Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.seeklogo.com/images/1/740-logo-6E10838713-seeklogo.com.gif

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Avtomobilizem
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

Registracija-postopek

Avtor objava
T-5R
14 jul 2007, 17:20 Predogled tiskanja
Član #387
Prijavljen dne: 23 jun 2007, 11:40
Lokacija: GB
Objav: 745
Zanima me postopek, pri nakupu rabljenega avtomobila. Še posebej me zanima kako je z registerskimi tablicami. Te niso več prenosljive? Kakšen je postopek, če želim imeti registerske tablice iz mojega območja, avto pa je sedaj registriran na drugem območju.

Hvala.

[ Uredi 15 mar 2009, 09:05 ]
Na vrh
Blaž 460
14 jul 2007, 17:40
Član #40
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 16:52
Lokacija: Ljubljana
Objav: 814
tablice ostanejo. naredi se prepis vozila, zavaruješ in registriraš. to je to. en kolega je kupu zdaj avto in ima gor SG tablice. Sosed ima koperske tablice. s tem sploh več ni problem.
Na vrh
T-5R
14 jul 2007, 18:24
Član #387
Prijavljen dne: 23 jun 2007, 11:40
Lokacija: GB
Objav: 745
Ampak jaz želim imeti tablice iz mojega reg. območja....
Na vrh
Blaž 460
14 jul 2007, 18:34
Član #40
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 16:52
Lokacija: Ljubljana
Objav: 814
potem jih pač menjaš. poglej na amzs
Na vrh
volvo5er
14 jul 2007, 19:24
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:24
Lokacija: Ljubljana Bežigrad
Objav: 1142
Tablice (in s tem cestnina) so vezane na vozilo (v kolikor želiš nove, jih pač kupiš, spremeniti bo potrebno še prometno dovoljenje, vse skupaj je strošek cca 50 eur), zavarovanje pa na lastnika. Torej, če kupiš še registriran avto, se najprej naredi prepis (komisijska pogodba - ponavadi plača prodajalec), ki se ga overovi (najceneje na občini), nato pa avto zavaruješ (če ga zavaruješ za rok krajši od enega leta (torej do poteka prometnega dovoljenja), pojdi obvezno direktno na zavarovalnico in ne na kakšen amzs ali kaj podobnega, ker te bodo drugače nategnili - no to te tako ali tako, samo manj) in narediš novo prometno, to je v primeru, da prodajalec pusti tablice in s tem cestnino (to je v navadi), v nasprotnem primeru moraš plačati še nove tablice in cestnino.
Na vrh
Kapca81
01 avg 2007, 14:31
Član #434
Prijavljen dne: 29 jul 2007, 22:24
Objav: 4
Pozdravljeni,

sem nov na forumu in imam sledeče vprašanje. Kupujem rabljenega Volva od fizične osebe in v zvezi s tem me zanima, zakaj (v kolikor se prepis izvaja s pomočjo pravne osebe - komisijska pogodba) niti kupec, niti prodajalec ne plačata davka (5%). Ali prodajalec doseže nižjo ceno, zadeva mi namreč ni čisto jasna.

Za morebitne odgovore se najlepše zahvaljujem.
Na vrh
Šnavci
16 avg 2007, 23:29
Član #414
Prijavljen dne: 16 jul 2007, 12:28
Objav: 24
Na slovensko zakonodajo se ne spoznam dovolj, da bi znal odgovorit na to vprašanje o davkih, drugače pa je vse zgoraj napisano res, samo lahko še na kratko povzamem, da bo bolj pregledno.

NAKUP VOZILA Z VELJAVNO REGISTRACIJO:
1. Pri nakupu avto plačaš z gotovino (ali pa tudi na obroke, če kupuješ pri prodajalcu). Pri tem ti mora prejšnji lastnik izročiti prometno dovoljenje (svojo zavarovalno polico pa obdrži sam). S takim avtom se lahko voziš, če te ustavi policaj pač poveš, da si avto glih kupil in da pač še nisi naredil prepisa ker sta z onim zmenjena za jutri ipd.
2. S prejšnjim lastnikom naredita prepis, najugodneje preko komisijske prodaje (ker pri kupoprodajnih pogodbah plačuješ davke). To pogodbo prejšnji lastnik overi na katerikoli upravni enoti za 1,06 € (lahko tudi pri notarju za bistveno dražjo ceno, nima smisla).
3. Kot novi lastnik na svoji zavarovalnici skleneš zavarovanje. Pri tem lahko predložiš svojo staro zavarovalno polico od prejšnjega avta ter fotokopijo nove police novega lastnika tvojega prejšnjega avta. S tem ti namreč ostane premijski razred, in dobiš nazaj povrnjeno zavarovanje do konca izteka. Potem, ko dobiš novo zavarovalno polico, jo lahko fotokopiraš in fotokopijo daš prejšnjemu lastniku tvojega novega avta, da bo lahko obdržal boniteto ipd.
4. Z overjeno pogodbo, sklenjenim zavarovanjem in prometnim dovoljenjem avta greš kamorkoli, kjer opravljajo tehnične preglede (npr. AMZS) in tam avto prijaviš na sebe. Pri tem lahko obdržiš tablice, ki so trenutno na avtomobilu, ali pa vzameš nove (ki jih lčahko izbiraš, tako da dobiš iz tvojega registracijskega območja) - vendar če hočeš menjati tablice, moreš takoj že meti s sabo stare tablice, ker jih boš moral vrniti. Potem plačaš tiste stroške prijave, cestnine ipd...
IN AVTO JE URADNO TVOJ!


NAKUP VOZILA Z NEVELJAVNO REGISTRACIJO:
1. Pri nakupu avto plačaš z gotovino (ali pa tudi na obroke, če kupuješ pri prodajalcu). Pri tem ti mora prejšnji lastnik izročiti prometno dovoljenje (svojo zavarovalno polico pa obdrži sam). S takim avtom se ne smeš voziti, razen če na upravni enoti ne vzameš tablic za preizkušnjo... ki pa niso poceni (za 3 dni okoli 8000 SIT, za 5 dni okoli 11000 SIT). Če hočeš avto odpeljati, najboljše, da natakneš gor ene tablice, da te policaj ne ustavi zgoilj zato, ker že od daleč izstoipaš brez tablic. Kazen za vožnjo z avtom, ki ni registriran manj kot 1 mesec, je 30000 SIT, za avto ki pa ni registriran že dlje, pa 120000 SIT. Zato avto čimprej odpelji na tehnični pregled, ker ta po poteku registracije ni veljaven, in avto prijavi.
2. S prejšnjim lastnikom naredita prepis, najugodneje preko komisijske prodaje (ker pri kupoprodajnih pogodbah plačuješ davke). To pogodbo prejšnji lastnik overi na katerikoli upravni enoti za 1,06 € (lahko tudi pri notarju za bistveno dražjo ceno, nima smisla).
3. Kot novi lastnik na svoji zavarovalnici skleneš zavarovanje. Pri tem lahko predložiš svojo staro zavarovalno polico od prejšnjega avta ter fotokopijo nove police novega lastnika tvojega prejšnjega avta. S tem ti namreč ostane premijski razred, in dobiš nazaj povrnjeno zavarovanje do konca izteka. Fotokopije tvoje nove zavarovalne police ti ni treba dajati prejšnjemu lastniku tvojega novega avta,ker mu je zavarovanje tako ali tako poteklo in ne bo dobil nič nazaj... če pa to narediš, pa tudi ne škodi, brez skrbi.
4. Naredi tehnični pregled, cena približno 7000 SIT.
5. Z overjeno pogodbo, sklenjenim zavarovanjem, prometnim dovoljenjem avta in potrdilom o opravljenem tehničnem pregledu greš kamorkoli, kjer sicer opravljajo tehnične preglede (npr. AMZS) in tam avto prijaviš na sebe. Pri moraš nujno dvigniti nove tablice, saj stare pri odjavljenemu avtu ni, razen če je registracija potekla šele pred kratkim, potem lahko stare tablice bodisi obdržiš, bodisi menjaš. Potem plačaš tiste stroške prijave, cestnine ipd...
POTEM PA LE ŠE SREČNO VOŽNJO!

P.S.: Stroške registracije si lahko naračunate na http://www.amzs.si/?podrocje=5
Na vrh
aly
14 mar 2009, 01:42
Član #773
Prijavljen dne: 02 jun 2008, 10:19
Lokacija: Kranj
Objav: 429
Nekaj sem slišal, da se tehnične dela na vsaki 2 leti .. in sem šel preverjat - KLIK in delim vami. Napisano velja od 27.10.2006 naprej:

Motorna in priklopna vozila ... opravijo prvi tehnični pregled štiri leta po prvi registraciji, nato pa vsaki dve leti do osmega leta starosti.

Motorna in priklopna vozila, ki so opravila tehnični pregled v sedmem letu starostu (opravljanje tehničnih pregledov po sistemu 3+2+2), opravijo naslednji tehnični pregled v devetem letu starosti.


Moj je imel prvo registracijo 2005, torej grem letos na TP.
Na vrh
Spletna stran
prozack
14 mar 2009, 18:37
Član #1058
Prijavljen dne: 07 mar 2009, 12:45
Objav: 127
no mene pa nekaj drugega zanima. sedaj imam 460tko in ko bom uštimal ta drugo 460tko jo mislim registrirati.
Ali lahko prenesem tablice iz prvega na drugega????
Torej prvega nevem odjavim in tablice takoj prenesem na drugega??
Mi je v interesu, ker so tablice še slovenske, brez tistega evropa s*anja.

Pa še nekaj iz mojih izkušenj:
na avtocentru krka sem prepisal in overil avto za 12 ali 15e
v ljubljani pa sem ga prepisal za 25e in na LPPju overil za še 5e!!!!
Torej 12E=30E??????
kake razlike
Na vrh
dag
15 mar 2009, 11:55
Član #340
Prijavljen dne: 20 maj 2007, 22:47
Lokacija: Celje
Objav: 16
Registrske tablice so vezane na vozilo, za označitev katerega so izdane. Registrske tablice z izbranim delom označbe so vezane na lastnika vozila.
Na vrh
Terminator
15 mar 2009, 14:02
Član #74
Prijavljen dne: 18 nov 2006, 18:29
Lokacija: Ljubljana
Objav: 2980
prozack je napisal(a): ...

no mene pa nekaj drugega zanima. sedaj imam 460tko in ko bom uštimal ta drugo 460tko jo mislim registrirati.
Ali lahko prenesem tablice iz prvega na drugega????
Torej prvega nevem odjavim in tablice takoj prenesem na drugega??
Mi je v interesu, ker so tablice še slovenske, brez tistega evropa s*anja.

Pa še nekaj iz mojih izkušenj:
na avtocentru krka sem prepisal in overil avto za 12 ali 15e
v ljubljani pa sem ga prepisal za 25e in na LPPju overil za še 5e!!!!
Torej 12E=30E??????
kake razlike



če se ne motim, se da tako urediti, kot si zapisal, nisem pa 100%, zato se prej pozanimaj še


PS: a si ti iz Idrije oz. okolice? namreč sam sem letos naredil tehničnega pri avto krka v Idriji pa še zelo prijazni so
Na vrh
aly
17 mar 2009, 18:07
Član #773
Prijavljen dne: 02 jun 2008, 10:19
Lokacija: Kranj
Objav: 429
Še nekaj uradnih informacij in nasvetov na temo nakupa in prodaje motornega vozila: KLIK
Na vrh
Spletna stran
Alex_S
23 maj 2009, 23:12
Član #1126
Prijavljen dne: 05 maj 2009, 12:33
Objav: 19
Zdravo

Star avto sem odjavil iz prometa, vrnil tablice in prekinil zavarovanje. Zdaj bom napisal pogodbo, jo overil na občini in prepisal avto na kupca.

Zanima me, a je s tem vse vredu, je po podpisani pogodbi avto njegov in lahko dela z njim kar hoče?

Sprašujem zato, ker mi je nekdo, ki se kao spozna, trdil da če kupec avta ne registrira in naredi s takšnim kakšno sranje, da lahko nastanejo problemi tudi zame. In tip res ne misli registrirat in zavarovat voza.
Na vrh
tonkoexpress
24 maj 2009, 14:54
Član #21
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 23:49
Lokacija: dolenc
Objav: 230
Po moje, če si ga odjavil, vrnil tablice in avto prepisal na njega, se nimaš kaj sekirat, pa magari se z njim zapelje lovit policaje.
Na vrh
Bolek
29 nov 2010, 10:39
Član #1695
Prijavljen dne: 18 jun 2010, 12:30
Objav: 3
Mene so enkrat policaji zaslišali, ker naj bi z mojim avtom bila storjena nesrečain pobeg s kraja nesreče, tako da znajo biti te stvari še kako zoprne.

Vsakemu priporočam, da se podrobno pozanima ko prodaja svoj avto, saj v kolikor ne prekineš zavarovanja za avto, ti lahko novi lastnik povzroči škodo, ki bo šla iz tvoje police in boš izgubil bonus. Kje je šele kaj hujšega tako kot je bilo v mojem primeru. Pri prodaji tako raje zapiši točen datum kdaj se je lastništvo preneslo, da ne bo potem kaj narobe.
Na vrh

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 74, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5981
najnovejši član: Bobbikedge
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete