Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.seeklogo.com/images/1/740-logo-6E10838713-seeklogo.com.gif

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: S80 / XC90
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

Menjalnik GM 4 stopenjski + klimakompresor pomoč

Avtor objava
Skylineee007
18 apr 2015, 18:15 Predogled tiskanja
Član #12851
Prijavljen dne: 30 mar 2015, 09:24
Objav: 29
Pozdrav,

Nekaj casa nazaj sem kupil volva s80 t6 2004 z gm-ovim menjalnikom ( 4stopenjski avtomatik) in ze so se zacele tezave.. priblizno 5 dni po nakupu se mi je na avtocesti prizgala napaka za menjalnik.. malo po tem sem zasledil da menjalnik ne menja tako kot bi moral ampak traja sekundo dve in potem cukne vcasih pa tudi kot da bi sklopka drsela ( nabija obrate in traja da zamenja). Avto sem peljal k mehaniku da mi ga je priklucil na racunalnik, in res je 4 brzina zanič.. Avto sem kupil brez garancije in kasnejsih reklamacij. Po domace receno "nateg". Imam pa tudi probleme s klimo, namrec ko vklopim klimo zacne "cviliti" in bolj ko pritisnem na gas bolj se to slisi.. obasno tudi preneha a cez nekaj casa spet zacne.. klima tudi ne hladi kot bi morala.. verjetno jo je potrebno napolnit.. mehanik pravi da "cvili" zato ker naj bi "crknil" nek magnet na klimakompresorju, ampak ni preprican..

Zanima me ce je kateri od vas imel/ima iste probleme glede menjalnika ter kaksna je cena popravila in kje bi se to najbolje splacalo popraviti.. glede kvalitete/cene?

Glede klimakompresorja pa ce je ze kdo imel iste probleme? Kaksni so stroski?

Ali se splaca sploh popravljati avto ali je bolje kupiti istega rabljenega ter premestiti komplet menjalnik in klimakompresor?

Sem v dilemi in nevem kaj naj naredim.. kaj bi bilo najbolje? Kaj bi naredili vi? Vsak odgovor in mnenje dobrodoslo..

Hvala za odgovore, lp

Na vrh
Blaise
19 apr 2015, 03:18
Član #3095
Prijavljen dne: 25 nov 2012, 10:30
Lokacija: Morav?e
Objav: 155
Živjo
Glede menjalnika. Pri nas je bil isti problem s tem menjalnikom, začasna rešitev je bila, da so na servisu ponovno naložili software za menjalnik ter menjava olja v menjalniku in je šlo nekaj časa, kakšno leto, dve. Občasno je še vedno delal take težave, kot pri tebi. Potem pa vse slabše, v 4. prestavi je "vn metalo", v ler, pogosto tudi ni več menjalnik prestavljal in je bilo potrebno ugasnit avto in ponovni zagon motorja. Rešitev je menjava menjalnika, nov, rabljen, obnovljen, tvoja izbira glede na €.

Za klimo pa ob vklopu jermenico stisne magnet, da se začne kompresor vrteti, in notri je tudi ležaj, lahko da to ti slišiš kot nadležno cviljenje. Ležaj je potrebno zamenjati. Lahko pa tudi, da razmak med jermenico in kompresorjem ni pravilen, eni to rešujejo z podložkami.
Na vrh
alfaromeo
20 apr 2015, 10:20
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
Kar se menjalnika tiče z (z)rabljenim ne boš rešil nič. Predlagm čim prejšnjo diagnozo potem pa odločitev. Denar za menjavo olja raje prihrani, ker to težave no bo rešilo.

Klima kompresor, beri drugi odstavek zgonje objave.
Na vrh
Skylineee007
21 apr 2015, 16:01
Član #12851
Prijavljen dne: 30 mar 2015, 09:24
Objav: 29
Hvala za odgovore,

Po vsej verjetnosti bom menjalnik obnovil, tezava pa je v tem, da sem se v tujini in pridem prihodnji teden.. s tem menjalnikom moram narediti (upam) se priblizno 1000 kilometrov.. za klimakompresor pa bom probal tako.. upam da se obnese ker komplet je kar drag.. mogoce vesta kje se najbolj splaca obnoviti menjalnik glede na kvaliteto in ceno? Koliko bi le ta znasala? Slisal se da se da obnoviti ze za okrog 2500€ ? Se mogoce bolj splaca vzet novega? No, kakrsnakoli Informacija je dobrodosla..

Hvala

Pozdrav

[ Uredi 25 apr 2015, 10:58 ]
Na vrh

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 78, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5977
najnovejši član: PeterFuh
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete