Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi


Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: S60 / V70 (2. gen) / XC70 (2. gen)
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

Gumb na radiu "se ne vrača"

Avtor objava
S60R-Ocean Race
04 jul 2007, 01:34 Predogled tiskanja
Član #22
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 00:30
Objav: 1418
S60 T5
Danes se peljem in prestavljam komade CD-ja naprej in naenkrat se tipka-gumb za prestavljanje komadov naprej ( >> ) ne vrača na svoje mesto, ko jo spustiš. Gumb se odziva in funkcija prestavljanja naprej deluje a je na otip gumb ohlapen, kot da bi se nekje notri zataknila gumica oz. federca, ki potiska gumb navzven se pravi ko gumb spustiš se ne vrne nazaj ven aka. odskoči temveč je ohlapen in ima hod.

Kaj je tukaj za narediti?
Na vrh
cleaner
04 jul 2007, 09:10
Član #189
Prijavljen dne: 26 jan 2007, 10:42
Objav: 534
Jaz sem se ravno ta vikend lotil ciscenja laserja od cd playerja (uspesno - spet bere posnete cd-je ), pri cemer je bilo treba odstraniti tudi prednjo masko.
Na tvojem mestu bi storil enako, ce ne drugo, bos vsaj lazje ugotovil, kje je problem. Samo potrpezljiv moras biti, pa gre vse narazen. Vrtljive gumbe samo dobro potegnes, pa se snamejo. Pri maski pa pazis, da ne polomis kaksnega zatica.
Kolikor sem gledal vrtljive gumbe, so v notranjosti narejeni zelo robustno (debelo zelezo), ceprav na zunaj tega ravno ne kazejo.
Na vrh
AljAž
04 jul 2007, 12:13
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Ocean Race ne govori o vrtečih gumbih, kolikor vem. Ali moraš vrtljive gumbe odstraniti, da kasneje snameš masko?

Sicer mam jaz povsem identičen problem, z enakim gumbom (>>), samo dokler dela BP se mi zdi brezveze vse skupaj razstavljati in "klicati" čričke...
Na vrh
sebaveh
04 jul 2007, 12:37
Član #91
Prijavljen dne: 22 nov 2006, 19:08
Lokacija: Slovenska Bistrica
Objav: 1249
Tudi na mojem sta gumba "AM" in "<<" ohlapna, vendar delujeta normalno. Ker pa ju ne uporabljam dosti, se nisem poglabljal v to. Vendar bi sodeč po dolžini hoda drugih gumbov in pritiskanju brez klikanja rekel, da so ti gumbi izvedeni z membrano - enako kot pri TV daljincih doma. Torej te tipke naj ne bi bile prispajkane na vezje, temveč je na vezju le goli kontakt, na njega položena izbočena membrana, ta pa ima pod seboj prevodno plast grafita. Ko pritisneš na membrano se ta grafitna plast prisloni na kontakta v ploščici in naredi stik. Če so tipke zelo mehke in nimaš občutka da si jo pritisnil, potem je po vsej verjetnosti strgana membrana. V določenih primerih, če je membrana dovolj velika, pomaga sekundno lepilo (če ga uporabiš po pameti) da zlepiš razpoko.
Na vrh
Spletna stran
alfaromeo
04 jul 2007, 12:49
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
sebaveh
Na vrh
cleaner
04 jul 2007, 13:14
Član #189
Prijavljen dne: 26 jan 2007, 10:42
Objav: 534
Aha, sem slabo prebral. Jaz namrec lahko preskakujem komade tudi z vrtljivim gumbom.

Kar pa tice vrstnega reda, mi ni uspelo "spuliti" vrtljivih gumbov z roko, zato sem najprej sprostil masko in jo nato previdno vlekel navzven s cimer so se sprostili tudi vrtljivi gumbi. Najprej moras seveda iz armature potegnit cel radio.

Na novih radijih je stikalo verjetno izvedeno z membrano, kot je napisal sebaveh, na mojem starem sc900 pa so stikala prispajkana na integrirano vezje in lepo klikajo ob pritiskih. Bi pa rekel, da je nov koncept manj trpezen od starega (je pa seveda cenejsi).
Na vrh

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 63, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5976
najnovejši član: Juliovioky
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete