Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.seeklogo.com/images/1/740-logo-6E10838713-seeklogo.com.gif

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: S60 / V70 (2. gen) / XC70 (2. gen)
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

(V70 2.0T) Popravilo karamboliranega

Avtor objava
perchi
10 dec 2008, 17:45 Predogled tiskanja
Član #676
Prijavljen dne: 08 mar 2008, 21:07
Objav: 21
Pozdrav vsem skupaj!

Pred dnevi sem doživel bližnje srečanje "trde" vrste s sotrpinom v prometu in... dobil kuponček.
Avto sem peljal na uradni servis v popravilo, od koder pa sem danes dobil informacijo, da bo popravilo stalo cca. 6.400 EUR (vključno DDV), kar pa je več, kot je po zavarovalniških tablicah vrednost mojega avta, zato ga ima zavarovalnica namen oceniti na "totalko".
Vozim namreč V70, 2.0T, letnik '01.
Glede na informacijo s strani servisa lahko pričakujem, da bi za "totalko" dobil od zavarovalnice cca. 4.500 EUR, kar pomeni, da bi moral dodati še okoli 2.000 EUR, da bi avto bil popravljen!?!

Avto na (laični) pogled sploh ni močno zdelan: šlo je sicer za čelni trk a pri nizki hitrosti, tako da se niti air bagi niso aktivirali!
Na predračunu uradnega serviserja pa so naslednje postavke (naštevam glavne - raznih malenkosti v vrednosti do 5 EUR ne dodajam, saj bistveno ne vplivajo na ceno):
- vezna stena
- hladilnik klime
- hladilnik V70
- pokrov motorja
- ohišje ventilatorja
- traverza
- tesnilna gumica odbijača
- maska
- žaromet levi
- desna luč
- letev odbijača
- polnilo odbijača
- letev odbijača - srednja
- čep maske
- odbijač - prednji
Od storitev naj omenim, poleg očitnih, to je mehanskega in ličarskega dela, še ravnalno mizo (1h), optiko in polnjenje klime.

Vprašanje:
Ima kdo kakšen kontakt serviserjev/kleparjev, ki bi se ukvarjali s popravili karamboliranih Volvov in to ne bi stalo toliko, kot na uradnem servisu? Plačal bi namreč nekje maksimalno do zneska, ki mi ga krije zavarovalnica...

Se mi pa dozdeva, da je itak kakšna izmed zgornjih postavk z uradnega servisa malo napihnjena (npr. luči so meni delovale cele - razen če je kje poškodovano samo ohišje, kar na prvi pogled ni bilo videti,...).

V naprej se zahvaljujem za predloge, nasvete in informacije!!!

[ Uredi 11 dec 2008, 16:18 ]
Na vrh
Terminator
10 dec 2008, 18:02
Član #74
Prijavljen dne: 18 nov 2006, 18:29
Lokacija: Ljubljana
Objav: 2980
pri ocenjevanju je tako, da zamenjajo celo luč, tudi če je samo praska na njej, vsaj tako je bilo pri službenem avtu

drugače se mi zdi pa 6.400€ ogromna vsota

Najbolj da res najdeš nekoga, in mu plačaš z denarjem, ki ti ga izplača zavarovalnica

veliko sreče pri popravilu
Na vrh
bvogri
10 dec 2008, 18:27
Član #36
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 13:08
Lokacija: Ljubljana
Objav: 1574
Najceneje boš prišel skos če dele nabaviš iz avtomobilov, ki se prodajajo po delih. Potem pa odpeljat k kleparju... pa nazadnje k ličarju... Če se ti ne da iskat delov pa se it sestavljanja puzzl pokliči tele: KLIK Uvažajo dele iz Eu odpadov kakor vem.

Sicer pa za večino karoserijskih delov (blatniki, havbe), obstajajo kopije. Le da se pri nekaterih pojavlja več lufta kot pri originalih, ampak če imaš avto za uporabo to ni važno.
Verjetno boš prišel celo ceneje skos od vsote, ki ti jo bodo izplačali. Pa boš lahko šel še malo smučat



[ Uredi 10 dec 2008, 18:39 ]
Na vrh
janko
10 dec 2008, 20:44
Član #750
Prijavljen dne: 12 maj 2008, 22:01
Lokacija: Kocevje
Objav: 156
če ti zavarovalnica ponudi totalko, ti vztrajaj za popravilo avta, ker ni kritično poškodovan, pa naj oni določijo kje se bo avto popravljal, vglavnem ti hočeš imet zrihtan avto in te nč ne briga al to stane 1000€ ali pa 10-tisoč €, vsekakor pa najprej počakaj na to kaj ti bo zav. ponudila kot zadnjo ponudbo

BTW, a ni ta letnik avta vreden nekje okrog 6000€ ?

[ Uredi 10 dec 2008, 20:50 ]
Na vrh
perchi
10 dec 2008, 21:04
Član #676
Prijavljen dne: 08 mar 2008, 21:07
Objav: 21
Vsekakor nameravam počakati na uradno informacijo zavarovalnice, koliko sploh ponujajo za avto, če ga dejansko bodo ocenili na totalko...
Zaenkrat je to le informacija s strani servisa, tako da uradno ne vem še ničesar!
Na servisu pa sem zažical, če mi tudi naredijo njihovo cenitev avta - če bi bil nepoškodovan, torej kot v stanju pred nesrečo. Po njihovi oceni je vrednost cca. 5.800 EUR, cenitev pa je narejena na osnovi Eurotaxa.
Tržna vrednost je torej kakega jurja višja, kar sicer zavarovalnice ne briga kaj posebej, se mi zdi...

Glede ideje, da želim pač popravljen avto ne glede na stroške popravila in, da naj eventuelno zavarovalnica odloči, če bi ga želeli popravljati kje drugje, pa me zanima...
Imaš s takim nastopom napram zavarovalnicam kake izkušnje ali pa gre za "špekulacijo"?
Ker, kolikor si predstavljam, izkušenj pa dejansko s tem nimam, nisem ravno prepričan, da lahko postavljam ne vem kake pogoje...
Na vrh
janko
10 dec 2008, 22:00
Član #750
Prijavljen dne: 12 maj 2008, 22:01
Lokacija: Kocevje
Objav: 156
Saj pravim počakaj na to kaj in koliko ti bodo ponudili, lahko da bo ponudba tudi dobra. Ko boš imel ponudbo v rokah, takrat se boš pa odločil kako in kaj, vnaprej se pa nima smisla sekirat, ker je 100 možnih scenarijev na to. Vsekakor se pa moraš pogajat z zavarovalnico, sploh pa ker nisi ti krivec za nesrečo
Na vrh
adolnicar
16 jan 2009, 11:26
Član #135
Prijavljen dne: 17 dec 2006, 21:06
Lokacija: Ljubljana / Portoroz
Objav: 27
perchi je napisal(a): ...
Vsekakor nameravam počakati na uradno informacijo zavarovalnice, koliko sploh ponujajo za avto, če ga dejansko bodo ocenili na totalko...

Kako se je koncala ta zadeva, v cigavo korist
Na vrh
bandit
17 jan 2009, 18:49
Član #910
Prijavljen dne: 26 okt 2008, 12:03
Objav: 58
Vzami od zavarovalnice cca. 4500€, pa kupi slabše ohranjeno V70 ali kakega ki je karamboliran zadaj, morda taxi.

Taxi vozila so na mobile.de poceni morda dobiš identičnaga za kake 2500-3000 €, premontiraš dele in imaš svojega nazaj pa še nekaj rezervnih delov in € ti ostane.
Na vrh
perchi
24 jan 2009, 10:55
Član #676
Prijavljen dne: 08 mar 2008, 21:07
Objav: 21
adolnicar je napisal(a): ...

perchi je napisal(a): ...
Vsekakor nameravam počakati na uradno informacijo zavarovalnice, koliko sploh ponujajo za avto, če ga dejansko bodo ocenili na totalko...

Kako se je koncala ta zadeva, v cigavo korist


avto je popravljen, z zavarovalnico pa se še vedno dajem...
trenutno sem v "minusu" za cca. 300 € glede na ceno popravila in to, kar mi ponuja zavarovalnica , kar sicer ni tako slabo, glede na to, da je bil začetni razkorak med tema dvema vrednostima cca. 1.500 €...
Na vrh

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 58, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5981
najnovejši član: Bobbikedge
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete