Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.seeklogo.com/images/1/740-logo-6E10838713-seeklogo.com.gif

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Okrepčevalnica
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

Vlaganje €

Avtor objava
AljAž
15 mar 2007, 10:23 Predogled tiskanja
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Zanima me kam vlagate svoje denarne presežke. Ali jih pustite v banki, kupujete vrednostne papirje, nepremičnine, vlagate v svoj "posel"-podjetje ali avto? Imate kako zanimivo strategijo oz. kakšen je vaš odnos do denarja in ravnanja z njim? Vprašanje je mišljeno kot pobuda za debato o teh rečeh in ne "firbcanje".

Jaz jih trenutno v v.p. (delnice, sklade in certifikate), ko bo dovolj € in prava želja, pa se bo to pretopilo v nepremičnino.

[ Uredi 15 mar 2007, 10:24 ]
Na vrh
JG
15 mar 2007, 10:36
Član #100
Prijavljen dne: 26 nov 2006, 20:27
Lokacija: Gorenjska
Objav: 1349
Vlagam v delnice, sklade in zavarovalne police. Bom pa tudi sam čez nekaj let večino svojega denarja namenil za izgradnjo nepremičnine.
Z denarjem sem pa zelo skrben in ga zelo spoštujem.
Na vrh
S60R-Ocean Race
15 mar 2007, 12:54
Član #22
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 00:30
Objav: 1418
Z mamo se skupaj ukvarjava z čartanjem plovil - jadrnic, drugače pa skladi, delnice ( imam svojega osebnega posrednika ), financiranje rizičnih projektov kot poslovni angel.

Trenutno stanje na borzi je pa slabo. Vse pada zaradi američanov.

[ Uredi 15 mar 2007, 13:01 ]
Na vrh
RollingStone
15 mar 2007, 13:13
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 12:12
Objav: 1965
Dobra tema. Jaz svojih revnih štuentskih prihodkov in prihodkov od dela na fuš ne vlagam nikamor, ker jih že za sproti komaj dovolj.

Če ma pa kdo kako idejo, kam vložiti malo (ali nič ) denarja, ven pa dobiti veliko, pa kar na plan z njo. Bo korist obojestranska .
Na vrh
AljAž
15 mar 2007, 13:52
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
S60R-Ocean Race je napisal(a): ...

Z mamo se skupaj ukvarjava z čartanjem plovil - jadrnic, drugače pa skladi, delnice ( imam svojega osebnega posrednika ), financiranje rizičnih projektov kot poslovni angel.

Trenutno stanje na borzi je pa slabo. Vse pada zaradi američanov.


Sej pravim da ni OT če malo širše razglabljamo to temo Ja hvalabogu pa padci ta mesec po svetu nimajo takega vpliva na balkanske trge Jaz, če ne bi imel prijatelja za posrednika bi verjetno precej manj vlagal, ker nisem ekonomist, za aktivno spremljanje in analize trga pa bi porabil cel delavnik. Glede na to, da še nimam nekih velikih mesečnih izdatkov pa denar nalagam kratkoročno in zato bolj tvegano.
Na vrh
c70
15 mar 2007, 13:53
Član #3
Prijavljen dne: 11 nov 2006, 22:18
Objav: 1247
Vlagam v najbolj ziher zadevo- sklade.
Na vrh
AljAž
15 mar 2007, 14:00
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
c70 je napisal(a): ...

Vlagam v najbolj ziher zadevo- sklade.

Povsem odvisno kakšni skladi. Delniški so precej riskantni. Obvezniški pa so res ziher ampak pač z manjšimi potencialnimi donosi. Sicer pa je danes na LJSE bilo precej pozitivno
Na vrh
c70
15 mar 2007, 14:02
Član #3
Prijavljen dne: 11 nov 2006, 22:18
Objav: 1247
AljAž je napisal(a): ...

c70 je napisal(a): ...

Vlagam v najbolj ziher zadevo- sklade.

Povsem odvisno kakšni skladi. Delniški so precej riskantni. Obvezniški pa so res ziher ampak pač z manjšimi potencialnimi donosi. Sicer pa je danes na LJSE bilo precej pozitivno

Ja sej v une ziheraške vlagam. Počasen profit ampak 99.9%.
Na vrh
Blaž
15 mar 2007, 14:03
Član #7
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 16:31
Objav: 1283
Trenutno vlagam na najbolj siguren način - iz rok v usta! :LOL2:

Se pa (upam) kažejo boljši časi!
Na vrh
Tomaz40
15 mar 2007, 14:14
Član #6
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 10:24
Objav: 984

Žal je pri meni tudi tako, kot pri nekaterih drugih. Nimam kaj za vlagat, če pa bi imel, bi šel v delniške sklade. Kakšna polovica bi šla v srednje visoko tveganje, druga polovica pa v sklade z visokim tveganjem.
Na vrh
mikko
15 mar 2007, 14:46
Član #10
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:18
Objav: 214
Kdo vam je rekel, da so skladi sigurni ? Vi date denar, potem pa banke ali borzno-posredniške hiše same razpršijo ta vaš denar. Sklad ni nikoli zanesljiv! Z izjemo balkanskih, so šli vsi dol...Da je kakšna stvar "sigurna" so to le obveznice in nič drugega.
Sam pa imam odprt račun pri Medvešek Pušnik, ker so v SLO najboljši...Najbolj legalno dobičkonosne se mi pa še vedno zdijo nepremičnine...Za 2 leti imamo še OK zakone, potem se bo pa tudi to spremenilo...
Glede trgovanja z vrednostnimi papirji je pa Nemčija boljša...Pri nas moraš biti predolgo lastnik VP, da se izogneš davku..Te davki so vedno in povsod problem ;)
Na vrh
Hector
15 mar 2007, 14:50
Član #131
Prijavljen dne: 17 dec 2006, 12:11
Objav: 78
Trenutno naloženo v nepremičnino ( se še vlaga ), za prodajo, oddajanje
ali clo eventuelno preselitev, v tem primeru se oddaja pač to kjer sedaj živim.
Numizmatika, če je kakšna dobra šansa ;).
Sem pa precej špekuliral z devizami do predkratkim, ko je NLB
ugotovila, da ga krepko serjejo hahaha, ma se je dalo
na netu zbrskat podatke kašen bo tečaj naslednji dan
in haha je lahko padlo tudi 2%čistega čez vikend.
No pa življenjsko zavarovanje ( sicer ni dobičkonosna naložba ), bojo mel
pa dediči korist, če me zvije nahitro ;).
Na vrh
Hector
15 mar 2007, 14:52
Član #131
Prijavljen dne: 17 dec 2006, 12:11
Objav: 78
mikko je napisal(a): ...

Pri nas moraš biti predolgo lastnik VP, da se izogneš davku..



Hehe če si se podvizal in nabavil pred letom 2005 ni panike ;).
Na vrh
AljAž
15 mar 2007, 14:53
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
mikko je napisal(a): ...

...Pri nas moraš biti predolgo lastnik VP, da se izogneš davku..Te davki so vedno in povsod problem ;)


Zato so pa bolj zanimivi certifikati na določeno delnico, sicer tudi 2x, 3x bolj riskanti ampak tudi enako bolj donosni. Pa neobdavčeni.
Na vrh
alfaromeo
15 mar 2007, 15:19
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
Zaenkrat še nimam problemov na tem področju (beri nimam toliko denarja)
Na vrh
Tomaz40
15 mar 2007, 15:24
Član #6
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 10:24
Objav: 984
mikko je napisal(a): ...

Kdo vam je rekel, da so skladi sigurni ? Vi date denar, potem pa banke ali borzno-posredniške hiše same razpršijo ta vaš denar. Sklad ni nikoli zanesljiv! Z izjemo balkanskih, so šli vsi dol...Da je kakšna stvar "sigurna" so to le obveznice in nič drugega.
Sam pa imam odprt račun pri Medvešek Pušnik, ker so v SLO najboljši...Najbolj legalno dobičkonosne se mi pa še vedno zdijo nepremičnine...Za 2 leti imamo še OK zakone, potem se bo pa tudi to spremenilo...
Glede trgovanja z vrednostnimi papirji je pa Nemčija boljša...Pri nas moraš biti predolgo lastnik VP, da se izogneš davku..Te davki so vedno in povsod problem ;)


V skladih, daš denar tja kamor ti hočeš. Saj imaš na voljo več skladov. Sam si zbereš v katerega boš dal. Nimajo banke in BPH tukaj nič veze. Denar se naloži v podjetja, ki so napisana na spisku.
Sklad je neka sredina kar se tiče dobičkonosnosti in tveganja. Delnice so bolj tvegane, pa tudi bolj dobičkonosne, obveznice pa so teoretično brez tveganja, hkrati pa je pri veliki večini obveznic obrestna mera za malenkost višja kot je na banki in zato se za obveznice odločajo predvsem ljudje, ki se na VP in dogajanje na borzi bolj slabo spoznajo. Tisti, ki pa trg spremljajo in se nanj spoznajo (in imajo kakšno notranjo informacijo - najpogosteje špekulanti) pa prisegajo na delnice.

Se pa strinjam glede nepremičnin. Sicer je trenutno že kar pozno za to investicijo, ker se ne bodo več dolgo dražile, pa še za to moraš imeti denar. Če imaš npr: 20.000€ ne moreš nabavit nobene nepremičnine. Slabost je pa tudi to, da je denar dolgoročno vezan in če stanovanja ne moreš prodat ne boš prišel do denarja.
Na vrh
sebaveh
15 mar 2007, 16:51
Član #91
Prijavljen dne: 22 nov 2006, 19:08
Lokacija: Slovenska Bistrica
Objav: 1249
Na ekonomijo in finance se spoznam tak ko zajec na boben :wacko: Verjetno bi kr rabil enega da si vzame veliko cajta in živcev, da mi začne razlagat kako te stvari sploh grejo... Drugače pa po pameti ravnam s prihranki, na avto in take stvari vložim samo kar je nujno potrebno in nič več.
Na vrh
Spletna stran
Terminator
15 mar 2007, 18:16
Član #74
Prijavljen dne: 18 nov 2006, 18:29
Lokacija: Ljubljana
Objav: 2980
jz sm pa bl šparovn, sam od zdej kar sm pa avto kupu pa ne šparam kej dost zdej morm najprej vrnt dolg za nakup avta, pol bo šlo pa večinoma za avto
Na vrh
grimreaper
16 mar 2007, 08:52
Član #28
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:27
Objav: 608
Balanced investicijski fond. ~22% kamate 3 godine za redom, ja zadovoljan:-)
Na vrh
mikko
16 mar 2007, 23:26
Član #10
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:18
Objav: 214
V obveznice vlagajo tisti, ki ne upajo tvegati ali pa imajo toliko denarja, da se jim tudi tista majhna donosnost dobro pozna. Nepremičnine bojo še lep čas rasle, in dokler bojo nepremičnine bolj rasle kot je obrestna mera kreditov, se vsakomur splača kupit stanovanje na kredit in ga oddajat, ter z najemnino odplačevati kredit. Saj imaš polno enih opcij, ampak enostavno ni časa za vse.
Sicer pa so vsi trgi, razen balkana, šli močno navzdol. S tem tudi večina skladov. Pa saj, verjetno razumete zadevo. Zanimivo je bilo nekaj let nazaj, kaj se je zgodilo v Indoneziji ;) Kako lahko 1 sam človek vpliva na celotno borzo...Pa samo svoj kapital je ven počrpal in ga preusmeril in s tem povzročil skoraj totalni gospodarski kolaps države.
Na vrh
AljAž
17 mar 2007, 00:30
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Katerikoli trg z majhnim prometom je zelo občutljiv na večje prilive in odlive denarja. Tako je tudi s Slovenijo in celotnim balkanom. Zatorej, če se unovčevanje dobičkov in strah investitorjev pokrijeta na balkanu, se stvari še bolj sesujejo kot pa so se sedaj v Aziji, kjer je promet neprimerljivo večji.
Glede nepremičnin pa kolikor jaz vem se ne obnese to odplačevanje kredita z najemnino. Še posebej sedaj ko so obrestne mere visoke in rastejo. Posledično se tem nepremičninam ki pridejo na trg zaradi nezmožnosti odplačevanja kredita lahko cena zniža. In če je teh primerov več imamo podoben efekt kot na borzi. Pač bolj kot ljudje hočejo nekaj prodati, bolj cena pada in manjši je izplen. Mislim da se je nedavno nekaj takega pripetilo v Grčiji, v ZDA pa se mislim da še dogaja. Zaenkrat pa je pri nas res tako, da je precej povpraševanja, ki viša cene.

[ Uredi 17 mar 2007, 01:00 ]
Na vrh
tonkoexpress
17 mar 2007, 01:03
Član #21
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 23:49
Lokacija: dolenc
Objav: 230
Jaz nekaj v sklad, nekaj pa v štumf.
Na vrh
mikko
17 mar 2007, 16:31
Član #10
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:18
Objav: 214
Aljaž, odvisno od lokacije, ampak tukaj kjer jaz živim, je povpraševanje večje od ponudbe. In tako bo še precej časa (LJ + določena okolica).
Na vrh
AljAž
27 mar 2007, 11:29
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Prava veselica na jugu!

Na vrh
Hong Kong
26 apr 2007, 21:22
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
Jaz vlagam danes v stomak, v brezalkoholno pijačo, v življenje danes ne jutri, v potovanja zdaj in ne ko bom mumija in imel 80 let pa bom letal okrog, bankam in ostalim združenjem za odiranje folka ne dam 1 Euro, v sklade kakršnikoli da so nikoli niso in ne bojo ziher to vam v vsaki pogodbi katero ste sklenili piše, v tej državi žal to je moje osebno mnenje zato brez hude krvi ni pravne države niti je bo še dolgo časa, spomnite se 100 afer in kraj folka in nobeden ni odgovarjal ali povrnil ničesar, včeraj so obsodili Seljaka v Mb na 5 let ker je prevaral 488 ljudi za 1 mio euro, nikoli niso dobili svojega denarja nazaj, Orion, SIB banka itn...dokler bo predsednik države pomilostil nekoga ki ga vrhovno sodišče Slovenije obsodi na 4 letno kazen in dokaže krajo v višini 4,2 Mio Euro, predsednik ga oprosti je to nič drugega in nič spodobnega za razvoj trga ali vlaganja v sklade RS ali kakšne druge. Kakšna mafija Napoletana in Berlusconi tukaj je hujše. En dan se bo sam zgodilo, da bojo vse sklade pobrali za dobrobit države. In nebi bilo privč ne zadnjič.
Še enkrat omenjam, da je to samo moje osebno mnenje zato ga spoštujte kot jaz vašega in ga primerno komentirajte če ga že morate. V sklade da dobiš dobiček moraš vložiti milijone a da bom vlagal recimo 10.000 euro in po enem letu dobil 200 Euro zaslužka sem teh 200 Euro ali več zdavnaj porabil ko sem letal in urejal sklade in prenose. Če nimaš veliko denarja vse to je samo nategovanje folka za majhen denar. Naivneži vlagajo v sklade in potem si kupijo hišo? hahahha
Oni obračajo vaš denar in mastno služijo a vama dajo drobiž.
Obračun prijatelja z zelo strokovniim brokerom je bil naslednji. Da vloži 80.000 Euro v sklade (nikoli ne veš kam je šel denar) ti nobeden na tem svetu ne garantira zaslužek, lahko ga 100 % takoj zgubiš kot ga je večina. Dobiček mu je obljubljal 8.000 euro v enem letu kar sem mu rekel, da je čista laž in tako je bilo. Zgubil je več kot polovico. Ko je zahteval izplačilo vsega vloženega so mu hoteli odbiti toliko, da mu nič nebi ostalo zato so tisti skladi katere reklamirajo naše banke in ustanove smešni, prav smešni. Tistih nekaj tisoč Euro mislijo ko dobijo 100 Euro kako so zaslužili.
Enkrat se živi je moj moto. Danes in ne jutri. Lepo je misliti na jutri a ne tako, da boš drugemu dal vse kar imaš in mislil, da ti bojo skladi prineseli da boš zidal hišo? črni humor.
Samo in izrecno tistim kateri imajo milijone euro se splača ali pa ne vlagati in kot je eden omenil obračati kapital. Z njegovim umikom in pobiranjem svojega denarja mali delničarji in skladi vedno 300 % zgubljajo. Isto bo v Ljubljani ko bo par njih sam čez noč prodalo svoje delnice recimo Krke, Leka, Petrola ali ostalih in tisoče malih vlagateljev bo poPušilo ves denar. Že bilo pred parimi leti.


[ Uredi 26 apr 2007, 21:23 ]
Na vrh
Hong Kong
27 apr 2007, 09:51
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
Da ne bio bilo spet včeraj Vam je dovolj jasno bilo če ste
gledali Trenja in poslovanje podijetij ter vlaganja v posle oz. imenujte ih kakor želite sklade.
Sodne farse, javne tožilke in njenih polemiziranj zakaj velike ribe ne obtožijo intn...vse je povezano z vlaganjem in tržiščem kapitala, skladov in gospodarstva RS. Dokler so takšni na vlasti in sodiščih nobeni skladi me ne vidijo.
Makro 7, Kručan in ostali...no way.
Na vrh

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 60, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5976
najnovejši član: Juliovioky
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete