Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.seeklogo.com/images/1/740-logo-6E10838713-seeklogo.com.gif

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: S40 (2. gen) / V50 / C30 / C70 (2. gen)
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

(S40) 4 težave v dobrem letu in pol

Avtor objava
jru
05 dec 2007, 22:00 Predogled tiskanja
Član #535
Prijavljen dne: 05 dec 2007, 21:27
Objav: 3
Spoštovani,

sem lastnik volvota s40 2,0D, 2006, trenutno besen lastnik...

Do prvega servisa (20.000km) nisem imel težav in z avtom sem bil super zadovoljen, potem pa...

1.) dober teden po prvem servisu mi je avto začel javljati napako ANTI SKID temporary off, naročil sem se na servis pri Lekšetu in prva diagnoza je bila "kablarija" ročno so izbrisali napako, ter me poslali domov, da naj pridem nazaj, če se bo lučka ponovila. In se je, 50m kasneje...
Naročili so nov abs modul ter me pustili čakati 1 teden. Zjutraj sem pripeljal avto ter me ob treh popoldne obvestili, da so vstavili napačen modul (ker obstaja več verzij), avto sem pustil "čez noč", da sem ga naslednji dan dvignil v "prejšnjem stanju", naročili pa so pravo verzijo modula.

Po enem mesecu čakanja in telefoniranja sem jih imel dovolj ter sem napisal "grozilni pismi" na volvo AUT in ZG. Hitro sem prejel odgovore in pravi modul se je čudežno pojavil čez 3 dni...
Od takrat naprej težav z ABS nisem imel več.

2.) Po drugem servisu (40.000km) - slednji je bil tako kot prvi servis na summitu - se mi je začel čudno izklapljati radio, predvsem po "valovitem" delu cestišča. Naročil sem se na servis pri summitu in čakal. Naslednje dneve mi avto ni več pospeševal, enkrat pa mi je celo pri ugašanju "crknilo vse", da sem že skoraj klical vleko. Avto se je po nekaj živčnih minutah zopet zbudil in doma sem odprl pokrov motorja.... ...klema na akumulatorju je bila prisraufana cca 20%...
Ko sem jo pricvrstil do konca so tezave z elektriko minile, turbo pa se vedno ni delal.

3). Na servisu so mi "vklopili" turbino, češ da je bila staknjena neka cevka, ki ni imela nobene zveze z elektroniko, se pravi popolnoma ločena zadeva. Zakaj in kako je do napake prišlo mi niso znali razložiti...

4.) Od zadnjega popravila je minilo cca dober teden dni, spet sem bil zadovoljen, poraba se je zmanjšala za pol litra, ko so se začele težave pri speljevanju...
Ponovno na servis, kjer so mi povedali, da jim javlja 3 napake na EGR ventilu. Avto naj testno vozim še teden dni, nakar mi bodo (če se napaka ponavlja) menjali ventil z že naročenim .

Ker so to 4 napake v dobrem letu in pol in ker se počasi izteka garancija se sedaj sprašujem... Naj avto prodam in prešaltam na švabe?



Vsi nasveti, predlogi in mnenja so več kot dobrodošli...






[ Uredi 05 dec 2007, 22:40 ]
Na vrh
sebaveh
05 dec 2007, 22:13
Član #91
Prijavljen dne: 22 nov 2006, 19:08
Lokacija: Slovenska Bistrica
Objav: 1249
Postavil sem diagnozo:

-Tvoj problem ni ravno v avtu, ampak bolj v (LJ) servisih. Kaj če bi enkrat za spremembo poskusil peljati v MB?


(o kvaliteni posameznih serviserjev smo pisali že tragikomedije na tem forumu)
Na vrh
Spletna stran
Tomice
05 dec 2007, 22:18
Član #288
Prijavljen dne: 15 apr 2007, 21:44
Objav: 65
Imel sem že dosti avtomobilov od francozov, nemcev, italjanov, švedov, korejcev in gotovo je nekaj. Vsak avto je lahko dober, če imaš dober servis. Smolo imaš lahko pa z vsako znamko.

[ Uredi 05 dec 2007, 22:18 ]
Na vrh
AljAž
05 dec 2007, 22:50
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Pozdravljen!

Imaš očitno res veliko smolo z avtom, ki izgleda, kot da bi bil slabo "sestavljen", (če je to možno?)
Zanima me kje si avto kupil ter ali je bil nov (naročen)?
Mejava servisa lahko popravi vtis o Volvu, dejansko pa težko na 1x "pozdravi" še vse morebitne skrite hibe.

V bodoče pa ti želim več sreče z njim/i.
Na vrh
Volvo. 4 life
05 dec 2007, 23:09
Član #384
Prijavljen dne: 22 jun 2007, 17:09
Objav: 3327
Svetujem ti, da sam presodi, po svojem občutku na kakšen način ti Volvo sploh ustreza, zakaj si ga kupil in zakaj ga boš obdržal oz. zamenjal. Poskusi najprej zamenjati servis, potem šele razmišljal o menjavi znamke. Morda je to samo slab začetek, potem pa te čaka srečen konec!


p.s. Samo ne Nemcev!!


Volvo je zakon!
Na vrh
RollingStone
06 dec 2007, 07:11
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 12:12
Objav: 1965
Naredi si uslugo in pojdi na servis v MB. Malo pobrskaj po forumu, izgleda namreč, da imajo vsi, ki avto servisirajo v Ljubljani, smolo z avtom.

Če boš pa menjal pa menjaj za boljše ne za slabše.
Na vrh
Ovlov
06 dec 2007, 09:55
Član #257
Prijavljen dne: 22 mar 2007, 04:15
Objav: 700
Daj avtu priložnost. Npr. do konca garancije (dvomim, da bi ga zdaj prodal za bistveno več kot takoj po njenem izteku). Ne vem, kako je s serijo 40/50, ampak možno je, da gre samo za otroške bolezni (eni otroci jih imajo več, drugi manj, vsi pa jih prebolijo), ki so za starše toliko bolj zoprne, če dohtarji ne obvladajo poklica. Nima pa smisla svojih izkušenj posploševati na vse "švede": sam imam 850-ko trinajsto leto (z 234.000 km), in v vseh teh letih mi je avto ponagajal 1-krat samkrat (zamenjali so mi senzor na odmični gredi); in prepričan sem, da jih bo zlahka naredil še enkrat toliko. Prešaltati na "švabe" pa se mi zdi glede na to, kar sem slišal o njih, toliko kot stopiti z dežja pod kap. Če že kam drugam, potem kvečjemu med toyote, honde, subaruje ... a varen nisi niti tam ...
Na vrh
Hong Kong
06 dec 2007, 10:09
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
Jaz ti glede na moje izkusnje z omenjenimi Ljubljanskimi servisi povem, da se im prav za nas potem ko ti avto prodajo. Nimajo pojma.

Za razliko od DUMIDE katera se resnicno potrudi, da zadovolji stranko ne glede na napako ali slabe servise njihovih Volvo koleg...

Zato poskusi v Dumidi pri Mariboru in prosim ne mi napisati kot vecina da je dalec, da bos pokuril bencina ce gres gor in dol...ker SLovenija je tako majhna da taksna voznja po lepi naravi ce gres po stari cesti odlasa vse nervoze in nagajanja katera si dozivel z itak jadnimi servisi...skoda besed in imen...dokazali so sebi, meni in v tujini da so

Srecno v Novem letu z istim avtom. Ce ne bos zadovoljen z servisom DUmida jaz ti placam poln tank. Zmenjeno?

BRANKO ALEKSANDAR


[ Uredi 07 dec 2007, 07:51 ]
Na vrh
AljAž
06 dec 2007, 13:10
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Ovlov je napisal(a): ...

..Ne vem, kako je s serijo 40/50, ampak možno je, da gre samo za otroške bolezni (eni otroci jih imajo več, drugi manj, vsi pa jih prebolijo), ki so za starše toliko bolj zoprne, če dohtarji ne obvladajo poklica....

Letnik 2006 ne bi smel več imeti "otroških" bolezni, namreč te so imeli predvsem letniki 2004 (S40/V50), pa še to ne vse ravno take kot so zgoraj opisane.

[ Uredi 06 dec 2007, 13:10 ]
Na vrh
Ovlov
06 dec 2007, 13:46
Član #257
Prijavljen dne: 22 mar 2007, 04:15
Objav: 700
AljAž je napisal(a): ...

Ovlov je napisal(a): ...

..Ne vem, kako je s serijo 40/50, ampak možno je, da gre samo za otroške bolezni (eni otroci jih imajo več, drugi manj, vsi pa jih prebolijo), ki so za starše toliko bolj zoprne, če dohtarji ne obvladajo poklica....

Letnik 2006 ne bi smel več imeti "otroških" bolezni, namreč te so imeli predvsem letniki 2004 (S40/V50), pa še to ne vse ravno take kot so zgoraj opisane.



Seveda nisem mislil na otroške bolezni serije, ampak avta-poedinca. Se pač zgodi, da je kakšen komad bolj nesrečno "sestavljen" (cit. Aljaža) in se mu v prvem letu to in ono pokvari, kar se pokvariti ima - potem je pa mir. Drugo pa je, koliko so nekatere omenjene težave posledica nemarno opravljenih servisov (staknjena cevka, zrahljana klema itd.). Vendar tudi izkušenj s servisi ne bi pretirano posploševal: poznam cel kup ljudi, z mano vred (upam vsaj, da se poznam), ki že dolga leta zahaja k Lekšetu, pa nima nobenih pripomb. Kvečjemu obratno. Jasno, se pa "živemu človeku vse primeri" ...
Na vrh
S60R-Ocean Race
06 dec 2007, 16:05
Član #22
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 00:30
Objav: 1418
Pa by the way če ti bodo na summitu računali za EGR ventil je to nateg saj so EGR-ji serijska napaka na 2.0D motorjih in zamenjava je "FREE OF CHARGE" se pravi zastonj. Na Dumidi to vedo, ne vem pa če na Summitu.
Na vrh
AljAž
06 dec 2007, 17:44
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
S "sestavljen" sem sicer mislil nekaj drugega...
Glede EGR-a: avto je še v garanciji, tako da nimajo kaj računati, ko pa bo izven pa vprašanje, ker podaljšana garancija velja samo za določene letnike (2006 verjetno ne spada več mednje).
Na vrh
jru
06 dec 2007, 17:48
Član #535
Prijavljen dne: 05 dec 2007, 21:27
Objav: 3
Hvala za vse informacije, zgleda, da bom res moral menjati servis in upati na najboljše... Kar zadeva poti do MB; če sem zbral denar za novega volva, bom tudi za tank nafte, da ga ustrezno servisiram.

Avto je še v garanciji in dobro vem kakšne pravice imam...

Drugače pa je bil kupljen v Luxemburgu, v diplomatski prodaji, sem pa njegov prvi in edini lastnik. Zaradi t.i. diplomatskega popusta niti nimam tako velike izgube, če ga prodam starega 2 leti, klub temu, da sem ga kupil z namenom, da ga vozim veliko daljše obdobje.

Po eni strani popolnoma razumem, da imam pač smolo (predvsem s servisom), vendar pa moram poudariti, da so tudi servisi del blagovne znamke Volvo in če so slabi to pač kvari ugled celotni znamki. Poleg tega je volvotova krivda, da ima slabe serviserje, konec-koncev jih morajo še vedno nadzorovati, upoštevati pritožbe in jih po potrebi sankcionirati...

Mislim npr., da je za tako ugledno znamko nesprejemljivo, da se moraš garanciji navkljub voziti z "lučko napake" cel mesec ob izklopljenem ABS-u.

Sicer pa kar zadeva oblikovanja (predvsem v notranjosti), in udobja avta ne morem prehvaliti, samo kaj mi to pomaga, če moram stalno obiskovati servise.

Hvala vsem še enkrat in lep večer!


[ Uredi 06 dec 2007, 18:45 ]
Na vrh
alfaromeo
06 dec 2007, 18:17
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
Pozdravljen!
Me veseli, da imate volvo in da ste član foruma. Čudi me, da vse dogodke povezujte z nesposobnostjo serviserjev itd. Z omenjenimi servisi v LJ jaz osebno nimam problemov, zato se strinjam z postom ovlova. Vedno se je vse uredilo tako kot je treba, lepa beseda lepo mesto najde + primerno plačilu dela in kosov.
Torej EGR je garancijska zamenjava, torej ne vidim razloga, da se hodi na Dumido.

Sicer pa upoštevatje pravila, ki pravijo, da se pod vsako kritiko servisa podpišete s polnim imenom, drugače bodo objave izbrisane. Doplonite zgornje objave. Brez zamere.

[ Uredi 06 dec 2007, 18:29 ]
Na vrh
Ovlov
06 dec 2007, 22:00
Član #257
Prijavljen dne: 22 mar 2007, 04:15
Objav: 700
V tolažbo tale post iz "nebrdovitog balkana":

Have any of you had poor service from Volvo customer relations department?
Following my ongoing problems with my v50 2.0d SE Sport, Ive phoned the customer relations department several times, but they never follow up the ongoing fault. Ive been told that someone is dealing with my issues and they will sent them and email to contact me asap. This never happens. Ive written to them, the dealer (Pilling , Milton Keynes) and Volvo finance. Between them they have not replied and I feel that im banging my head against the wall.
The car has been in and out of the dealer for nearly the past year with intermittent starting problems. They just cant fix it.
I find that they only care about getting money out of you. This car is just a lemon and it may aswell bear all the jokes that skoda suffered in the 80s
sureley im not the only one who feels that this brand is not premium. Volvo have got to go a long way to even scrape the bottom of the barrel.

Moj komentar: Glede na to, kako pomembno tržišče smo v primerjavi z angleškim, imamo še srečo ...
Na vrh
Hong Kong
07 dec 2007, 08:00
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
alfaromeo je napisal(a): ...

Sicer pa upoštevatje pravila, ki pravijo, da se pod vsako kritiko servisa podpišete s polnim imenom, drugače bodo objave izbrisane. Doplonite zgornje objave. Brez zamere.



A to pravilo da se moras podpisati je zaradi tega da te lahko servis tozi ce pises RESNICO? Open forum
Menim, da nobeden od naju sigurno ni pisal lazi ali si zmisljeval kaj se mu je pripetilo na omenjenih servisih. To ker se tebi pac nic slabega ni zgodilo je storija za sebe. Kot ti servis zaracuna 2000 Euro, 4300 EUro racun za popravilo katerega ni naredil kako treba bi tudi ti skocil v luft.

Naj kaj berejo saj jih je vecina nesposobnih. Vsaka cast posameznikom (DUMIDA Pesnica pri Mariboru in g. Janezu Baumanu ter njegovi ekipi) kateri se trudijo popraviti ugled Volvo servisa in imena Volvo v Sloveniji tudi Lekse kateri je med prvimi bil v Sloveniji a ga je avtomobilska SLovenska mafija pokopala.

Aha ime in priimek,stevilko odvetnika pa se kaj...

Branko Aleksandar

p.s. nisem omenjal imena servisa temvec samo resnico in samo pohvale zato se NE podpisem.!!!

dopisal alfaromeo

[ Uredi 07 dec 2007, 11:14 ]
Na vrh
RollingStone
07 dec 2007, 09:13
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 12:12
Objav: 1965
Ovlov je napisal(a): ...

V tolažbo tale post iz "nebrdovitog balkana":

Have any of you had poor service from Volvo customer relations department?
Following my ongoing problems with my v50 2.0d SE Sport, Ive phoned the customer relations department several times, but they never follow up the ongoing fault. Ive been told that someone is dealing with my issues and they will sent them and email to contact me asap. This never happens. Ive written to them, the dealer (Pilling , Milton Keynes) and Volvo finance. Between them they have not replied and I feel that im banging my head against the wall.
The car has been in and out of the dealer for nearly the past year with intermittent starting problems. They just cant fix it.
I find that they only care about getting money out of you. This car is just a lemon and it may aswell bear all the jokes that skoda suffered in the 80s
sureley im not the only one who feels that this brand is not premium. Volvo have got to go a long way to even scrape the bottom of the barrel.

Moj komentar: Glede na to, kako pomembno tržišče smo v primerjavi z angleškim, imamo še srečo ...



No, če bobrskaš malce po drugih forumih in straneh ala carsurvey, boš opazil, da je 90% pooblaščenih volvo serviserjev natančno takšnih. Tudi čez lužo.

Sicer ne pravim, da so za vse probleme krivi servisi, sploh ne, ampak se mi zdi, da imajo taki avtomobili znatno več problemov, kot tisti, ki so servisirani pri dobrem mehaniku (in niti ni nujno, da je le-ta pooblaščen).


In to se ne dogaja le pri volvu. Kolikor mi je jasno, imajo vse premium znamke kar nekaj takih serviserjev. Tukaj je denar, ni kaj....
Na vrh
alfaromeo
07 dec 2007, 11:13
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
@HK:ne mislim se prerekat.

@Jru: upam, da uspešno rešiš problem.

@ all: Ne oddaljujte se od teme.
Na vrh
Slabe_V40
20 dec 2007, 14:21
Član #541
Prijavljen dne: 11 dec 2007, 12:59
Lokacija: Vrhnika
Objav: 228
tudi sam sem imel na začetku ogromno težav z mojim, je bil pač razbit. Avto smo vozili na vse servise v Lj, in nikjer nisem bil povsem zadovoljen z njimi, še najmanj z lekšetom. V maribor ga sicer nisem peljal, mi je pa vse probleme rešil kolega, ki sicer šraufa toyote.

Luka Slabe

[ Uredi 20 dec 2007, 16:49 ]
Na vrh
Tea
20 dec 2007, 15:34
Član #255
Prijavljen dne: 21 mar 2007, 11:17
Objav: 581
Slabe V40: poste s pohvalami in kritikami je potrebno podpisovati, drugače bodo brisani (upoštevaj pravila).

Hvala!

Lp Tea
Na vrh

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 79, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5981
najnovejši član: Bobbikedge
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete