Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.vozimvolvo.si/

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: S60 / V70 (2. gen) / XC70 (2. gen)
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

(V70) Zaklepanje prtljažnih vrat

Avtor objava
c70
28 nov 2006, 08:20 Predogled tiskanja
Član #3
Prijavljen dne: 11 nov 2006, 22:18
Objav: 1247
Tukaj nadaljujemo debato o problemu z zaklepanjem prtljažnih vrat.

Citiram uporabnika Aleš-a...

Aleš je napisal(a): ...

Pravkar sem vplačal aro za mojega V70 D5 končno bo moj!
Ima edino en mali problemček, vrata od prtlažnika se ne odklenejo, baje da bi naj bil motorček hin :( je kdo to že šraufal doma???
LP Aleš


Aleš je napisal(a): ...

Eto spet jaz!
Avto sem preventivno včeraj zapeljal še na pregled (Dumida-MB) podvozje-OK, mašina suha, ... Veliki servis bom naredil čez kak teden.
Danes pa sem malo sam šravfal po avtu, ne gori mi lučka v prtlažniku, do žarnice prideta dve žici rjava in bela in očitno sta nekje prekinjeni, ker je že prejšnji lastnik vlekel eno žico od te lučke nekam naperj po levem delu pod plastikami po tleh (pragih). Ali kdo vem kam bi naj te dve žice šle? Ali se ta lučka prižiga enako kot ostale ali je prižgana samo ko je odprt prtlažnik?
Potem sem se lotil prtlažnih vrat, naj ne bi delal motorček, ko odprem je bil konektor izključen. Ko ga priključim, motorček klučavnico zaklene, odklenit pa jo noče. Ta konektor ima 4 žice, ali ima kdo kako shemo vezave kam grejo te žice? Glede na to da motorček dela (vsaj v eno smer-verjetno tudi v drugo) imam spet občutek da so kabli. Če ima kdo kakšno idejo bom hvaležen (in bom prišparal 35k) :-) . lp Aleš


Aleš je napisal(a): ...

:-( A res noben ne ve kaj je s temi štirimi kabli ko pridejo na motorček za ključavnico na zadnjih vratih?


Aleš je napisal(a): ...

Brisalec deluje, pa tudi zaklene, če je konektor priklopljen, samo potem ne morem odklenit :( Ena žica da 12V ko zaklenem avto ostale pa ne reagirajo. Zato me zanima kaj so ostale, ena zaklepanje, ostali dve?? Ena alarm, druga? Čeprav so mi na servisu rekli da avto nima alarma, ga ima 100% mogoče ni original, samo če pri zaklenjenem avtu odpreš vrata začne tulit.



[ Uredi 28 nov 2006, 08:31 ]
Na vrh
Aleš
29 nov 2006, 17:32
Član #64
Prijavljen dne: 16 nov 2006, 17:39
Lokacija: KRANJ
Objav: 140
No pa smo se spet malo igrali. No kot sem že napisal na konektor pridejo 4 žice rumena (najdebelejša) siva, rjava in roza. Roza je najtanjša žica in če priklopim konektor nimam več opozorila, da je prtlažnik odprt, torej sklepam, da ker je najtanjša je verjetno ta za opozorila. No potem sem vzel žarnico, pa dva kabelčka in sem malo probaval, rumena-siva - ko odklenem zasveti, rjava- siva nič... siva-rjava nisem probal...ker sklepam, da je rumena masa po sivi in rjavi pa pride 12V ko zaklepaš oz. odklepaš... bom še jutri probal. Danes me je tema prehitela.
Če pa ima kdo el.shemo pa lepo lepo prosim da jo objavi ali pa pošlje na mail, lp Aleš
Na vrh
MiRo
30 nov 2006, 15:00
Član #2
Prijavljen dne: 10 nov 2006, 00:44
Objav: 889
Aleš je napisal(a): ...

Če pa ima kdo el.shemo pa lepo lepo prosim da jo objavi ali pa pošlje na mail, lp Aleš


ne vem kateri letnik avta imaš... če nimaš novega novega, shemo najdeš tu >> Klik

;)

[ Uredi 30 nov 2006, 15:01 ]
Na vrh
Spletna stran

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 56, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5977
najnovejši član: PeterFuh
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete