Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.seeklogo.com/images/1/740-logo-6E10838713-seeklogo.com.gif

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: S60 / V70 (2. gen) / XC70 (2. gen)
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

(S60) Avtoalarm

Avtor objava
sataraš
02 feb 2007, 20:16 Predogled tiskanja
Član #177
Prijavljen dne: 20 jan 2007, 19:14
Objav: 3
Pozdravljeni! sem novi član. v kratkem nameravam kupiti (sem že dal aro) s60 d5 2002 96000km optima paket itd...bom kaj več + fotke objavil ko ga bom dejansko imel. zanima pa me glede avtoalarma. namreč pozanimal sem se in za kasko ne dam-predrago. dal pa bi noter avtoalarm in nikjer v zvezi z alarmi nisem zasledil na tem forumu. ne vem ali nisem našel, ali pa ni o tem govora,ker dejansko avtoalarmi pri volvotu niso potrebni ali kako. in če že, me zanima kakšen alarm svetujete...,namreč da ne bi prišlo do kakšnih konfliktov med sistemi...,med računalnikom avta,ki zna biti prepameten in avtoalarmom in bi potem oba hotela bodisi imeti kontrolo nad blokado, nad centralnim..itd. torej katera znamka ali tip alarma je (najbolj)kompatibilen z konkretnim avtom. klical in razpravljal sem par ur z 12 različnimi prodajalci in monterji avtoalarmov in eni govorijo tipa NI PROBLEMA, drugi pa da so pri določenih znamkah avtov (ki imajo naprednejšo tehnologijo "varovanja") pač težave s kompatibilnostjo češ, da se naprave med sabo "kregajo" in znajo zatajiti...,jaz pa imeti na cesti ali parkplacu težave. razdvojenost mnenj "mojstrov" so me pustila zmedenega in me zanima kakšne alarme imate,če sploh in morebitne težave z zgoraj opisanim

definitivno si dam vgraditi skrito stikalo za 50 evrov, pa tudi kakšen alarm z ultrazvokom nebi bil napačen za odganjanje in preprečevanje večje škode, kot sicer.


v naprej hvala za morebitne nasvete in razprave.
lep pozdrav,peter
evo pa še enga smajlija da ne bom zgledal tako resen :pop:

[ Uredi 02 feb 2007, 20:18 ]
Na vrh
Terminator
02 feb 2007, 20:32
Član #74
Prijavljen dne: 18 nov 2006, 18:29
Lokacija: Ljubljana
Objav: 2980
če mene uprašaš ti noben alarm ne pomaga pri kraji avtomobila, ker so tatovi že tko dobri da nimaš kej nažalost, s tem jim boš sam mav dela dav druzga pa pomoje nč..... prepreču boš edin kkšnim amaterjem..

drgač pa volvo ma že svoje sisteme, kodno varovana mašina, in k ti nekdo vlomi pa se odpelje se prižgejo smerniki in po nekaj kilometrih se mašina izklopi usaj tko naj bi blo pri moji V40 letnik 97, če je pa to res pa ne morm trdit..... bojo drugi povedal k majo mav več izkušenj z volvi


drgač pa dobrodošel v klubu...... pa fotke le prilimaj na forum
Na vrh
alfaromeo
02 feb 2007, 21:37
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
Gelde na to da ne kupuješ passata ter da volvo ni na top listi ukradenih, mislim da alram ni potreben. Sicer je patako, da če se bojo pravi modeli odločili avto odpeljat ti ga bojo odpeljali, pa če tudi boš noter ti. ;)
Na vrh
Misko
02 feb 2007, 23:51
Član #130
Prijavljen dne: 16 dec 2006, 22:23
Objav: 26
Preveri če ni alarm že vgrajen serijsko. To je zelo pogosta opcija, odvisno tudi od paketa opreme in trga kjer je bil avto kupljen. Sicer pa ima Volvo S60 že serijsko vgrajeno kar nekaj zaščite (blokada vrat po zaklepanju,...)
Na forumu je kar nekaj lastnikov S60 in bodo vedeli več na to temo.

Pa srečno vožnjo z novim Volvom in dobrodošel na forum.
Na vrh
volvo5er
03 feb 2007, 00:12
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:24
Lokacija: Ljubljana Bežigrad
Objav: 1142
A so sploh prodajali S60 brez vsakeršnjega alarma? :wacko: (kakšen idiotski nabor smajlijev)

Alarm so imele že 850 GLT serijsko, tudi pri naši V40 se ne spomnim da bi zanj morali kaj doplačati.

[ Uredi 03 feb 2007, 00:15 ]
Na vrh
Hong Kong
03 feb 2007, 07:33
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
S tem se ne strinjam, da dober alarm ne bo ustavil se tako prefrigane tatove.
Prav v temu je bistvo, da imas alarm kateri BO ustavil tatove.
In se nekaj je pomembnega vse odvisno kdo in kako ti ga je ugradil.
Ce je to originalni Volvo alarm in se tat usede z originalnimi kljuci ti pomaga samo ce imas ugrajen se eden dodatni alarm.Drugace pozabi na avto.

Ker v Sloveniji delluje zelo dobro napeljana druzba v kateri so nemalokrat umesani tudi organi milicije je to perpetum mobile in drzava tukaj ne more veliko narediti saj vrana vrani ne koplje ucka...ali kako se pravilno napise.

Ugraditev dodatnega alarmnega sistema v avto je sigurno dobra poteza.
Danes itak tatovi ne kradejo vec tako, da razbijejo sipo in vezejo kable ker to je mozno samo na starih avtih brez elektronike ali morajo menjati celotne module racunalnikov ipd.

Danes te enostavno ustavi na semaforju, gorila te potegne ven ali ti zagrozi in fiju...ceprav v tem primeru ima tat zelo malo casa da skrije avto saj je takoj obvescena policija.Po drugi strani vdrejo v bajto in na mizi najdejo kljuce in se enostavno odpeljejo ko lastnik spi...V Italiji ti na bencinski crpalki ce pustis kljuce v avtu odpeljejo in to je to.

Kupi si dodatni alarm, naj ti ga ugradijo struckoti in bos koliko toliko miren.
Ce imas vecjo vrednost ali novejsi avto ter zelis boljso zascito placuj mesecno 100 Euro in imas nadzor prek satelita in agencije za nadzor avtomobilov z zelo aktivno sluzbo v primeru kraje. Saj zablokirajo obmocje z svojo enoto in na koncu poklicejo se pomoc policije.
Seveda tudi tak modul moras zelo dobro in globoko v notranjost avta montirati, da tatovi ne pridejo do njega kar tako.
S tem nadzorom so uspesno ustavili in najdli v 2006 letu 18 ukradenih vozil eden je tudi Phaeton.

www.cvs-mobile.si
Na vrh
Hong Kong
03 feb 2007, 07:58
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
Ce pa hoces se boljsi alarm poglej na Svedskem kaj imajo:
A ni dobra slika.Mi se peljemo s Primozem po Goteborgu in na semaforju vidim Nemskega ovcarja za volanom.hahahaha.
Parkiran je bil na levi strani.


[ Uredi 03 feb 2007, 07:59 ]
Na vrh
Tomaz40
03 feb 2007, 09:52
Član #6
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 10:24
Objav: 984
Alarm je super zadeva, ki ti hitro prinese notri stroške nakupa. Računaj, da ko ti vlomijo v avto, ti bodo ukradli radio, poškodovali armaturo, lahko poberejo še kake airbage,... Imaš takoj za nekaj tisoč evrov škode.

Drugače pa če bi sam sedaj kupoval drug avto, bi dal sigurno notri alarm in stikalo na magnet (ne vem kako se temu reče). Alarm zaradi narkomanov, ki kradejo radie in denarnice iz avtomobilov, magnetno stikalo pa zaradi straha pred krajo avtomobila.

Ker ne vem kako se reče magnetnemu stikalu bom kar opisal zadevo: Stikalo vežeš na štarter ali kaj podobnega, brez česa avto ne more vžgat in nekam skriješ. Ko podrsaš mimo tega stikala z magnetom, stikalo to zazna in sklene tok za recimo 10 sekund. Teh 10 sekund imaš časa, da vžgeš avto, ker potem stikalo spet izklopi štarter. Kar je najboljše pa je to, da stikalo nekam skriješ (lahko pod sedež, v armaturo, v kakšno tapicerijo, v sedež,... in samo ti veš kam si ga dal. Torej nihče drug ne more tvojega avta vžgat.

Glede samih alarmov: Oče je imel v 460-ki alarm Harpoon, ki ga montirajo v Trzinu. Alarm je bil super. Ni tulil kadar je šel kamion mimo, tako kot to počnejo slabi alarmi, se je pa oglasil, če je recimo nekdo butnil v odbijač avta na parkirnem prostoru. Ni bil ne preobčitljiv in ne premalo občutljiv. Kar se tega tiče 1A. Bil je sicer med dražjimi za tiste čase, ampak še vedno znosna cena. Imeli pa smo neprestano en in isti problem s tem alarmom. En konektor je vsake pol leta izgubil stik in ga je bilo treba razdret in s smirkovim paprijem podrgnit.

Ne kupuj pa alarmov na IR senzorje v kabini, ker če boš notri zaprl muho, bo alarm neprestano tulil. To ni vredno naziva alarm.
Na vrh
AljAž
03 feb 2007, 17:19
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Volvo ima zelo dobro zaščito in dobro se spomnim enih starih, starih testov iz sobotnega Dela, ko so primerjali več avtov. In v vse A6, VW, BMW, MB ipd. so vlomili in vžgali avto v največ minuti, dveh. V S80 pa niso mogli pridet drugače kot s fizično škodo.

Tudi glede na povpraševanje po teh avtih (Volvo) bi rekel da niso v nevarnosti, če res niso top of the top, kar naši rabljeni S40, S60, S80 ipd. zagotovo niso.
Za narkiče bo pa že kaka nalepka dovolj, oz. ti niti ne vem kak alarm ne pomaga pred krajo predmetov in razbitjem šip. Vzemi delni kasko-za šipe.

DJ je napisal(a): ...

Aja, kako ugotoviti ce imas alarm? Poleg gumba za deaktiviranje TCja imas se en knof, kjer je narisana kabina .. Tisti hudic moras vklopiti ce pustis koga v avtu in zaklenes avto od zunaj ... Drugace se aktivira alarm. Se mi zdi.

Res je. Ta gumb je za izklop senzorjev premikanja v notranjosti.
Na vrh
bvogri
03 feb 2007, 18:27
Član #36
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 13:08
Lokacija: Ljubljana
Objav: 1574
Vseeno pa mi je nakaj čudno pri naših dveh 850-kah....obe se lahko odklene z enakim ključem (ključ od GLEja) :schratch:
Nevem kako to, ampak kar malo sem razočaran nad tem dejstvom.


Aja pred časom sem govoril z veleposlanikom slovenije, ki je deloval na področju južno od nas LOL Rekel je, da si je sam izbral Volvo, ker ga noben noče ukrast, namreč naše južne sosede imajo zelo slabo razvit ali so vsaj imele tržno/servisni sistem za volvo, tako da takega avtomobila prektično nisi mogel tam vzrževati... to naj bi bil tudi razlog da jih ukradejo tako malo v primerjavi z VW, audi...

[ Uredi 03 feb 2007, 18:30 ]
Na vrh
alfaromeo
03 feb 2007, 19:05
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
Če imaš original radio ti ga "narkoman" sigurno ne bo ukradel, ker ga nima komu prodat. Če bo pa kovček na sedežu, ti bo pa kljub alarmu razbil steklo in vzel kufer in tekel.

Zaklepanja sopotnika v avto ne priporočam. Predlagam da se sopotnik sam zaklene iz notranje strani. Kolega je z zunanje strani zaklenil punco v avto(VAGkoncern), ker je le ta notri spala. Problem je bil v tem, da se sama ni mogla odklenit.
Na vrh
Misko
03 feb 2007, 20:09
Član #130
Prijavljen dne: 16 dec 2006, 22:23
Objav: 26
Naj samo dodam glede t.i. narkomanov oziroma priloznostnih tatov. Sam sem že od rojstva doma na Metelkovi, ljubljančani bodo vedeli kaj to pomeni. Skozi okno lahko opazujem kako vlamlajo sredi belega dne, če tuli alarm ga niti malo ne moti. Da odnese torbo iz avta potrebuje nekaj sekund, mimoidoči pa v takem primeru vztrajno gledajo v drugo smer. Saj ni njihovo, a ne? Policija pride in pravi, da jih itak pozna in ni pomoči. V takem primeru ti alarm ne bo pomagal. Avtoradija iz Volva pa ne bo noben ukradel, ker je razen v redkih izjemah tovarniško vgrajen in specifičen za Volvo.
Ker se večina prej omenjenih Passatov ukrade za nadomestne dele in sestavljanje totalk uvoženih iz tujine pa tudi ni relavantno. Volvo za take namene ni zanimiv avto. Vseeno pa bolje 2 alarma kot noben.

Na vrh
Hong Kong
03 feb 2007, 20:49
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
To za Srbijo drzi ker sem zadnja leta prav na tem podrocju veliko delal in so tam Vw, MB in ostali Audi aktualni a kaj ko navadni djankiji ne vejo prav nic o avtih.Ce vidijo karkoli v avtu razbijajo.A teh je povsod.
Zato sem prav pri narocanju avta raje izbral laminirane sipe kot zatemeljene.
Kupil sem notranje sencnike in ti povem so super in dajo obcutek zatemljenih sip.
Jaz se vedno mislim, da je boljse imeti se en dodaten alarm kot samo originalnega.Da o sledenju ne govorim ker je predrag za vecino lastnikov ki nimajo nove ali vecje vrednosti vozil.Drazje avtomobile se splaca tako zavarovati.
Zavarovalnice ti dajo dodatni popust ce imas sledilno napravo kar ni malo 5%.
:world:
Na vrh
AljAž
03 feb 2007, 20:53
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Hong Kong je napisal(a): ...

...
Zato sem prav pri narocanju avta raje izbral laminirane sipe kot zatemeljene.
Kupil sem notranje sencnike in ti povem so super in dajo obcutek zatemljenih sip.
...



:icon37: :icon37: :icon37: ti ga pa pihneš...mater sem se nasmejal :roza: :roza: :roza:


[ Uredi 03 feb 2007, 20:53 ]
Na vrh
Hong Kong
04 feb 2007, 10:00
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
Laminirane sipe je trikrat tezje razbiti ali nemogoce.
Sam Volvo reklamira sencnike original da ustvarijo obcutek zatemljenih sip.
Poglej stran z dodatno opremo.LP. :rozca:
To sem kupil in sem zadovoljen.

http://vccs.volvocars.se/accessories/ii/PDFStream.asp?PDFFileName=MA_8698280[en-GB].pdf

[ Uredi 04 feb 2007, 18:17 ]
Na vrh
Terminator
04 feb 2007, 10:16
Član #74
Prijavljen dne: 18 nov 2006, 18:29
Lokacija: Ljubljana
Objav: 2980
link ti ne dela... tale je taprav

http://vccs.volvocars.se/accessories/ii/PDFStream.asp?PDFFileName=MA_8698280[en-GB].pdf

Drgač pa šipe se da tud dodatno zatemnit... frend je dav za Megan II 35k sit mojga pa to še čaka :-)

[ Uredi 04 feb 2007, 12:19 ]
Na vrh
Hong Kong
04 feb 2007, 18:19
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
Hvala sem popravil.
Ker imam usnje je to super zadeva da ni direktnega
sonca. A usnje imam zelo mehko.Druga zascita je
pogledi v notranjost so cist onemogoceni od zadaj in ob strani.
Sipe jaz ne morem imeti zatemnjene ker se te dve funkcije
izkljucujejo ko imas laminirane sipe ne mores narociti tudi zatemnjene.
Tako je pri Volvu.Da dodatno zatemnjujem sipe nisem za to varianto.
Tako ko se kdo vozi zadaj samo enostavno skinem sencnike in voila
srecno na pot na morje in poglede v naravo. :rozca:

[ Uredi 04 feb 2007, 18:32 ]
Na vrh
MEDIARACER
06 feb 2007, 11:41
Član #188
Prijavljen dne: 26 jan 2007, 10:33
Objav: 39
Tudi jaz mam s60 pa niti ne vem ali imam alarm vgrajen ali ne....če bi bil bi verjetno kakpna lučka utripala kje a ne?

Če bi ga začel zibat levo desno :rit: mislte da bi se uzgal če bui ga imel...da probam če ga mam..

lp
Na vrh
volvo5er
06 feb 2007, 12:05
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:24
Lokacija: Ljubljana Bežigrad
Objav: 1142
Sicer ne vem kako imajo to S60 narejeno, ampak pri V40 in 850 z alarmom utripa rdeča lučka (pod vetrobranskim steklom na zgornjem delu armaturke), ko je alarm prižgan.

Z zibanjem ne vem če boš kaj dosegel, ker niso namreč vsi alarmi občutljivi na premike vozila, no če bo začelo kaj tuliti, potem veš da ga imaš, če se pa ne bo zgodilo nič, pa še zmeraj ne veš pri čem si.

Poskusi rajši tole: zakleni avto na dalinčka, počakaj minuto ali dve (ne vem če je to nujno), potem pa avto odkleni s ključem in odpri voznikova (ali pa katera druga) vrata. V tem primeru bi se moral, seveda če ga imaš, alarm sprožiti.
Na vrh
Tomaz40
06 feb 2007, 12:23
Član #6
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 10:24
Objav: 984
volvo5er je napisal(a): ...

Sicer ne vem kako imajo to S60 narejeno, ampak pri V40 in 850 z alarmom utripa rdeča lučka (pod vetrobranskim steklom na zgornjem delu armaturke), ko je alarm prižgan.



Ta lučka ni nujno alarm, ker jo jaz imam, alarma pa nimam. Pri meni ta lučka pomeni da je avto zaklenjen z varnostno ključavnico.
Na vrh
Terminator
07 feb 2007, 17:31
Član #74
Prijavljen dne: 18 nov 2006, 18:29
Lokacija: Ljubljana
Objav: 2980
tako je... men tud utripa ta lučka, pa koker vem nimam alarma
Na vrh
Tomaz40
07 feb 2007, 18:36
Član #6
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 10:24
Objav: 984
Terminator je napisal(a): ...

tako je... men tud utripa ta lučka, pa koker vem nimam alarma



Lučka lahko pomeni alarm ali pa varnostno ključavnico. Če imaš alarm preveriš tako, kot je opisal volvo5er, varnostno ključavnico pa tako, da se vsedeš v avto, ga z daljinskim zakleneš in potem probaš odklenit avto od znotraj (s tistim štiftom na vratih). Če ne moreš, potem imaš varnostno ključavnico.

Če ti zbijejo šipo, morjo splezat v avto skozi šipo in ne morjo odpret vrat.
Na vrh

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 95, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5977
najnovejši član: PeterFuh
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete