Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.seeklogo.com/images/1/740-logo-6E10838713-seeklogo.com.gif

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: S40 (2. gen) / V50 / C30 / C70 (2. gen)
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

(C30) Nakup

Avtor objava
KhoNS
31 maj 2007, 13:48 Predogled tiskanja
Član #352
Prijavljen dne: 31 maj 2007, 11:18
Objav: 5
Pred kratkim sem izvedel za ta avto cisto slucajno na netu, ki me je cisto navdusil z designom oz. celotnim konceptom, koncna cena avta ki sem si ga sestavil pa se mi je celo zdela dostopna, ceprav sem laicno vedno imel volvo v mislih kot brand, ki si ga se lep cas ne bi mogel privosciti. Prav tako sem ravno danes zjutraj testni avto vrnil v avtohiso summit, ki so mi ga dali na test "za cez noc". Avto me je ocaral, prav tako kolege s katerimi smo ga zapeljali naokoli, tako da resno razmisljam o nakupu 1.6 ali 1.8 (odvisno od dodatne opreme in prioritet -> i prefer comfort/fun from speed ).

O avtih ne vem mnogo; osnovne reci, ki sem jih dozivel v svojih 3 letih voznistva in, ki jih clovek slisi in se nauci od ljudi z nekaj izkusnjami - predvsem takih ki ne vozijo petk in se ob piru prerekajo o avtih za 50k+ EUR.

Sem ze v veliki meri precesal forum in nabral dosti informacij pa vseeno odpiram ta thread. Stvar, ki me predvsem zanima, preden zacnem resno razmisljati o kreditu za nakup nove igrace so predvsem mnenja okrog servisov (cene ipd), na kaj biti pozoren da ostanes po odplacilu kredita se vedno zadovoljna stranka z devisko ritko prav tako se ne bom branil kako splosnega mnenja in izkusnje glede tega avta.

Moram priznat da sem ratal precej skepticen okrog nakupa, ko sem vceraj od kolega vceraj slisal za zgodbo g. Branka Aleksandra vs. Summit (za kar btw mislim da si zasluzi en spomenik! in se ne salim! ), ter se malce bolj skepticno in resno lotil raziskovati izkusnje in mnenja ljudi glede omenjene avto hise oz. branda volvo pri nas. Prebirajoc vse nategovalske storije, ki so jih clani tega portala doziveli na raznoraznih servisih si nakup avta niti malo vec ne predstavljam kot zabavno, ob tem "reality checku" pa me pocasi mineva excitment okrog tega "kostanja posebne sorte" in branda volvo nasploh. Vem da ne gre soditi vsepovprek zaradi enega pokvarjenega jabolka, a roko na srce nimam denarja (zal je tudi cas ratal luksuz!) letno po nepotrebnem puscati 1k+ EUR zaradi napacno postavljenih diagnoz oz. nategov (iz malomarnosti). Najbrz drzi dejstvo da se volva ne drzi ugled kvalitete in nekaksnega "prestiza" kar tako, vendar vsak avto je potrebno vzdrzevati. In zasluzek ni toliko v sami prodaji kot pa v (rednem) servisiranju! Slisal sem tudi za storije o prodaji novih avtov s tovarnisko napako, pri cemer proizvajalec avto proda za manjsi denar vendar uvoznika opozori na neveljavnost garancije v tem primeru. Kasneje se seveda lastniki takih avtomobilov morajo konstantno zajebavati s servisi, saj se prodajalec zavestnno izogiba vsakrsnih stroskov, ki si jih je s takim avtom nakopal, ter proba nategnit za vsako euro kjer se da.

Sem pa vesel vsaj da imate pozitivne izkusnje z Dumido, in sem pripravljen avto voziti na servis tudi v Mb, samo da ne rabim vsakic biti skepticen, ter avto stalno vozariti po drugo mnenje in se bockati z ljudmi, ki jim ze po prvem servisu vec ne bi zaupal.

Vesel bom vsakersnega komentarja in nasveta, dokler me ne bo kdo hotel prepricevati da zakaj kupujem to grdobo, da ima (pre)majhen prtljaznik, naj raje kupim 2.0 masino, da za ta denar dobim *vstavi poljuben model* ipd. pametovanje vaskih herojev za sankom .
Na vrh
Blaž
31 maj 2007, 14:19
Član #7
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 16:31
Objav: 1283
Pozdravljen!

Kaj naj rečem oziroma svetujem je po moje odvečno razmišljat.

Glede na to, da si avto vozil, da si nad njim ''navdušen'' in da veš kaj hočeš, se jaz na tvojem mnenju ne bi spraševal.

Pomembno je le, da se pozanimaš pri vseh prodajalcih, kaj in za kakšen denar ti nudijo kar si si zamislil in potem izbereš najugodnejšo varianto.
S servisi pa se boš ukvarjal (upam vsaj) ob prvem rednem servisu za kar je pa nekaj časa za premislit tudi po nakupu.

Seveda pa moraš biti pozoren pri pogodbah, na katerih mora biti jasno napisano do česa si upravičen in česa ne, ter avto dobro pregledati pred prevzemom in ob vsakem sumu napak ali kakršnihkoli neustreznosti avta ne prevzet. Vem da je čudno, da se preglejuje ''nov'' avto ampak se splača - slišal od drugih, da so jim uradni zastopniki prodajali avte nove, vendar cee prebarvane itd.

Pretiranega strahu pa jaz ob nakupu ne bi imel!
Veliko sreče ob nakupu in veliko veselja v vožnji - vsekakor pa ga boš nam mogu predstavit ko ga dobiš!

Lp
Na vrh
cleaner
31 maj 2007, 14:22
Član #189
Prijavljen dne: 26 jan 2007, 10:42
Objav: 534
Ce bos avto narocil z izbrano dodatno opremo, ti ga bojo takega naredili na Svedskem ali kjerkoli jih pac ze delajo za cel svet in se ga tu v Sloveniji ne bojo niti pritaknili (razen da odstranijo polivinil iz sedezev in avto operejo). Na nasega V40d smo takrat cakali cca 5 mesecev. Ce pa bos izbral avto iz zaloge in naknadno dal vgraditi drug radio, avtotelefon, senzorje za parkiranje, letvice itd, potem pa je to ze stvar debate.
Za avto velja evropska garancija in jo tako lahko uveljavljas v katerikoli drzavi. Prav tako te nihce ne sili, da ga vozis na servis na Summit - 15 let nazaj smo Renault 19 servisirali v Italiji. Drugace po mojem ni nic hudega, ce ga na redne servise peljes na Summit, recimo za nasega se racuni v 4 letih vrtijo okrog 150-200 eur. Kar pa se tice kaksnih bolj specificnih popravil, pa bi tudi jaz izrazil dvom v njihovo storitev in se raje zapeljal drugam.
pa veliko uzitkov pri nabavi
Na vrh
alfaromeo
31 maj 2007, 15:22
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
cleaner je napisal(a): ...

Ce bos avto narocil z izbrano dodatno opremo, ti ga bojo takega naredili na Svedskem ali kjerkoli jih pac ze delajo za cel svet in se ga tu v Sloveniji ne bojo niti pritaknili (razen da odstranijo polivinil iz sedezev in avto operejo). Na nasega V40d smo takrat cakali cca 5 mesecev. Ce pa bos izbral avto iz zaloge in naknadno dal vgraditi drug radio, avtotelefon, senzorje za parkiranje, letvice itd, potem pa je to ze stvar debate.


Točno tako, se strinjam. Tudi Brankotu sem rekel, da naj zahteva avto iz tovarne in naj ne pristane na montažo pri pooblaščenem serviserju. Jaz imam z kasnejšo vgradnjo originalne dodatne opreme na pooblašečenem servisu slabe izkušnje (FORD Galaxy). V vednost, na avto po naročilu boš čakal cca 4 - 5 mesecev.

Mislim, da je bojazen, da ne bi dobil takega avta kot hočeš, povsem odveč in pretirana. Da na Summitu ne bi znali prodat avtomobila, ta je pa malo močna in brez prave podlage.
Kar se tiče servisov jih je v Sloveniji "veliko"(Summit, Lekše, Interclass, Prohaska--> vsi Lj, Dumida--> Pesnica MB), zunaj pa še več. Ne živimo več za železno zaveso in greš lahko kadarkoli kamorkoli....
Zakaj so servisi nasplošno zanič. V veliki večini zgolj zato ker so predragi. Smešno je pričakovati, da bo servis za avto, ki stane nov 40, 50 k€ 100€. In s tem v glavi je potrebno iti na servis. Če je uradni serviser predrag, še vedno obstajajo drugi kozolec in garage mehaniki.

[ Uredi 31 maj 2007, 15:31 ]
Na vrh
S60R-Ocean Race
31 maj 2007, 17:20
Član #22
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 00:30
Objav: 1418
Mislim da se zaradi servisa ni potrebno bati nakupa novega avta. Kot je že omenjeno imamo v Mariboru Dumido, kjer stvari potekajo profesionalno.

Prijeten nakup ( upam, da vzameš C30 z Bodykitom )
Na vrh
mikko
31 maj 2007, 20:24
Član #10
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:18
Objav: 214
Natan (saj pomoje da si to ti ), svetujem ti, da kupiš rabljeno vozilo, z malo kilometri, ker tako nekaj dodatno prišparaš...Kupi 2.0D motor, je čisto dovolj močan, pa glej na to, da imaš veliko opreme.
Glede servisa ne bit skeptičen, tudi Summit zna popravit, do mene so bili vedno OK - mogoče tudi to naredi svoje, da jih svak pozna in z njimi nekaj sodeluje, ampak pustimo to.
Branko pač ni imel te sreče. Upam, da dobi pošteno povrnjeno.
Avto za katerega se zanimaš je super, razmisli še malo o avtomatiku, če imaš rad bolj tako vožnjo - priporočam.

LP ;)
Na vrh
S60R-Ocean Race
31 maj 2007, 23:51
Član #22
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 00:30
Objav: 1418
Avtomatik je moč dobiti le 2.4 motorje T5 ter D5.
Na vrh
Stiffler
01 jun 2007, 06:45
Član #345
Prijavljen dne: 25 maj 2007, 09:48
Lokacija: Frogiland
Objav: 374
Živjo

C30
Moje mnenje: - res eden izmed lepotcev na cesti
Moj predlog: - testiraj še dizl mašino (če so ti dizli po godu)
- vsakršno razmišljanje pa opusti in kupi tisto kar ti poželi srce

Prijetno nakupovanje in srečno vožnjo z novim avtom.
Na vrh
AljAž
01 jun 2007, 13:53
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Komaj čakamo, da dobimo enega člana "C30"

Sicer pa moje mnenje: Kupi rabljen avto kot je rekel mikko. Diesel(D5-čista zmaga ,samo je mislim da občutno dražji in ne vem če je z ročnim menjalnikom), ročni menjalnik ker verjetno tak majhen avto kupuješ iz užitka do vožnje, zato kakšen bencinar tudi ni za odpis....Roko na srce-če bi kupoval uporaben(velik prtljažnik, 5 vrat) avto bi bil C30 zadnja izbira. Zato ti svetujem da gledaš na "fun factor." Meni osebno najlepša barva je pa bež bela, z rjavo bakrenimi kit setom. Defintivno "šibedah". Ko takole zbiraš opremo je pa vprašanje če najdeš tak rabljen avto....
..ah kompromisi.
Na vrh
S60R-Ocean Race
01 jun 2007, 17:11
Član #22
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 00:30
Objav: 1418
No, danes sem se peljal s C30 T5 to ti je verjetno premočna varianta. Ampak avto "trga gate"....To je vse kar lahko rečem
Na vrh
Blaž
02 jul 2007, 14:59
Član #7
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 16:31
Objav: 1283
@KhoNS kako kaj kaže nakup!???
Na vrh
AljAž
29 jul 2007, 22:02
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Kje je zdaj ta C30?

Na vrh
Volvo. 4 life
03 avg 2007, 16:15
Član #384
Prijavljen dne: 22 jun 2007, 17:09
Objav: 3327
http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=3zpjuhet1rn&asrc=pl

kaj pravte na tega a....
Na vrh
AljAž
03 avg 2007, 16:20
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Avto super zgleda. Samo za tak denar si raje kupim katerikoli drug model od Volva (npr. S80).
Na vrh
Volvo. 4 life
03 avg 2007, 16:23
Član #384
Prijavljen dne: 22 jun 2007, 17:09
Objav: 3327
to imaš res, jest pa R-čka
Na vrh
KhoNS
31 mar 2008, 10:43
Član #352
Prijavljen dne: 31 maj 2007, 11:18
Objav: 5
Uf je ze kar nekaj vode preteklo odkar sem nazadnje prebiral tale forum. Vmes se je ideja o nakupu sfizila in odplavala drugam, vendar ne za (pre)dolgo..
Trenutno urejam se zadnje reci s financami, ter se odlocam o zadnjih detajlih avta, ter se znova obracam na vas.

Odlocil sem se za 1.6 Kinetic bencinarja,
ice white / cosmic white / metalic silver barve (pomoje bo kar cosmic padla)
crno bela kombinacija interierja
avtomatska zatemnitev not. vzrvr. ogledala
bi-xenon zarometi
el. nastavitev voznikovega sedeza s spominom
hi-preformance audio sistem
elektricno pomicno stresno okno

Zaradi budgeta pa sedaj izbiram met 16" platisci, doplacljivo barvo in alarmom, pri cemer bo ena stvar najbrz morala izpasti. Na dumidi, kjer sem se odlocil, da bom kupil avto, so mi svetovali, da volvoti niso nagnjeni k krajam, tako da resno razmisljam, da bi se mu odpovedal in prisparal kak evro, ceprav po drugi strani pa spet niti ni toliko drag, da ne bi mogel napraskat se tistih 400 eur, da lahko ponoci mirno spim .

Cakalna doba je baje cca. 2 meseca, kar pomeni, da ce tole speljem do konca ASAP vam ga z veseljem postavim na ogled ob prvi soncni priliki .
Na vrh
S60R-Ocean Race
31 mar 2008, 13:49
Član #22
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 00:30
Objav: 1418
SUPER!

Glede alarma je pa ga. Darja prav svetovala ... Volvo res nikoli ni bil zanimiv avto za krajo vsaj ne v Sloveniji.
Vzami kar ice white pa če dodaš še kakšen € za bodykit pa bo res bomba, ker bodykit pa temu avtu doda eno noto, ki jo na nobenem drugem avtu ne vidiš...
Na vrh
KhoNS
31 mar 2008, 15:08
Član #352
Prijavljen dne: 31 maj 2007, 11:18
Objav: 5
Se strinjam s tabo. Ceprav je tako, da se rec itak montira naknadno tako, da to itak lahko ustimam tudi kasneje..
Na vrh
S60R-Ocean Race
31 mar 2008, 15:52
Član #22
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 00:30
Objav: 1418
Samo kasneje je vedno težje napraskati tisti denar... Ko kupuješ novega nekako stisneš, kasneje je pa kr 1500Eur ali koliko že pride kit težkega srca dat stran... Tako da bi jaz na tvojem mestu vzel še to in imaš voz zrihtan!
Na vrh
SasoBeltinec
17 apr 2008, 02:59
Član #717
Prijavljen dne: 17 apr 2008, 02:32
Objav: 6
C30 1,6 motor benciner vozim od včeraj in nocoj nisem spal.
Majhno cestno blato čeprkalo kak bi naši sosedeje imenovali C30 Volvo.
Na vrh
noj
17 apr 2008, 12:10
Član #46
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 21:01
Lokacija: Arja Vas
Objav: 855
SasoBeltinec je napisal(a): ...

C30 1,6 motor benciner vozim od včeraj in nocoj nisem spal.
Majhno cestno blato čeprkalo kak bi naši sosedeje imenovali C30 Volvo.



Čestitam! Upam, da ga kmalu predstaviš v garaži! Veliko varnih km in polnih užitkov...
Na vrh
SaSa
20 apr 2008, 19:49
Član #561
Prijavljen dne: 03 jan 2008, 10:14
Lokacija: MB_Ptüj_SlB
Objav: 151
Tudi jaz od 18.3.08 vozim C30, 1,6.....
En namig za KhoNS-a...lahko se zgodi, da te ga. Darja razveseli že kaj prej, kot 2 meseca po naročilu. Sama sem namreč naročila avto 4.2., pa me ga. Darja poklicala že 12.3., da je avto že prispel. Potem me je morala kar nekaj časa prepričevati, da ni šala.....:)

Sem pa tudi sama imela izkušnje s Summit avto hišo....Ko sem se odločala o barvi, so samo tam imeli na razpolago rdečega in zelo prijazen prodajalec ga je celo pripeljal iz skladišča, da sem ga lahko šla gledat. Ko sem prispela tja, pa je bila situacija popolnoma drugačna...Totalno neprijazna in in za prodajo nezainteresirana prodajalka, me je skoraj ignorirala....., kljub temu, da je vedela, da sem se iz Mb pripeljala na ogled avtomobila....


V glavnem jaz sem z avtomobilom zeeelo zadovoljna. Je pa res, da je bil malce neprijeten občutek, ko mi je po enem tednu začela svetit lučka ABS.... (crknil je namreč senzor za ABS), vendar so na Dumidi hitro uredili, da je spet vse O.K.

Držim pesti, da tudi tebe tako presenetijo, kot so mene.

Na vrh
AljAž
20 apr 2008, 20:53
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
SaSa, čestitke! Si se potem odločila za barvo Maple Red ali kako je že? Če se ti ga ljubi poslikati in predstaviti...
Na vrh
SaSa
23 apr 2008, 22:34
Član #561
Prijavljen dne: 03 jan 2008, 10:14
Lokacija: MB_Ptüj_SlB
Objav: 151
Hvala.
Kasneje sem izbrala srebrno barvo, ker mi rdeča ni bila všeč...(še dobro, da sem ga šla gledat)...., pa še težko bi bilo izbrati k tisti barvi notranjost, saj rdeča varianta ni bila identična z zunanjostjo.

Ga bom ob priliki poslikala.
Na vrh
KhoNS
08 jun 2008, 17:10
Član #352
Prijavljen dne: 31 maj 2007, 11:18
Objav: 5
SaSa je napisal(a): ...

Držim pesti, da tudi tebe tako presenetijo, kot so mene.


Iz tvojih ust v Volvotova usesa ;)..
Na vrh
AljAž
08 jun 2008, 20:34
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
KhoNS, SaSa;
marš na piknik v nedeljo, da vidmo tudi najmanjše Vulve.

[ Uredi 08 jun 2008, 20:34 ]
Na vrh
KhoNS
18 jun 2008, 10:24
Član #352
Prijavljen dne: 31 maj 2007, 11:18
Objav: 5
SaSa evo, ocitno ni bila rec zastonj. Tudi mene so presenetili in avto dostavili prakticno en mesec prej.
Trenutno urejam zadnja birokratska sranja, avto pa grem prevzet v petek !!!!!

Aljaz brez vulve bi bilo rahlo trapasto hodit na vulvaske piknike, ampak ob naslednji priliki pa definitivno pridem in se vulvo pripeljem s sabo ;)

[ Uredi 18 jun 2008, 10:26 ]
Na vrh

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 70, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5981
najnovejši član: Bobbikedge
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete