Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.seeklogo.com/images/1/740-logo-6E10838713-seeklogo.com.gif

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Mali oglasi
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

I: V50, 2.0D Sport

Avtor objava
Mali Škrat
10 feb 2007, 22:17 Predogled tiskanja
Član #211
Prijavljen dne: 10 feb 2007, 21:54
Objav: 4
Pozdravljeni,
sem "frišen" na vašem forumu. Sedaj vozim Renault Laguno GrandTour 1.9dCi 88kW/120Km Dynamic (športna oprema), letnik apr 2003, 100.000Km. Kupil sem jo z druge roke (Italija) staro 18 mes, 53.000Km - do danes sem vanjo točil samo vitrex in diesel gorivo (+redni servis na 30.000km).
Vendar se nekako ogrevam za V50 2.0d Sport - kar je nova oprema pri V50 modelu.
Sicer pa na forumu nisem zasledil nobenega lastnika V50 (verjetno bolj družinice!?), ki bi mi lahko kaj več povedal o iskušnjah z V50 iz prve roke.
V kolikor se kateri najde, bi prosil za mnenje o avtu. Do sedaj sem vozil poleg Yuga, le Francoze (Peugeot, Renault) -sam tudi veliko potujem službeno in nimam kaj reči čez Laguno, saj sem dolge relacije (Koln, Stuttgart, Munchen, SLO) ali SLO- Češka/Slovaška delali brez problemov oz. zelo udobni za daljše razdalje - kar nikakor ni udobno s VW Passatom!!!

Kljub temu, da sem Laguno kupil iz druge roke (in nisem imel nobenih problemov) se bolj ogrevam za novega V50, saj je oprema sport nova.

Mnenja, predlogi,......sicer pa sem gledal tudi Ford S-Max (saj se nam povečuje družinica na 4 člane)

lp Škrat :hop:


[ Uredi 11 feb 2007, 10:11 ]
Na vrh
S60R-Ocean Race
10 feb 2007, 22:40
Član #22
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 00:30
Objav: 1418
Pozdravljen na forumu!

Vozil sem S40 2.0D, kar v vožnji pomoje ne deluje nič drugače kot V50. Avto je izredno poskočen, dobro se drži v ovinkih, najpomembneje je pa, da je v avtu vozniška pozicija zelo dobra. S tem mislm predvsem na kvaliteten in udoben sedež in avto je tudi dokaj pregleden, dizel je kultiviran kar pomeni, da je tih, deluje brez nekih vibracij in je za takšen avto prav dovolj močen. Da o ergonomiji notranjosti ne govorim! Tudi sam vozim vsaka dva meseca Maribor - Koeln in vem kaj pomeni udoben sedež, ki ga ( jih ) V50 pravgotovo ima.

Upam, da ti bodo informacije koristile!

[ Uredi 10 feb 2007, 22:41 ]
Na vrh
alfaromeo
11 feb 2007, 19:30
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
Glede na to, da se ti bo družina povečala in se oziraš tudi za Ford S-max, se mi zdi, da je V50 malo majhen avtomobil za tvoje "familijarne" potrebe v prihodnosti. Zato se mi zdi bolj primerljiv V70.
V50 nisem vozil, sem pa bral neke teste in pravijo, da je avto okej in veliko boljši od predhodnika.

lp
Na vrh
Airborne
11 feb 2007, 20:49
Član #73
Prijavljen dne: 18 nov 2006, 18:01
Objav: 27
V50 je 2.0D je precej poskočen, motor je kultiviran in dobro potegne, sedi se spredaj zelo dobro, tudi če imaš okrog 2m, zadaj je prostora za noge dokaj malo, lega in občutek za volanom sta meni zelo všeč, mogoče je volan malenkost preveč servoojačan in ne daje toliko informacij,vožnja je udobna in avto lepo požira kratke neravnine, zavore so super. Poraba je pri bolj kot ne mestni vožnji okrog 7L, relacije manj, edina zamera gre pa majhnemu 55L rezervoarju in lučki ki že pri porabljenih 40L diesela opozarja na tankanje.
Pri našem je bil edino problem z EGR ventilom , ki so ga pa garancijsko zamenjali z novejšim izboljšanim.
Tako da z moje strani samo pohvale, če boš pa vzel še dosti opreme bi pa sploh moral biti zadovoljen.
lp
Na vrh
grimreaper
11 feb 2007, 22:38
Član #28
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:27
Objav: 608
Vozio sam V50 T5 AWD i auto je fantastican. Od sjedala, pozicije za volanom, odlicnog ovjesa (mozda najbolje pogodjen ovjes od svih Volva koje sam vozio), osjecaja u voznji. Sjajan auto. No, prostran ipak nije. OK je za klasu kojoj pripada, ali ipak skuceniji od Lagune.
Na vrh
Mali Škrat
12 feb 2007, 23:25
Član #211
Prijavljen dne: 10 feb 2007, 21:54
Objav: 4
Hvala za vse komentarje. Laguna mi v povp. pije 6,1-3l/100km, na relacije pa celo 5,8l/100km- kar je zagotovo varčen. Nobenega olja -kot sem rekel samo vitrex in diesel gorivo (rezervoar 70l -ugodno!)
Glede prostornine V50 (417l) - Laguna GT (470l); sicer se toliko ne sekiram, ker imam za kakšne večje potrebe (dopust) večji strešni kovček Thule Spirit (480l).
Jutri grem na Summit pogledat -imajo 3 primerke V50 2.0D Sport (glej www.avto.net), pa da vidimo kakšna je realnost.
Na Fordu so mi za naslednji vikend obljubili testiranje S-Max 2.0d (140KM) - me prav zanima trdota in udobje vs. francozom ?!
Sicer pa bi moja žena rada imela enoprostorca z drsnimi vrati (Danes je to samo Mazda 5 ali Chrysler Voyager) -- konec 2008 pa pride na trg tudi novi VW Sharan, ki pa bo imel tudi opcijo električnih bočnih vrat.
Na vrh
S60R-Ocean Race
12 feb 2007, 23:53
Član #22
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 00:30
Objav: 1418
Glede S-Maxa je takole. Sedel sem notri, avto ne zgleda slabo. Sedi se bol tak, rok nimaš kam dat pa glede na to da n edin enoprostorec v katerem sem sedel je vse malo preveč odročno in visoko. Materiali znotraj pa so pač Ford... :emot4: Poizkusil sem stikala, vse je trdo in togo, občutek ni prijeten.
Kaj finega in kvalitetnega glede izdelave materialov pač ne pričakuj. Slišal pa sem da je isto trd kot vsi Fordi, sej pelje se baje dobro samo se pozna ta trdota pri požiranju kilometrov na daljših progah in luknjastih cestah kot neugoden položaj pri sedenju in boleča zadnjica in hrbtenica :sick:

[ Uredi 12 feb 2007, 23:54 ]
Na vrh
Mali Škrat
12 feb 2007, 23:57
Član #211
Prijavljen dne: 10 feb 2007, 21:54
Objav: 4
Kaj pa Mitsubishi GRANDIS? Ima kdo kako info. Sedenje, oprema,...
Sicer sam dam največ na UDOBJE, kakovost izdelave......Mogoče pa me jutri kaj prepriča....vendar na vse prebrano na tem forumu - je Summit pravi nategalec?????? Ali se je kaj že spremenilo Kong????
Na vrh
alfaromeo
13 feb 2007, 00:33
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
Z fordovim galaxijem sem se provozil dosti zdaj, dosti pa tudi za volanom. Avto je udoben in komot, sploh za več člansko familijo. Z 2.3 16v 145KM motorjem je bil tudi kar poskočen.
Grand voyager je sicer velik in verjetno tudi udoben, vsekakor pa se zontraj ne da tako kombinitrati s sedeži, kot v evropskih enoporstorcih. Poleg tega lahko ženi pokažeš tudi crash teste, ki so pri tem avtombilu porazni in zaskrbljujoči. Ergonomija je bolj ko ne ameriška. Neosvetljena stikala "pod aramturo", morda so sedaj kaj spremenili.
Summit. Pomojem ti nihče ne bo branil, vzeti kakšnega porspekta ali cenika in da se vsedeš v kakšen avto. Če te zanima ford in ne maraš summita, lahko greš pogledat v AH Klemenčič na Tržaski cesti v Ljubljani(čez dolgi most).

Mitsubishi Grandis. Oblikovno všečen avtombil. Kako je z ergonomijo, udobjem nevem. Vem pa, da ima mitsubishi dokaj slabo servisno mrežo v sloveniji.

Predlagal bi ti še ogled C picaso, ali pa R grand scenic. Lanca pehdra..

lp, a
Na vrh
grimreaper
13 feb 2007, 08:15
Član #28
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:27
Objav: 608
S60R-Ocean Race je napisal(a): ...

Glede S-Maxa je takole. Sedel sem notri, avto ne zgleda slabo. Sedi se bol tak, rok nimaš kam dat pa glede na to da n edin enoprostorec v katerem sem sedel je vse malo preveč odročno in visoko. Materiali znotraj pa so pač Ford... :emot4: Poizkusil sem stikala, vse je trdo in togo, občutek ni prijeten.



Zanimljivo, meni su i Focus i S-max ostali u dobrom sjecanju bas po kvaliteti materijala unutra. Nisu bas Bently, ali nisu ni ista losiji od konkurenata. No, stoji da im je dizajn socijala.
Na vrh
Mali Škrat
13 feb 2007, 22:36
Član #211
Prijavljen dne: 10 feb 2007, 21:54
Objav: 4
Fantje - Summit pa je res KRIZA OD KRIZE!!!! Sem bil dogovorjen da danes pridem tja; seveda sem poiskal osebo, s katero sem bil dogovorjen. Čeprav pride človek s kravato (pa to ni važno), so oni še bolj "visoki" - ja kaj pa bi želeli......takoj dobiš občutek da si ti zaradi njih tam, in ne obratno! Ja prodajalec mi je pokazal model V50 sport, v nekaj besedah, celo sesti sem smel, rabili smo kar nekaj časa da smo lahko odprli avto - so mogli prinesti dodaten akumulator (ker imajo instaliranega blokiranega!?) da smo lahko prtljažnik odprili -kriza!
Potem pa seveda pa še cena -po telefonu je bilo jasno razumeti da je taka pa taka s tako in tako opremo! -ja figo -osnova je taka, potem pa vse še gor....tako da je bla dejanska oprema še cca. 2000 E višja.
Da bi me kdo vprašal ali ponudil katalog vozila in cenik - ne duha ne sluha.....
Ker sem videl da je cena kar narasla na 7,5 mioSIT, sem povprašal še po Fordu S-Max - no, tokrat me je prodajalec Volva pospremil do prodajalcev za Ford.
Ja, za taki denar dobiš izredno poštimanega S-MAXa; izdelava je mogoče res malo bolj groba, trda plastika in gumbi (ni francoz).Izjemno visok pogled spredaj. Občutek veličine. Naslednji vikend dobim testnega za čez vikend (Pa ne pri Summitu!?), pa bomo realno ocenili.
Mislim, da bom še malo ostal z mojo Laguno, ki ji v končni fazi nič ne manjka.
Preglednost, nizka poraba, zmogljivost, UDOBJE in še enkrat UDOBJE.

lp Jernej
Na vrh

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 53, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5976
najnovejši član: Juliovioky
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete