Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.vozimvolvo.si/

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: S40 (2. gen) / V50 / C30 / C70 (2. gen)
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

(V50) Merilnik zunanje temperature

Avtor objava
pegaso37
04 avg 2009, 12:20 Predogled tiskanja
Član #456
Prijavljen dne: 22 avg 2007, 13:46
Objav: 19
Imam težave z merilnikom zunanje temperature pri V50 2.0D, v teh vročih dneh mi kaže -1, kar pomeni, da tudi klima ne deluje tako kot bi morala. Zanima me če je že kdo imel podobne izkušnje, sumil sem, da bi lahko bil v okvari senzor, ki je pod levim ogledalom, pa so mi rekli, da je to zelo redka okvara. Je mogoče še kakšna varianta, da se napaka kakorkoli odpravi.


[ Uredi 04 avg 2009, 23:43 ]
Na vrh
aly
04 avg 2009, 23:41
Član #773
Prijavljen dne: 02 jun 2008, 10:19
Lokacija: Kranj
Objav: 429
Outside temperature
In the left mirror (applies to both left and right-hand drive cars) there is a temperature sensor which measures the outside temperature. The temperature information is used by the driver information module (DIM) /displej med števci po domače/. The temperature sensor is directly connected to the central electronic module (CEM).
The temperature sensor in the left mirror housing can be replaced separately. The temperature sensor is diagnosed via the central electronic module (CEM).

Senzor je skozi DDM (Driver Door Module) priključen direktno na CEM modul. Do slednjega malo težje prideš (v pod armaturko pri sopotniku čisto na desni).
Na tvojem mestu bi najprej odprl ogledalo in preveril senzor.
Outer temperature sensor: Negative temperature coefficient (NTC) sensor - Resistance: approximately 1940 Ω (+25°C)
Napetosti na kontaktih:
- Outside temperature sensor, signal ground : Ulow (0V) / Ulow (0V)
- Outside temperature : Ulow (0V) / U=0.5-4V

Prvi podatek je ob ugasnjenem motorju, drugi ob kontaktu. Nato poskušaj malo segrevati senzor in meriti napetost. Ali so krive prelomljene žice ali konektorji ali pa sam senzor. CEM upam da ni crknil Jaz sumim senzor ali spoj le tega na žice. Lahko tudi stik med kontakti (konektorjev je med senzorjem in CEMom očitno kar nekaj - preveri pri DDM (moraš sneti notranji panel vrat). Vremenski uplivi in to...
Meni je enkrat pokazal eno zablojeno temperaturo (prenizko), ampak se je čez cca 5 minut vožnje popravila. Kolikor se spomnim, je bil malo pred tem hud naliv.



Sicer pa pelji na servis, da priklopijo na tester, da vidijo kaj pravijo podatki iz CEM. Nov senzor bi moral biti sorazmerno poceni, saj ni skoraj nič materiala....

[ Uredi 05 avg 2009, 00:36 ]
Na vrh
Spletna stran
pegaso37
10 avg 2009, 10:45
Član #456
Prijavljen dne: 22 avg 2007, 13:46
Objav: 19
Hvala, smo rešili zadevo, najprej je znorel senzor naslednji dan pa še centralno zaklepanje in odpiranje šip na levi strani. Na servisu so najprej sumili, da je prišlo do okvare DDM modula, čeprav tester ni pokazal nič posebnega, Po podrobnejšem pregledu pa so na Dumidi ugotovili, da je bil slab spoj oziroma prelomljene žice med vrati in konektorjem. Sedaj spet funkcionira vse tako kot mora.
Na vrh
aly
10 avg 2009, 22:40
Član #773
Prijavljen dne: 02 jun 2008, 10:19
Lokacija: Kranj
Objav: 429
Moje domneve so bile torej pravilne (konektorji ali žice). Na teh mestih je itak 90% napak.
Srečno vožnjo še naprej!
Na vrh
Spletna stran
kolesar007
11 avg 2009, 08:35
Član #955
Prijavljen dne: 30 nov 2008, 22:51
Lokacija: ljubljana
Objav: 44
Samo moje razmišljanje..
..če je konektor snet je recimo v redu, čeprav je že to malo sumljivo, ker je to verjetno posledica naknadnega "šraufanja", ker verjetno ni bil že tovarniško "zrahljan"?
..če pa so žice pretrgane pa res neki ni v redu s tem avtom?!
Na vrh
Spletna stran

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 49, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5977
najnovejši član: PeterFuh
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete