Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.seeklogo.com/images/1/740-logo-6E10838713-seeklogo.com.gif

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Raba in vzdrževanje
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

Navigacija VOLVO RTI in oznake ter morebitna vprasanja

Pojdi na stran  1 2 3 ... 13 [14] 15
Avtor objava
AssKicker
07 feb 2015, 19:53
Član #12712
Prijavljen dne: 29 jan 2015, 20:17
Lokacija: Bled
Objav: 577
Zdravo, ima mogoče kdo kakšno novejšo karto za prodati, tako kot je napisal fritz.si, torej disc C.? Imam S60, 2008 letnik, ter hu 650 radio. Karte sicer imam, ampak so že zastarele, in mi marsikatere ceste ne pokaže, pa kaže mi neke stare ceste..
LP
Na vrh
Augi
07 feb 2015, 20:40
Član #1421
Prijavljen dne: 17 dec 2009, 14:10
Objav: 1003
Rabiš tudi A, da naredi posodobitev FW
Na vrh
AssKicker
07 feb 2015, 23:36
Član #12712
Prijavljen dne: 29 jan 2015, 20:17
Lokacija: Bled
Objav: 577
Hvala za opozorilo, potem rabim tudi A disc, če ima morda kdo?
LP
Na vrh
Fritz.si
10 feb 2015, 14:27
Član #996
Prijavljen dne: 12 jan 2009, 23:02
Objav: 80
Če lahko prideš do Ljubljane oz. si kje na relaciji Krško-Kranj, mi pusti GSM št. na zasebnem sporočilu ali e-pošti. Lahko ti zapečem disk in bova preverila, če tvoj bralnik to prebere.

[ Uredi 10 feb 2015, 14:37 ]
Na vrh
AssKicker
21 feb 2015, 16:54
Član #12712
Prijavljen dne: 29 jan 2015, 20:17
Lokacija: Bled
Objav: 577
Najlepša hvala za mape!
Na vrh
boki93542
04 mar 2015, 09:48
Član #12773
Prijavljen dne: 04 mar 2015, 09:25
Objav: 6
Zdravo
imam s80 l2009, kje se da dobit navigacijske karte, - in kako se jih nasname? - postopek?
avto je bil uvozen iz belgije .. in ni kart za balkan- evropa..

Hvala
Na vrh
Fritz.si
04 mar 2015, 22:45
Član #996
Prijavljen dne: 12 jan 2009, 23:02
Objav: 80
boki93542 je napisal(a): ...

Zdravo
imam s80 l2009, kje se da dobit navigacijske karte, - in kako se jih nasname? - postopek?
avto je bil uvozen iz belgije .. in ni kart za balkan- evropa..

Hvala

Eno stran nazaj imaš povezavo na kateri se dobijo karte. Na povezavi je med komentarji pojasnjen postopek in še enkrat v enem od mojih komentarjev.
Na vrh
gasilecseba
20 mar 2015, 13:26
Član #2142
Prijavljen dne: 24 feb 2011, 08:34
Objav: 22
Ali ima kdo mogoče za posoditi orginalni DVD za navigacijo za Volvo XC 70 od letnika 2001 do 2004 ( okolica Celja). Probam če deluje in dam za pivo..., ker sem razstavil DVD , očistil lečo, poskusill več različnih piratskih DVD-jev....pa pravi, da se naj oglasil v Volvo Workshop!!!
Na vrh
ddejc
07 maj 2015, 12:56
Član #12828
Prijavljen dne: 20 mar 2015, 11:48
Objav: 205
Po novem si lastnim V50, letnik 2011, ki ima tudi navigacijo. Kolikor sem do sedaj razbral (po 15 minutah ugotavljanja) ima avto RTI navigacijski sistem. Če se motim me popravite.

Skratka nimam ideje katera verzija kart se nahaja v sistemu. V predalu pred sovoznikom sem našel tudi optično enoto, ki mi deluje kot del navigacije skozi katero se nalagajo nove mape in posodobitve. Drži?

Zanima me:
  • Imam kakšne alternativne možnosti za posodobitev map poleg seveda uradne poti?
  • Lahko kje vidim katere karte so naložene in kakšna je verzija sistema za navigacijo?
  • Se karte naložijo v sistem iz CD/DVD-ja ali mora biti medij v enoti, da deluje navigacija?


Priznam, da sem sedaj len in nisem bral celotne teme, ampak zadnje 3 strani kjer nisem našel odgovora na vprašanje.
Na vrh
ddejc
25 maj 2015, 11:03
Član #12828
Prijavljen dne: 20 mar 2015, 11:48
Objav: 205
Si bom sam odgovoril na zgornja vprašanja Mogoče bo komu v pomoč.

Optična enota v predalu ima vgrajen tudi disk kamor se naložijo mape.
Alternativne možnosti za posodobitev map so. Kakšne so te možnosti prepuščam domišljiji posameznika.
Verzijo kart se vidi preko menuja navigacije. Če se nahajamo v advanced mode pritisnemo tipko BACK (potrebno večkrat - odvisno kje se nahajamo v vmesniku), gremo na Settings kjer izberemo System options in na koncu About.
Karte se naložije iz DVD-ja (DVD je DVD+R DL). Običajno posodobitev zajema dva medija, posodobitev pa traja cca 3 ure. Medij pa ne rabi biti v enoti, da deluje navigacija, ker se vse mape naložijo na disk, ki je vgrajen v navi enoti.

Edino kar mi ni jasno je označevanje navigacijskih enot. Volvo jih v navodilih označuje kot Volvo Navigation System (VNS), drugje in na DVD medijih za posodobitev pa kot Volvo RTI ali Volvo HDD RTI (Velja za moj primer, ker ima navi enota vgrajen disk).

Če ima kdo razlago v zvezi s tem poimenovanjem in označevanjem kjer se najde tudi Volvo RTI MMM, MMM+ in MMM2 je dobrodošel

[ Uredi 25 maj 2015, 11:04 ]
Na vrh
DigDeep
28 maj 2015, 18:33
Član #13026
Prijavljen dne: 28 maj 2015, 00:27
Objav: 5
Fritz.si, na k... mi gredo taki osebki, ki mislijo, da vse vejo a v bistvu ne vejo čisto nič .. kot prvo, Augi je nekaj postov nazaj le povedal svoje mnenje in tudi prav je imel. Sem eden od administratorjev GPS Undergrounda in naj ti povem, da nimaš pojma, kar se tiče elektronike in navigacij. A veš, da je Firmware vsakega zapisovalnika drugačen, da niso vsi isti in da je to razlog zakaj karte z določenimi zapisovalniki NE DELAJO. Vsaki navigaciji paše drugačen Firmware. V enem postu si pisal, da so ti DVDji zdrsani in da ne veš zakaj, naj ti jaz napišem zakaj. Zato ker leča tvoje bralne enote, ne prebira smooth iz DVDja in drgne po DVDju, ker ne najde takoj zapisa, kot pri original ali dobrih kopijah. Razlog zato je, da je tvoj Kinese cheap pekač naredil slab zapis. Zakaj niso moji DVDji nikoli zdrsani v mojem Volvotu. Plextor PX-891SA, izrecno ta model ima Firmware, ki paše s skoraj vso kartografijo osebnih avtomobilov in povrhu piše tudi kvalitetne zapise, kot vsak Plextorjev pekač.

Ko boš čez par let pisal, da tvoja bralna enota ne bere več DVDjev in plačeval strošče popravila, bodo drugi plačali samo tistih par eurov tistemu, ki ve kaj počne ali pa si bodo sami nabavli ta "ultra poseben pekač" bi ti reku. Nekvaliteten zapis zmanjša življensko dobo vsake bralne enote, ne sam Volvotih, ki so btw ene najslabših od vseh ostalih.

Na vrh
DigDeep
28 maj 2015, 18:54
Član #13026
Prijavljen dne: 28 maj 2015, 00:27
Objav: 5
Po novem si lastnim V50, letnik 2011, ki ima tudi navigacijo. Kolikor sem do sedaj razbral (po 15 minutah ugotavljanja) ima avto RTI navigacijski sistem. Če se motim me popravite.

Skratka nimam ideje katera verzija kart se nahaja v sistemu. V predalu pred sovoznikom sem našel tudi optično enoto, ki mi deluje kot del navigacije skozi katero se nalagajo nove mape in posodobitve. Drži?

Zanima me:

Imam kakšne alternativne možnosti za posodobitev map poleg seveda uradne poti?
Lahko kje vidim katere karte so naložene in kakšna je verzija sistema za navigacijo?
Se karte naložijo v sistem iz CD/DVD-ja ali mora biti medij v enoti, da deluje navigacija?



Priznam, da sem sedaj len in nisem bral celotne teme, ampak zadnje 3 strani kjer nisem našel odgovora na vprašanje.


Ddejc,
imaš MMM+ verzijo z HDD diskom

uradna stran

https://www.navigation.com/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/Navteq-VolvoEurope-Site/en_GB/-/GBP/ViewProductDetail-Start?ProductUUID=SwoKCghBth0AAAFNEEQFliOf&CatalogCategoryID=t8oKCghBVX8AAAEtm3Az_fEx&JumpTo=OfferList

karte se naložijo v sistem, proces traja kako uro. Če rabiš najnovejše 2015, piši ZS


Na vrh
ddejc
01 jun 2015, 13:24
Član #12828
Prijavljen dne: 20 mar 2015, 11:48
Objav: 205
@DigDeep hvala za odgovor. Imaš ZS.
Na vrh
DigDeep
01 jun 2015, 23:02
Član #13026
Prijavljen dne: 28 maj 2015, 00:27
Objav: 5
ddejc je napisal(a): ...

@DigDeep hvala za odgovor. Imaš ZS.


Živjo Ddejc,

ti kar tukaj odgovorim na tvoje vprašanje, da bodo tudi drugi vedli kaj naredit pri MMM+ HDD kartah.

Ja te karte so za zadaj zadnje 2014. Na gps undergroundu z ostalimi uporabniki zbiramo denar, za nakup 2015 kart. Kot ponavadi jih bo kupil en uporabnik iz Nemčije in jih uploadal na Gps Underground ta mesec.

ok prvi dvd zapeči na dvoslojni DVD+R DL od Verbatima (Mat Silver), ne peči na DVD-R DL, ker ti karte ne bodo delale. Drugi dvd zapeči na enoslojni DVD+R isto od Verbatima (Mat Silver). Zapeči z ImgBurnom, ne peči z drugim npr. Nero ali Alcohol 120%, ker ti karte ne bodo delale. Peči z najnižjo možno hitrostjo, ponavadi je pri čip pekačih to 2.4x, v boljših 4x, v najboljših (Plextor) je 6x. Booktype daj na DVD-ROM, če pečeš s Plextorjem ti Booktype sam avtomatsko nastavi. To bi blo to. Karte ti bo nalagalo na HDD dobro uro

Če kart ne boš znal naredit pa piši ZS pa ti jih jaz zapečem
Na vrh
ddejc
02 jun 2015, 08:52
Član #12828
Prijavljen dne: 20 mar 2015, 11:48
Objav: 205
Najlepša hvala za odgovor. Od pekačev pa imam na izbiro HP CDDVDW TS-H653R in Optiarc DVD RW AD-7740H.
Verjetno bo Optiarc boljša izbira?

[ Uredi 02 jun 2015, 08:52 ]
Na vrh
DigDeep
02 jun 2015, 10:12
Član #13026
Prijavljen dne: 28 maj 2015, 00:27
Objav: 5
ddejc je napisal(a): ...

Najlepša hvala za odgovor. Od pekačev pa imam na izbiro HP CDDVDW TS-H653R in Optiarc DVD RW AD-7740H.
Verjetno bo Optiarc boljša izbira?


Ja karte raje zapeči z Nec-om, čeprav noben od teh 2 ni dober. Za Optiarca testerji pravjo, da dela slabe zapise, a ima pa prednost pred Slim pekači.

Predlagam da si prebereš vse te poste na 64 straneh

http://gpsunderground.com/forum/general-information/2031-recommended-dvd-writers-navigation-software.html
Na vrh
Fritz.si
17 jun 2015, 13:31
Član #996
Prijavljen dne: 12 jan 2009, 23:02
Objav: 80
DigDeep je napisal(a): ...

Fritz.si, na k... mi gredo taki osebki, ki mislijo, da vse vejo a v bistvu ne vejo čisto nič .. kot prvo, Augi je nekaj postov nazaj le povedal svoje mnenje in tudi prav je imel. Sem eden od administratorjev GPS Undergrounda in naj ti povem, da nimaš pojma, kar se tiče elektronike in navigacij. A veš, da je Firmware vsakega zapisovalnika drugačen, da niso vsi isti in da je to razlog zakaj karte z določenimi zapisovalniki NE DELAJO. Vsaki navigaciji paše drugačen Firmware. V enem postu si pisal, da so ti DVDji zdrsani in da ne veš zakaj, naj ti jaz napišem zakaj. Zato ker leča tvoje bralne enote, ne prebira smooth iz DVDja in drgne po DVDju, ker ne najde takoj zapisa, kot pri original ali dobrih kopijah. Razlog zato je, da je tvoj Kinese cheap pekač naredil slab zapis. Zakaj niso moji DVDji nikoli zdrsani v mojem Volvotu. Plextor PX-891SA, izrecno ta model ima Firmware, ki paše s skoraj vso kartografijo osebnih avtomobilov in povrhu piše tudi kvalitetne zapise, kot vsak Plextorjev pekač.

Ko boš čez par let pisal, da tvoja bralna enota ne bere več DVDjev in plačeval strošče popravila, bodo drugi plačali samo tistih par eurov tistemu, ki ve kaj počne ali pa si bodo sami nabavli ta "ultra poseben pekač" bi ti reku. Nekvaliteten zapis zmanjša življensko dobo vsake bralne enote, ne sam Volvotih, ki so btw ene najslabših od vseh ostalih.


Hvala bogu, da imaš ti pojma o vsem. Recimo o tem, da laserska bralna glava drgne po DVD ploščku

Pa kje se najdete? Daleč od tega, da bi sam vedel vse a mi je popolnoma jasno, da nakladate preko meja zdravega okusa. Prvo se bahaš z nekim administratorstvom na GPS underground forumu, potem pa sprašuješ za osnove pri lastni RTI navigaciji.

Sam imam izkušnje kot lastnik Volva, ki je imel težave z RTI DVD enoto in so mu te težave odpravili z zamenjavo bralne glave. Od tedaj enota brez težave bere zapečene DVD-je iz različnih zapisovalnikov. Vse sem opisal na teh straneh.

Za razliko od gobcačev, stojim za svojimi besedami in vsakomur, ki me vpraša, zapečem reč in preveriva, če mu zadeva deluje in če je tako, mi povrne prazne DL DVD-RW ploščke, ki sem jih za to porabil. Delat znanost iz dejstva, da gre za staro tehnologijo (prvi RTI DVD-jo so tam iz začetka tega stoletja) pa res ni potrebno.
Na vrh
DigDeep
17 jun 2015, 17:07
Član #13026
Prijavljen dne: 28 maj 2015, 00:27
Objav: 5
Fritz.si je napisal(a): ...

DigDeep je napisal(a): ...

Fritz.si, na k... mi gredo taki osebki, ki mislijo, da vse vejo a v bistvu ne vejo čisto nič .. kot prvo, Augi je nekaj postov nazaj le povedal svoje mnenje in tudi prav je imel. Sem eden od administratorjev GPS Undergrounda in naj ti povem, da nimaš pojma, kar se tiče elektronike in navigacij. A veš, da je Firmware vsakega zapisovalnika drugačen, da niso vsi isti in da je to razlog zakaj karte z določenimi zapisovalniki NE DELAJO. Vsaki navigaciji paše drugačen Firmware. V enem postu si pisal, da so ti DVDji zdrsani in da ne veš zakaj, naj ti jaz napišem zakaj. Zato ker leča tvoje bralne enote, ne prebira smooth iz DVDja in drgne po DVDju, ker ne najde takoj zapisa, kot pri original ali dobrih kopijah. Razlog zato je, da je tvoj Kinese cheap pekač naredil slab zapis. Zakaj niso moji DVDji nikoli zdrsani v mojem Volvotu. Plextor PX-891SA, izrecno ta model ima Firmware, ki paše s skoraj vso kartografijo osebnih avtomobilov in povrhu piše tudi kvalitetne zapise, kot vsak Plextorjev pekač.

Ko boš čez par let pisal, da tvoja bralna enota ne bere več DVDjev in plačeval strošče popravila, bodo drugi plačali samo tistih par eurov tistemu, ki ve kaj počne ali pa si bodo sami nabavli ta "ultra poseben pekač" bi ti reku. Nekvaliteten zapis zmanjša življensko dobo vsake bralne enote, ne sam Volvotih, ki so btw ene najslabših od vseh ostalih.


Hvala bogu, da imaš ti pojma o vsem. Recimo o tem, da laserska bralna glava drgne po DVD ploščku

Pa kje se najdete? Daleč od tega, da bi sam vedel vse a mi je popolnoma jasno, da nakladate preko meja zdravega okusa. Prvo se bahaš z nekim administratorstvom na GPS underground forumu, potem pa sprašuješ za osnove pri lastni RTI navigaciji.

Sam imam izkušnje kot lastnik Volva, ki je imel težave z RTI DVD enoto in so mu te težave odpravili z zamenjavo bralne glave. Od tedaj enota brez težave bere zapečene DVD-je iz različnih zapisovalnikov. Vse sem opisal na teh straneh.

Za razliko od gobcačev, stojim za svojimi besedami in vsakomur, ki me vpraša, zapečem reč in preveriva, če mu zadeva deluje in če je tako, mi povrne prazne DL DVD-RW ploščke, ki sem jih za to porabil. Delat znanost iz dejstva, da gre za staro tehnologijo (prvi RTI DVD-jo so tam iz začetka tega stoletja) pa res ni potrebno.



Sem slišal že za take, ki mlatijo prazno slamo. Tukaj si preberite, poglejte vseh 64 strani pa pol gobcajte dalje. Ta stran je za vse, ne sam za vas, ki trdite da vaša enota brez težave bere zapečene DVD-je iz različnih zapisovalnikov. To lahko napotite kirga drugega, ne nekoga ki je stestiral in sproval že na stotinne različnih kart z različnimi zapisovalniki.

http://gpsunderground.com/forum/general-information/2031-recommended-dvd-writers-navigation-software.html
Na vrh
Fritz.si
17 jun 2015, 19:58
Član #996
Prijavljen dne: 12 jan 2009, 23:02
Objav: 80
DigDeep je napisal(a): ...

Sem slišal že za take, ki mlatijo prazno slamo. Tukaj si preberite, poglejte vseh 64 strani pa pol gobcajte dalje. Ta stran je za vse, ne sam za vas, ki trdite da vaša enota brez težave bere zapečene DVD-je iz različnih zapisovalnikov. To lahko napotite kirga drugega, ne nekoga ki je stestiral in sproval že na stotinne različnih kart z različnimi zapisovalniki.

http://gpsunderground.com/forum/general-information/2031-recommended-dvd-writers-navigation-software.html

Ne znaš nehat, anede

Lej, ne trdim, da imam absolutno prav a drugim lastnikom volva pomagam, če le lahko in to brezplačno. Če kdo misli, da je zanj edina rešitev nakup nelegalnega ali originalnega DVD-ja, be my guest. Motijo pa me nakladači, ki prodajajo neresnice kot sveto resnico in še bolj takšni, ki hočejo zaslužiti na drugih z avtorskimi deli, ki so jih dobili tako, da jih je nekdo dal brezplačno na razpolago.

GPS Underground in temo katero lepiš sem bral že zdavnaj in ravno ta tema je ena slabših.

Npr nekdo sprašuje zakaj njegov DVD RTI ne bere ploščkov, čeprav jih je zapekel s 'certificiranim' zapisovalnikom in odgovor je:
I am a moderator, not a technician
Get an old Plextor 2 soeed cd writer
Če je to dober nasvet, naj me koklja brcne. In takšnih je kar nekaj.

Iz prakse lahko zapišem, da eni bralniki ne berejo zapečenih DVD-jev z isto enoto medtem, ko jih drugi berejo brez težav. Torej ne gre samo za zapisovalnike temveč tudi za bralnike. In iz iste prakse povem, da razen ene enote iz XC90 z MMM+ kartami, so vse enote iz S60, V70 (MMM) in S80 (MMM2) za katere sem do sedaj zapekel DVD-je, te tudi prebrale.

Sam za to z veseljem žrtvujem prosti čas, ker so tudi meni drugi pomagali z nasveti in zapisi v zvezi z mehaniko vozila. Vsak pa vedno in popolnoma sam odloča kako bo reševal svoje težave. Če si lahko sam pobere karte iz neta in jih zapeče, bo verjetno še najbolj zadovoljen.

[ Uredi 17 jun 2015, 20:00 ]
Na vrh
PURPLE
30 avg 2015, 20:03
Član #12913
Prijavljen dne: 20 apr 2015, 12:44
Lokacija: Savinjska
Objav: 128
Pozdravljeni. Ravno sem kupil V70 druge generacije. Player ne prebere cdja z navigacijo in potem je ekran skozi zunaj. Lastnik je rekel, da bi moral na novo zapečt cd, da bi ga prebral in bi ekran ostal notr. Je imel kdo podobno težavo, zanima me rešitev.
Na vrh
Unknown
30 avg 2015, 23:22
Član #6929
Prijavljen dne: 05 sep 2013, 21:36
Objav: 76
Cd vn uzem pa držiš tipko back in bi se mogla zapret...
Na vrh
PURPLE
31 avg 2015, 09:51
Član #12913
Prijavljen dne: 20 apr 2015, 12:44
Lokacija: Savinjska
Objav: 128
Hvala za nasvet. V sredo grem iskat avto, probam in poročam, upam, da uspe.
Na vrh
PURPLE
03 sep 2015, 13:54
Član #12913
Prijavljen dne: 20 apr 2015, 12:44
Lokacija: Savinjska
Objav: 128
Cd vzel ven in ekran se je zaprl. Hvala Unknown
Na vrh
Tex
03 sep 2015, 16:36
Član #10542
Prijavljen dne: 31 mar 2014, 21:24
Lokacija: Ljubljana
Objav: 455
imam za prodat CD navi, tisto za pod sedež..
Na vrh
AssKicker
01 feb 2016, 20:36
Član #12712
Prijavljen dne: 29 jan 2015, 20:17
Lokacija: Bled
Objav: 577
Zdravo!
Je že kdo imel problem, da mu original navigacija ne prebere original CD-ja? Imam HU 850, pri katerem ne dela veksler, če ima kaj veze to.. Uglavnem kateri koli cd dam notri, mi napiše da neprebere dvd-ja, in da naj notri dam volvotov čistilni cd. Kar sem pa že nekajkrat naredil, in ni učinka. Sprobal sm original karte 2008 ter 2011 letnik. Zadeva ne špila.. Ko notri vstavim CD, se sliši da ga zažene, ter prebira po odsekih. Na hidden menu mi pokaže napako dtc2000. Avto ima tudi phatbox, če ima kaj veze..
Na vrh
Unknown
02 feb 2016, 23:52
Član #6929
Prijavljen dne: 05 sep 2013, 21:36
Objav: 76
Jp treba je lečo očistit...samo to ni za večno meni je eno leto delalo sedaj pa spet serje...
Na vrh
AssKicker
02 feb 2016, 23:56
Član #12712
Prijavljen dne: 29 jan 2015, 20:17
Lokacija: Bled
Objav: 577
Pol je vrjetno leča za zamenjati? Je že kdo to počel?
Na vrh
erček
07 avg 2016, 09:45
Član #12427
Prijavljen dne: 13 nov 2014, 07:08
Objav: 43
Pozdravljeni
Imeli bi "tehnično" vprašanje glede RTI navigacije:
-kako lahko od točke a do točke b prideš namesto direkt (naravnost po najbližji), z polkrogom tako da se ogneš ravni liniji.
Namreč bil sem na enem delu Munchna in sem dal navodila za Alianz areno. In me je hotel peljati preko centra(center pa je zaščiten green cona). Vendar ker nisem imel na AMZS kupljene EKO green karte za Nemčijo(kazen 80€,ni bilo časa za naročit prej),sem hotel narediti polkrog do cilja. Sem tudi hotel dodajat točko po točko da prideš okrog olkroga ,vendar je bilo zamudno/neuporabno. ima mogoče kdo kakšne ideje? Hvala za pomoč!
-kje bi dobil najceneje nove update za VOLVO RTI 2011 V60 za Evropo in Balkan?
Na vrh
VolvoGM
15 okt 2016, 22:56
Član #13813
Prijavljen dne: 15 okt 2016, 22:13
Objav: 17
Lep pozdrav vsem skupaj....Po dolgih letih in ob nakupu mojega 7ega volva sem se moral znova prijaviti kot nov uporabnik :-)

Namreč kupil xc70 letnik 2007... navigacija pri nakupu ni bila bistvena zato pa sem se lotil stvari sedaj, ko sem odpravil nekaj malenkosti.... Namreč display je potreboval samo novo varovalko :-)
drug problem pa je, da v dvd enoti ni bilo volvo navigacijsega dvdja ampak čistilni dvd....zanima me če mi lahko kdo pomaga in mi zrihta rti dvd za 2007 dvd enoto... jaz pa lahko pomagam z določenimi izkušnjami zadnjih 10 let za modele s40, c70, v70... Hvala za pomoč!
Na vrh
DonLuciano
17 okt 2016, 17:55
Član #13815
Prijavljen dne: 16 okt 2016, 14:36
Objav: 8
Pozdravljeni, prvo se moram pohvaliti z lastništvom Volva XC 70 2008 letnik. Hja, ni blo več denarja... hehe. Za enkrat zelo zadovoljen.
Zdej pa takole. Prebral sem skoraj celotno temo, pa še vedno ne vem kaj narediti, da bi posodobil karte. Vem, da grem lahko na Volvo servis in jih tam kupim, ampak bi vseeno dal manj za to.
Je kdo pripravljen pomagati, tako, da mi zapeče CD-je DVD-je, kar koli je potrebno? Seveda sem za to pripravljen prispevati za vse stroške ter gajbo piva če ga pijete :-)
Katero informacijo potrebujete od mene, da bi mi kdo to pomagal?
Slišalo se bo hecno, vendar nimam pekača.
Hvala za v naprej.
Na vrh
MarkoD
17 okt 2016, 22:31
Član #11880
Prijavljen dne: 08 avg 2014, 22:22
Objav: 263
Vse skupaj so 4 DVD-ji. Slovenija je na četrtem (D). Ampak mislim da rabiš tud prvega (A) zaradi nekih "začetnih podatkov".
Jaz sem kupil tukaj - http://satnavstore.com/Volvo/volvo-rti-mmm2-v70-xc60-xc70-s80-navigation-map-dvd-sat-nav-disc-update
Ampak imam 2015, tako da niso čisto nove karte, sedaj imajo že nove.
Na vrh
Pojdi na stran  1 2 3 ... 13 [14] 15

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 42, Članov: 1 ...
shooter ogleduje forum.php

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5972
najnovejši član: Twxqrprob
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete