Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.seeklogo.com/images/1/740-logo-6E10838713-seeklogo.com.gif

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Okrepčevalnica
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

Gardinjerova šola uvoza vozil

Avtor objava
alfaromeo
18 dec 2013, 14:26 Predogled tiskanja
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
premaknjeno iz sosednje teme


vajtsnejk je napisal(a): ...

men samo informativno zanima kolk je uvoznih dajatev trenutno na tako vozilo.

Se pa skoraj ne splača uvažat. Pri nas jih z srečo dobiš 4 kose za ta denar ;)


alfa6 je napisal(a): ...

Dajatev je skoraj pol... cca 40%.
@vajtsnejk: Kje se pri nas kakšen prodaja? Kakšne cene so v tujini (pred obdavčitvijo)?? Med 8000 in 9000 se v tujini začnejo z 200.000+ km, verjetno slabi. To le ni navaden avto....




bojko je napisal(a): ...

alfa6 je napisal(a): ...

Kakšne cene so v tujini (pred obdavčitvijo)?? Med 8000 in 9000 se v tujini začnejo z 200.000+ km, verjetno slabi


Tole pa mi ni čisto jasno s temu uvozi, kje se skriva ekonomska računica?
Tale zgleda zelo lepo ohranjen, torej bi naj v Italiji bil vreden več kot 9k€, k temu prištejmo še tistih 40% dajatev in dobimo 8k€. Previsoka matematika zame.
Torej vama je v Italiji tega nekdo podaril, ali pa to počneta zato, da bosta v minusu, ali...?



Volvo. 4 life je napisal(a): ...

On je mislil predvsem Nemcijo in visje. V Italiji so motorji nad 2.0 precej obdavceni. Lahko da je bil avto usut in se je prodal za 1500€. Ce ne, menim da ni prisel vec kot 4k€. Ce pristejem 40%, pride 5,600€. Ce na koncu dobita 6.000€, sta zasluzila slabih 500€, kar pa se ne splaca. Bolj se splaca Passate uvazat, vsaj ves da ga bos takoj prodal


gardinjero je napisal(a): ...

alfa6 je napisal(a): ...

Avto je bil odkupljen v paketu - skupaj z več vozili, odkupna cena ni pomembna, zaslužki seveda ne morajo biti veliki... Z avtom ni narobe nič. Avto se splača videti.
So pa res ti avti redki - po mobile.de sem jih večina našel na Nizozemskem in nekaj v Nemčiji. Ceno pa res držijo vsi... V Italiji tako ni nobenega. Je pa to avto za ljubitelje in kdor bi to imel, je bolje da nameni kakšen EUR več in kupi dober primerek, kot pa malo prihraniti ...

Sicer, kaj se ni 2 meseca nazaj eden v Sloveniji prodajal? Morda ga ima kdo na forumu??


V tujini so močnejši avti načeloma dražji kot pri nas,zaradi višjih standardov in davkov in tudi cene vzdrževanja, so v tujini veliko dražja kot pri nas.Ta cena ,ki maš nastavljeno je ok z vsemi dajatvami.

Primer kok pride v švabariji V70R sicer letnik 2005 + vse dajatve,ki so vpisane v moji temi za uvoz,zato fantje akcija.

link uredil alfaromeo


-joey- je napisal(a): ...

Koliko je pa lahko avto največ star da ga lahko še uvoziš?


Volvo. 4 life je napisal(a): ...

Niso važna leta, važno da je EURO 2 ;)



-joey- je napisal(a): ...

Volvo. 4 life je napisal(a): ...

Niso važna leta, važno da je EURO 2 ;)



A samo važno je da je najmanj euro2 in to je to?


Volvo. 4 life je napisal(a): ...

Tocno tako, kot sem napisal ;)



Damijan je napisal(a): ...

Volvo. 4 life je napisal(a): ...

Niso važna leta, važno da je EURO 2 ;)


Niti to ni več pomembno, ker zdaj na starine nabijejo tiste dajatve, da ni več rentabilen uvoz. Izpust CO2 ga seka!


Volvo. 4 life je napisal(a): ...

No to je pa novo, nisem vedel. Vem pa, da pred leti ko sem uvažal R-a mi NIKJER v Sloveniji, niti na LPP niso znali povedati kaj lahko uvozim. Na koncu sem dobil mail od direkcije za ceste, po katerem sem se orientiral in potem ko sem ga uvozil, so mi vsi kimali: ja ja, euro 2, to je vse


mihaelz je napisal(a): ...

EURO 2 ni več pogoj! Če je avto Euro 0 do Euro 2 so dajatve 40 % od nabavne cene. Jaz sem uspešno uvozil 240 iz Italije letos in ima Euro 0. Kot kaže so se odločili raje kasirati kot blokirati

Če je avto izven eurotaxa, se da prodajno ceno prilagajati oz. je to smiselno. Če je v eurotaxu ti nič ne pomaga, ker te colajo po tej.



gardinjero je napisal(a): ...

Vidim, da zdaj pa kar naenkat vsi uvažate avte z tujine.A prej pa noben ni vedu o ničemer hahah.


-joey- je napisal(a): ...

A ni samo Dmv pa homologacija za plačat?


gardinjero je napisal(a): ...

Fantje, tukaj sem vse lepo napiav,kaj vse se plača,ob uvozu iz tujine preberite si še enkrat.
Šlo se je za volvo S60 letnik 2011

DMV je 6%, kar znese 1380€ (od osnove 23.000€). Jah, na naši davčni ne upoštevajo oglasa iz MOBILE.de , sorry. Upoštevajo kar lepo EUROTAX ceno, pa se je*i. Nimaš kaj tako je.
Poleg tega, če ima uvoznik registrirano dejavnost, plača še razliko v DDVju, ker v nemčiji je 19%, pri nas pa dragi moj 22%. Torej še 3% na EUROTAX ceno. Kar pa spet znese 600€.

Naprej.
Avto je v Hamburgu. Pot do tja in nazaj je..
1 avto, ki te pelje gor in seveda mora priti nazaj 400€ goriva
Plus Volvo za iz hamburga do Slovenije 200€ goriva, pa 2 malice, pa smo na 650€ stroškov prevoza. Ker pa je predaleč za v enem dnevu gor-dol je tu še strošek hotela in vsega kar pride zraven za 2 osebi, torej še dodatnih 150€.
Pri nas urediš še COC, homologacijo, pa je spet 100€ . Pa seveda gor preizkušnje in prepis, pa si ob 200€. Pa avstrijska vinjeta 15€, pa za oba avta, spet 30€.. pa tuneli spet 30€
Treba je še vklalkulirat amortizacijo avtomobila, s katerim hodiš v Nemčijo.. Prvič mora biti zanesljiv, drugič kilometre nabijaš kot kreten in s tem avto zbijaš vrednost (samo hamburg in nazaj 2400km.. To narediš 10× letno (kar moraš večkrat, pa imaš samo s tega naslova 24.000 prevoženih. ) pa desetkrat letno nič ne narediš, saj realno ostane na avto 500€, na osebo. Če ga prodaš seveda. PA potem so tu še gume delovnega vozila in večkrat servisi , ker se dela veliko kilometrov. Tega nihče ne opazi.
Če bi bilo tako simple, bi vsak pajo hodil v Nemčijo, reskiral svoje življenje na cesti, reskiral, da prodanega avta, ko ga pelje ne usuje... Kaj bi bilo, da bi po poti zaletel tega Volva. Jah, takoj 10k minusa, ane.. Kdo pa to gleda?
Aja, pa popust pravite.. TO NI BALKAN !! Pri švabih, če dobiš 300€ popusta na avto je veliko. Pač ne mislim razlagat zakaj je temu tako, ampak lahko probate. Telefonsko imate, pa kličite gor, pa težite za popust.. Ko pa enkrat prideš gor, je pa nemcu itak jasno, da ga boš vzel, pa če ti da 200€ dol ali ne. Jebe se njim za slovence.
Torej, pod črto, ta avto pride..

17500+1380+600+650+150+100+150+30+30 = 20590€

Pa če avto gre za 21 tisoč, kaj si naredil? 400 € / 2 osebi, plus lasno vozilo, katerega trošiš?
Dajte fantje..
Odprite dejavnost, pa uvažajte. Me zanima kaj boste rekli po enem letu opravljanja storitve.

Pa lep večer.




-joey- je napisal(a): ...

Ne mislim uvažat avtomobilov ampak bi uvozil samo nekaj zase.
Nism mislil da bi upoštevali mobile.de oglas ampak mogoče original račun?
Sploh pa nebi uvozil s60 d5 ampak sem bolj mislil s80 V8?
Dmv pa koliko vem se gleda po izpustu plinov.
Homologacija cca 100€?



Sverige je napisal(a): ...

Ta primer se sigurno ne izplača.

Mi pa ne gre skupaj kako gre to, če je cena po Eurotaksu navadno zelo nižja od cene po kateri se avto prodaja. In verjetno imajo Nemci kak podoben sistem za oceno vrednosti, ki ne pokaže tako velike razlike od Eurotaksa?
Torej če Nemc prodaja avto za 17.000eur je po nekem sistemu ocenjen na manj EUR - ugibam, torej je eurotaks tudi tu nekje? Tako razmišljam ker ga verjetno Nemc ne prodaja pod ceno, če ga meni proda za 17 jurjov?

Torej je osnova za DDV in ostale dajatve bistveno nižja, kot si napisal. če je to 15 jurjov, znese cca 700 eur po tvoji enačbi. In pol teh 700 razlike + tvojih 400 profita je to 1.100 eur + če greš gor s šleparjem in pripelješ 6 avtov naenkrat, pa jim zavrtiš kilometre jih lepo spoliraš ker ti gre to itak v rok službe....

Ne vem. Sej nič ne obsojam, kdor ima znanje da to naredi, pa mi pripelje soliden avto, razumem da bo nekaj zaslužil in hvalabogu, naj zasluži, jaz se ne grem jeb*** ker ne vem kam niti kako se obrnit. Ampak tako žalostno da na koncu ostane 200 eur profita pa tudi pomojem ni no....



Volvo. 4 life je napisal(a): ...

Sverige je napisal(a): ...

Ampak tako žalostno da na koncu ostane 200 eur profita pa tudi pomojem ni no....



V " Sloveniji " še nisem videl hendlerja slabo živet ;)


alfaromeo je napisal(a): ...

@gardinjero: Imaš odprto dejavnost ?!?

200€ na avto, ravno za bebce nas ni treba imeti...

Sicer pa 200€ od 22k€ je 0,9% ... kar je za navadnega preprodajalca, ki ne rabi imeti nobene izobrazbe še malo preveč.

Inženirji delajo za 1-2% investicije.

Resnica je, da je izplen pri avtomobilih med 20-30%. Zakaj, ker je vedno v igir natega. Ali so prevrteni kilometri, nižja nabavna cena itd...
Skratka pljačka na celi črti ...

LP


gardinjero je napisal(a): ...

-joey- je napisal(a): ...

Ne mislim uvažat avtomobilov ampak bi uvozil samo nekaj zase.
Nism mislil da bi upoštevali mobile.de oglas ampak mogoče original račun?
Sploh pa nebi uvozil s60 d5 ampak sem bolj mislil s80 V8?
Dmv pa koliko vem se gleda po izpustu plinov.
Homologacija cca 100€?



Ja na vozila nad 2.5 in volvo S80- V8 mislim da ima motor 4.4, se pa pri uvozu obračunava še davek na luksus, kar lahko znese še dodatnih 16% davka na luksus.Ampak kaj bi spet govoru preberte si.


http://logistika.finance.si/357929/Z-dana%C5%A1njim-dnem-dodatni-davek-za-luksuzna-vozila




gardinjero je napisal(a): ...

alfaromeo je napisal(a): ...

@gardinjero: Imaš odprto dejavnost ?!?

200€ na avto, ravno za bebce nas ni treba imeti...

Sicer pa 200€ od 22k€ je 0,9% ... kar je za navadnega preprodajalca, ki ne rabi imeti nobene izobrazbe še malo preveč.

Inženirji delajo za 1-2% investicije.

Resnica je, da je izplen pri avtomobilih med 20-30%. Zakaj, ker je vedno v igir natega. Ali so prevrteni kilometri, nižja nabavna cena itd...
Skratka pljačka na celi črti ...

LP

Ker si ti Joško res!!!!!

Pripelji nekaj iz tujine, potem pa govori tvoje teorije.L.p

uredil alfaromeo


gardinjero je napisal(a): ...

Sicer pa 200€ od 22k€ je 0,9% ... kar je za navadnega preprodajalca, ki ne rabi imeti nobene izobrazbe še malo preveč.
@ alfaromeo naj ti razjasnim,za nobeno dejavnost v Slo,ki bi jo odpru ne rabiš nobene šole razen za določene poklice!
Če pa hočeš uvazat avte moreš pa prjatu,prvo znat zelo,zelo dobro Nemško,,Italjansko,Ker v teh dveh
državah ne kadijo angleščine, ker to ni balkan.Kot si napisal 200€ preveč poglej dela se tudi po 1200km v eno stran in še isti dan nazaj 1200km plus vsa jebanja z prepisi zool tablicami in skakanja po občinah.
1200km voziš avto,ki dejansko ni tvoj, ga sesujem ga plačam sam vozim svojo glavo na prodaj.
Tako da prjatu, če ne veš kako je to zaslužen denar,prosim bodi tiho!!!!!!


alfaromeo je napisal(a): ...


@ gardinjero: Imaš odprto dejavnost, te sprašujem že drugič ?!? Ali malo natolcuješ ?

Vsak safet iz Jesenic ima tako maržo na rabljenih jajcih.

------------------------------------------------
On topic:
Kje je zdaj ta R ?
Ker je od oglasa minilo že 20 dni, me zanima, ali je vozilo že v Sloveniji?





gardinjero je napisal(a): ...

Pa kaj ma tu veze dejavnost?Prbijem ti lahk še 22% davka zraven!Pa račun ti pošljem po pošti ok
vidm da drucga nimaš več za napisat.


alfaromeo je napisal(a): ...


Seveda, zato se pa s preprodajo avtomobilov ukvarjajo visko izobraženi ljudje, skoraj doktorji z znastvenimi nazivi in poligloti.

Zdravniki, doktorji, pravniki, inženirji, v vse te je država vložila 100k€ in tudi vozijo glave naokoli, poleg tega se tekom dela naučijo še kaj več, kot samo, kako dobiti toll papirje in pripeljati tuj avto nerazbit v Slovenijo.
Ti pa hodiš naokoli z 20k€ v žepu in je cel hudič.

Ne smeši se....

Tretjič: Imaš dejavnost ali prodajaš na črno ?!?


alfaromeo je napisal(a): ...

gardinjero je napisal(a): ...

Pa kaj ma tu veze dejavnost?Prbijem ti lahk še 22% davka zraven!Pa račun ti pošljem po pošti ok
vidm da drucga nimaš več za napisat.

Ali imaš dejavnost ?!?

Kajti dejavnost ima velik pomen. Zaradi dejavnosti in plačanih davkov, boš lahko ti in tvoj sin hodil v šolo, k zdravniku, zobarju, itd...

Sicer pa moraš prodati 10 avtomobilov za 20k€ na mesec, bruto dobiček 2000k€. Neto plača malo manj kot jurja. Kje so ostali stroški ?

Če nimaš dejavnosti, moraš prodati pet vozil. Kar je še vedno velika številka. Kolikor imam v spominu S60, ki si jo ponujal, še ni našla kupca, ali pač ? In se prodaja že mesec ali več.
HAHA




gardinjero je napisal(a): ...

ahahhaahahhaha

Glede dejavnost, ti jaz lahko kaj razložim,ne ti meni, ker imamo firmo že 10let,glede davkov pa vidim da nisi glih neki poučen.Če maš firmo lahko komot dodaš razne dejavnosti import-export med drugimi,tako da ne si glave belt s tem kaj imam in kaj ne.koliko avtov prpeljem pa tebe to ne zanima .Ti ne vidiš drugega zaslužka,kot to kar imaš. Drugi gledamo na živjenje drugače in služimo denar še na kak drug način in se imamo lepo.HAHA Pa vesel božic!!!!!



Na vrh
alfaromeo
18 dec 2013, 14:28
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
Bwahahah

Kaj pa če imam jaz firmo 10 let in pol. Mi boš še kaj razlagal? Pa na števcu imam 260km/h. Pa moj oči ma vedno za eno več od tvoje mamice.
Pa moja mamica ima več posod v kuhinji kot tvoja...




Na vrh
high5
19 dec 2013, 10:34
Član #2105
Prijavljen dne: 03 feb 2011, 20:48
Objav: 150
??
Pa komu na čast je bila ustvarjena ta tema?
To je navadno prepucavanje in nič drugega. Kot v vrtcu..

Res grozno na kakšnem nivoju je ta forum.

Mi lahko poveš kje so neresnice v postih od gardinjerota?
Človek je povedal stvari take, kot so. In to je zdaj stvar spotikanja? jaooo
Na vrh
gorgh
19 dec 2013, 12:22
Član #3073
Prijavljen dne: 14 nov 2012, 18:04
Lokacija: Škofja Loka
Objav: 758
Toliko sovražnosti in podjebavanja na kupu, da se človk res upraša, čemu? Pa da se vam sploh ljubi....
Na vrh
T.D volvoˇs
19 dec 2013, 12:34
Član #8484
Prijavljen dne: 27 nov 2013, 11:34
Objav: 64
sam alfaromeo si pa ustrelil v prazno če se lahko tako izrazim pa se nočem krregat ali kaj samo bruto 2000€ naj bi bilo po tvojem manj kot 1000€ neto?kje pa delaš ti da si to napisu v avstriji da gebruder weis 1560e bruto to je pa okoli 1100e neto tko da nevem no pa gardinjero je pac dejstva povedal ni ga treba sedaj "jebat" po domače če ima prav...
Na vrh
gardinjero
19 dec 2013, 14:05
Član #2482
Prijavljen dne: 29 nov 2011, 15:05
Objav: 451
Fantje hvala za pozitivna mnenja,tut meni se ne da kregat z takimi na tem forumu.Povedal sem samo, kakšni so stroški uvoza, samo nekateri vejo o tem očitno več,pa niso uvozili še nič.
Potem ti pa še pošiljajo ZS in še tam pametujejo! On lahk ker je MODERATOR!!!!!!Pa brez zamere.

Na vrh
gardinjero
19 dec 2013, 14:19
Član #2482
Prijavljen dne: 29 nov 2011, 15:05
Objav: 451
@ alfa6
Tut ti si nategun!!!!!!
Tako ti je napisal naš MODERATOR,ki je vzor na forumu.
@alfaromeo pa ne se sekirat,pa sej si ga boš sam uvozu,to pa ja obvladaš,al pa ti ga jest za dober keš uvozim! AHAHA
Na vrh
alfa6
20 dec 2013, 15:43
Član #1954
Prijavljen dne: 18 nov 2010, 11:22
Objav: 14
Jaz imam odprto dejavnost uvoza vozil. V kolikor ima kdo kakšno resno vprašanje, lahko eksaktno in točno odgovorim.
@Gardijero > Kaj bi rad povedal?
Na vrh

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 34, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5977
najnovejši član: PeterFuh
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete