Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.seeklogo.com/images/1/740-logo-6E10838713-seeklogo.com.gif

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Moj VOLVO
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

Volvo C70 2.0T

Avtor objava
abuser
06 mar 2010, 03:43 Predogled tiskanja
Član #1482
Prijavljen dne: 27 jan 2010, 11:35
Lokacija: Ljubljana
Objav: 6
Lep pozdrav vsem!

Pred kratkim (zacetek feb.) sem si kupil svoj prvi avto - Volvo C70 2.0T in takrat postal tudi uradni clan ''Vozimvolvo'' foruma:
- 120KW,
- letnik 2000, modelno leto 2001,
- 214k prevozenih km (vecji servis pri 156k km), redno servisiran,
- avto je bil leta 2004 uvozen iz Italije, drugi lastnik pa ga je imel vse do 2010.
(ostale osnovne karakteristike omenjenega modela, pa verjamem, da ze poznate ).

Z avtom sem zelo zadovoljen, kljub temu, da je ze malo v letih.
Rad pa bi dodal, da sem zelo vesel, da je te norije okoli nakupa konec, ker sem vlozil ogromno energije in casa pri iskanju primernega vozila. Pred letom in pol, sem raziskoval predvsem avtomobile kot so: BMW, Audi, Mercedes ipd... potem pa sem se spomnil na svoj priljubljeni avto iz otrostva - Volvo C70.
Med iskanjem primernega volvota (barva, moc...) sem opazil, da tovrstnih modelov v Sloveniji niti ni tako veliko kot npr. BMW-jev, ampak sreca je na strani hrabrih in na koncu sem ga le nasel

Po nakupu, sem avto peljal na uradni servis Lekse, kjer so opravili detaljni pregled, in ugotovili, da na vozilu ni nobenih napak, kar se tice podvozja, masine ipd... in glede na to, da je to moj prvi avto, upam, da sem se z nakupom pravilno odlocil.
Avto sicer ima manjse napake oz. ce lahko temu recem, kar finese na: ''plehu'' (razne male praskice...), manjso vdrtino na boku in par prask na odbijacih.
Ob tej priloznosti, bi vas rad vprasal, ce morda kdo pozna kaksnega (privat) licarja v Ljubljani oz. okolici, za katerega veste, da dela dobro in je cenovno ugoden.
Mogoce samo za informacijo - bil sem pri avtohisi Span, kjer bi mi za barvanje vrat in zadnjega boka na voznikovi strani zaracunali 650 eur, za isto delo, pa bi mi privatnik zaracunal 200 eur. Problem je, da ne vem, ali bo privatnik delo opravil tako kot se spodobi, glede na ceno. Iz tega razloga vas prosim za pomoc oz. informacije.
Vprasal bi se, ce ima kdo za prodati naslednje 3 stvari:

- sprednja leva luc (samo plastika, ker je rahlo pocena),
- brisalca za sprednje luci (ob nakupu avta jih ni bilo),
- platisca: Triton 18'' (nova/rabljena).

Vem, da to zadnje vprasanje o rezervnih delih ne sodi v to temo, ampak prosim admina, naj mi ne zameri. Vsekakor, pa bom omenjeno, napisal tudi pod rubriko Mali oglasi.

Ko bo lepo soncno vreme, bom naredil nekaj fotografij avta, in to moje veselje delil z vami.

S spostovanjem,
Ivan
Na vrh
Lukc pa V70
06 mar 2010, 10:19
Član #559
Prijavljen dne: 29 dec 2007, 09:57
Lokacija: Nova Gorica
Objav: 387
O hudica, tudi jaz bi imel turbaka za prvi avto

Srecno z njim in predvsem PO PAMETI!
Na vrh
cabby
06 mar 2010, 13:19
Član #1397
Prijavljen dne: 28 nov 2009, 00:56
Lokacija: Celje
Objav: 60
Še kakšna slikca nebi bila odveč.............drugače pa se isti motor vrti v mojem V40 in sem prav zadovoljen z njim.
Na vrh
forba
06 mar 2010, 14:37
Član #977
Prijavljen dne: 30 dec 2008, 20:08
Objav: 155
Malce ampak Cabby, a si siguren, da je v tvojem 5-valjnik? Ker turbači v V40 so 4-valjniki...
Drgač pa lepo, da se nam je pridružil še en C70..koliko nas je zdaj na forumu? 5? Kr tako naprej! Pa previdno!
Na vrh
bvogri
06 mar 2010, 17:02
Član #36
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 13:08
Lokacija: Ljubljana
Objav: 1574
cabby je napisal(a): ...

Še kakšna slikca nebi bila odveč.............drugače pa se isti motor vrti v mojem V40 in sem prav zadovoljen z njim.


Slikca bi sigurno pasala. Prva generacija S/V40 in C70 pa si ne delita nobenega motorja. C70 ima 5 valjev v vsakem primeru
Na vrh
_MATO_
07 mar 2010, 18:33
Član #741
Prijavljen dne: 03 maj 2008, 15:15
Lokacija: LJ
Objav: 35
sorodna duša tudi moj prvi avto je C70 2.0T
Na vrh
cabby
07 mar 2010, 19:01
Član #1397
Prijavljen dne: 28 nov 2009, 00:56
Lokacija: Celje
Objav: 60
bvogri je napisal(a): ...

cabby je napisal(a): ...

Še kakšna slikca nebi bila odveč.............drugače pa se isti motor vrti v mojem V40 in sem prav zadovoljen z njim.


Slikca bi sigurno pasala. Prva generacija S/V40 in C70 pa si ne delita nobenega motorja. C70 ima 5 valjev v vsakem primeru


Prehitro razmišljam ko pišem.

Se posipam s pepelom za mojo napačo.
Na vrh
Lvovo
07 mar 2010, 20:36
Član #1145
Prijavljen dne: 20 maj 2009, 20:06
Lokacija: Ljubljana
Objav: 209
Abuser-imam kolega kleparja, ki sodeluje z odličnim ličarjem, s katerim smo odlično popravili moje razbitje XC70. In tudi ugodno, seveda.
Glede na tvoj opis popravilo lih ne bo ene 200€, saj je po mojem mnenju že samega materiala toliko, če imaš kovinsko barvo. Kej več kot 300 pa tudi ne bi smelo biti. Ker verjetno ne potrbuješ 'velikega' kleparskega popravila, sam pač obrušenje in kkšn špric kit na odbijačih in ličanje le-teh in vrat.
Aja, ličar ima peč, kolega pa uradno kleplje pri BMW-ju in je (preveč) prefekcionista, sem vidu pr sebi, ko smo lufte pri havbah štelali...
Drgač pa vari tudi plastiko (in bi ti verjetn luč povaril, tko kot meni, če imaš šipco celo).

Sicer je pa najbolje, če bi se odločal, da se prinese avto 'pokazat', grem jz s tabo (kolega, bla, bla) in se zmenita kaj bi ti rad in kaj ti tud on priporoča, da dobiš čimveč za čimmanj (denarja).

[ Uredi 07 mar 2010, 20:38 ]
Na vrh
abuser
03 apr 2010, 15:40
Član #1482
Prijavljen dne: 27 jan 2010, 11:35
Lokacija: Ljubljana
Objav: 6
Lep pozdrav!

Kot obljubljeno, objavljam slike svojega C70. Res je, da sem dejal, da ga bom slikal, ko ga bom opral in ko bo sončno vreme, ampak žal v naši prekrasni Ljubljani imamo samo 5 sončnih dni na leto, tako da sem se moral zadovoljiti z oblačnim vremenom - no vsaj opran je

Kakorkoli že, tukaj je:











Prodajalec mi je dejal, da je bil bivši lastnih tega Volvota, tudi član Volvo kluba, najverjetneje vašega, tako da, če ga nekdo prepozna, naj mi kaj pove o njegovi zgodovini in realnem stanju v kakršnem je, ker močno dvomim, da je res brez napak, razen lepotnih, katerih slike sledijo v nadaljevanju.

Sedaj pred poletjem, če bo vse po sreči pridejo še 18'' platišča, tako da bo potem res leet
Na vrh
abuser
03 apr 2010, 15:47
Član #1482
Prijavljen dne: 27 jan 2010, 11:35
Lokacija: Ljubljana
Objav: 6
Lvovo je napisal(a): ...

Abuser-imam kolega kleparja, ki sodeluje z odličnim ličarjem, s katerim smo odlično popravili moje razbitje XC70. In tudi ugodno, seveda.
Glede na tvoj opis popravilo lih ne bo ene 200€, saj je po mojem mnenju že samega materiala toliko, če imaš kovinsko barvo. Kej več kot 300 pa tudi ne bi smelo biti. Ker verjetno ne potrbuješ 'velikega' kleparskega popravila, sam pač obrušenje in kkšn špric kit na odbijačih in ličanje le-teh in vrat.
Aja, ličar ima peč, kolega pa uradno kleplje pri BMW-ju in je (preveč) prefekcionista, sem vidu pr sebi, ko smo lufte pri havbah štelali...
Drgač pa vari tudi plastiko (in bi ti verjetn luč povaril, tko kot meni, če imaš šipco celo).

Sicer je pa najbolje, če bi se odločal, da se prinese avto 'pokazat', grem jz s tabo (kolega, bla, bla) in se zmenita kaj bi ti rad in kaj ti tud on priporoča, da dobiš čimveč za čimmanj (denarja).


Lvovo: Najprej oprosti za tako pozen odgovor, vsekakor te kontaktiram, ko bom imel namen zadeve urejati in pa hvala ti za pomoč!!!
Na vrh
nkidess86
03 apr 2010, 16:33
Član #959
Prijavljen dne: 04 dec 2008, 21:19
Lokacija: Vojnik-SLO
Objav: 924
dober dan

lepi C70. glede avto klepar pa poznam enega v Celju in je ugoden pa se da urediti tudi zadevo brez ra**na tako da je po mojem bo poceni treba pa enkrat pripeljati avto k njemu da vam ocenjuje koliko bi prišlo popravilo.
za več info pa na ZS da vam posredujem ostale info (naslov in tako dalje)


LP
Na vrh
Krchan
03 apr 2010, 21:33
Član #893
Prijavljen dne: 05 okt 2008, 18:50
Lokacija: Krško
Objav: 1259
Lep avtek.

Oblačno vreme da boljše slike kot sončno.
Na vrh
alfaromeo
07 apr 2010, 09:50
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
@abuser: Pozdravljen na forumu. Kdo pa je ta prodajalec?
Kolikor je meni zanano je tale avtombil prvič viden in dvomim, da je od kakšnega klubksega člana, edino le če ga je dobro skrival.
Na vrh

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 61, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5981
najnovejši član: Bobbikedge
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete