Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.seeklogo.com/images/1/740-logo-6E10838713-seeklogo.com.gif

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Volvo servisi
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

V50 - tester in še nekaj napak

Avtor objava
Mrki
22 jun 2015, 15:08 Predogled tiskanja
Član #13105
Prijavljen dne: 22 jun 2015, 14:52
Objav: 3
Spoštovani,
sem nov voznik v Volvo združbi.
Pred nekaj dnevi sem kupil V50 D2 2011 letnik z 91000km. Ker sem tečen, sem ga peljal na KMAG servis v Lj na pregled in so ugotovili sledeče:
- roka s.l. natrgan silen dok
- roka s.d. natrgan silen dok
- solzi olje na semeringu polosi menjalnika
- solzi olje med motorjem in menjalnikom
- počeno ohišje varovalk
- aktivna napaka na 1., 3. in 4. injektorju

Ker je avto pod prodajalčevo garancijo, sem ga peljal nazaj prodajalcu...
In ker nisem serviser niti mehanik, se me verjetno da prepričati v marsikaj:
- da natrgan silen dok ni nič takega (malo preperelo),
- da ga ni motorja, kjer ne bi solzelo olje
- da injektorji ali delajo - ali v nasprotnem primeru ne vžgeš motorja
in tukaj me pričenja vse skupaj skrbeti.
Prodajlec pravi, da mora vsak ureden servis nekaj odkriti (verjetno delno res). In zdaj se bojim, da se začenja pink-ponk med menoj in prodajalcem. Sicer me je poslal še na en tester (grem v kratkem)...
Mi kdo lahko kaj svetuje?
Ima kdo kako podobno izkušnjo?

Za vse odgovore se lepo zahvaljujem.
Na vrh
ddejc
22 jun 2015, 15:36
Član #12828
Prijavljen dne: 20 mar 2015, 11:48
Objav: 205
Za začetek bi rekel, da si tečen prepozno. Vozilo bi moral peljati na pregled pred nakupom, da bi sploh videl kaj kupuješ.

Sedaj pa o napakah. Silen bloki so potrošni material. Tu pač nimaš kaj. Verjetno bo še najbolj na mestu pregovor, da po toči zvoniti je prepozno. Pred nakupom bi lahko zdilal ceno na račun tega. Sedaj po nakupu pa vprašanje kaj lahko dosežeš.

Solzenje semeringa polosi je znana zadeva. Je solzelo tudi pri mojem kar so ugotovili na pregledu pred nakupom. Za ceno popravila, ki je bil na Interclass-u ob pregledu vozila ocenjen na 60€ mi je prodajalec spustil ceno.
Po besedah mehanika se vgradi notri izboljšan semering in ni več težav s tem solzenjem. Čisto mogoče je, da je podobna zgodba tudi pri semeringu med glavno gredjo in menjalnikom. Na tovrstno puščanje sem bil tudi sam opozorjen s strani soforumaša.

To so vse znane napake in potrošne (silen bloka). Bolj skrb vzbujajoče dejstvo so aktivne napake na injektorjih. Sam nimam ideje kaj bi pomenila aktivna napaka. Na prst bi rekel, da pač nekaj ne štima z injektorjem. Ali je problem, da ne tesni, se zatika, je prepočasen, .... To pa je sedaj ugibanje. Lahko pa pomeni, da je napaka še vedno aktivna, kakršna že pač je napaka.

Skratka brez podrobnih informacij o posameznem injektorju oz. kodi napake, ki jo javi tester za vsako napako boš težko vedel karkoli uporabnega.

Sam bi ti priporočal, da preveriš svoje vozilo pri Interclassu (sam imam z njimi dobre izkušnje) ali pa pri g. Baumanu (Janez Bauman s.p.).
Na vrh
alfaromeo
22 jun 2015, 15:38
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
Pozdravljen,

1.Natrgani silenbloki morda trenutno ne pomenijo nič, kaj kmalu bodo strgani, kar pomeni zračnost v podvozju in menjava silenov oziroma celih vilic.
2. Če solzi olje, je zanič semering in ga je potrebno zamenjati. Mogoče je problem v oddušku motorja, če je ta "zapacan" pač porine olje ven tam kjer gre lahko, semernigi.
3. počeno ohišje varovalk, pomeni, da je rokoval z varovalkami en živčn ali pa howdre
4. aktivna napaka na injektorjih. Mi ne diši preveč, sicer ne vem kaj to pomeni, ker se za tem lahko skriva marsikaj ali pa nič. Morda ni nič takega lahko pa je. Morda se lahko zadeva reši s kakšnim "aditivom/čistilom".
Koliko stane nov injektor boš izvedel na servis, koliko pa obnova pa tudi.


Kaj in kako s prodajalcem.
Verjetno je prodajalec prodal izpravno vozilo za dobro ceno.
Morda lahko tvoje težave vzameš kot prikrite napake vozila, kar je pa kaznivo.
Na vrh
Mrki
22 jun 2015, 15:44
Član #13105
Prijavljen dne: 22 jun 2015, 14:52
Objav: 3
Hvala za hiter odgovor ddejc
Ja, se strinjam, po toči zvoniti je prepozno - a avto ima prvi mesec garancijo pri prodajalcu in nato še 11 mesecev garancije pri GSV.
Bolj me zanima na kaj moram sedaj biti pozoren in kaj lahko zahtevam od prodajalca. Dokler imam še čas ...
Na vrh
Mrki
22 jun 2015, 15:47
Član #13105
Prijavljen dne: 22 jun 2015, 14:52
Objav: 3
Hvala alfaromeo.
Cene injektorjev so: cca 150 da jih poiskušajo sinhronizirati, cca. 600 obnovitev in cca. 1500 menjava (po besedah pri KMAG-u LJ).
Na vrh
Aljaž225
22 jun 2015, 15:58
Član #10694
Prijavljen dne: 12 apr 2014, 16:53
Objav: 404
@Mrki

Vilice se lahko obnovijo, pri mehaniku ki sem ti ga poslal v ZS. Cena obnove je za obe slabih 100€, čeprav na servisu ponujajo samo nove - češ, da opcija obnove ne obstaja. Praviš da imaš GSV garancijo - serviser o katerem sem ti napisal ima licenco z GSV, tako da lahko da ti tudi šobe menja na garancijo.

Lp.
Aljaž







Na vrh
PURPLE
22 jun 2015, 17:13
Član #12913
Prijavljen dne: 20 apr 2015, 12:44
Lokacija: Savinjska
Objav: 128
Se opravičujem za off topic. Prosim admina za prestavitev v ustrezno temo.

Danes sem šel gledat V70 2.5D k prodajalcem na Letališki cesti v Lj. Pradajalec ga je vžgal in odšel k drugim strankam. Z avtom bi naj bilo vse ok, vendar po mojem ogledu ni bilo. Avtomobil ima garancijo - oz. jamstvo.

Kako takšen avto sploh sprobat, vozila so brez tablic. Prodajalca ni bilo blizu, da bi ga lahko vprašal kaj o avtomobilu. Po 10 minutah sem jim vrnil ključe in odšel. Se v tem primeru zanašaš na garancijo - oz. jamstvo, da v kolikor s ekasneje pojavijo resnejše napake lahko to popraviš na njihove stroške oz kako gre to?

Vozim družinski avto, zato so mi te postopki pri dilerjih nepoznani in sprašujem.
Na vrh

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 38, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5975
najnovejši član: Dmhskcrob
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete