Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.vozimvolvo.si/

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Avtomobilizem
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

VW Phaeton in Heider

Avtor objava
SIPS
26 okt 2008, 12:57 Predogled tiskanja
Član #528
Prijavljen dne: 01 dec 2007, 21:25
Objav: 194
Lepo pozdravljeni Volvaši.
Pred nekaj dnevi sem na spletu naletel na tale članek
http://www.siol.net/svet/novice/2008/10/sabotaza.aspx
Med branjem me je zmotilo, da v njem navajajo VW Phaeton, kot najbolj varen avtomobil na svetu.
To me je tako vznemirilo, da sem malo brskal po netu, in ugotovil da omenjeni avto spolh nikoli ni bil testiran na crash testih.
Možno je, da nekje obstaja kak crash test, vendar ga jaz ne najdem.

Kaj o vsem tem menite vi??
Ljubitel in voznik Volvov in Saabov sem že 15 let in tudi ves ta čas že berem in spremljam vse novosti na področju varnosti, in najbolj zanimivo mi je to, da še nikoli nisem zasledil VW- ja kot najvarnejši avto na svetu.

Lep pozdrav in veliko varnih kilometrov.

Miha
Na vrh
Spletna stran
RollingStone
26 okt 2008, 13:11
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 12:12
Objav: 1965
Hm, ne vem točno, kako je s tem. Tudi jaz nisem nikjer zasledil tega crash testa. Pred časom je že bilo slišati, da je bil VW golf takrat najvarnejši avto, pa tudi tega crash testa ni bilo nikjer na ogled. Tako, da mislim, da je vse to le marketinška poteza. Konec koncev je veliko proizvajalcev, ki vgradijo v avto xxx airbagov in nevem česa še, nato pa oglašujejo, da je njihov avto zelo varen. Crash testov pa od nikoder...
Na vrh
Terminator
26 okt 2008, 13:17
Član #74
Prijavljen dne: 18 nov 2006, 18:29
Lokacija: Ljubljana
Objav: 2980
VW so jajca.... to nemci sam cene nabijajo, folk jim pa verjame in to kupujejo

Sicer pa če pogledate, v zadnjem času znani ljudje umirajo v VWjih, tko da upam da bo folk mav spregledu

Drgač mi je biv pa tale Phaeton všečen
Na vrh
bvogri
26 okt 2008, 13:48
Član #36
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 13:08
Lokacija: Ljubljana
Objav: 1574
@rollig Glede golfa je test tukaj če misliš 5-ko KLIK
6-tka je bila tudi testirana in je dosegla zavidljivih 37 točk, test pa bo objavljen v roku nekaj tednov.

@ Terminator, če ti tako praviš bo že držalo, dejansko pa za to ni prav veliko podlage. Razen porodnih težav z 2.0 TDI in prvimi common rail motorji so na dizelskem področju vw-jevi dizli zelo dobri izdelki, pa tudi drugače nevem kaj jim manjka. Glede Phateona, pa je bilo vanj vloženega zelo veliko truda in načrtovanja verjetno tudi glede varnosti, konec koncev je to spomenik bivšemu prvemu možu vw-ja. Trk z 140km/h pa težko preživiš in ga verjetno nebi z nobenim primerljivim avtomobilom.

[ Uredi 26 okt 2008, 13:49 ]
Na vrh
Volvo. 4 life
26 okt 2008, 13:55
Član #384
Prijavljen dne: 22 jun 2007, 17:09
Objav: 3327
Terminator je napisal(a): ...

VW so jajca....


Terminator je zadevo posplošil. Vrjetno je sklepal na podlagi vsakodnevnih voženj, ko se vozi po naši mali Sloveniji in ob cesti vsakih 5 minut ob cesti sreča Passata z odprto havbo. Drugače pa je zadeva zelo relativna, saj se lahko tudi z nevekako varnim Saabom ubiješ že pri 50 km/h, odvisno je kako se poškoduješ, itd... zato mislim, da je to brezpredmetno razglabljati. Če pa obstaja kje posnetek crash testa Phaetona, bi ga pa tudi jaz rad videl!
Na vrh
RollingStone
26 okt 2008, 14:20
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 12:12
Objav: 1965
Nevem točno, a je šlo za 4ko ali 5ko.... Vem pa, da so oglaševali, da je bil to takrat najvarnejši avto nasploh. Če si malo preiskal zadevo, pa si prišel do sklepa, da crash test videa ni bilo nikjer, samo slikice in ocena nevemkoliko pik. Pa še po teh pikah ni bil niti najvarnejši v svojem segmentu, kaj šele najvarnejši nasploh....


Še glede na članek: piše, da ˝strokovnjaki˝ pravijo, da sta phaeton in a8 najvarnejša avta na svetu. Na euro ncap pa ni rezultatov ne prvega ne drugega. Torej si t.i strokovnjaki delajo reklamo na račun nesreče. Ampak njegova hitrost ni bila majna, količina popitega alkohola pa tudi ne. Ne bom rekel, da bi nesrečo s katerim drugim avtom preživel, ampak da bi verjel tem strokovnjakom potrebujem dokaze.

[ Uredi 26 okt 2008, 14:31 ]
Na vrh
bvogri
26 okt 2008, 14:27
Član #36
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 13:08
Lokacija: Ljubljana
Objav: 1574
Filmčki za 4-ko in 5-ko so ob testu, klikni films. Ne pravim da je najvarnejši avto na svetu. Pri skoraj vseh reklamah pa je prisotno pretiravanje. So pa IV,V in VI dosegli solidne rezultate.
Na vrh
RollingStone
26 okt 2008, 14:33
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 12:12
Objav: 1965
Sem videl, da so lilmčki sedaj ja. Takrat, ko se je to na veliko oglaševalo, pa jih ni bilo.
Na vrh
Terminator
26 okt 2008, 15:36
Član #74
Prijavljen dne: 18 nov 2006, 18:29
Lokacija: Ljubljana
Objav: 2980
Glede tega, kar sem napisal da so VW jajca, sem mislil bolj na to, da se jih preveč opeva, cene nabijajo, ljudje pa misijo ko ga kupijo da držijo boga za jajca.... gre pa kle predvsem za ljudi balkanskega porekla, ker ne vidijo nič drugega kot VW, pa če malo bolj pogledamo za denar, ki ga plačaš za VWja ne dobiš, skoraj nič

Drugače pa VW ni slab avto, še posebej starejši npr. golf 2 je eden boljših avtomobilov, ki dela še danes in tudi vzdržljiv...

Crkne pa itaq lahko vsak, odvisno je od sreče, ki jo imaš pri nakupu, pri nesreči pa tudi največ odigra sreča.... lahko se ti pri visoki hitrosti ne zgodi skoraj nič, pri nizki pa si ves polomljen, tako da je to zelo relativno.

Skratka če povzamem sam si VWja nebi kupil nikoli, bi se raje ozrl na kakšno drugo nemško znamko

aja pa še to naj povem da si drugače s prijatelji lastim VW Transporter 2 ker transporterji, hrošči in ostali starodobniki, so čisto nekaj drugega, v primerjavi z "nadutimi" golfi IV, V in VI
Na vrh
Borcix
26 okt 2008, 16:02
Član #833
Prijavljen dne: 03 avg 2008, 22:38
Lokacija: Prekmurec v Ljubljani
Objav: 99
Terminator ...

Se ne morem in nočem strinjati s tvojim postom in "pljuvanjem" čez VW-ja. Preden sem kupim S60 sem si lastil Passata 1.9 TDi (2001letnik), če verjameš ali ne fantastičen avto (čeravno nisem "južnjak"), ceste se je bolj držal kot sedaj S60 (no bom videl kako bo ko kupim druge felne/gume). Problemov bolj ko ne ni bilo, razen rednih servisov in potrošnega materiala, pa sem prevozil z njim več kot 120k km (na 125k km podlage).

In ker se boš verjetno spraševal zakaj nisem ostal zvest znamki VW ... čisto enostanen odgovor ti bom dal ... preveč jih kradejo, za to sem se ozrl po znamki ki ni tako "željena" roba pri "lopovih" in pristal pri Volvu.


LP
Borcix
Na vrh
Borcix
26 okt 2008, 16:09
Član #833
Prijavljen dne: 03 avg 2008, 22:38
Lokacija: Prekmurec v Ljubljani
Objav: 99
RollingStone ...

Ti, a mi lahko pokažeš v katerem stavku trdijo da sta A8 in Phaeton najvarnejša avta na svetu? Ker jaz te izjave ne vidim ...

Vidim samo ... Strokovnjaki, ki preučujejo vozilo Volkswagen Phaeton, trdijo, da je vozilo eno najvarnejših na svetu ... in Audi A8 in Phaeton sta najvarnejši vozili ...

Oprosti jaz tu nikjer ne vidim stavka da trdijo da je Phaeton najvarnejši avto na svetu, jaz razberem iz tega da je Phaeton pač eno od najvarnejših vozil na svetu ...

Če se motim me prosim popravi

LP
Borcix
Na vrh
RollingStone
26 okt 2008, 16:26
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 12:12
Objav: 1965
Eno najbolj varnih vozil ali najbolj varno vozilo..... Dokler ne podajo dokazov, so vse to buče. Poleg tega pa je v istem stavku uporabljena besedna zveza ˝na svetu˝. Na svetu pa je ogromno proizvajalcev in ogromno različnih modelov avtomobilov. Ogromno je tudi bolj varnih.

Nekateri proizvajalci celo pri trženju določenega modela uporabljajo rezultate ncap-a. Če je katerikoli model tako strašno varen, zakaj tega načina prodaje ne prakticirajo tukaj? VAG koncern je ta način že uporabljal v praksi, in nekje sem celo prebral, da se je obneslo presenetljivo dobro. Taisti koncern pa tega ne reklamira pri teh dveh modelih. Zakaj? Čisto enostavno....., ker rezulatatov enostavno ni, ali pa so tako slabi, da niso za javnost.
Na vrh
Stiffler
26 okt 2008, 20:52
Član #345
Prijavljen dne: 25 maj 2007, 09:48
Lokacija: Frogiland
Objav: 374
Če bi Heider tistih 100k€+ investeral v FH-ja namesto v VW Phaetona, do tega nebi prišlo.

Pa mimo grede nimam nič proti VW.
Na vrh
RollingStone
26 okt 2008, 21:01
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 12:12
Objav: 1965
Heh, res da je FH vrjetno bolj varen, pa vseeno.....

90 km/h pa 1.8ppm ni hec, sploh če sediš na taki višini.


Na način ˝Juče pijan danas opet˝ mu ne bi pomagal niti tank...
Na vrh
SIPS
26 okt 2008, 22:37
Član #528
Prijavljen dne: 01 dec 2007, 21:25
Objav: 194

Kar se tiče VW-ja in reklamiranja lahko potrdim naslednje.

Kakšno leto ali dve naza je Porsche Slovenija reklamiral Golfa V in reklama je vsebovala zgodovino Golfa.
Če se kdo spomni so bili na reklami vsi Golfi.Torej I, II, III, IV in pa V pri vsakem modelu pa le pisalo kaj je bilo serijsko.No in pri golfu III je pisalo da je na trg prišel leta 1992 in, da so vsi imeli serijsko ABS!!!
Pri hiši smo imeli Golfa III , letnik 1996 z GT opremo in ja naš ni imel ABS, torej so prodajali buče.....!!
Upam, da se kdo spomni te reklame in lahko to potrdi.


LP Miha
Na vrh
Spletna stran
bvogri
26 okt 2008, 23:28
Član #36
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 13:08
Lokacija: Ljubljana
Objav: 1574
Mogoče je bila deželna oprema drugačna in je celo res samo ne za Slovenijo. Sicer pa reklama ni relavantna stvar za sodit realnost.

[ Uredi 26 okt 2008, 23:43 ]
Na vrh
RollingStone
27 okt 2008, 08:20
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 12:12
Objav: 1965
No, sam se teh reklam spomnim, in poznam kar nekaj golfov III brez ABS-a. Sicer pa so že navajeni prodajat buče....

Če bi moral imeti golfa bi se veliko raje obrnil za Škodo....


bvogri: Zakaj pa reklama ne bi bila relevantna stvar? Če je bila to reklama za prodajo avtomobila, bi moral avto imeti to, kar prav posebaj povdarjajo v tej reklami. Če je bil avto za Slovenski trg bolj oskubljen tudi te reklame ni moralno predvajati v Sloveniji....
Na vrh
alfaromeo
27 okt 2008, 13:16
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
Jaz menim, da ne bomo "nikoli" izvedeli, kaj se je v resnici zgodilo.

Verjetno se bo pa kmalu pojavila kakšna dizertacija strokovne javnosti, v kateri se bo razglabljalo, kako hitor lahko tisti ovinek spelje dirkač, navadni smrnik in pijani smrtnik. Takrat bo tudi "jasno" koliko je vozil Heider. Sicer pa je model zletel s ceste na istem ovinku že pred cca 15 leti, a takrat se je vse skupaj bolj srečno končalo. Morda zato, ker se ni vozil z VW.
Na vrh
Terminator
02 nov 2008, 16:57
Član #74
Prijavljen dne: 18 nov 2006, 18:29
Lokacija: Ljubljana
Objav: 2980
Ker nekateri govorite (ne samo tukaj ampak nasplošno), da ti noben avto ne pomaga pri visokih hitrostih, pa si poglejte potem tole

klik

je že res da je avto dosti bolje narejen, kot "navadni" avtomobili, je bila pa tudi zato hitrost dosti višja
Na vrh
Borcix
03 nov 2008, 10:44
Član #833
Prijavljen dne: 03 avg 2008, 22:38
Lokacija: Prekmurec v Ljubljani
Objav: 99
Terminator je napisal(a): ...

Ker nekateri govorite (ne samo tukaj ampak nasplošno), da ti noben avto ne pomaga pri visokih hitrostih, pa si poglejte potem tole

klik

je že res da je avto dosti bolje narejen, kot "navadni" avtomobili, je bila pa tudi zato hitrost dosti višja


Ma ja ali tu moraš upoštevati da ni motorja spredaj ... zamisli si da ga ima ... kje bi v tem primeru bil motor? Verjetno tam ko je zdaj ... v zadnjem delu avta. Kot so že drugi rekli ..., lahko se ubiješ z 30km/h v tanku, če ti kaj na glavo pade ali kaj podobnega. Polno vsega je odvisno od okoliščin.
Na vrh
boris
03 nov 2008, 13:23
Član #880
Prijavljen dne: 19 sep 2008, 15:56
Objav: 17
ne spremljam kaj pišejo novinarji naokoli, in kaj reklamirajo trgovci. Tudi omenjanje, da je nek izdelek "najboljši na svetu" je malce tvegano..
ampak dejstvo je, da sta hišna bratranca Audi A8 in VW Phaeton vrhunec proizvodnje VAG koncerna. v njihov razvoj je bilo vloženega veliko truda... Saj vsi proizvajalci ogromno denarja zmečejo za razvoj luksuznih limuzin...
koneckoncev je Piech zahteval izdelati povsem novo stekleno tovarno v Dresdnu, s katero je skoraj pognal VW v rdeče številke...
Na vrh
Anže
23 apr 2009, 16:41
Član #1112
Prijavljen dne: 19 apr 2009, 20:15
Objav: 259
Volvo s80 2007 je zame najbol varn =), upam pa da bomo dočakal leto 2020 ko naj nihče ne bi bil več ranjen ali mrtev v volvovih avtih.. bomo videli kako se bo prihodnost obrnila
če še kdo ni vidu: http://www.youtube.com/watch?v=FxAQxIE3gb8

[ Uredi 23 apr 2009, 16:42 ]
Na vrh

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 73, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5981
najnovejši član: Bobbikedge
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete