Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi


Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Mali oglasi
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

I: S60 - osebni uvoz rabljenega vozila iz Nemčije

Pojdi na stran  1 [2]
Avtor objava
Ovlov
15 nov 2007, 18:00
Član #257
Prijavljen dne: 22 mar 2007, 04:15
Objav: 700
AljAž je napisal(a): ...

Ovlov je napisal(a): ...

Naj se dopolnim - za morebitne druge interesente: v Volvovem računalniškem registru - sam bog Odin ve zakaj - niso vnešeni redni servisi, ampak samo ev. popravila ipd.!! Tako da ti sam VIN pri uvoženih avtih bore malo pomaga, če bi rad preveril dejansko kilometrino...


Ali je potemtakem Dumida več kot le servis? Namreč sem že za prenekateri avto poizvedel kdaj, kje, pri koliko kilometrov in kaj (rednega in izrednega) je bilo narejenega na rednih servisih.



Poklical sem na Dumido in zdaj vidim dve možnosti:

1. Aljaž je več kot le človek.
2. Informacije dobiva iz kakšne posebne Dumidine, po možnosti s KGB-jevim personalom obogatene izpostave.

Povedali so mi namreč, da se na njihovi rač. mreži o zgodovini volvov izve natanko toliko kot nič, zilch, nada. Da je vse skupaj še v povojih, kdaj bo zavekalo, se pa še ne ve. Protestiral sem, češ pri Lekšet mi pa vseeno vsaj malo povedo. So precizirali (in potrdili Lekšeta): na računalo se vpiše samo iz-reden obisk, nikoli redni servis, in še to zgolj v garancijskem roku. Se pravi, če se v garancijskem roku zamenja npr. ležaj, potem ja, če ni nič narobe, pa avta v virtualni obliki sploh ni. So še prijazno dodali, da je potemtakem realna kilometrina volvotova vpisana samo v register Vsevišnjega, v katerega pa niti prečastititi Rode Franc nima vpogleda, tako da je nazadnje vse odvisno od prodajalčevega ne/poštenja in pa kupčeve naivnosti. So še čisto na koncu svetovali, da je treba avto, preden ga kupiš, dobro pogledat ...

Na vrh
AljAž
15 nov 2007, 18:19
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Ovlov je napisal(a): ...

AljAž je napisal(a): ...

Ovlov je napisal(a): ...

Naj se dopolnim - za morebitne druge interesente: v Volvovem računalniškem registru - sam bog Odin ve zakaj - niso vnešeni redni servisi, ampak samo ev. popravila ipd.!! Tako da ti sam VIN pri uvoženih avtih bore malo pomaga, če bi rad preveril dejansko kilometrino...


Ali je potemtakem Dumida več kot le servis? Namreč sem že za prenekateri avto poizvedel kdaj, kje, pri koliko kilometrov in kaj (rednega in izrednega) je bilo narejenega na rednih servisih.



Poklical sem na Dumido in zdaj vidim dve možnosti:

1. Aljaž je več kot le človek.
...


Vse drugo so natolcevanja.

[ Uredi 15 nov 2007, 18:24 ]
Na vrh
Pojdi na stran  1 [2]

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 92, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5977
najnovejši član: PeterFuh
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete