Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.seeklogo.com/images/1/740-logo-6E10838713-seeklogo.com.gif

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Okrepčevalnica
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

Prometni zakon 2011

Pojdi na stran  [1] 2 3 4
Avtor objava
volhart
01 jul 2011, 08:13 Predogled tiskanja
Član #699
Prijavljen dne: 06 apr 2008, 18:17
Lokacija: Skofja Loka
Objav: 2461
Cela norisnica...za enkrat vem samo toliko, da v kolikor ne boste uporabili smernika, kjer je po potrebno, sledi...3 kazenske tocke in 300 EUR kazni.

Jaz sem se odloco za drugo taktiko...z Volvotom ne bom poskusal biti vec hiter ampak...zatemnit sipe, muzko do konca, sipe dol, roko ven, 30 na uro skozi mesto in osvajat bejbe...to bo to...mi vsaj kazni ne morejo prbit
Na vrh
volvo5er
01 jul 2011, 08:22
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:24
Lokacija: Ljubljana Bežigrad
Objav: 1142
PDF brošura o novem zakonu:Klik

42. Člen novega ZPrCP za potrditev Tonija.

Edina pametna stvar v teh novih zakonih je očitno dvig najvišje dovoljene hitrosti na hitrih cestah in sicer na 110 km/h

[ Uredi 01 jul 2011, 08:26 ]
Na vrh
RollingStone
01 jul 2011, 08:58
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 12:12
Objav: 1965
Se strinjam.
Na vrh
divja jaga
01 jul 2011, 09:48
Član #398
Prijavljen dne: 03 jul 2007, 08:38
Objav: 1613
Če še število kazenskih točk dvignejo bo mnogo bolje
(tistih 6 oz. s sedmo ko izgubim izpit kot mladi voznik, lahko dobim v parih sekundah - s tem, da vozim po omejitvah , nisem pa nikogar ogrožal.

Kazni glede hitrosti bi lahko brez težav pustili tako kot je bilo pred tem; raje se naj osredotočijo na kakšne druge "probleme" (ki se meni zdijo bolj pomembni, kot previsoka hitrost tam nekje, kjer ni žive duše), kot so npr. prehitevanje po desni, vožnja po prehitevalnem pasu med tem, ko je vozni prazen, premajhna varnostna razdalja - predvsem tovornjakarji in "modeli" ki te hočejo na vsak način prehitet, ti pa nimaš kam, ker je pred tabo kolona;... pa še kaj bi se našlo.
Kar me pa zelo moti, so pa policisti z radarjem - MNZ kupuje radarje, da bodo nameščeni na območjih umirjenega prometa, tam kjer se pogosto dogajajo prometne nesreče zaradi neprilagojene hitrosti,... potem pa vidiš policista z radarjem v roki, na območju, kjer ni ne umirjenega prometa, niti ne prihaja do prometnih nesreč
Na vrh
Volvo. 4 life
01 jul 2011, 10:16
Član #384
Prijavljen dne: 22 jun 2007, 17:09
Objav: 3327
Mene tele kazni NE MOTIJO .... dokler me ne doleti Glede na to, koliko " budal " ( izvzeti so alkoh. vozniki in prehitri vozniki ), bo tudi tak fasal kakšno pametno globo. Mi se bomo pazil, da ne bomo keširal, ostali se bodo pa bali in če se bojijo, potem naj se ne jezijo nad kaznijo ampak naj jo lepo ponižno plačajo! Jaz osebno se jih ne bojim, že sedaj se trudim vozit čim bolj po omejitvah, edino kjer si še človek lahko da " duška " so AC. Hebiga, tko pač je ...
Na vrh
Volvo. 4 life
01 jul 2011, 10:19
Član #384
Prijavljen dne: 22 jun 2007, 17:09
Objav: 3327
Aja, še lepa karikatura slovenske države, oz. vsaj kar se kazni tiče...

Pride policaj na prizorišče prometne nesreče, tam voznik ( povzročitelj ) sedi v avtu. Policaj pristopi in reče: bomo pihal. Voznik napiha seveda čez mejo in policaj reče: Gospod, za vašo nesrečo pa je kriv alkohol. Voznik se strezne in reče: uh, hvalabogu, da nisem jaz!

Na vrh
mrv
01 jul 2011, 10:29
Član #1416
Prijavljen dne: 15 dec 2009, 22:09
Lokacija: poetovio
Objav: 1234
zdaj bo res veselica
Na vrh
JG
01 jul 2011, 11:28
Član #100
Prijavljen dne: 26 nov 2006, 20:27
Lokacija: Gorenjska
Objav: 1349
To je vse za našo varnost in boljše počutje na cestah
Na vrh
Krchan
01 jul 2011, 13:04
Član #893
Prijavljen dne: 05 okt 2008, 18:50
Lokacija: Krško
Objav: 1259
volhart je napisal(a): ...

za enkrat vem samo toliko, da v kolikor ne boste uporabili smernika, kjer je po potrebno, sledi...3 kazenske tocke in 300 EUR kazni



Jaz pa to podpiram, ker me zelo motijo šoferji na krožiščih, ki se jim ne ljubi prestavit tiste ročke na volanu in s tem povečat pretočnost na krožiščih. Če lahko jaz, lahko tudi drugi. Pa me ne narobe razumet, mi ne smeta če ne daš žmigavca ob zreh zjutraj, v gužvi mi pa...


volhart je napisal(a): ...

... muzko do konca, ..., roko ven, ...mi vsaj kazni ne morejo prbit


Ne bo držalo, sicer najbrž res ne bodo, lahko ti pa...

[ Uredi 01 jul 2011, 13:04 ]
Na vrh
Terminator
01 jul 2011, 15:13
Član #74
Prijavljen dne: 18 nov 2006, 18:29
Lokacija: Ljubljana
Objav: 2980
Mene te kazni ne motijo, če bodo kaznovali tudi tiste, ki ne vejo kam in kdaj bi zavili, ne gledajo stranskih ogledal in se ti pred nosom nastavi, da bremzaš ko butelj in pa seveda mečkačev, ki se vozijo med 40 in 50km/h kjer je recimo omejitev 70km/h. Potem takih, ki se rinejo skozi križišče, čeprav vidijo da bodo ostali sredi križišča (gužve) in še marsikaj bi se našlo kar me ujezi Če pa takih ne bodo kaznovali naj pa tudi take, ki gremo kdaj ne ravno po omejitvi (pretirano divjanje seveda ne podpiram) ne j*****

Namreč sem seveda za zamnjšanje nesreč in vsega (da ne bo pomote), vendar sem mnenja da veliko nesreč zakrivijo ravno taki, ki "opletajo" po cesti poleg seveda tistih, ki so vinjeni in gonijo kot zmešani.
Na vrh
volhart
01 jul 2011, 17:46
Član #699
Prijavljen dne: 06 apr 2008, 18:17
Lokacija: Skofja Loka
Objav: 2461
Mene pa pretirane kazni in prevec doteran sistem v smislu dajmo najt vsako napakico, izredno moti, ker ni cloveski ampak robotski. Naj vas zagovornike samo spomnim na nase dni v soli, ko se nas je vecina pizdila, ce smo dobili cvek...kao zaradi ucitelja...torej jebiga...ne naredis enga predmeta, ne naredis sole in ubijes mogoce hudega talenta. Prevaras enkrat zeno in jebiga...locitev je nujna, reces sosedu kreten in jebiga...sodba sledi...dejte se malo sprostit...tako ne gre. Izredno me moti ta cloveska oportunost. Ravno danes mi je psihiater pravu, da za inteligentne ljudi ukalupiran sistem predstavlja najslabso resitev, ker se jim zmesa. Zavedajte se, da zivljenje ni moderna (predvsem v smislu matematike in fizike) znanost, kjer napake niso dopuscene in je vse podrejeno optimizaciji, nezmotljivosti in stevilkam. Ce to podpirate potem se ne pizdite, ko vasega divjega soseda nikoli ne dobijo, vas pa ob edini napaki, ki ste jo kot vzorni vozniki storili, slucajno oglobijo...v tem sistemu nema to veze. Naj raje dajo za hude prekrske hude kazni, za ostale pa zelo mile kazni, ki pa naj bodo toliko bolj pogoste s tem, da so na cesti veckrat prisotni policisti in pa da vas mogoce kdaj kaksna kamera kje posname. Kajti, ce se po naselju peljem 61, to zagotovo ni vredno 300 eur ampak je to navadna lopovscina. Samo drzava dela red vedno tam, kjer je udelezena povprecna mnozicna raja, kajti le to prinasa dober denar.
Na vrh
Krchan
01 jul 2011, 20:13
Član #893
Prijavljen dne: 05 okt 2008, 18:50
Lokacija: Krško
Objav: 1259
Saj vem, in se z marsičem strinjam, ampak jebiga, life's not fair... Tko kot ni fer, da so vseh kritik glede tega deležni policisti na cestah, ki imajo najmanj vpliva na ta zakon in so samo delavci, ki jih šefi priganjajo da delajo, šefe pa priganjajo njihovi šefi itd.
Na vrh
Sverige
01 jul 2011, 21:07
Član #412
Prijavljen dne: 14 jul 2007, 06:18
Objav: 743
Hja, godrnjal bomo, ampak se bomo mogl navadit. Sej smo tudi 30 let nazaj godrnjal, ko se je blo kar naenkrat treba pripet z varnostnim pasom, pa evo gre kar samo ko se usedeš v avto
Me pa že vnaprej boli denarnica, ker se človek res nehote spozabi za 20km/h, čeprav si skoz soliden voznik, pa te upali da glava boli.
Na vrh
MKovic
01 jul 2011, 21:22
Član #55
Prijavljen dne: 14 nov 2006, 19:57
Objav: 720
volhart je napisal(a): ...

Mene pa pretirane kazni in prevec doteran sistem v smislu dajmo najt vsako napakico, izredno moti, ker ni cloveski ampak robotski.


Američani, kakorkoli jih v teh krajih že označujemo za mentalno šibkejše, imajo v zakonodajo "všito" preprosto načelo: Common sense must prevail. Tudi v naši državi, čeprav smo inteligenčno superiorni nad prebivalci kolonij bi zdrava pamet lahko prevladala nad togimi zakonskimi določili.
Na vrh
Sverige
01 jul 2011, 21:28
Član #412
Prijavljen dne: 14 jul 2007, 06:18
Objav: 743
Sej če je naselje in ravnica da bi lahko letalo pristalo, nikoli ne merijo hitrosti od 50km/h ampak od 60, 70...odvisno. To je common sense... a ni?
Na vrh
JG
01 jul 2011, 21:39
Član #100
Prijavljen dne: 26 nov 2006, 20:27
Lokacija: Gorenjska
Objav: 1349
Laguna je napisal(a): ...

Hja, godrnjal bomo, ampak se bomo mogl navadit. Sej smo tudi 30 let nazaj godrnjal, ko se je blo kar naenkrat treba pripet z varnostnim pasom, pa evo gre kar samo ko se usedeš v avto
Me pa že vnaprej boli denarnica, ker se človek res nehote spozabi za 20km/h, čeprav si skoz soliden voznik, pa te upali da glava boli.


Mah glava boli, zakaj, ker je 50 eur "dražje" kot je bilo včeraj, v primeru takojšnjega plačila je pa razlika celih 25 eur, res me boli glava zaradi novega zakona, mislim štala kakšne kazni, najbolj da se kar čez most vržem, ker 50 eur razlike (v povprečju) je pa res totalna katastrofa.
Slovenclni naj prodajo avte in naj si kupijo takšne, da jih bodo lahko vzdrževali glede na svoj priliv(vključno z amortizacijo), naj ne kupujejo vsako leto večji LCD, nov telefon, laptop, ipd, pa bo prišparanega toliko, da bi lahko vsako leto delali na novo izpit, plačali kazen, pa še mularijo bi lahko na konkreten morje peljali

[ Uredi 01 jul 2011, 21:41 ]
Na vrh
MKovic
01 jul 2011, 21:42
Član #55
Prijavljen dne: 14 nov 2006, 19:57
Objav: 720
JG je napisal(a): ...

....Slovenclni naj prodajo avte in naj si kupijo takšne, da jih bodo lahko vzdrževali glede na svoj priliv(vključno z amortizacijo), naj ne kupujejo vsako leto večji LCD, nov telefon, laptop, ipd, pa bo prišparanega toliko, da bi lahko vsako leto delali na novo izpit, plačali kazen, pa še mularijo bi lahko na konkreten morje peljali


Na vrh
volhart
01 jul 2011, 22:35
Član #699
Prijavljen dne: 06 apr 2008, 18:17
Lokacija: Skofja Loka
Objav: 2461
Bravo JG...zdi se, da se nisi bil na tem, da bi ti 50 EUR kaj dosti pomenilo. Kolk ti pomenijo, je predvsem odvisno od tega kaksen veckratnik le teh redno prejemas. Meni je ze in tudi marsikateremu mojemu prijatelju je. Recimo...prijatelj se je zaposlil pri Adriji Airways. Sedaj ga ni vec tam...je vse pustil in sel drugam...govorim za dober mesec casa nazaj. V casu 2 mesecev je prejel okrog 700 EUR, ostalo kao kasneje...tega se ni. OK verjamemo, da bo. V glavnem, policija mu zacne slediti iz Petrola, kjer je zapeljal cez polno crto, mu kasneje namerijo se malce preko 60 km/h v mestu, pa se privezan ni bil...za njim do lokala in poloznico za 800 EUR...vsega skupaj je bil slab kilometer voznje. Ga ne zagovarjam, ampak ti samo skusam prikazati kaj nekomu pomeni 50 eur. Tudi sam sem bil mnogokrat na koncu, dokler sem zivel v najemnini. Pa ne samo kazni...ciki gredo gor ze drugic v zadnjem casu, gorivo stalno gor, marsikaj drugega tudi gor, kazni na ze tako ogromno podlago gor itd itd. Place na fakulteti visje samo na papirju, sicer pa jebenih 931 EUR...zato, da poucujem na faksu in delam doktorat. Najbolj me jezi, ko podpira sistem nekdo, ki ima verjetno vec denaja od mene...sorry, mogoce ne leti nate JG. Odlocno...kazni naj znizajo in jih veckrat podeljujejo.
Na vrh
JG
01 jul 2011, 22:52
Član #100
Prijavljen dne: 26 nov 2006, 20:27
Lokacija: Gorenjska
Objav: 1349
Teh 50 eur ni bilo mišljenih v to smer, kot si sam želel povedati. Danes sem se prevozil z avtom 300 km, od tega sem poslušal večinoma radio in ves čas sem poslušal samo kako so nas zopet okradli s kaznimi in kakšna krivica se godi slehernemu Slovencu, zaradi tako drastičnega povečanja kazni. Ko pa pogledaš realnost, pa vidiš, da so kazni podobne kot so bile oz.+20%.
Pa še mogoče tole, moja prva (študentska sicer) plača je bila ne boš verjel 36000 tolarjev za 180 ur dela leta 1996, kasneje se mi je povečala za cca 25% in sem vseeno s tem kupil leta 1999, Renault Clio za takratnih 1 mio SIT (se pravi kar nekaj ur sem porabil za dosego svojega takratnega cilja). Tega leta sem ostal tudi brez enega starša in sem bil v času študija enostavno prisiljen delati bolj donosna dela (vglavnem so bila to težka fizična dela in vozil sem kombi v tujino) da sem bil bolje plačan, da sem lahko kril tekoče stroške. Takrat mi je bilo 1000 SIT veliko in enostavno nisem smel naredil prometnega prekrška in to v petih letih (no enega sem pa res: rdeča luč). Mogoče cenim 50 eur bolj kot velika večina, čeprav se to ne vidi, predvsem ne vidijo drugi, sam pa točno vem kako te stvari pri meni stojijo.

[ Uredi 01 jul 2011, 22:55 ]
Na vrh
Kelt
01 jul 2011, 23:06
Član #1099
Prijavljen dne: 09 apr 2009, 20:53
Lokacija: Maribor-Metava
Objav: 166
Se popolnoma strinjam z Volhartom. Alkohol in velike prekoračitve, skratka poplnoma nerazumne napake ali objestnost seveda mora biti kaznovana, 11km/h preveč je samo polnjenje proračunske blagajne. In nasplošno višanje denarnih kazni v času kot smo sedaj, nasplošno slabo vpliva na splošno razploloženje ljudi, kar pomeni še več živčnosti, tudi na cestah, manj koncetracije in še več napak, kar pa je mogoče tudi cilj sistema.
Dosti večja selekcija bi morala biti pri pridobivanju vozniškega. 20 ur prvi izpit, če padeš še 20 ur prvi popravni, če spet ne še 20 ur in če padeš, ne moreš delat izpita 5 let. Bi bilo sigurno manj prekrškov v osnovi. Seveda takšna ali podobna teorija prinaša precej manj denarja v blagajno, torej je nikoli ne bo.
Na vrh
Majkl
01 jul 2011, 23:06
Član #359
Prijavljen dne: 05 jun 2007, 22:48
Objav: 346
Kakšne so kazni sploh ni važno, če je ljudstvo na nivoju, za primer naj predstavim predkratim slišano zgodbo. Na Danskem so bili brez zakonsko določenih pravil glede gradnje, ker je vsakdo vedel kaj spada v določeno okolje in je gradil kar je spadalo tja (če so bile dvokapnice, potem dvokapnico, če je bilo vse rdeče potem je tudi nova hiša bila rdeča). Vse to je utečeno teklo do vojne na balkanu, začeli so prihajat tujci in ko so ugotovili da ni zakona, so po balkansko začeli gradit karkoli pač, sledilo je sprejemanje zakonov in pravilnikov o gradnji... Upam da boste znali potegnit vzporednico z lokalnim dogajanjem!

Drugače pa +1 za JGjev post!
Na vrh
tomazKK
01 jul 2011, 23:59
Član #79
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 14:34
Lokacija: Krško
Objav: 560
Dokler ne bodo prometni policaji vsaj strojni tehniki, ne pa ekonomski, trgovski itd. itd. mi nej nihče ne trobi o varnosti. Pa policajke, ki se samo bukve držijo...
Pa ko ti sodnica v postopku, kjer si z mopedom prevozil radar z 57km/h, reče, da ti na podlagi nekaznovanja zadnjih 10 let odreja kazen SAMO 400€ +...
Varnost, ja! Kresalka nej neha snifat...
Na vrh
RollingStone
02 jul 2011, 00:39
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 12:12
Objav: 1965
Pod tale zadnji stavek se moram podpisat. Če bi le imel možnost bi to kurbo spravil najmanj v arest.

Kaj vam ni jasno. Point teh kazni je samo en, in sicer polnjenje državne blagajne. Nihče ne bo zaradi tega vozil drugače, nič manj nesreč ne bo in nič manj smrtnih žrtev ne bo. Ker hitrost sama ne ubija, ampak je pri nas toliko kretenov na cesti, da je že čudež da se jih ne pobije še več. To, da večina ne zna vozit, pa je krivda države.

In ne, ne moti me, da sem ravno fasal eno ˝taveliko˝ položnico. Moti me, da po toliko letih popolnoma iste brezpredmetne strategije (dviganje kazni in hvalisanje, kako to pripomore k nevemčemu) še vedno vsi tulijo v isti rog. Hitrost je kriva za vse.

Seveda je, če drugega ne vidiš. To da napol slepa stara koklja že 40 let vozi brez nesreče, je samo potrdilo tega. Sploh če jo že 15 let gledaš dan za dnem, kako dela iste prekrške. Ampak ker je naši policaji še nikoli niso ustavili je pač sveto prepričana, da obvlada zadevo v nulo in da je uspeh za 40 let super varne vožnje polžja počasnost.

Ne me j***t. Najbolj pa me ob živce spravlja reklama na tv: ˝hvala ker voziš zmerno˝. Narodu torej ob pomoči zgoraj opisanih starih kokelj tudi mediji dajejo isto sporočilo. In ker ima večina naših politikov s Kresalko na čelu IQ sobne temperature, je edina logična varianta d viganje kazni v nedogled.

Če bi kdo od kretenov na stolčkih znal vsaj malo pomislit bi kmalu videli, da taki zakoni ne varujejo nikogar razen njihovih kapitalističnih riti. Če bi res hoteli kaj narediti za varnost udeležencev v prometu je za dosego cilja veliko možnosti. In to s kaznimi, ki niso višje od 10% sedanjih.
Na vrh
sebaveh
02 jul 2011, 07:56
Član #91
Prijavljen dne: 22 nov 2006, 19:08
Lokacija: Slovenska Bistrica
Objav: 1249
Sem ravnokar mislil še sam izlit svoj žolč, pa so že napisali bistvo. Se strinjam z RS. Edino kar je malo koristno pri tem zakonu je to da lahko imaš vsaj tablice privite ali prikovičene gor. Ostalo je pa itak za skozlat. Ker to zadnje čase, prometna kao kampanija, je že ne samo žalostno, ampak naravnost groteskno. Da trenutne vlade sploh ne omenjam...
Že sedaj je bilo kar nekaj takih ki so se po celi Bistriški ravnini (3 km) cijazili magičnih 70, sedaj pa bo še več mečkačev.
Rondoji pa itak - imaš zadetke ki bi radi prišli iz notranjega pasu na zunanjega in potem izvoz - ne bo še naredil enega kroga, ampak bo počakal in ustavil ves promet, dokler se ga ne bo kateri usmilil in spustil naprej. Kogar zanima kako to izgleda, naj se samo postavi zraven, pir v roke, ter opazuje rondo pri nas. Bo imel kaj videt.
Jaz pa se še tak trudim da sem čimbolj dosleden z uporabo smerokazov, si prilagajam hitrost in razdaljo, vozim čimbolj tekoče kolikor mi avto dopušča, skrbim da se ne vozim več kot en teden s katerokoli pregoreto žarnico, s traktorjem pa se tudi po 3x umaknem na avtobusne postaje da spustim kolono mimo med SLB in Zg Polskavo. Ter odstranim kakšen M20 vijak ki leži na cesti...

Folk je enostavno prometno nepismen.

Predlagam tole - da se res začnemo striktno voziti po omejitvah, ampak ne zato ker bi se naj pokorili novemu zakonu, temveč zato, da državna blagajna ne vidi našega denarja. Za tako akcijo sem takoj pripravljen
Na vrh
Spletna stran
divja jaga
02 jul 2011, 09:30
Član #398
Prijavljen dne: 03 jul 2007, 08:38
Objav: 1613
Krchan je napisal(a): ...

Saj vem, in se z marsičem strinjam, ampak jebiga, life's not fair... Tko kot ni fer, da so vseh kritik glede tega deležni policisti na cestah, ki imajo najmanj vpliva na ta zakon in so samo delavci, ki jih šefi priganjajo da delajo, šefe pa priganjajo njihovi šefi itd.


Meni je to čisto jasno, policisti so samo uslužbenci, ki "ubogajo" svojega šefa.
Mislim pa, da je to samo politična poteza, kje se lahko dobi največ denarja oz. to, da se poleg polnjenja državne blagajne podpira tudi razne organizacije, ki so v interesu države (razni centri varne vožnje, zdravniški pregledi,...).
Na vrh
Volvo. 4 life
02 jul 2011, 12:45
Član #384
Prijavljen dne: 22 jun 2007, 17:09
Objav: 3327
RollingStone je napisal(a): ...

Najbolj pa me ob živce spravlja reklama na tv: ˝hvala ker voziš zmerno˝.



Zmerno, je še kar lepa beseda. Mene najbolj moti " reklama " na radio: za največ nesreč sta pri nas kriva alkohol in hitrost. A res ?! Kaj pa voznik, kje pa je on... vsaj popravili bi se lahko na vinjeni vozniki in objestni vozniki, ali karkoli

Drugače, pa ko se jim gre tako za denar in je največ pijanih voznikov na cesti. Naj bo 0,0 za VSE, pa bo v 1 letu napolnjen žakelj, pol ludi bo brez izpita, pa bo, mogoče posledično tudi manj nesreč. Ne vem, kako jim to ne užge. Mene osebno ne bi motilo
Na vrh
Kelt
02 jul 2011, 13:28
Član #1099
Prijavljen dne: 09 apr 2009, 20:53
Lokacija: Maribor-Metava
Objav: 166
Jaz si tole razlagam, kot da je že 0,0-

Do vključno 0,5 g alkohola/kg krvi in voznik kaže
znake motenj v vedenju, katerih posledica je lahko
nezanesljivo ravnanje v cestnem prometu
300 € 4 /
Več kot 0,5 do vključno 0,8 g alkohola/kg krvi 600 € 8 /






Ali se motim?
Na vrh
Augi
02 jul 2011, 14:13
Član #1421
Prijavljen dne: 17 dec 2009, 14:10
Objav: 1003
Mene pa kazni za prekoračitev hitrosti sploh ne motijo! Malo si izračunajte v naselju, če na neki razdalji opazite pešca, ki želi prečkati cesto. Pa seštejmo reakcijski čas + čas zaviranja pa se pri 50km/h lahko avto varno ustavi pred pešcem, če pa se pelješ 70km/h in na istem mestu opaziš pešca, boš pa imel na razdalji, kjer si se v prvem primeru ustavil še vedno hitrost višjo od 50km/h!
S tem ne mislim da je zakon v celoti dober, prav nasprotno od tega, vendar ima tudi nekaj dobrih lastnosti.
Vsekakor bi bilo za zmanjšanje št. prometnih nesreč potrebno uvesti treninge varne vožnje ali pa vsaj potrjevanje izpita v avtošoli, tako praktično kot tudi teoretično.

LP
Na vrh
divja jaga
02 jul 2011, 16:09
Član #398
Prijavljen dne: 03 jul 2007, 08:38
Objav: 1613
Augi je napisal(a): ...

Mene pa kazni za prekoračitev hitrosti sploh ne motijo! Malo si izračunajte v naselju, če na neki razdalji opazite pešca, ki želi prečkati cesto. Pa seštejmo reakcijski čas + čas zaviranja pa se pri 50km/h lahko avto varno ustavi pred pešcem, če pa se pelješ 70km/h in na istem mestu opaziš pešca, boš pa imel na razdalji, kjer si se v prvem primeru ustavil še vedno hitrost višjo od 50km/h!
S tem ne mislim da je zakon v celoti dober, prav nasprotno od tega, vendar ima tudi nekaj dobrih lastnosti.
Vsekakor bi bilo za zmanjšanje št. prometnih nesreč potrebno uvesti treninge varne vožnje ali pa vsaj potrjevanje izpita v avtošoli, tako praktično kot tudi teoretično.

LP

Glede hitrosti v naselju mislim, da bi to moral voznik sam vedeti, a je možnost, da kdo stopi na cesto ali ne. Meni je jasno, da je v naseljih predpisana omejitev prav zaradi možnosti, da kdo stopi na cesto.
Da o območjih kjer so šole, vrtci, gledališča,... ne govorimo - marsikje še ni con, območje umirjenega prometa in je omejitev kar lepo 50, 50km/h mimo šole je pa meni ogroomno. Jaz bi dal v takih območjih še višjo kazen - za to sem takoj za!
Na vrh
tomazKK
02 jul 2011, 19:02
Član #79
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 14:34
Lokacija: Krško
Objav: 560
Aja? Kje pa merijo? Pri šolah, bolnicah, vrtcih, igriščih, blokih?
Ne! 20 metrov okol krajevnih tabel. Tam kjer je največja verjetnost, da jim prletiš v zobe! Tam kjer z 60km/h nisi norc ampak si se spozabu. Se še spomnite utipajoče zelene na semaforjih? Le zakaj je ni več.
Narod se pa posrano vozi okol, gleda samo svoj števec in štop luči avta pred seboj. Ne spremljajo prometa, nihče več ne spušča križišča se zabijajo, nihče več ne blenda (kazen, remember) in tako dalje in tako dalje...
Nazadnje bomo trezni, z brezhibnimi registriranimi avti bežal pred policaji.
Na vrh
bvogri
02 jul 2011, 20:52
Član #36
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 13:08
Lokacija: Ljubljana
Objav: 1574
Augi je napisal(a): ...


Vsekakor bi bilo za zmanjšanje št. prometnih nesreč potrebno uvesti treninge varne vožnje ali pa vsaj potrjevanje izpita v avtošoli, tako praktično kot tudi teoretično.

LP


Sicer se nisem mislu mešat v to temo ampak take stvari mi pa grejo mal v nos. Trening varne vožnje se predstavlja kot rešitev vseh problemov. Sem bil in odnesel nisem prektično nič... Ja lovljenje avta v kontroliranem pogoju ko greš že 40tič mimo ti postane jasno če si vsaj povprečeno nadarjen za volan. Kakšna ženska bi potrebovala najmanj 10 takih šolanj, da bi obvladala tisto situacijo.
Drugače pa je mene najbolj izučila šola, ki smo si jo pred leti privoščili z RWD avti za par deset tisoč tolarjev. Pa seveda kakšne ročna scene in pretiravanja kjer ni nevarno...
Kakšnega testa sposobnosti se ne bi branil, ponovnega teoritiziranja v avtošoli pa noben voznik več ne rabi.

Glede zakona gre prvotno za nabiranje dodatnih €€€. Točke merjena pa so tudi prvotno donosne. Nevarne lahko počakajo

[ Uredi 02 jul 2011, 20:53 ]
Na vrh
Pojdi na stran  [1] 2 3 4

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 43, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5977
najnovejši član: PeterFuh
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete