Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.vozimvolvo.si/

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Splošno
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

predelava na plin

Avtor objava
gardinjero
01 apr 2012, 12:54 Predogled tiskanja
Član #2482
Prijavljen dne: 29 nov 2011, 15:05
Objav: 451
oj zanima me ali ima kdo vgrajen avto plin v volvu?Odločujem se še kateri volvo s60 bi nabavu disel ali bencin in ga potem predelu na plin.Če ima kdo kaj izkušenj s tem bi bil zelo hvaležen in zanima me tut poraba plina kok km nardiš z enim tankom prbližno.

hvala
Na vrh
volhart
01 apr 2012, 12:56
Član #699
Prijavljen dne: 06 apr 2008, 18:17
Lokacija: Skofja Loka
Objav: 2461
Dizla se ti nikakor ne splaca predelovat na plin. V tvojem primeru absolutno bencin in plin al pa sam dizel D5.
Na vrh
gardinjero
01 apr 2012, 12:59
Član #2482
Prijavljen dne: 29 nov 2011, 15:05
Objav: 451
Ja sej dizla niti ni dobr predelavat, ker ni dobro za mašino me pa zanima za bencinarje 2.4 s60
Na vrh
volhart
01 apr 2012, 19:03
Član #699
Prijavljen dne: 06 apr 2008, 18:17
Lokacija: Skofja Loka
Objav: 2461
Pred kratkim je kolega predelal S80T6 na plin in je zaenkrat cisto zadovoljen. Spije kaksen liter vec. Vgradil jo je Zavoli.
Na vrh
prozack
01 apr 2012, 19:57
Član #1058
Prijavljen dne: 07 mar 2009, 12:45
Objav: 127
ja tudi mene zanima malo o tem plinu, kakšnega mnenja ste?
Ali kaj veste kako je s servisom plinske naprave, na koliko kilometrov jo je treba servisirati in kakšen je strošek?
Sem Govoril s človekom ki montira zavoli in dobil sem dober občutek...
Na vrh
gardinjero
02 apr 2012, 18:43
Član #2482
Prijavljen dne: 29 nov 2011, 15:05
Objav: 451
Zanima me tudi koliko pride cenovno celotna predelava na plin eni pravijo okoli 1000 - 1200€ če je kdo že to montiral v avto lahko pove koliksen je bil strošek?
Na vrh
Blaž 460
02 apr 2012, 19:28
Član #40
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 16:52
Lokacija: Ljubljana
Objav: 814
če ti bo kej pomagalo ....

Pozdravljeni,



pri podjetju Plineks vgrajujemo ter servisiramo 21 različnih svetovno priznanih avto plinskih sistemov, srednjega ter visokega kakovostnega razreda. Med drugim tudi vse tri profesionalne sisteme, ki so na tržišču. Ker ni vsak sistem primeren za vsak avto priporočamo vgradno po priporočilu samega proizvajalca določenega avtomobila.

Smo podjetje s 16 strokovno usposobljenimi servisnimi delavnicami, katere so locirane v vseh večjih mestih po Sloveniji. Podjetje Plineks gradi svojo mrežo ter dobro ime podjetja na kvaliteti, saj smo tudi edini s certifikatom kakovosti vgradnje na področju avtoplina.

Avtoplinski sistemi, ki jih vgrajujemo, imajo deklarirano izgubo moči med 0% in 8% ter sorazmerno toliko večjo porabo, vsi trije profesionalni sistemi pa se gibljejo znotraj 2%. Izpostaviti je potrebno, da so to deklarirane meritve in normativi, dejansko pa smo na podlagi naših izkušenj, meritev narejenih s Slovenjskim avtoplinom prišli do zaključka, da je ta procent lahko tudi nekaj večji. Le ta se sicer ne odraža na moči, saj so meritve s profesionalnimi sistemi pokazale odstopanja znotraj 0.7% nekateri sistemi pa lahko celo rahlo povečajo moč motorja. Nekateri navedeni avtoplinski sistemi imajo tudi vbrizg plina v »realnem času« (real time), vrhunski sistemi pa poleg »realnega časa« lahko brizgajo plin v »past« času, za kar poskrbi avtoplinska elektronika, katera je vezana na potrebe določenega agregata. To je odločilnega pomena predvsem pri pospeševanju ter ohranjanju moči, prav tako pa bistveno pripomore k izboljšanju izkoristka in posledično same karakteristike vožnje na avtoplin.



Sistemi imajo življenjsko dobo od 14 do 20 let, velika prednost pa je v tem, da so prenosljivi ne glede na motor (razen redkih izjem) in število valjev. To dejansko pomeni, da je mogoče prenesti celoten avtoplinski sistem iz npr. 1.2 kubičnega motorja s štirimi valji (cilindri) v bistveno močnejši avtomobil z osmimi valji. Takšne premontaže so relativno enostavne in cenovno ugodne, saj se strošek premontaž za podobna vozila prične že pri 240 €.



Garancijska doba sistemov je od 2, 3 pa do 5 let za vse tri profesionalne sisteme. Za delo je 7 letna garancija. Na zalogi imamo 128 različnih tipskih dimenzij rezervoarjev, internih, eksternih in cilindričnih, kateri se vgradijo po želji posamezne stranke. V vašemu primeru bi namesto rezervnega kolesa prišel v poštev rezervoar s kapaciteto 66 litrov.

Pri nas uporabljamo izključno Tomasetto Achille varnostne ventile, ker pri varnosti ne sprejemamo kompromisov.



Kompletni strošek materiala in vgradnje sistema v Vaše vozilo se giblje sedaj z ECO subvencijo ter gotovinskim plačilom od 1.180,00 do 1.250,00€ in za pro sisteme od 1.380,00 do 1.490,00€, odvisno od sistema, ki ga izberete. Vsekakor se za vaše vozilo priporoča originalni pro sistem Zavoli, kateri ima že integrirane tovarniške parametre. Poleg posamičnih injektorjev, ter ECU enote ima prednost v malenkost povečani moči motorja ter vžiga na plinu. Cena tega sistema je 1,390.00€. Alternativa je sistem Emer iz zgornjega srednjega ranga po ceni 1,250.00€ V navedeno ceno je že vključen DDV, vsa homologacijska dokumentacija , kakor tudi elektronski sistem »v-lube«, ki z mazanjem in hlajenjem ventilov skrbi za podaljšano življenjsko dobo agregata.

Servis sistema se opravlja vsakih 20.000 km ali enkrat na leto. Cena takega rednega servisa (plinotesnost, preged nastavitev,menjava vseh filtrov) pa znaša 35 eur.



Ponujamo tudi možnost plačila na 12 položnic z le osebnim dokumentom ali na 36 obrokov preko hitrega kredita ali preko večine kreditnih kartic. Vse potrebno pa uredite, kar na našem servisu samem.





Vaše vozilo in vanj vgrajene komponente, si lahko ogledate tudi med slikami v galeriji na naši spletni strani www.plineks.si/Reference/

Predviden čas vgradnje sistema je med 6 in 8 ur, za ta čas pa vam priskrbimo brezplačno nadomestno vozilo. Naše servisne delavnice, kjer lahko vgradite Plineks avto plin so v vse večjih mestih po Sloveniji (16) in so navedene na naši spletni starni.



Z veseljem lahko povem, da je Plineks edino podjetje s področja vgradnje avtoplina s pridobljenim certifikatom kakovosti za kakovostno vgradnjo avto plina. http://www.plineks.si/Novice/index.php?id=34 Proizvajamo ter vgrajujem tudi naš patentiran produkt, ki je plod Slovenskega znanja, za katerega smo prejeli že vrsto priznanj. Letos smo prejeli najvišje zlato priznanje obrtne zbornice Slovenije. Naš sistem velja za enega izmed boljših v srednjem rangu saj ima kot edini na svetu patentirane detalje. Poleg kakovosti v podjetju Plineks skrbimo tudi za okolje in zato vam priznamo ECO subvencijo.





Lep pozdrav,

Jurij Koprivnikar


Pozdravljeni,



Z hermetično zaprtimi sistemi, kot so novi sistemi sedaj tudi garažne hiše niso več ovira saj odlok 237/1 tega ne preprečuje več (mora biti pa naprava a testirana in homologirana)... za nekatere je edini »negativni prizvok«, da nimajo rezervnega kolesa, kar pa dejansko že tako ali tako v večini novih vozil ga ni več in že, kar nekaj časa le to ni del obvezne opreme.



Lp, Jurij




[ Uredi 02 apr 2012, 19:28 ]
Na vrh
Jerdna
29 avg 2012, 11:49
Član #2655
Prijavljen dne: 13 mar 2012, 11:09
Objav: 3
Enako sporočilo od Plineksa sem prejel v FEB/2012, kakor jo je priložil Blaž 460, dne 2.4.2012. Jaz sem povpraševal za predelavo V50 1,8/92kW, l 2005. in vidim da je ponudba identična za vse volve. Povpraševal se tudi pri ostalih ponudnikih in mi nihče še do sedaj ni dal jasnega podatka, ali ima moj V50 fordov ali volvov motor. Večina mi v ponudbah za predelavo, razlaga da motor ne rabi mazanje ventilov. Tako da še zbiram podtke in se odločam
za izvajalca predelave ter plinsko napravo.

lep dan še naprej, Andrej
Na vrh

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 88, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5977
najnovejši član: PeterFuh
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete