Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.seeklogo.com/images/1/740-logo-6E10838713-seeklogo.com.gif

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: S40 (2. gen) / V50 / C30 / C70 (2. gen)
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

V50; lučke v ogledalih, potovalni računalnik, xenon

Avtor objava
gtramt1
10 apr 2013, 23:04 Predogled tiskanja
Član #3864
Prijavljen dne: 10 apr 2013, 22:44
Objav: 17
Živijo!

Sem nov lastnik volva v50 in imam kar nekaj vprašanj!

Ko sem ga kupoval sploh nisem opazil, da je avto tako močno oskubljen z določeno opremo . Vozilo ima Kinetic opremo, no saj mislim, da je kinetic.

Prvo vprašanje oz. pomankljivost, ki mi gre rahlo na živce je to, da ima avto xenon(original) ampak nima ali avtomatskega stikala za vklop ob vžigu avta in izklop, oz. nekega brenčača, da te spomni.

Druga stvar, ki ni življensko nujna(je pa ostala velika razvada od astre gtc), da imam BC, ki mi kaže trenutno in povprečno porabo goriva. Ali je kakšna softwerska fora, da bi mi to prikazovalo? Namreč na levi volanski ročki imam samo gumb read in nobenih vrtljivih stikal...Ali bi z zamenjavo ročke prišel "čudežno" do tega BC-ja?

Tretja zadeva so tiste puddle lights, oz lučke v ogledalih, katere naj bi se prižgale ob stisku rumenega gumba na daljincu. Prižgejo se samo sprednje in zadnje luči, ogledala ostanejo v temi. Danes sem razkopal desno ogledalo (ker je bila hladna in mrzla plastika mi je seveda tisti hakelc na lučki odletel-še dobr da so jo imeli na zalogi na servisu, da sem zamenjal)in pogledal, če bi bila pregorjena žarnica. Žarnica ni bila pregorjena, kontakti niso oksidirani.

Četrta zadeva, kako bi ugotovil zakaj mi na voznikovi strani ne deluje zvočnik? No na radiju sem že preveril kam pošilja signal, in tudi probal ga nastaviti spredaj levo, pa je bila čista tišina.

Zdi se mi malo čudno, da ima avto po eni strani taaakoooo veliko opreme v primerjavi z ostalimi, ampak tiste drobne malenkosti, ki pa jih imajo mnogo cenejši avti serijsko je pa ta enostavno nima, ali je pa jst ne najdem.

za vsakršno pomoč in nasvete se vam zahvaljujem v naprej
Na vrh
ANDREJ
11 apr 2013, 00:23
Član #180
Prijavljen dne: 21 jan 2007, 13:46
Objav: 31
Stikalo za luči imej vedno prižgane pa ti ne bo treba mislit na to in se ti bodo ob kontaktu same prižgale.

Za BC bo potrebna nova ročica in pa SW aktivacija na servisu.

Za lučke v ogledalih bi s moral pozanimat.

Za zvočnik je pa čist možno da je odpovedal,snemi tapeto vrat in ga probaj na drugem viru/izmeri signal če pride do zvočnika.
Na vrh
Andrei
11 apr 2013, 08:54
Član #838
Prijavljen dne: 05 avg 2008, 18:11
Objav: 475
Kinetic je pač osnovna oprema in ni nekega razvajanja. To bi se moral prej pozanimati.
Na vrh
Spletna stran
gtramt1
11 apr 2013, 12:10
Član #3864
Prijavljen dne: 10 apr 2013, 22:44
Objav: 17
hvala za luči, tapeto bom še malo počakal da se segreje plastika in tisti čepi(ima mogoče kdo kakšne slike kje se lotiti tiste mrežice na zvočniku mogoče?)

posodobitev SW bo verjetno pa prec 100€ verjetno ne?

ma sej pravim, z avtom sem zaenkrat ful zadovoljen, pač manjkajo mu kakšne malenkosti, ki jih nekateri imajo serijsko... bomo preživel tut brez bonbončkov...sam da bo veliko varnih km ;)

a je možno da bi te lučke ble samo SW zaklenjene ker je pač kinetic oprema?
Na vrh
sleby
11 apr 2013, 18:31
Član #2921
Prijavljen dne: 02 sep 2012, 22:33
Objav: 190
pa si ziher, da bi se morale prizgat?
ce se prav spomnim se tudi na mojem c30 prizgejo samo spredaj in zadaj. momentum oprema.

mene bolj zanima ce se da kako nastavit, da se pozicijske same prizgejo, ko odklenes avto.
Na vrh
gtramt1
11 apr 2013, 19:02
Član #3864
Prijavljen dne: 10 apr 2013, 22:44
Objav: 17
glede lučk v ogledalih sem prišel do zaključka a je to al kako bi se temu reklo

desno ogledalo je bilo menjano in ima že lučko notri, levo je še fabriško...in jst cepec nism šel gledat sploh če je tudi na levi notri...

ampak a mogoče kdo ve, če so žice napeljane? ker potem bi se podal v investicijo da bi kupil še levo ogledalo z lučko, ter volansko ročko(pride leva in desna original za 100$ s poštnino) s komandami za tempomat in da bi mi potem skupaj odklenili na servisu(mogoče bi pa kak popust dobil)


Na vrh
Krchan
12 apr 2013, 23:37
Član #893
Prijavljen dne: 05 okt 2008, 18:50
Lokacija: Krško
Objav: 1259
Mrežice ne boš dobil dol, bo treba celo tapeto dol vzet. Tukaj imaš "navodila"

http://forums.swedespeed.com/showthread.php?96923

Čepi od tapet pa so zelo močni in najbrž ne bo noben počil, če boš kolikor toliko pazil...
Na vrh
gtramt1
14 apr 2013, 22:23
Član #3864
Prijavljen dne: 10 apr 2013, 22:44
Objav: 17
Krchan je napisal(a): ...

Mrežice ne boš dobil dol, bo treba celo tapeto dol vzet. Tukaj imaš "navodila"

http://forums.swedespeed.com/showthread.php?96923

Čepi od tapet pa so zelo močni in najbrž ne bo noben počil, če boš kolikor toliko pazil...


super bom se lotil tale teden...čeprav imam občutek da bo treba waterfall razkopat oz zadaj v havbi...ker na trenutke desni(spredaj) zvočnik dela na trenutke ne..
Na vrh

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 42, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5982
najnovejši član: Wbizcerob
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete