Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.vozimvolvo.si/

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: S40 (1. gen)/ V40
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

(V40) Rosenje šip in čuden zvok ventilatorja

Avtor objava
V40
27 feb 2007, 10:58 Predogled tiskanja
Član #226
Prijavljen dne: 27 feb 2007, 10:19
Objav: 3
Pozdravljeni!
Pravkar sem postal novi član foruma in že se obračam na vas. Že skoraj eno leto sem lastnik v40 1.9d (115) letnik 2001. Moram pohvaliti da je avto super, vendar imam že par mesecev (predvsem sedaj v zimskem času) manjše težave. V avtu se mi precej rosi, predvsem ko je ta še hladen ali zamrznjen. Pri nizkih temp. se mi je že zgodilo, da se mi je celo na notranji strani vetr. stekla nabral tanek sloj ledu. Težava izgine po kakih 5-10 min. vožnje, ko se avto segreje. Še bolj moteče je, ko dežuje in se mi vseskozi rosi na sprednjih in ostalih šipah (tudi če sem sam v avtu), tako da moram nenehno obračati ventilacijo na vetr. steklo, ki vključi klimo (avtomatska). Vlaga zelo počasi izgineva, vendar absolutno prepočasi, kot bi morala pri uporabi klime. Ta mislim da mi dela v redu (vsaj lani poleti je bilo b.p.). Zdi se mi tudi da, ko obrnem ventilacijo na vetr. steklo, le tam ne piha preveč, sploh iz nekaterih rež. A je možno da so cevi za ventilacijo na vetr. steklo zamašene ali delno snete? Kaj pa glede klime in vlage, je možno da je odvod kondenza zamašen in le ta ostaja v kabini? A mogoče kdo ve, kje se nahaja tista cevka, mogoče kje v bližini filtra klime (kabine, a je to isto?)? Tu bi omenil še malce čuden vonj v kabini ko se vsedeš v avto (kot da bi prejšnji dan pozabil v avtu 'prešvicane ' nogavice). Verjetno bo potrebna dezinfekcija prezrač. sistema, a se motim?
Imam pa še en problemček, to je zvok ventilatorja za prezračevanje, ki mi pravtako že nekaj časa 'tuli' z močnejšim zvokom (pri višji jakosti bolj), vendar samo občasno, medtem ko včasih dela normalno in primerno jakosti prezračevanja. A je mogoče slab kakšen ležaj motorčka, ali le kake smeti in listje v prezrač. sistemu?
Tako, za začetek bodi dovolj. Računam na vas, kajti več glav več ve.
Lep sončen dan še naprej!

[ Uredi 05 mar 2007, 12:58 ]
Na vrh
Tomaz40
27 feb 2007, 11:06
Član #6
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 10:24
Objav: 984

Pred nedavnim sem nekje bral o podobnih problemih. Razlog smradu iz klime in rosenje stekel je bil popolnoma zapacan filter za zrak v kabini.

Predlagam da pogledaš TO temo in pogledaš kakšen je filter, ali pa ga morda odstrani za kak dan ali dva, pa boš videl če je to vzrok. Izgubiti nimaš kaj, razen 5 minut časa, mislim pa, da je zelo velika verjetnost da je to vzrok težav.
Na vrh
Blaž
27 feb 2007, 11:46
Član #7
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 16:31
Objav: 1283
Tukaj se bom pridružil Tomazu40!

Razlog za vlago in vonj je zamašen in star filter kabine - sem imel enak problem na Xantiji, kjer je bil vonj v kabini podoben, kot si ga opisal!
Na V70, pa sem opazu, da se je začel v deževnem in vlažnem vremenu rosit, pihal pa tud ni s polno močjo - po menjavi filtra stvar deluje normalno!
Na RRju, pa je bil zamašen odtok kondenza, ampak to tam ni imelo vpliva, da bi se rosila kabina, saj je ta odtok speljan čisto v drugo smer in nima veze z zrakom ki pride do kabine - je pa pametno ga sčistit vsake tolk časa, da ti voda ne pricurlja v kabino-kot je bilo v mojem primeru, ali pa se zadržuje kje v karoseriji in povzroči rjavenje!

Pravtako je pa ta zamašen filter lahko razlog za zvok ventilatorja, saj ne prepusti dovolj zraka in začne ventilator zabijati, ta pa potem začne glasnej delat!
Če pa ventilator bolj, kot da dela glasno, proizvaja brneče zvoke, je pa verjetno zrabljen ležaj! To se da tud popravt - sem na 740ki parkrat menjal plastični ležaj, sam je bla demontaža in montaža motorčka dokaj komplicirana!

Je pa tud možno, da se je snela kakšna utež na veternici (so scentrirane kot kolesa) in ta pol proizvaja vibracije ter posledično glasnejše delovanje!

Upam, da boš dobro zrihtal! :rezanje:

[ Uredi 27 feb 2007, 12:03 ]
Na vrh
AljAž
27 feb 2007, 22:31
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Poleg že vsega naštetega je možno tudi, da ti ne obrne lopute za usmeritev zraka k vetrobranskemu steklu. To bi verjetno pojasnilo še ropot
Na vrh
S60R-Ocean Race
27 feb 2007, 22:42
Član #22
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 00:30
Objav: 1418
Aljaž, Blaž in Tomaz40 so vse lepo opisali in napisali o možni napaki, dodal bi še pa to glede jutranjih odledenitev stekel. Pri vseh dizlih je ta proces malenkost počasnejši, kot pri bencinarjih, saj se dizelski motorji občutno počasneje segrevajo in tako oddajajo temperaturo.

[ Uredi 27 feb 2007, 22:43 ]
Na vrh
Ivo
28 feb 2007, 13:55
Član #39
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 16:13
Objav: 276
ne pozabi na možnost da ti je crknil motorček za odpiranje lopute za dovod svežega zraka ...

poskusi sledeče ...

ugasni ventilator, IZKLOPI notranje kroženje zraka, nastavi da ti bo zrak pihalo na tiste šobe ki jih lahko usmerjaš, zapri vse šobe razen voznikove ... med vožnjo po cesti pri hitrosti nad 50kmh ti mora pihati iz tiste šobe ... če ti ne piha, imaš loputo za dovod svežega zraka v zaprtem položaju ( oz je motorček ostal tam)

sam sem imel natanko tak problem ...

sporoči kaj si ugotovil na testu
Na vrh
V40
01 mar 2007, 21:13
Član #226
Prijavljen dne: 27 feb 2007, 10:19
Objav: 3
Pred dvema dnevoma sem odstranil filter klime, pa je videti precej slab, tako da sem ga pustil zunaj in namestil porov in sedaj se že dva dni vozim brez. Vsulo se je tudi nekaj listja in prahu. Od takrat še nisem zasledil tistega brnenja vent., mogoče je le malo drugačen zvok, ker sedaj direktno piha. Tudi jakost pihanja je močnejša. Glede rosenja pa ne morem še nič reči, ker je zadnje čase precej toplo, pa tudi dežja ni. Takrat bom preizkusil ali je pihanje na vetr. steklo ustrezno in ali vklop klime dovolj hitro odstrani roso. Danes sem preizkusil tudi loputo za dovod zunanjega zraka pri izklj. vent., pa moram reči da v redu odpira in zapira.
A je filter klime, oz. kabine, edini filter ki čisti zunanji zrak, ker ne vem če lahko le ta zadrži ves prah, ko se vozimo npr. po makedamu. To sklepam po tistem listju. Kaj pa t.i. mikrofilter, a je to eno in isto?
Kaj pa odvod kondenza, a kdo ve kje je, mogoče v bližini klime in povsem stran od kabine (mogoče kaka slikca?)? Rad bi pogledal še to, če je kje kaj zamašeno.
Jutri grem kupit nov filter, pa bom poročal kako bo.

Lp V40.
Na vrh
Pegaz
03 mar 2007, 22:59
Član #61
Prijavljen dne: 15 nov 2006, 20:14
Objav: 18
Živjo,

Ja, pri V40 je križ s pihanjem na vetrobran. Tudi meni se ob povišani vlagi zunaj (ali znotraj) vetrobran hitro zarosi in počasi odrosi. Če je zunaj dovolj toplo, pomaga klima (ki se avtomatsko vklopi v skrajni poziciji), sicer pa - ročni brisalec, ventilator na polno in navzgor.

Mogoče gre tudi za sneto cev - najslabše piha prav skozi šobo pred voznikom. To bi lahko ugotovil le z razdrtjem armature -> hmmm...

Ventilator: ropot je lahko tudi posledica izrabljenega ležaja. Nov ventilator stane okrog 300 EUR, tako da postane ropot takoj malce znosnejši

Sporoči, če ti uspe uredit zadevo!
Na vrh

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 38, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5981
najnovejši član: Bobbikedge
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete