Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi


Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Splošno
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

Težave z zunanjim ogledalom na 850

Avtor objava
Ubuh
18 dec 2012, 09:40 Predogled tiskanja
Član #3050
Prijavljen dne: 03 nov 2012, 17:23
Objav: 21
Lep pozdrav!

Zadnjič se mi je pripetila nekoliko nenavadna nesreča. Po dolgem času sem bil namreč primoran vklopiti gretje zunanjih ogledal in po kakšnih dvajsetih kilometrih sem bil deležen neprijetnega presenečenja. Boste rekli:"Kaj se ti pa lahko stori ob tem nedolžnem manevru?", a berite naprej.
Ko sem zavijal iz krožišča, sem od zunaj zaslišal pok razbite steklenice in že sem se oziral, kje zaboga milega so kakšni objestni mladci s pirovskimi flaškami v rokah. Cesta in pločniki pa začuda povsem prazni, tako da sem se hitro pomiril in peljal dalje. No, čez nekaj minutah sem presenečeno ugotovil, da ni šlo za zvok razbite steklenice, temveč mi je z desnega ogledala padlo ven steklo. Ko sem ustavil in si zadevo pobliže ogledal, sem videl, da druge poškodbe, razen tega, da stekla pač ni več... Glede na to, da nisem trčil ob robnik, ali kako drugače mehansko povzročil dogodka, predvidevam, da je krivo raztezanje plastike ob aktivaciji gretja, a ne bi trdil na pamet.

Sedaj sprašujem, kako bi se zadeve lotil:
a.) grem do steklarja in mi preprosto odreže kos ogledala po šabloni,
b.) gre za posebne vrste ogledalo in tega ne morem storiti,
c.) moram kje dobiti original ogledalo...

Poleg tega imam še vprašanje, kako ogledalo pritrditi nazaj - obstaja zato kakšno posebno lepilo, ali potem še deluje sistem gretja....
No, za vse odgovore in mnenja, sem vam že vnaprej hvaležen!

Uroš
Na vrh
volvo5er
18 dec 2012, 09:51
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:24
Lokacija: Ljubljana Bežigrad
Objav: 1142
a) ne bo dobro
b) aha
c) aha, najceneje rabljenega, lahko tudi kakšen dovolj dober ponaredek (nimam izkušenj) ali pa novega original

nekaj mi ni povsem jasno, ali je tebe padlo kompletno steklo ogledala ven kot npr tole: http://www.bolha.com/nadomestni-deli/avtodeli/ogledala/steklo-ogledala-volvo-850-s40-v40-s70-v70-1279022519.html ) ali se ti je slučajno samo "šipa" odlepila od grelca.

V vsakem primeru zamenjaj vse (kot iz povezave na bolho), ogledalo na motorček ni lepljeno, ampak ga držijo 4 štiftki.
Na vrh
alfaromeo
18 dec 2012, 09:56
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
Kot je povedal volvo5er.
Ogledalo, ki ti ga bo izrezal glažar ne bo O.K., ker ti bo preveč bleščalo, "razdalja" tudi ne bo prava, skratka brez smisla.

Kupi rabljeno.
Na vrh
klm07
18 dec 2012, 13:39
Član #2184
Prijavljen dne: 25 mar 2011, 20:45
Objav: 409
Steklar lahko komot odreže in ne bo nič bleščalo seveda če ima na zalogi ukrivljeno ogledalo. Sam sem imel tega na zalogi kar nekaj vendar tega nimam več ker že dolgo ne delam s steklom nič.
Na vrh
bvogri
18 dec 2012, 14:13
Član #36
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 13:08
Lokacija: Ljubljana
Objav: 1574
Katero stekelce pa rabiš? Mam jz enga iz S70 ki je enak kot na 850... Ponaredki so lahko slabe kvalitete, sem ga kupil za Mercedeza in je bila kar razlika proti original saj ''optika'' ni bila povsem enaka. OK sem se navadil pa je blo, ampak mi je bilo bolje z originalom.

Sicer pa stekelce je notr samo zataknjeno na 4ih štiftkih. Se pa z leti lahko kakšen polomi ;)
Na vrh

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 44, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5983
najnovejši član: Wllkeirob
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete