Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi


Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Oprema, dodatki in tuning
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

Vgradnja in priklop vzvratne kamere

Avtor objava
Sandi55
22 maj 2012, 00:25 Predogled tiskanja
Član #1042
Prijavljen dne: 20 feb 2009, 16:56
Objav: 429
Pozdravljeni!

Zanima me, če je že kdo kaj razmišljal o cenejši varianti priklopa vzvratne kamere, kot jo ponuja iMiV classic? Ta napravica naj bi to omogočala, ampak (zagotovo) deluje le na sistemih z DVD RTIjem, na sistemih z CD navigacijo, pa pravijo, da zaradi nekonsistenčnosti (Čb slika, včasih sploh ni slike ali se vmes "ugaša" itd) in ostalih težav povezanih s tem starim sistemom.

Glede na to, da gre za VGA zaslonček, bi dejansko potreboval le Video->VGA konverter in bi nato "vsilil" sliko iz kamere na ekran RTIja - no, ne vsilil, nadomestil (moral bi startati RTI, da bi se ekrat dvignil in zagnal. V sam Melbus nebi posegal, ker bi to pomenilo preveč dela ("hekanje" protokola - moral bi radio prinest okrog, da ima vklopljeno kako drugo napravo, izdelati vezja z mikrokrmilnikom, ga sprogramirat - preveč dela, to je enkrat eden že delal, potem pa vse umaknil iz interneta...) Ekran RTIja je v SLO neuporaben, ker karte za SLO ne obstajajo, zato mi je vseeno, tudi če kable pocvikam stran

No, v mislih sem imel poceni kamero iz ebaya (primer 1, primer 2)
ter poceni video->VGA pretvornik (link).

Pini/barve žic upam, da se ujemajo s tabelo iz tega foruma.

To je pač malo igračkanja, video in bi tako moral delovati tudi, če bi želel priklopiti kak laptop (predvajanje DVDjev, avi-jev itd., audio vhod pa bi lahko bil kar DIY "kasetni", kot ga je opisal Monaco (še zdaj nimam ločilnih tranformatorčkov, moram to ASAP urediti, ker mi piska, če se telefon polni ).
Načeloma bi lahko gor potem vklopil karkoli, telefon z video izhodom (recimo SGS), kamere, fotoaparate, celo digi box preko SCART/s-video kabla, ali kakšen laptop, ki ima VGA vhod - ni, da ni :-/

Kaj menite, bi šlo?
Na vrh

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 44, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5973
najnovejši član: Ubvpwcrob
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete