Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi


Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Videoteka
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

Smučanje v Dubaju UAE (United Arab Emirates)

Avtor objava
Hong Kong
09 dec 2007, 12:31 Predogled tiskanja
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
Pozdravljeni evo nekaj zanimivih slikic z smucanja v Dubajski smucarski hali za vse ljubitelje smucanja tudi v poletnih casih.
Noro zanimivo saj se lahko tudi sankas ob dolocenih urah.
Zunaj 53 C a notri 4 C. Aklimatizacija obvezna ce ne naslednji dan reuma auuuuuuu in glavobol...








[ Uredi 09 dec 2007, 19:41 ]
Na vrh
AljAž
09 dec 2007, 12:46
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Precej bedno. Pač rešitev v sili za začetnike, ker nimajo ustreznih klimatskih pogojev za zimske radosti na prostem.
Na vrh
Plesko
09 dec 2007, 12:50
Član #15
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:53
Objav: 937
Fenomenalno, mislim za alpske narode ki smo navajeni gora in podobni ni, ampak za arabce je pa pomoje to naravnost super.
Na vrh
Hong Kong
09 dec 2007, 12:54
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773



[ Uredi 09 dec 2007, 12:57 ]
Na vrh
Hong Kong
09 dec 2007, 12:55
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
AljAž je napisal(a): ...

Precej bedno. Pač rešitev v sili za začetnike, ker nimajo ustreznih klimatskih pogojev za zimske radosti na prostem.


Matr ti je komentar ...Hvala.Kot moderator izbiraj besede zaradi ostalih
ki berejo posamezno temo.
Ce ti ni vsec napisi mal bolj primerno besedo.
A kaj manka temu? A mislis, da vsi imajo hribe po svetu ali kaj?
In ce nisi bil ne komentiraj z taksnimi zaljivkami.
Prvo nekaj poskusi in se prepiracaj.Pa brez zamere, izklapljanj in
podobnih otrocarij.

Prav super je in atmosfera in oprema ter kvaliteta usluge.

[ Uredi 09 dec 2007, 12:56 ]
Na vrh
lupen
09 dec 2007, 13:02
Član #160
Prijavljen dne: 09 jan 2007, 04:36
Objav: 383
Super zadeva.Tudi pri nas bi to moralo biti,za poleti mislim,za uživancijo.Kakšna je pa cena?
Na vrh
alfaromeo
09 dec 2007, 13:05
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
Kje je pa kakšen Volvo ?
Na vrh
AljAž
09 dec 2007, 13:21
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Beseda "bedno" je čisto pravilna in po sskj pomeni, ekspresiven izraz za: "usmiljenja, pomilovanja vreden". Oprosti meni se pač to tako zdi, zato sem tudi uporabil to besedo, verjamem da je arabcem in tebi super in naj jim/vam bo, ampak meni se zdi bedno. Prav tako nima dosti veze z volvoti in pozitivnem vtisu o deželi in ljudeh (ki so zaradi silnih bogastev povečini izgubili stik s svojo izvorno tradicijo ter kontinuiteto in v svoj svet vnašajo, kopirajo, forsirajo zahodnjaški način življenja, vrednote, simbole, arhitekturo...), ki ga verjetno želiš prikazati. Meni se žal zaradi vsega tega skupaj zadeva zdi precej, precej plitka, prazna. Ampak verjetno me ne razumeš, kaj želim povedati.
Uživaj!


[ Uredi 09 dec 2007, 13:25 ]
Na vrh
Ovlov
09 dec 2007, 17:03
Član #257
Prijavljen dne: 22 mar 2007, 04:15
Objav: 700
Se moram tokrat žal kar 100% strinjati z Aljažem. Sploh pa, zakaj ne smučajo po "dunah" in se ne dajo vlačiti "Djipom"? (smučanje na voda a la qatr )
So pač čudaki na svetu, ki se jim ob tvojih fotoreportažah (hvalevrednih sicer, da ne bo nesporazuma!) čisto majčkeno obrača želodec. In med njimi sem, sam Alah ve zakaj, tudi jaz. (Vse to infantilno preseravanje, bog se usmili ... )
Na vrh
S60R-Ocean Race
09 dec 2007, 17:53
Član #22
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 00:30
Objav: 1418
Ma sj so hudo rešili problem. Pač imajo veliko denarja.

p.s.: United Arab Emirates ne Arabic
Na vrh
alfaromeo
09 dec 2007, 18:29
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
Ovlov je napisal(a): ...

Se moram tokrat žal kar 100% strinjati z Aljažem. Sploh pa, zakaj ne smučajo po "dunah" in se ne dajo vlačiti "Djipom"? (smučanje na voda a la qatr )
So pač čudaki na svetu, ki se jim ob tvojih fotoreportažah (hvalevrednih sicer, da ne bo nesporazuma!) čisto majčkeno obrača želodec. In med njimi sem, sam Alah ve zakaj, tudi jaz. (Vse to infantilno preseravanje, bog se usmili ... )


Če sem malo sarkastičen, zato ker so prodane duše. Prodali so svojo kulturo, zato, da pokažejo svetu, da imajo denar = Na prelahek način so prišli do njega in zato se tako obnašajo in zidajo snežene hale
Na vrh
Damijan
09 dec 2007, 18:32
Član #30
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:33
Lokacija: Preshgain
Objav: 1932
Lahko si mislimo kar hočemo o njih! Malo tudi seka zavist.

Roko na srce, če bi bilo tole v SLO in bi si lahko privoščil, bi bil jaz dnevni gost!
Na vrh
RollingStone
10 dec 2007, 06:46
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 12:12
Objav: 1965
Rešitev sama je sicer dobra. Ljudje si ne bi mogli privoščiti (ne denarno in ne časovno), da bi šli smučat v kakšne alpe ali kaj podobnega, ker je predaleč.

Dako, da rešitev sama je vredu. Po drugi strani pa je to res preseravanje, kaj ti bo snežna hala v sredi puščave...

Sicer pa se spomnim nekega članka, ko so zadevo zgradili. Ogromne številke denarja za gradnjo in ogromne številke denarja za vzdrževanje (temperatura).
Na vrh
Ovlov
10 dec 2007, 10:00
Član #257
Prijavljen dne: 22 mar 2007, 04:15
Objav: 700
RollingStone je napisal(a): ...

Po drugi strani pa je to res preseravanje, kaj ti bo snežna hala v sredi puščave...


... čeprav sem imel jaz pod "preseravanje" najmanj toliko v mislih tisto "djipanje" po puščavi ...
Na vrh
Švedmorebitprh
10 dec 2007, 13:35
Član #408
Prijavljen dne: 11 jul 2007, 12:55
Objav: 228
Se popolnoma strinjam z Aljažem. To je navadna preserancija za arabce, ki neznajo smučati jim je pa fino pokazati rossignol-ke in monclerjeve in bengerjeve bunde in kombinezone po 1000 eurov, verjetno z vštukanimi briljanti, na roki pa audemars piguet ali IWC za 100k evrov. Sem absolutno proti takim halam, ki so velik potrošnik energije in je konec koncev šišenski hrib boljši poligon, poleg tega pa jaz še na krvavec ne grem, če ni brez oblačka kaj šele, da bi smučal v mrzli hali brez sonca in zato še veliko plačal.
Na vrh
AljAž
10 dec 2007, 19:14
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Joj kak sem sprožil. Pardon Branko, upam da nisi jezen.

ps: z mojo zgornjo objavo pa sem mislil/ciljal precej širše, kot vidim da ste nekateri povzeli. Tale smučarska hala je pač samo ena izmed mnogih manifestacij stanja tam doli.

Sedaj pa dosti

[ Uredi 10 dec 2007, 19:14 ]
Na vrh
Ovlov
10 dec 2007, 20:26
Član #257
Prijavljen dne: 22 mar 2007, 04:15
Objav: 700
Off topic? Kje pa je?
Meni se zdi edini OT tale zadnji tvoj post, Aljaž --- in posledično tudi tale moj ...
Pa brez zamere ...
Na vrh
StaneS80
10 dec 2007, 20:57
Član #517
Prijavljen dne: 25 nov 2007, 18:30
Objav: 6
Jaz ne razumem zakaj ste eni proti halam za smučanje tam kjer folk nima druge možnosti? Če zadevo pogledamo malce iz drugačnega kota, saj tudi mi imamo hale z bazeni z vodo in se eni hodiho kopat tam, namesto da bi šli na morje. Stvar je še hujša, ker mi morje imamo. Pa naj s svojim denarjem delajo kar hočejo. Vsak od nas bi ga itak drugače zapravil.

LP, Stane
Na vrh
sebaveh
10 dec 2007, 22:56
Član #91
Prijavljen dne: 22 nov 2006, 19:08
Lokacija: Slovenska Bistrica
Objav: 1249
StaneS80 je napisal(a): ...

saj tudi mi imamo hale z bazeni z vodo in se eni hodiho kopat tam, namesto da bi šli na morje. Stvar je še hujša, ker mi morje imamo.


Načeloma je to malo drugače, ker tu se gre za toplice, oziroma ZDRAVIlišča. Za blagodejno počutje, vodne masaže in natur izviri
Je pa res (čeprav kruto) vprašanje, kaj bo potem, ko bo nafte zmanjkalo. Upam da bodo našli kako zadovoljivo rešitev.
Na vrh
Spletna stran
RollingStone
11 dec 2007, 06:54
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 12:12
Objav: 1965
Klub temu, da se meni osebno zdi to preseravanje in zapravljanje denarja, ima stanes80 prav. Denar je konec koncev njihov in naj delajo z njim kar hočejo. Drugače pa je to res edina rešitev za smučanje tam doli, pa čeprav se nekateri hodijo samo kazat...

Širše gledano to je samo ena izmed mnogih manifestacij tam ja. Ampak si ne upam predstavljat, kaj bi bilo, če bi naša vlada imela toliko denarja. V vsakem primeru bi bilo še slabše.
Na vrh
Hong Kong
12 dec 2007, 00:43
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
Ma nisem na nobeneega jezen samo dajte fantje biti mal bolj korektni.
Kot prvo kaj sploh omenjate kaksne ima to veze z volvotom saj imamo celi kup videov in tem o ostalih zivljenskih stvareh in ta je pac ena od mojih na to temo postana v pravilnem delu foruma.

Kot drugo to da nimajo denarja da bi sli na smucanje je spet samo posledica nerazgledanosti in nepoznavanja tega dela sveta. Zal je tako. Da vam povem, da vecina njih hodi na smucanje v kraje o katerih se vam niti ne sanja po celem svetu od Aspena, Svicarskih alp do Slovenskih smuciscih o katerih kar nekaj njih ve tocno kje so in veckrat so ih obiskali.
Zato prosim to omejenost pri kritiziranju dajte postavit na mejo tega kar ste doziveli ali preizkusili ker kravo je veliko njih videlo a ne ve kako se muze a vsi bi da dobijo mleko zastonj...

Dobr primer vam je povedal glede bazenov. Imeti bazen na obali morja in se kopati v njemu je trikrat hujsi abusrd kot smucisce za celotnih 12 mesecev kar bi si vsak zagrizeni smucar Slovenc zazelel in bodite prepricani da bi bila hala polna 12 mesecev.

No pa gremo naprej lepo kulturno brez taksnega polemiziranja katero vodi saj veste kam...

Kaj bi napisali da sem postal specialne piste za testiranje i voznjo motrjev v blizini Dohe, ogromne piste z specialnim asfaltom saj so poletne vrocine prehude za navadni...kaksne avtomobile vozijo po teh pistah da jih nobeden od naju ne bo videl )(nekaj sem jih videl in slikal)...in sem vesel da sem imel to moznost...in ce vama dajam delcek tega prosim

Bugatija Venrona videti v zivo kako s pelje in slisati zvok
in verejemi da to nikakor ni bedno...je uzivanje enako kot tisoce njih konec vikenda gre v puscavo na noro zanimivo voznjo po dunah...nocitev ter zurka v puscavi z originalno muziko ki se nadaljuje z moderno pop iz taksnega ozvocenja kaksnega se Pimp my lahko sam gleda...
ko bos sam preizkusil bos drugace mislil in komentiral...vsima vama sem zelel pricarati ta obcutek zato prosim za mal vec spostovanja...Hvala.

veselo v decembrskem vzdusju punce in fantje...

[ Uredi 12 dec 2007, 00:46 ]
Na vrh
Hong Kong
12 dec 2007, 00:56
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
mal off topic ce vam povem, da je v najboljsem caffe baru Caffe Beanery kjer se pridejo pokazat zvecer frajerji in svoje avtomobile...od bugatijev, ferrarijev, Chevijev in cabrio Bentley vam povem, da je prisel en avto in se ga je nadalec slisalo ker je imel najhujso opremo za sound v avtu...sub bass se je slisal nadalec in si ga cutil v stomaku a ko je prisel zraven so se mize tresle in vibrirale...in dragi moji rumeno zrihtan do bola majhen sport edition MADE IN SLOVENIA CLIO preurejen v Qatarskem najboljsem car sound shopu. Skoda da nisem slikal a je bil hud stroj.
Zelim povedati, da je nas izdelek bil top od vseh teh bentlejev in bugatijev...ki so se mimo peljali z dobirmi hudimi bejbami (vecina njih je iz lebanona hudo dobre) Clio je privlekel najvec pozornosti saj si moral drzati kozarce na mizi od vibracij ko se je vstavil na 2 m od ograje. Kaj je dal notri za Inverterje da je vse to poganjalo pojma nimam...mislim, da ce bi dal prevec na glas, da bi se ventili v masini premikali narobe...
Made in Slovenia-Novo Mesto
Na vrh
Ovlov
12 dec 2007, 09:48
Član #257
Prijavljen dne: 22 mar 2007, 04:15
Objav: 700
Hong Kong je napisal(a): ...

je prisel en avto in se ga je nadalec slisalo ker je imel najhujso opremo za sound v avtu...sub bass se je slisal nadalec in si ga cutil v stomaku a ko je prisel zraven so se mize tresle in vibrirale...
Made in Slovenia-Novo Mesto


No, Aljaž, kaj se bomo zdaj pametne in imenitne delali!
Na vrh
Miška
13 dec 2007, 17:29
Član #543
Prijavljen dne: 13 dec 2007, 15:30
Objav: 4
No meni je pa všeč, nekaj nevsakdanjega, kajne
Na vrh
sebaveh
13 dec 2007, 20:36
Član #91
Prijavljen dne: 22 nov 2006, 19:08
Lokacija: Slovenska Bistrica
Objav: 1249
A ne obstaja neka Renaultova tovarna, zunaj Slovenije, ki dejansko izdeluje športne edicije nekaterih Renaultovih modelov? Mislim da so nam nekaj takega razlagali na obisku tovarne Revoz, če se še prav spomnim.
Ti, Branko, kakšna je pa kaj kultura vožnje tam doli? Se tudi mečejo iz enega pasa na drugega, vozijo za ritjo, blendajo, in tako naprej? Se "obvladajo" s takimi avti?
Na vrh
Spletna stran
Hong Kong
18 dec 2007, 18:09
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
bomo Sebaveh ali nakratko...kako vozijo u Qatru to sem posnel in cakaj da nalozim...pravilo je kdor je vecji in mocnejsi prehiteva povsod. ce bi lahko bi te preskocili kako so nervozni, agresivni in se ne nervirajo ce im je bugatti ogreban, butnjen ipd...na smucanju pa so pridni.
Prisel sem domov in juhuhuhu bil v Medulinu par dni ter spuscal zmaja v hudi burji...zmaja od 2 metra ki je dvignil mene in sestrica od tal...
Na vrh
Grega
19 dec 2007, 20:17
Član #128
Prijavljen dne: 16 dec 2006, 01:16
Objav: 5
RollingStone je napisal(a): ...

Klub temu, da se meni osebno zdi to preseravanje in zapravljanje denarja, ima stanes80 prav. Denar je konec koncev njihov in naj delajo z njim kar hočejo.


Čudijo me taki komentarji. Zadevo so ostavili izključno zato, da bodo z njo zaslužili. Ne gre za metanje denarja stran, temveč za investicijo. Skalkulirali so donos od mase ljudi, ki si želi za nekaj ur sposoditi smuči in probati kaj je to smučanje. Tudi najbolj zakompleksani arabci niso taki butlji, da bi nekaj gradili zaradi kazanja, kaj je možno graditi v njihovi državi.


Na vrh
RollingStone
20 dec 2007, 06:56
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 12:12
Objav: 1965
Seveda, da so postavili izključno zato, da bojo zaslužili. Ravo tako, kot so pri nas postavili poletno sankanje na vseh možnih smučiščih in ne vem kaj še vse. Vse kar je je postavljeno iz enega razloga: da bo nekdo svinjsko zaslužil.

Je investicija zgrešena ali ne, nimamo kaj pljuvati. To je njihova stvar.
Na vrh
Hong Kong
20 dec 2007, 08:01
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
To dali je neka investicija v Arapskim zemljama zgresena ali ne je nesmiselno polemizirati ker vse kar naredijo od konjeniskih centrov, hipodromov, pist za motorje ali v tradicionalnem stilu dirkanje z kamelami je vse polno folka ki je prisel uzivati za majhen denar a vecinoma so vstopi brezplacni kjerkoli je drzava imela prste a to je skoraj povsod.
Obiskal sem tudi knjizni, gradbeni, elektronski audio video sajam in je bil povsod prost vhod...
Tukaj je pa tudi poceni in oprema najem ter solanje. Vec na naslednjem linku.

http://www.skidxb.com/English/Default.aspx

le nekaj podatkov:

22,500m² covered with real snow all year round – (equivalent to 3 football fields)
Temperature maintained at a comfortable -1º to -2º

85 meters high (approximately 25 stories) and 80 meters wide
5 different runs of varying difficulty and length, longest run of 400 meters
Full capacity of 1500 guests
Freestyle zone
Corporate and group bookings
3,000m² Snow Park with a snow cavern
Quad chairlift, tow lift and flying carpets
Mountain resort theme

Rental of quality equipment and clothing included in the ticket price
Qualified professional instructors
State of the art ticketing system
Changing areas with locker rental
Private kids party rooms
Exclusive retail shop – Snow Pro
St Moritz Café and Avalanche Cafe

[ Uredi 20 dec 2007, 08:03 ]
Na vrh

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 63, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5981
najnovejši član: Bobbikedge
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete