Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi


Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Avtomobilizem
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

KIA Pro Ceed

Pojdi na stran  [1] 2
Avtor objava
MKovic
05 maj 2009, 08:42 Predogled tiskanja
Član #55
Prijavljen dne: 14 nov 2006, 19:57
Objav: 720
Kot verjetno večina stalnih forumašev ve, sem goreč zagovornik racionalizma pri nakupu vozil. Moja filozofija je, da raje kupim nekaj let starega (vpiši poljubno zanesljivo znamko), kot pa novega (vpiši poljubno znamko, ki jo trenutno ponujajo v akciji, akciji, akciji).
Po moji prometni nesreči z S80 sem se ob stanju na trenutnih finančnih trgih (kjer bi verjetno tako ali tako izgubil amortizacijsko vrednost) odločil in po dolgem času kupil poplnoma nov avto, nad katerim se navdušuje slovenska populacija in ves svetovni tisk: KIO Pro_Ceed. Kritike so bile pozitivne, oblika lepa pa sem si rekel: "OK pa tokrat kupim novo, 7 let brezskrbnosti tudi nekaj velja". Osnovni model je seveda bolj kot ne skopo opremljen, čeprav, pohvalno, na varnosti niso varčevali, pregledam cenik in se odločim za srednjo pot: LX City, 12.000 EUR z vsemi doplačili in prevozom.
Včeraj avto prevzamam in po 50 km sva že na servisu: gumb, ki služi nastavitvi naklona sedeža ne deluje in prav grdo visi iz sedeža. Serviser, nejevoljen, kot, sam vrag, ki mu ni uspelo ukrasti duše se avta loti in po 15 minutah notranjost izgleda, kot bi jo zajel tornado: sedeži odviti in razmetani po notranjosti.
Moram povedati: kar se tiče avtomobilov nisem pikolovski, gre pač za prevozno sredstvo, in prav vseeno mi je za buške in praske, ampak po 50 prevoženih km pri poplnoma novem avtu me je zadeva hočeš-nočeš spravila iz tira. Po razgreti debati in prepričevanju sem se na olajšanje prodajalskega dela ekipe le unesel in zadevo odpeljal domov, pred tem pa obljubil, da ga ob naslednji napaki dostavim nazaj na njihovo dvorišče in ga ne želim več videti (avta namreč, prodajalka je bila simpatična.
Moram biti pošten avto ni slab, je pa daleč od tega, da bi bil dober. Sedeži ne ponujajo prav nikakršne opore in so - neudobni. Materiali niso najslabši, vendar za takšno ceno sprejemljivi. Vozne lastnosti so boy-racer trde, žal pa tega ne kompenzira z odlično lego na cesti, ki je v najboljšem primeru zadaovoljiva in kakšnih 20% pod Volvom 480 ES. Če potegnem črto je avto sicer lep in OK (ampak samo to), nikakor pa ne boljši od povprečja, v kar nas prepričuje evropski tisk, poraba pa enormno visokih 9.5 litrov.
Osebno? Danes prevzamem S80 s servisa in sem precej prepričan, da bo tale Pro_Ceed prav kmalu na prodaj, razen če se ga ne "usmili" moja boljša polovica in si zaželi metalik modrega coupe-wannabe.

[ Uredi 05 maj 2009, 17:46 ]
Na vrh
dolenjc2000
05 maj 2009, 09:00
Član #968
Prijavljen dne: 12 dec 2008, 14:28
Objav: 63
Ojoj, toliko nestrpnosti zaradi enega avtomobila...
Naj te malo pomirim ce hoces, pred kratkim je bil objavljen v Delu članek (sobotna izdaja, ca 1-3 tedne nazaj) o KIA-Pro_Ceed o tem kaksna je bila obraba njenih delov po 1 letu voznje oz ca 50 kkm. Večjih kritik ni bilo oziroma kot receno si preberi članek če hočeš vedeti več...

Lp
Na vrh
Volvo. 4 life
05 maj 2009, 09:41
Član #384
Prijavljen dne: 22 jun 2007, 17:09
Objav: 3327
pa res posrečeno, da si ravno ti kupil nov avto Malo poročaj kako bo mala Kia še skup stala po kakih 50 tkm, me res zanima!
Na vrh
volhart
05 maj 2009, 15:49
Član #699
Prijavljen dne: 06 apr 2008, 18:17
Lokacija: Skofja Loka
Objav: 2461
Ja res je bil test po 50 kkm. Zal jih nekateri res toliko naredimo na leto. Me zanima kaj bo po sedmih debelih letih in pri 350 kkm. Sem se vozil z njim in mi ni vsec.
Na vrh
RollingStone
05 maj 2009, 16:51
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 12:12
Objav: 1965
Mal bolj pozorno berite. Napisal je pri 50 kilometrih, in ne pri 50.000 km. Do takrat je še dolga, in se zna naredit, da jih avto ne bo dočakal.


MKovic: racionalizem pri nakupu vozil je vsekakor OK. Ampak se sprašujem, kaj je tukaj bolj racionalno. Nova Kia za 12k€, ali star volvo za drobiž, v katerega pač moraš še nekaj vložit? Ob predpostavki, da bo dober rabljen volvo naredil vsaj še toliko kilometrov, kot nova kia.
Na vrh
bvogri
05 maj 2009, 17:29
Član #36
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 13:08
Lokacija: Ljubljana
Objav: 1574
Nevem kaj nekateri pričakujete za 10.000€. Da boste lahko primerjali par let stare rabljene volvote s tem??? Pa razlika v ceni novega je x3 že pri najcenejšem volvu? Pa pustimo rabjen vs. nov debato na strani ker nebo konca.

No ja avto ni nič posebnega ampak za ta denar dobiš veliko avta. Ima ga moj bratranec tako da sem ga tudi že vozil. Res o kakšnih presežkih nebi govoril a za ta denar je notranjost prekleto kvaliteto izdelana, tudi sedeži niso več tako bedni ampak so kar na ravni kakšnega eu. avta tega razreda. Prostornost je dobra, položaj za volanom mi kar ustreza. Lega niti ni tako zelo slaba, definitivno pa velik korak naprej na prejšnja jajca. Če prištejemo še ***** euroncap zvezdic in 7 let garancije je za povprečnega uporabnika odličen avto. Sej 90% ljudem je še katrca dost športna za ovinke. Kakšno T4 pa tukaj hvalite kot bi bila kakšna raketa Definitivno se mi ne zdi slab nakup takele KIA-e za povprečnega uporabnika slo. cest

Aja še tole pri Delu je bil test 50.000km In ugotovili so da je avto nadpovprečno kvalitetno narejen v okviru testa seveda.

[ Uredi 05 maj 2009, 19:39 ]
Na vrh
MKovic
05 maj 2009, 23:22
Član #55
Prijavljen dne: 14 nov 2006, 19:57
Objav: 720
bvogri je napisal(a): ...

Nevem kaj nekateri pričakujete za 10.000€.


Ahm, da vse funkcijonira kot je zamišljeno? Je to preveč?
Če se ne motim avta nisem primerjal z S80 ali katerim kolim drugim Volvom, zapisal sem svoje izkušnje in reflektiral na dejstvo, da je avto izredno hvaljen, sam pa za to ne vidim nobenega (posebnega) razloga. V svojem življenju sem vozil že malo morje avtomobilov in upam trditi, da je izdelava dotičnega Ceeda (morda imam smolo) v optimističnem primeru solidna, standardi ocenjevalca, ki jo opisuje kot nadpovprečno pa morajo biti prekleto nizki.
No kakorkoli že, moj trenutek slabosti in želja po nakupih novih avtomobilov je minil, pred hišo je S80, tole KIO pa si lahko Korejci (oziroma Slovaki), vključno z njeno 7 letno garancijo, vtaknejo tja, kjer sonce ne sije.
Na vrh
bvogri
06 maj 2009, 01:20
Član #36
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 13:08
Lokacija: Ljubljana
Objav: 1574
No ja zaradi ene ''nedelujoče'' stvari pač še negre zaključit da je avto jajc.

Se strinjam recimo, da kakšna Astra pusti boljši vtis in stane le malce več (samo v akciji), potem je dokaj poceni še kakšen francoz (megane prejšnje gen.) in konkurence je konec v kar širokem finančnem okviru. Nič ne hvalim samo še vedno trdim, da je za ta denar avto dobra kupčija. Sploh z ozirom na varnost in garancijo, ki mogoče prav tebi ne pomeni nič, pri ogromno ljudeh pa je velik +. Če se motim bi prosil, da napišeš kater NOV!!! avto je opazno boljši v rangu max 2000€ odmika od cene ceed-a.

Tudi to se strinjam, da se avto res na veliko hvali. Ampak v katerem slovenskem časopisu pa konstruktivno kritizirajo. Skoraj vse je sama hvala, samo da bo denar za reklamo. Kritizirajo pa take stvari kot so ni odlagalnega prostora pod radijem itn...

Nekaj pa me res matra. Kot praviš imaš veliko iskušenj z avti... in nikakor ne morem dat skupaj da si po recimo tako bogatih iskušnjah omisliš ta avto?? Razočaranje- se ne čudim Verjetno res trenutek slabosti

[ Uredi 06 maj 2009, 01:57 ]
Na vrh
RollingStone
06 maj 2009, 09:07
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 12:12
Objav: 1965


bvogri je napisal(a): ...

Ampak v katerem slovenskem časopisu pa konstruktivno kritizirajo. Skoraj vse je sama hvala, samo da bo denar za reklamo. Kritizirajo pa take stvari kot so ni odlagalnega prostora pod radijem itn...



Konstruktivne kritike? Vse, kar sem prebral jaz, so bila lastna opažanja, pri katerih je hudo prevladovalo favoriziranje določenih znamk. Ravno zadnjič sem braz dva primerjalna članka (mislim da v auto bildu). Primerjava audija, golfa, šajtrge (širokota), opla, mrcedeza in C30. Prvi trije imajo za vse kategorije po pet pik, MB in opel 4, volvo pa 3. Po novem torej golf in široko celo glede udobja neseta volva.

Drugi članek je primerjal audija nevemkaj, VW tuarega, X3, XC60 in LR Freelanderja. Rezultati podobni.

Se opravičujem za off topic.


Pa malo on topica:

Možno je, da moje laično oko ne vidi razlike. Ampak tale Kia je hudo hudo podobna VW šajtrgi. Nikoli ne vem, kater je, dokler ne vidim grdega VW zmazka spredaj ali zadaj. Se še komu dozdeva?





Na vrh
MKovic
06 maj 2009, 10:59
Član #55
Prijavljen dne: 14 nov 2006, 19:57
Objav: 720
bvogri je napisal(a): ...

No ja zaradi ene ''nedelujoče'' stvari pač še negre zaključit da je avto jajc.

Se strinjam recimo, da kakšna Astra pusti boljši vtis in stane le malce več (samo v akciji), potem je dokaj poceni še kakšen francoz (megane prejšnje gen.) in konkurence je konec v kar širokem finančnem okviru. Nič ne hvalim samo še vedno trdim, da je za ta denar avto dobra kupčija. Sploh z ozirom na varnost in garancijo, ki mogoče prav tebi ne pomeni nič, pri ogromno ljudeh pa je velik +. Če se motim bi prosil, da napišeš kater NOV!!! avto je opazno boljši v rangu max 2000€ odmika od cene ceed-a.

Tudi to se strinjam, da se avto res na veliko hvali. Ampak v katerem slovenskem časopisu pa konstruktivno kritizirajo. Skoraj vse je sama hvala, samo da bo denar za reklamo. Kritizirajo pa take stvari kot so ni odlagalnega prostora pod radijem itn...

Nekaj pa me res matra. Kot praviš imaš veliko iskušenj z avti... in nikakor ne morem dat skupaj da si po recimo tako bogatih iskušnjah omisliš ta avto?? Razočaranje- se ne čudim Verjetno res trenutek slabosti


Poglej, ne trdim, da je avto, kot si se izrazil "jajc". Izražam le svoje mnenje o izdelku, ki sem ga kupil. Vsem ne paše enak kroj kavbojk in tako je tudi pri avtomobilih. Verjamem, da obstajajo ljudje, ki jim je hudičevo všeč in "cool" močno zaslepljujoča oranžna osvetlitev armaturne plošče, katere intenzivnosti se ne da regulirati - meni pač bolj ugaja diskretno zelena.
Razloge zakaj sem se za Ceeda odločil sem zapisal že zgoraj - navajaš jih tudi sam - in na papirju avto deluje prepričljivo. Žal nimam dovolj znanja ali daru, da bi dokončno oceno o njem podal na podlagi kratke testne vožnje in ogledu primerka v salonu. Po 500 km pa je slika že kristalnejša in avto mi preprosto "ne sede", zato bo pač šel.
Morda imam to srečo, da avtomobilov ne kupujem na leasing zato ne potrebujem samozavajalnih mentalnih "terapij", ki bi me prepričevale o kakovosti izdelka dokler le-ta ni odplačan.
Na vrh
missbee
07 maj 2009, 10:47
Član #1130
Prijavljen dne: 07 maj 2009, 10:30
Objav: 4
Si ne morem kaj, da ne bi nekaj napisala. Sama sem lastnica pro_ceeda zdaj okoli 2K km..sem sicer zahtevna "stranka", pa še vedno verjetno manj zahtevna od mnogih....jaz se z mojim vozim odlično in nimam pripomb, sem sicer slišala od nekaterih lastnikov, da so imeli manjše problemčke, ampak to so pač ponedeljkovi avtomobili..ne pojavlja se površnost samo pri Kiah ali podobnih "jajcih" Ne morem pa verjet, da nekdo, ki tolk da na avto in udobje pri vožnji, materiale ipd., šele po nakupu ugotovi, da mu osnovne karakteristike avtomobila---sedeži, vozne lastnosti, ne ugajajo sploh...pa ja ne greš u štacuno po avto k po kilo kruha....v uč mi je padla še poraba...ne vem sicer kako in kaj voziš, js mam porabo od 6.8.-7.4 pol relacije pol mestne (pa ne vozm k stara mat), je pa res poraba padla po 1200km....kar se mene tiče, je avto za ta dnar iber nad vso podobno cenovno konkurenco...
pa ne mi zamert...sam mnenje lep pozdrav vsem!!!
Na vrh
Krchan
07 maj 2009, 11:04
Član #893
Prijavljen dne: 05 okt 2008, 18:50
Lokacija: Krško
Objav: 1259
RollingStone je napisal(a): ...


Ravno zadnjič sem braz dva primerjalna članka (mislim da v auto bildu). Primerjava audija, golfa, šajtrge (širokota), opla, mrcedeza in C30... Prvi trije imajo za vse kategorije po pet pik, MB in opel 4, volvo pa 3. Po novem torej golf in široko celo glede udobja neseta volva.

Drugi članek je primerjal audija nevemkaj, VW tuarega, X3, XC60 in LR Freelanderja. Rezultati podobni.



Imam doma enih par številk revije Auto bild. Ker sem "popizdil" zaradi favoriziranja VAG-a v tej reviji sem se spravil šteti članke in slikce v reviji. Končni rezultat je bil, da je v reviji cca 60% slik VAG-a, cca 60% člankov povezanih z VAG-om, v 100% primerijalnih testov zmaga VAG. Ne kupim nomenega Auto Bilda več. Sorry za

Drugače pa tudi jaz mislim da je Ceed kar dober avto za ta denar, čeprav ga sam ne bi imel.
Na vrh
MKovic
07 maj 2009, 11:10
Član #55
Prijavljen dne: 14 nov 2006, 19:57
Objav: 720
Prav nobene zamere, okusi so različni. Moj Ceed bo verjetno ostal namesto Corse 2009, ki jo trenutno vozi moja draga. Saj pravim, avto ni slab, pa vendar bi si želel več. Okusi so različni in v moji glavi deset let star S80 ponuja več kot novi Ceed. Prepričan sem, da mnogim vse "malenkosti", ki motijo mene odtehta že 7-letna garancija, ki je sama po sebi vredna cene, ki jo za avto zahtevajo. Osebno pa se pač raje vozim z S80, prav verjetno in morda iz čisto iracinalnih razlogov.
Na vrh
RollingStone
07 maj 2009, 11:19
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 12:12
Objav: 1965
Čeprav mi tale kia v nobenem pogledu ni všeč (predvsem imam komplekse glede tega, da je hudičevo podobna vw široku), ja racionalno gledano vrjetno dober nakup. Navsezadnje nova stane toliko, kot par let star volvo. S tem, da ima 7 letno garancijo, ki jo pri rabljenem avtu (pa čeprav volvu) lahko samo sanjaš.

Je pa res, da ne ponuja ničesar, kar ponuja volvo. Ampak ker za ta denar ne moreš pričakovati čudežev, je to pač to.


Če že primerjamo nov manjši avto z rabljenim, ki je vsaj dva razreda višje:

Sicer pa sem prepričan, da je za po mestu Kia boljša, kot S80. Prav tako je za stare mame, ki rabijo avto do trgovine, neprimerljivo boljša kot S80.
Na vrh
volhart
07 maj 2009, 11:19
Član #699
Prijavljen dne: 06 apr 2008, 18:17
Lokacija: Skofja Loka
Objav: 2461
Emotions are direct contradiction to racionalism. Equilibrium is somewhere between. So buy a ten year old Volvo or something like that and you will not have to feel guilty for being too rational or too irational.

Pustmo Ceeda prmer...enmu je vsec, drugmu pa ne. Verjetno pa se nihce ne zaljubi vanj. To je avto za od A do B in prav je tako.
Na vrh
JG
07 maj 2009, 13:55
Član #100
Prijavljen dne: 26 nov 2006, 20:27
Lokacija: Gorenjska
Objav: 1349
missbee je napisal(a): ...

Si ne morem kaj, da ne bi nekaj napisala. Sama sem lastnica pro_ceeda zdaj okoli 2K km..sem sicer zahtevna "stranka", pa še vedno verjetno manj zahtevna od mnogih....jaz se z mojim vozim odlično in nimam pripomb, sem sicer slišala od nekaterih lastnikov, da so imeli manjše problemčke, ampak to so pač ponedeljkovi avtomobili..ne pojavlja se površnost samo pri Kiah ali podobnih "jajcih" Ne morem pa verjet, da nekdo, ki tolk da na avto in udobje pri vožnji, materiale ipd., šele po nakupu ugotovi, da mu osnovne karakteristike avtomobila---sedeži, vozne lastnosti, ne ugajajo sploh...pa ja ne greš u štacuno po avto k po kilo kruha....v uč mi je padla še poraba...ne vem sicer kako in kaj voziš, js mam porabo od 6.8.-7.4 pol relacije pol mestne (pa ne vozm k stara mat), je pa res poraba padla po 1200km....kar se mene tiče, je avto za ta dnar iber nad vso podobno cenovno konkurenco...
pa ne mi zamert...sam mnenje lep pozdrav vsem!!!


Evo tako se govori, pa seveda dobrodošla na forumu. Tudi moj prijatelj ima to Kio, pa tudi sam lahko zaključim, da je avto res "fleten" in ponuja precej za svojo ceno .
Na vrh
JG
07 maj 2009, 13:57
Član #100
Prijavljen dne: 26 nov 2006, 20:27
Lokacija: Gorenjska
Objav: 1349
Pa še to avta za 70000 eur in avta za 12000 eur se ne primerja, ker se točno ve, kako zadeve stojijo in za koga je avto namenjen!
Na vrh
MKovic
07 maj 2009, 23:17
Član #55
Prijavljen dne: 14 nov 2006, 19:57
Objav: 720
JG je napisal(a): ...

Pa še to avta za 70000 eur in avta za 12000 eur se ne primerja, ker se točno ve, kako zadeve stojijo in za koga je avto namenjen!

Kdo primerja avta za 70 in 12 jurjev?! Moja edina "Volvovska" primerjava je bila z 480 ES, ki je tako po velikosti, namembnosti in motoroziranosti fer primerjava s pro_Ceedom.

Trdim, da MENI bolj ustreza S80 (mimogrede, skoraj pol cenejši je od novega Ceeda, razlika v ceni pa plača za veliko potencialnih servisev, ki jih za svoj avto v garancijskem roku velikodušno krije KIA). Vesel sem za vse, ki ste z nakupom Ceeda zadovoljni, kajti nič ne požre toliko živcev kot agonija z avtom, ki ti ni všeč, pa si zanj odštel zajeten (vsaj zame) kupček denarja.
Na vrh
MKovic
07 maj 2009, 23:31
Član #55
Prijavljen dne: 14 nov 2006, 19:57
Objav: 720
RollingStone je napisal(a): ...

...S tem, da ima 7 letno garancijo, ki jo pri rabljenem avtu (pa čeprav volvu) lahko samo sanjaš...

Žal je garancija vredna le toliko, kot je zanesljivo podjetje, ki jo ponuja. Se pa strinjam, da je zanimiva marketinška poteza. Žal pa tudi 14 letna garancija na pomeni dosti, če se avto pokvari "in the middle of nowhere", garancijski pogoji pa eksplicitno določajo, da garancija ne krije "kolateralnih" stroškov, torej: vleke, nadomestnega avtomobila, letalske karte, prenočišča...Celo eksplicitno določajo, da je strankina dolžnost avto dostaviti na servis na lastne stroške in, da se vsa garancijska popravila vršijo izključno v prostorih servisa (torej no road side assistance).
Ko potegneš pod vse skupaj črto, ugotoviš, da je ta "revolucionarna" sedem letna garancija bolj kot ne pesek v oči.
Na vrh
missbee
08 maj 2009, 10:04
Član #1130
Prijavljen dne: 07 maj 2009, 10:30
Objav: 4
MKovic je napisal(a): ...

RollingStone je napisal(a): ...

...S tem, da ima 7 letno garancijo, ki jo pri rabljenem avtu (pa čeprav volvu) lahko samo sanjaš...

Žal je garancija vredna le toliko, kot je zanesljivo podjetje, ki jo ponuja. Se pa strinjam, da je zanimiva marketinška poteza. Žal pa tudi 14 letna garancija na pomeni dosti, če se avto pokvari "in the middle of nowhere", garancijski pogoji pa eksplicitno določajo, da garancija ne krije "kolateralnih" stroškov, torej: vleke, nadomestnega avtomobila, letalske karte, prenočišča...Celo eksplicitno določajo, da je strankina dolžnost avto dostaviti na servis na lastne stroške in, da se vsa garancijska popravila vršijo izključno v prostorih servisa (torej no road side assistance).
Ko potegneš pod vse skupaj črto, ugotoviš, da je ta "revolucionarna" sedem letna garancija bolj kot ne pesek v oči.


A pr kterem avtku garancija krije "kolateralne" stroške? Jst mam za ta primer uštimano zavarvajne---sicer me res ne bojo fural nazaj na te stroške iz Katmanduja ipd....ma ke se tud z avtom ne bom pelala...pa naj bo Kia al pa kaj druzga....
Valjda maš pa prou....če ti avto ne sede, ti ne sede da me ne bo kdo napačno razumu, "branim" položaj izključno zarad novih kupcev Pro_ceeda, ki so neodločni zarad dosedanjih konotacij na besedo KIA...tud mene so nekatere kritike na netu pošteno v dvom spravle....ma dvoma ni več...zame ne...ajd dečki, bodte fajn!!!
Na vrh
Majkl
08 maj 2009, 21:41
Član #359
Prijavljen dne: 05 jun 2007, 22:48
Objav: 346
missbee je napisal(a): ...

A pr kterem avtku garancija krije "kolateralne" stroške? Jst mam za ta primer uštimano zavarvajne---sicer me res ne bojo fural nazaj na te stroške iz Katmanduja ipd....ma ke se tud z avtom ne bom pelala...pa naj bo Kia al pa kaj druzga....
Valjda maš pa prou....če ti avto ne sede, ti ne sede da me ne bo kdo napačno razumu, "branim" položaj izključno zarad novih kupcev Pro_ceeda, ki so neodločni zarad dosedanjih konotacij na besedo KIA...tud mene so nekatere kritike na netu pošteno v dvom spravle....ma dvoma ni več...zame ne...ajd dečki, bodte fajn!!!


Wow ta post pa mi je dau mislit in raziskovat. Preberem post, razumem kaj je želelo bit povedano in izpostavljeno, vendar si besede KONOTACIJA nisem znal razložit. Nebodi ga neuk, odprem SSKJ preberem definicijo , ne pomaga, slovar tujk ni zadetka, ok nekako razberem s pomočjo google zadetkov. (pa še vedno nisem ziher da razumem 100%, but nvm)
Obenem pa se mi zdi zanimivo, da sta od missbee edina dva posta v tej temi in nekako branita KIO. HIPOTEZA---> Se eden od volvo fanov ne upa postavit za avto ki mu je ušeč ali si nekdo želi prodati še več ceedov, pa jih brani kjerkoli se pojavi omenjanje dotičnega vozila?

Se opravičujem in kesam zaradi
Na vrh
volhart
08 maj 2009, 22:19
Član #699
Prijavljen dne: 06 apr 2008, 18:17
Lokacija: Skofja Loka
Objav: 2461
Vse kar sem uspel dobiti glede garancije na kia-strani:

podaljšana garancija 7 let/150000 km na motorni sklop, 5 let/150000 km pa za celo vozilo. Romunija in Bolgarija nista vključeni v to zgodbo.

Torej...ali sem spada tudi stabilizatorji (recimo, da ima V70 ph II zelo zelo zelo slabe, ker vsaj enega menjam na 20-30kkm), ali sem spadajo zavorne ploščice, pakne od ročne, žarnice in ves ostali potrošni materilal. Ja, seveda pričakujem, da mi ne bo šla tesnilna masa pa batni obročki pa take zadeve. Pa ne pričakujem (oziroma mogoče), da mi bodo šli amortizerji itd pa izpušni sistem. Torej kaj je motorni sklop in kaj je celo vozilo. Če gre res z celo, potem ni ekonomske računice, kakor le ta, da je vse skuaj tako cheap, da se jim bo v sedmih letih splačalo vse skupaj ene trikrat menjati. V nasprotnem primeru pa so na poti do avtomobilskih legend. Kaj se pa s Kio zgodi po 150000 km. Če bo neuporabna, bo verjetno nakup štel za ne prav racionalnega. Vem namreč kakšen je naš s prvim lastnikom Hyundaj Accent pri 166 kkm. Sicer vozi, vendar je katastrofalen. Vem pa kakšen je moj Volvo s tretjim lastnikom pri 240 kkm. Iz mojih testov...boljši od Opel Vectre letnik 2006 pri 90 kkm, boljši od Opel Astre letnik 2006 pri 65 kkm, boljši od Citroen Piccaso letnik 2004 pri 110 kkm in še od mnogih drugih avtom z manj km, katerih lastniki so dali več denarja zanje kot pa jaz za mojega V70. Rabljen Volvo je pač poceni. Vendar pa je za nas to dobro. Glede lovenije mislim, da je tako, ker folk ne pozna Volvota in si raje kupi Nemca al pa Hondo al pa nov nikakav avto. By the way...največji strošek avtomobila je amortizacija.
Na vrh
MKovic
08 maj 2009, 23:08
Član #55
Prijavljen dne: 14 nov 2006, 19:57
Objav: 720
missbee je napisal(a): ...

A pr kterem avtku garancija krije "kolateralne" stroške?


Chevrolet - recimo - krije tudi stroške poti, letala, vlaka ali najema nadomestnega vozila oziroma stroške nastanitve do popravila vozila, res pa samo prva tri leta.
Sicer pa pro_Ceed ostaja pri hiši, bom detaljno logiral vse dogodivščine in pripetljaje, ki jih bo imela moja draga z avtom (in obratno he he).
Na vrh
missbee
09 maj 2009, 10:39
Član #1130
Prijavljen dne: 07 maj 2009, 10:30
Objav: 4
Face v bistvu sem šele zdele opazla da sem pred konotacija nekak pozabla vrint "negativna"--bi blo bolj jasn...:) včasih mi kšna takšna uide...FDV deformacija pomojem....ponavljam---ne forsiram kie (še pred letom dni sem trdila, da korejca nikak ne bo v moji garaži lol)

Je pa luštn mal predebatirat, pa mnenja delit...me veseli, da se končno en trop dedcev spoštljivo obnaša do ženske tud, k je debata o avtih---respekt

no, kr poročajte še...js pa tud oblubm, k mi bo kaj kresnlo na mojem Ceedu---sporočim pošteno!!! lp
Na vrh
volhart
09 maj 2009, 11:07
Član #699
Prijavljen dne: 06 apr 2008, 18:17
Lokacija: Skofja Loka
Objav: 2461
Kljub vsemu pa Kia Ceed nikakor ni lep avto, niti pro Ceed. Takoj je videti tiste čudne korejske in vzhodnjaške dizajnerske fore. Zame ni lep.
Na vrh
AljAž
09 maj 2009, 11:29
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Lej vseeno kak avto imaš. Če si zadovoljen z njim je to to, mnenje sosedov in ostalih tretjih oseb pa je pomembno tistim ki kaj zdravijo...
Srečno z njim!
Na vrh
alfaromeo
11 maj 2009, 12:03
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
@MissBEE: PROSIM, DA PIŠETE SLOVNIČNO PRAVILNO.
Na vrh
missbee
11 maj 2009, 12:58
Član #1130
Prijavljen dne: 07 maj 2009, 10:30
Objav: 4
Joj joj, se opravičujem... :/

upam, da so vsaj vejice na mestu... :/

lp., odhajam!

Na vrh
harmony880
23 nov 2009, 14:36
Član #1382
Prijavljen dne: 12 nov 2009, 13:14
Objav: 20
mkovič sem vozil ceeda in proceeda avtomobila nista slaba,tudi poceni ni kia, preglednost slaba in menjalnik zanič te dve stvari sta me zmotile pri Ceedu, nikakor pa ni slab avto, imam rajši novo ford fiesto če smo že pri kupovanju novih avtomobilov ampak kvalitete ne boš dobil nikoli take ki jo ima volvo, posebej starejši modeli ciljam na 850ico , S70 in S80, kaj če ti nov avto in nategancija 7 letnega servisiranja, nov avto ne crkne kar tako, sicer so pa z vsako kanto stroški novo ali staro, tako da korejci imajo to preračunano nategancijo kar vsak pomni in odlično logistiko služenja mastnih denarcev 7 letne dobe servisiranja pri zastopniku zlatarjev kmag, ni teško biti prodajalec ker se kia ceed sama prodaja tudi če ne bi bilo žive duše v avtohiši ampak samo prikupna mladenka in maskota od goodyear za boljši dan ,zraven pa še dobiš kia marmelado, kapico, obesek za ključe in cofee mug by kia.

ostani pri Volvu in se znebi korejca, takega udobja, vzdržljivosti in varnosti kot ga ima volvo ne boš dobil za ta denar nikjer

seveda design se plača danes in prav design avtomobilov je tisti ki muči nove kupce avtomobilov,
Na vrh
tomazKK
02 feb 2011, 15:19
Član #79
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 14:34
Lokacija: Krško
Objav: 560
Oh da, varnost in Kia - ropotija... Volvo ima pa še vedno najbolj varen... ...imidž.
http://www.avto.info/Novosti/Euro_NCAP-Pet_najbolj_varnih_vozil_v_lanskem_letu/
Na vrh
Volvoline
02 feb 2011, 15:56
Član #96
Prijavljen dne: 23 nov 2006, 21:13
Lokacija: Loka
Objav: 178
harmony880 je napisal(a): ...

ciljam na 850ico , S70 in S80


...pa še tukaj je avtor s svojim ciljanjem ustrelil kozla, ali se pač motim?
Na vrh
Pojdi na stran  [1] 2

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 57, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5981
najnovejši član: Bobbikedge
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete