Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.seeklogo.com/images/1/740-logo-6E10838713-seeklogo.com.gif

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Videoteka
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

Izlet z djipi v puščavo Qatra in AUE

Avtor objava
Hong Kong
17 nov 2007, 07:04 Predogled tiskanja
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
Pozdravljeni nekaj slikic s precudovtega izleta v puscavo z djipi.
Zal Volvo ni za pesek in kot vidite na slikah vse ta manjse kopije djipov kot jih jaz klicem se zabasejo po parih km voznje...tako da smo imeli Suzukija v pesku takoj.

Hammer, Toyota Land Cruiser, Mitsubishi Pajero vsakega sem poskusil na pescenih dunah in vam povem Toyota je zakon za puscavo. Hammer gre sam je pretezek za tako mheke pesek kot je tukaj in ob prvem bolj pocasnem prevoju na dunah se zabase. Je pa mrcina za trde terene.
Naucili so me da moras volan konstantno premikati levo desno kot nas Smiley da ne vpades v koloteke prejsnjih vozil... Nekaj cudovitega fantje to morate preizkusiti.
Kaksen sneg, kaksna avtocesta...peljes 120 km na uro na lepih predelih in ne slisis gume...kot da lebdis nad peskom...

Se nadaljuje naslednji petek ponovitev izleta.

Prijateljem iz Qatra se zahvaljujem, da so mi omogocili taksen izlet in spet sem povabljen v petek ko naredim dnevne slikice.
Smo prisli pozno. Vlegnes se na pesek in v totalni temi gledas proti zvezdam...nepozabno...
Kopali smo se v zalivu ki meji z Saudijsko arabijo in ponoci vidis obmejno policijo kako z ogromnimi reflektori na Toyotah cruisirajo po meji...Fantje nepozabno... Kot aliens zgledajo...

Pripravaljamo se v puscavo skoraj 1 urna voznja do satorja.

Brez navigacije se zgubis med pescenim dunam TAKOJ. Vse so enake...

Suzuki ni za pesek je za igrackanje...v peskovniku mogoc...

Atmosfera zacenja z arabsko muziko in se nadaljuje z super soundom iz Hammerja 50 Cent in tako naprej...vodka in tekila, grill ...

Originial Qatarska muzika...za nekoga ko se ni opustil in vsaj poskusil razumeti arabski svet je nemogoce dojeti tisti pravi arabski car...1001 noci... Verjemite v 5 mesecih tukaj dela in zivljenja z njimi te spremeni da razumes, da se nikamor ne mudi...vse slow motion...

Moj gostitelj in njegov Hammer special edition. Jaz pa zmatran od pomoci ko smo Suzukija zahaklali na Hammerja...ali od Vodke...ne, ne ne od cari prelepe Amal...


TO je pijana pescena kamela...


Kako zenske vozijo po pesku noro vsaka im cast...

Cas za pucanje puscave in ena zanimivost.Na vsakih nekaj km je veliki kontejner za smeti. Ne mores verjeti.
Vceraj je bilo vec prometa v puscavi kot v mestu.Z majhnimi motorji na 4 kolesa specialne gume za pesek... Kot Jet ski na morju.
Sigurno se sprasujete ja pa kako dela navigacija??? Ce ni ceste in sama puscava.

Kompletna puscava je pokrita z stebricki na raster povsod zraven pogostih poti kjer se folk prevaza in uziva cez vikend.
Tako da tocno vejo kje so in to imajo markirano na navigacijah.
Qatar tudi ni tako velik a v puscavi se kljub temu lahko zgubis ker so velike visinske razlike dunah in se ne vidi obzorje povsod.
Da ne omenjam vcerajsnje nocne voznje nazaj.

Te ledice so super 24 ur svetijo in stanejo 8 Euro ena lampa in charger.

se nadaljuje moram iti...
Salam iz Qatra

[ Uredi 17 nov 2007, 11:03 ]
Na vrh
alfaromeo
18 nov 2007, 23:25
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
hudo
Na vrh
Hong Kong
23 nov 2007, 14:37
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
Evo vrnil se od cetrtka do zdaj spet izlet v puscavo...cim se spocijem objavim slikice...
Noro 50-60 % nagib in Toyota gre neverjetno lahko.
Na vrh
mikko
24 nov 2007, 14:36
Član #10
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:18
Objav: 214
Zakon Branko, vidim, da res uživaš, sploh še prideš nazaj v SLO ?
Na vrh
Terminator
24 nov 2007, 22:23
Član #74
Prijavljen dne: 18 nov 2006, 18:29
Lokacija: Ljubljana
Objav: 2980
kaj če nazaj hodit? tam ima vse kar potrebuje pa še uživa zraven

no pa če slučajno že prideš mi lahko prineseš kak liter bencina da se bom ceneje vozil po SLO
Na vrh
Hong Kong
25 nov 2007, 04:55
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
mikko je napisal(a): ...

Zakon Branko, vidim, da res uživaš, sploh še prideš nazaj v SLO ?


Seveda pridem decembra. Nimam casa da nalozim slikice a nekaj jih bom danes obljubim.

Glede vsega kar imas je tako, da si tam kjer se pocutis dobro in imas delo. Kaj cem sedeti doma brez sluzbe? Seveda ne. Tukaj imam pilotsko placo, Nissan Altimo 2,5, villo in super druzbo.Da o prelepi Amal ne govorim...
Da ne bomo offtopic vec o tem v drugi temi.

Na vrh
Hong Kong
25 nov 2007, 19:05
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
Evo slikice kot je obljubljeno.
VozimVolvo v puscavi Qatra.


Ce ste gledali film z Tino Turner Thunderdome...trikrat vec vozil na 2, na 3 in na 6 koles... seveda najvec Toyot














[ Uredi 25 nov 2007, 19:21 ]
Na vrh
AljAž
25 nov 2007, 19:19
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Hong Kong je napisal(a): ...

...
...


Hvala za izvirne pozdrave!
Na vrh
Hong Kong
25 nov 2007, 19:26
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
Evo mal offtopic ali oprostite sigurno vas bo zanimalo.
Vecina voznikov iz Saudijske Arabije in Qatra ter doseljeni Indijci
voze se sa originalnim zascitnim najlonima na sedezima.
Kako je lepo peljati s temi nalepkami na sprednji sipi, na stranski...

Mislil sem na zacetku da je vozilo samo zacasno ali nekaj podobnega...
Ne. Oni sedijo na 54 C zunaj na najlonih in lahko si mislite kako drsi
ko bremzas in kako se lepo presvicas na najlonu ko je zunaj ta temepratura
a poleti je bilo tudi 56 C.

Druga zanimivost je ne glede ker je to Bentley cabriolet ali novi Ferrari,
Maserati ali kaksna zivina od avta...cim dlje cuvajo nalepke na oknih
od tovarne in Export nalepke katere se dajejo na ladjah.

Tako zelijo pokazati, da imajo novo vozilo kot sem omenil prej ceprav
je to ze Bentley cabriolet ali Bugati a verjeli ali ne teh je tukaj veliko.




mali update slikic evo se enega ob strani a najboljsi so tisti ki enako veliko nalepko imajo na desni sprednji sipi.



[ Uredi 30 nov 2007, 06:51 ]
Na vrh
tonkoexpress
25 nov 2007, 19:27
Član #21
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 23:49
Lokacija: dolenc
Objav: 230
Nobel, bi šel kar tja. Ampak ni mi jasno, kako se na vožnjo po puščavi najbolj razumejo ravno Japonci oz. Toyota, pa nimajo kakih puščav.
Link v podpisu pa
Na vrh
Hong Kong
25 nov 2007, 19:37
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
Imel sem 2 profesionalca voznika po pesku. Prvi starejsi gospod umirjen in drugi ta cetrtek in petek mlajsi a norc. Ce je sel z polnim avtom nas 5 proti duni a nagib proti gor je cca 50% in ko se zalaufa ter nagne Toyoto da je dobesedno vkopana v pesek, obraca volan amo tamo in se zalaufa proti dol...nagnes se da cutis da se avto prevraca in ga v zadnjem momentu vrne nazaj a mi kricimo od adrenalina in strahu. Potem pelej po robu dune in naenkrat obrne proti dol a dol luknja auuuuu
ma ne da se opisati fantje...uzivancija.
In potem pride cas da poskusis sam. Hamerja, Mitsubishija in Toyoto sem poskusil peljati. Edino z Toyotom sem uspel da se ne zabasem v pesek...
Skakanje po pesku z motorji na 4 kolesa noro noro nepozabno fantje. Pejte V Tunis ali kjer blizje. Kaksna voznja po snegu ma nima sans proti pesku.
Toyota je zakon. Imajo novejsi model Fortuner prav dober je.
Grem spat tukaj so 2 ure vec kot v Slo.

Ta cetrtek ko je pri njih vikend grem na potapljanje in sem ze kupil podvodni apratek. Slike sledijo.
Lep prisrcen pozdrav vsem VozimVolvo clanom in ljubiteljem foruma iz najmanjse in najbogatejse arapske drzave Qatar.


Na vrh
Damijan
27 nov 2007, 17:10
Član #30
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:33
Lokacija: Preshgain
Objav: 1932
Hong Kong, da se mi ne prikažeš v SLO brez kozarca Qatarskega puščavskega peska med prtljago!!!
Na vrh
Hong Kong
29 nov 2007, 05:41
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
Damijan, nema blema dobis sam moras vedeti, da imajo 7 vrst peska razlicnega.
Kako? Glih vceraj sem bil v starem delu mesta ali kako ga oni klicejo Souk in videl in prebral v trgovinici zakaj...Pesek zraven morja je ena granulacija, prehodni na dune druga, potem se hecajo da imajo pesek ki je povozen od vsakega vikenda od tisoc Toyot in je zdrobljen... , pesek v sredini puscave je bolj grob a najbolj fin je v predelih kjer ga veter stalno prevraca na robu sipin...evo slike...sam da nalozim to pa traja...
Se mal pa pridem.Dobis.















sw nadaljuje...nimam casa za DL slik...Salam

[ Uredi 29 nov 2007, 07:01 ]
Na vrh
diablo
29 nov 2007, 15:29
Član #67
Prijavljen dne: 17 nov 2006, 10:54
Objav: 6
Zakon slike Branko, vidim da uživaš
Kak je pa kej z viso in zaposlitvijo v Qatru, a si kako dobro ponudbo dobu al te je pač firbec tja pripelu?
Na vrh
Hong Kong
29 nov 2007, 16:16
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
Dali uzivam? evo slike pa mi povej kaj mislis...
http://www.sharqvillage.com/
to je Sharq village & Spa, najbolje apartmajsko naselje v vecjem krogu Arabskih drzav 5 zvezdic lastnik je Ritz Carlton Hotelska veriga...da ne bomo offtopic naredil bom novi album pa tam postal...l nekaj slikic na to temo...




Glede ponudbe je tako, da sem prisel z cisto drugim namenom da bi uredil zadeve prijatelju in kot kaze se odpira na boljse po tolikih mesecih a ce ti povem razlog je taj, da tukaj dobiti vizo ce ne delas pozabi.Pomeni moras imeti sponsora, pa rezident vizo, pa se na to caka nekaj mesecev, sponzor mora placati drzavi in garantirati za tebe ter narediti vsaj za 2 leti pogodbo ceprav je fiktivna kot moja, potem da bi odsel iz drzave sponzor ti mora dati EXITvizo, kar pomeni kar tako ne mores ven enako kot notri... Turisticna viza je samo 14 dni in pogojena s tem, da moras koristiti eden od hotelov in njima placati sobo za vseh 14 dni kar je absurd, potem dobis vizo.
Glede mojega posla tukaj javno prevec ne bi pisal za koga delam. Ce glih hoces par slikic prijateljic in nekaj z delovnega mesta...mal pocakaj da nalozim slike...

Danes sem bil lahko se pohvalim na najbolj ekstravagantni TV v svetu v TV Al Djaziri in ponosen sem da sem imel to moznost sploh priti notri. Moja prijateljica je tudi dobila danes sluzbo kot pravnica potem si lahko mislite kaksne veze in prijatelje imamo...
Dela je za vsak poklic a so place zelo razlicne.Indijci imajo po 300 Euro do ostalih tudi z 12.000 Euro mesecne place...
v rafineriji na avtomatizaciji procesa.(Siemens)

Brez brige nisem pozabil tudi na vas ko mi je bilo najhujse s to hebeno Slo Sumitomos mafijo vecina vas mi je stala ob strani. To ne pozabljam.Hvala.



[ Uredi 30 nov 2007, 10:47 ]
Na vrh
Hong Kong
30 nov 2007, 06:59
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773


Grem narediti novo temo o Qatru da ne saramo vec...
Na vrh
.
13 dec 2007, 16:56
Gost
Hong Kong je napisal(a): ...

mikko je napisal(a): ...

Zakon Branko, vidim, da res uživaš, sploh še prideš nazaj v SLO ?


Seveda pridem decembra. Nimam casa da nalozim slikice a nekaj jih bom danes obljubim.

Glede vsega kar imas je tako, da si tam kjer se pocutis dobro in imas delo. Kaj cem sedeti doma brez sluzbe? Seveda ne. Tukaj imam pilotsko placo, Nissan Altimo 2,5, villo in super druzbo.Da o prelepi Amal ne govorim...
Da ne bomo offtopic vec o tem v drugi temi.




Imam občutek, da tale "prijateljica" ni samo to, ha?
Ja kaj take dečve dol rastejo? Jest bi tud eno...hehehe
A si jo tud tko vozu kt svojga xc-ja
Na vrh
Miška
13 dec 2007, 17:20
Član #543
Prijavljen dne: 13 dec 2007, 15:30
Objav: 4
Hude fotke. Jest bi se tudi kdaj zraven povabila. Hong Kong a ti imaš takšen avto?
Sama na žalost vozim fiat ampak mi je velika želja imet Volvotovo mrcino.....grrrrrrrr
Na vrh
Miška
13 dec 2007, 17:52
Član #543
Prijavljen dne: 13 dec 2007, 15:30
Objav: 4
. je napisal(a): ...

Hong Kong je napisal(a): ...

mikko je napisal(a): ...

Zakon Branko, vidim, da res uživaš, sploh še prideš nazaj v SLO ?


Seveda pridem decembra. Nimam casa da nalozim slikice a nekaj jih bom danes obljubim.

Glede vsega kar imas je tako, da si tam kjer se pocutis dobro in imas delo. Kaj cem sedeti doma brez sluzbe? Seveda ne. Tukaj imam pilotsko placo, Nissan Altimo 2,5, villo in super druzbo.Da o prelepi Amal ne govorim...
Da ne bomo offtopic vec o tem v drugi temi.




Imam občutek, da tale "prijateljica" ni samo to, ha?
Ja kaj take dečve dol rastejo? Jest bi tud eno...hehehe
A si jo tud tko vozu kt svojga xc-ja



Kaj s ti en bednik... Ja normalno da jo je vozil, saj je moški, kajne
Na vrh
Hong Kong
19 dec 2007, 06:46
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
Miška je napisal(a): ...

Hude fotke. Jest bi se tudi kdaj zraven povabila. Hong Kong a ti imaš takšen avto?
Sama na žalost vozim fiat ampak mi je velika želja imet Volvotovo mrcino.....grrrrrrrr


Ma ni vazno kaj peljes a je to Fiat ali Volvo le bodi naravna in brez zavisti ali favserije ker takega folka imam p.k., saj sem dal slikice za vse vas da vidite kako je lepo tudi uzivati na pesku in puscavi ob morju...a ne da bi se kurcil ce ze vecina vas nima te moznosti sem objavil slikice da si pricarate vsaj delno kako je super v puscavi voziti djipa in verjeli ali ne vecina jih misli, ja kaj pa je to...gas in gremo...aha 3 metra in nic dalj na zacetku sem tudi sam naredil par metrov. Rabis izkusenega voznika da te nauci osnove. Je tudi na enih mestih zivi pesek ker je spodaj voda in ga omehca ali zjutraj ko je zelo hladno in vlazno se zabases...zato se v puscavo nikoli ne gre sam ali z enim evtom.Nikoli...

Ne vem zakaj me sprasujes kaksen avto imam? A ne beres forum?
Imam od Junija 2006 Volvo XC90 2.5T AWD OCEAN RACE LIMITED EDITION
in sem presrecen. Glede AMAL saj slika dovolj kaze ko je zenska v elementu in ko ji je nekdo pomemben ali ga ima rada...to se takoj cuti in vidi...no more comment.

Pred parimi dnevi sem se vrnil v Slovenijo in ga veselo peljal na morje v Medulin...burja je tako pihala...avto sem odprl in se je fajn prezracil ker je stal skoraj 6 mesecev. No saj so ga peljali vsakih 10 dni da ne zarusta...
Ce se nisi peljala mrcino kako je ti imenujes ob caffetku dobis kljuce sam pocasi. Tudi na piknikih sem dal da ga vozijo le pocasi in varno.
Lep pozdrav in vesel sem, da so vam slike in izlet zanimiv. Imam se ogromno slik...se nadaljuje...
Na vrh
Hong Kong
19 dec 2007, 07:10
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
Evo se ene super fotke na plazi.
Na vrh

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 53, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5981
najnovejši član: Bobbikedge
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete