Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.seeklogo.com/images/1/740-logo-6E10838713-seeklogo.com.gif

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: S40 (2. gen) / V50 / C30 / C70 (2. gen)
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

Nakup V50 in par vprašanj za znalce

Avtor objava
Dejan
06 apr 2008, 13:54 Predogled tiskanja
Član #698
Prijavljen dne: 06 apr 2008, 13:43
Objav: 16
Pozdravljeni!

Sem sveže pridruženi član Volvo foruma in v dogledni prihodnosti upam, da tudi ponosni voznik volva V50. Prišel je čas, da se namesto sicer vzorno služečega Clia zaradi prostorske stiske omisli malo večja družinska karavela in so mi oči padle na V50. Zadevo sem že dvakrat sprobal, obakrat dizla 2.0. Oba sta imela prevoženih okoli 140k in sem bil presenečen nad ohranjenostjo pri teh kilometrih. Prvi je bil resda malo zglodan notri, drugi pa skoraj lepše ohranjen kot moj avto, pa čeprav pazim nanj. Prijetno me je presenetila tudi sama kvaliteta izdelava (čeprav o njej, jasno, nisem dvomil). Vrata se recimo zapirajo brez najmanjše muke - za primerjavo sem gledal mazdo sportcombi, pa so visela vrata, na 3-ki touringu je migetala kljuka ... Skratka, odločitev je bolj ali manj padla, avto pa bo definitivno iz uvoza, predvidoma letnik 2004/2005, po vsej verjetnosti iz Avstrije/Nemčije. Kolikor vem, se večina volvotov pri nas pripelje iz Italije/Belgije. Prvim glede teh reči nekako ne zaupam, zlasti zaradi počasnosti njihove birokracije, kar se ukradenih avtov tiče. Res nočem, da me ustavi policija in mi odvzame avto. Da ne smetim, merim najmanj na opremo momentum, če pa slučajno vjagam ugodnega summuma, bi najbrž še izpljunil razliko. Večino stvari sem se že pozanimal, zanima me še bolj ali manj samo par reči, in sicer:
1. Prebiral sem nemške forume na temo priklopa zunanjih predvajalnikov mp3 ali iPoda. Kako je s tem? Na vašem forumu sem zasledil nekaj govora o določenih adapterjih, a se na tipe radiev še žal ne spoznam, pa me zanima, kako je s tem. Aux vhod naj bi bil menda na voljo šele v modelu MY2006.
2. Gledal sem nekaj volvov in ugotovil, da imajo nekateri modeli 2005 in 2006 na previsu pokrova prtljažnika na obeh straneh tretje zavorne luči manjše spojlerje. Je to serijska oprema ali dodatno? Če si kdo ne zna predstavljat, bom nalepil link.

Je še kaj posebnega, na kar je pri nakupu teh avtov treba biti pozoren? Za odgovore se vnaprej lepo zahvaljujem in ob tej priložnosti vse člane lepo pozdravljam.

lp, Dejan
Na vrh
AljAž
06 apr 2008, 16:17
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Vprašanje je prestavljeno: http://www.vozimvolvo.si/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?14210.last
Debata naj se nadaljuje tam.
Na vrh

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 89, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5981
najnovejši član: Bobbikedge
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete