, s 50 eurov;
b) če prekorači hitrost nad 20 do vključno 30 km/h, s 100 eurov;
c) če prekorači hitrost nad 30 do vključno 40 km/h, s 150 eurov. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 3 kazenske točke;
d) če prekorači hitrost nad 40 km/h do vključno 50 km/h, z 200 eurov. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 5 kazenskih točk;
e) če prekorači hitrost za več kot 50 km/h, z najmanj 300 eurov. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 9 kazenskih točk in prepoved vožnje motornega vozila.
(11) Z globo 50 eurov se kaznuje za prekršek drugega udeleženca cestnega prometa, ki prekorači največjo dovoljeno hitrost, predpisano v tem členu.

To je člen v ZVCP, ki govori o prekoračitvi hitrosti. Bodite pozorni na besedico najmanj... Se pravi je lahko več, odvisno od hitrosti, zgodovine prekrškov, ter najbrž tudi spolnega življenja sodnice ali sodnika...

[ Uredi 14 jul 2009, 12:44 ]
Na vrh
Terminator
14 jul 2009, 22:41
Član #74
Prijavljen dne: 18 nov 2006, 18:29
Lokacija: Ljubljana
Objav: 2980
Volvo. 4 life je napisal(a): ...

hud post

Pozabil si na tržaško, kjer se omejitev zniža iz 70 na 50, znak pa je kot zanalašč skrit desno pri grmovju, visoko v zraku, da imaš poleg raaaaaaaaaaaaaaaaaaaaavne ceste ja občutek, da se lahko pelješ " vsaj " 70, potem pa skoraj 24/7 tam policaji in radar... zadnje čase sem dosti tam okrog zato vem, čeprav se ves čas pojam 50


Kje točno je to?
Na vrh
noj
14 jul 2009, 23:00
Član #46
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 21:01
Lokacija: Arja Vas
Objav: 855
Terminator je napisal(a): ...

Volvo. 4 life je napisal(a): ...

hud post

Pozabil si na tržaško, kjer se omejitev zniža iz 70 na 50, znak pa je kot zanalašč skrit desno pri grmovju, visoko v zraku, da imaš poleg raaaaaaaaaaaaaaaaaaaaavne ceste ja občutek, da se lahko pelješ " vsaj " 70, potem pa skoraj 24/7 tam policaji in radar... zadnje čase sem dosti tam okrog zato vem, čeprav se ves čas pojam 50


Kje točno je to?


Pri ptičici
Na vrh
alfaromeo
15 jul 2009, 00:24
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
@noj: huda.

Radar na tržaški je postavljen pod most obvoznice pri semaforju kjer zaviješ desno na parkirišče dolgi most,
potem so lahko kdaj tudi pri gostilni babica za dolgim mostom, velikokrat pa so tudi pod mostom AC za interclasom. Tam so tudi takrat, ko dežuje.
Volvo4life slab konec si si izbral. Pazi, da te pazinezapazi.
Na vrh
Ana
15 jul 2009, 08:35
Član #1178
Prijavljen dne: 17 jun 2009, 22:17
Lokacija: LJ, NM, Mengeš
Objav: 181
Zanimivo, tile podatki so pa tudi za mene aktualni.... Še včerej sem se tam peljala in res nisem nobene table vidla, k sreči je bila pred mano rdeča luč...
Na vrh
Volvo. 4 life
15 jul 2009, 08:43
Član #384
Prijavljen dne: 22 jun 2007, 17:09
Objav: 3327
Na vrh
Terminator
09 avg 2009, 21:29
Član #74
Prijavljen dne: 18 nov 2006, 18:29
Lokacija: Ljubljana
Objav: 2980
Danes sem se peljal iz Čateških toplic in moram reči, da se je bilo prav fino peljati (no razen tam kjer še ni AC), saj sem prav užival v vožnji in nihče se mi ni nastavljal niti nikogar ni bilo ki bi mi blendal Ker je promet tako lepo "tekel", mi je zapasalo malo dirkati in sem vozil med 130 in 170km/h

Če bi bilo skoz tako bi bilo super

Moram pa še reči, da me je neka ženska v prejšnjem modelu opel corse z IT registrsko kar lepo dohajala, vsaj pri pospeševanju je bila kot klop Sem bil kar presenečen, da gre ta majhna "škatlica" tako hitro, saj je za nama celo audi ostal
Na vrh
Borcix
09 avg 2009, 22:15
Član #833
Prijavljen dne: 03 avg 2008, 22:38
Lokacija: Prekmurec v Ljubljani
Objav: 99
Se vrnil izpred kaki 2 urci iz italije ...

Ne moreš verjet no ... imajo 3 pasovnico (proti Veroni), in ama baš noben se ne vozi po skrajnem desnem pasu ... tako da je bil desni pas ko da ga sploh ni, vsi samo po srednjem in ta levem ... tu pa tam se najde kaki nemec pa še kaka druga izjema, kateri vejo da je skrajni desni pas tudi za vozit ... sem kar užival po vožnji na desnem pasu, a kaj ko potem ko prehitevaš moraš preko srednjega na levi pas ... skratka, nismo slovenci edini "kreteni" na cesti ...

PS: Verjamem pa da če bi slučajno (pod nevem katerim čudežem) imeli v sloveniji 3 ali bog ne daj 4 pasovnico, verjamem da bi bila vedno zasedena skrajno levi in oni zraven njega (pač slovenski šport) ...

LP
Borcix
Na vrh
divja jaga
09 avg 2009, 22:55
Član #398
Prijavljen dne: 03 jul 2007, 08:38
Objav: 1613
Danes sem se peljal iz Grosuplja proti Višnji Gori...in na višnjegorskem klancu me začne prehitevati neki "čapac" z nekim Hyundajevim pajklčkom. Prehiteval me je sigurno 2 minuti , čisto ob meni, ene 20 cm stran od mene, jaz sem pa vozil čisto po desnem robu, ko me je pa končno prehitel je zapeljal pred mano, jaz sem mu 2x poblendal, in on kar začne vijugati iz voznega na prehitevalni pas...ter bremzati...fak ej sem si mislil, jaz dobim kazen zaradi prehitre vožnje, pa nisem nobenega ogrožal v prometu razen sebe s tem, on, ko pa tako ogroža tudi druge udeležence v prometu je pa ne dobi

Mislim ej...moj predlog je ta: čim več civilnih policijskih avtomobilov na cesto pa lovit samo take kretene, ki ogrožajo druge.
Najbolj zanimivo je pa tisto, ko v črni kroniki bereš..." zaradi PREVELIKE hitrosti... bulshit
Na vrh
rdečs40
11 avg 2009, 09:53
Član #50
Prijavljen dne: 14 nov 2006, 11:25
Objav: 382
pametnejši odneha - zakaj te je pa 2 minuti prehiteval????mal upočasniš, pa naj gre bimbo mimo drugim grenit
Na vrh
Borcix
11 avg 2009, 15:43
Član #833
Prijavljen dne: 03 avg 2008, 22:38
Lokacija: Prekmurec v Ljubljani
Objav: 99
rdečs40 je napisal(a): ...

pametnejši odneha - zakaj te je pa 2 minuti prehiteval????mal upočasniš, pa naj gre bimbo mimo drugim grenit


Ma jaz ko vozim z tempomatom ni variante da ga izklopim zaradi takih "papcev" ... vozim pa velikokrat oz. skorajda vedno z tempomatom po avtocesti ...
Na vrh
divja jaga
11 avg 2009, 20:29
Član #398
Prijavljen dne: 03 jul 2007, 08:38
Objav: 1613
rdečs40 je napisal(a): ...

pametnejši odneha - zakaj te je pa 2 minuti prehiteval????mal upočasniš, pa naj gre bimbo mimo drugim grenit



No ja...že tako sem vozil 90
Na vrh
volvo5er
12 avg 2009, 00:30
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:24
Lokacija: Ljubljana Bežigrad
Objav: 1142
Borcix je napisal(a): ...


PS: Verjamem pa da če bi slučajno (pod nevem katerim čudežem) imeli v sloveniji 3 ali bog ne daj 4 pasovnico, verjamem da bi bila vedno zasedena skrajno levi in oni zraven njega (pač slovenski šport) ...

LP
Borcix


Če bi imeli 4 štiripasovnico bi bilo krasno, imel bi skrajni desni pas čisto zase (za prehitevat )
Na vrh
urber
24 jul 2012, 09:03
Član #921
Prijavljen dne: 03 nov 2008, 15:29
Lokacija: Laško
Objav: 817
Danes sem imel eno zanimivo izkušnjo, kako lahko človeku razdreš ponos, ego, ne vem kako bi temu rekli.
Skratka, v Celju na rdeči dohitim voznika z Peugeot 4007. Proti Laškem začne dečko ''drveti'' nekje 100km/h, jaz z varnostno razdaljo ves čas za njim. Po nekem naključju gre v Laškem po točno isti cesti kot jaz, ki pelje proti mojemu kraju.
Gospod spet do podna, jaz lepo za njim, obiral je vse bankine, avto mu je počez nosilo, jaz sem se pa peljal kot vedno, omejitev je 90, cesta pa dopušča nekje 60-70km/h z normalno vožnjo, gre pa bp nekje do 100km/h. Ves čas sem bil lepo na cesti, nobene bankine nisem obral in pa nekje 20m varnostne razdalje sem držal (se pravi, mu menda nisem bil ''za ritjo'' )
Nakar dečko popi***, ustavi sredi ceste, jaz ustavim, skoči iz avta, odprem okno in ga vljudno vprašam kaj je narobe, on me pa napade če sem nor, kaj takšni norci kot sem jaz počnejo na cesti, ga lepo vprašam kakšne probleme ima, mi obljubi eno z roko po obrazu, mu lepo odgovorim da kamot, če ima to željo, potem me sprašuje da če se mi mudi, da njemu se mudi ker je živinozdravnik (še zdaj se sprašujem, kako se je imel potem čas ustavit ), odvrnem mu da se meni mudi v hlev. Potem me imenuje z ''budala zmešana'', zopet me je vprašal kako mislim da se obnašam. No potem mi je pa ''dokurčilo'', ga vprašam kako pa misli da se on obnaša, odgovoril je le z #!%&"!!##"#!, drugega odgovora ni našel, mislim stopit iz avta ampak je že oddrvel do avta in se odpeljal. No, potem naprej, do križišča kjer sva šla vsak po svoje, sem se isto vozil za njim, potem se ni več nepredvideno ustavljal
Takole se res vprašam kdo je nor?
Gospod z veterinarsko izobrazbo (oče sicer pozna človeka osebno) misli, da če se on pelje kolikor mu dovoli avto in njegove sposobnosti, ne sme biti nikogar za njim, če pa je kdo, je le-ta norec, brez pameti, ki ne pozna kulture na cesti.
Zanimivo, ni kaj.
Na vrh
mihaelz
24 jul 2012, 13:15
Član #520
Prijavljen dne: 27 nov 2007, 11:08
Lokacija: TuPaTam
Objav: 446
Nekaj je v zraku v Sloveniji že dalj časa , da imamo toliko takih nestrpnih voznikov, ki ogrožajo promet in so zreli za takojšnji odvzem vozniškega dovoljenja in v kakšnem primeru zaplembe vozila. (naglo sodišče na mestu zločina in še lukno v kolen za češnjo na smetanci) @Urber, ne vem zakaj me tvoja zgodba niti malo ni presenetila oz. začudila, takih buteljnov imamo pri nas na pretek...žal! Sočustvujem ;)

[ Uredi 24 jul 2012, 13:20 ]
Na vrh
urber
24 jul 2012, 15:05
Član #921
Prijavljen dne: 03 nov 2008, 15:29
Lokacija: Laško
Objav: 817
Definitivno, nekaj je v Sloveniji že dalj časa Na vse živo sem že naletel, ampak da se nekdo ujezi do te mere da ustavi avto sredi ceste in se zapodi v prepir zaradi tega ker nekomu ni ''ušel'', pa še ne.
Na vrh
Pojdi na stran  1 2 3 ... 12 [13] 14

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 59, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5981
najnovejši član: Bobbikedge
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete