Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.seeklogo.com/images/1/740-logo-6E10838713-seeklogo.com.gif

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Mali oglasi
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

I: Nakup V40

Avtor objava
Peter29
02 jan 2007, 13:59 Predogled tiskanja
Član #149
Prijavljen dne: 02 jan 2007, 13:47
Objav: 10
Zivijo,

odločil sem se da kupim Volvo V40, gledal sem 3 različne na avto.net, pa me zanima vaše mnenje glede teh avtov (kjerega od teh treh bi vi izbrali), predvsem me skrbi da imajo privrtene kilometre nazaj (seveda so vsi iz uvoza), kako bi najlažje ugotovil realno oz. približno stanje kilometrou, kje se na V40 najbol vidno vidi da avto ima dosti kilometrou.

Linki:
http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=1093206
http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=1093436#
http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=1083708#

Lep pozdrav, Peter


[ Uredi 03 jan 2007, 08:25 ]
Na vrh
AljAž
02 jan 2007, 14:28
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Ja vsi tile avti so lepi, samo kaj ko je to šminka, model, tehnika in zasnova so večinoma isti ko pri onih iz leta 1996. Moraš vedeti da to ni ful prostoren avto, sploh je pa verjetno najmanj Volvovski Volvo vseh časov...

Drugače se strinjam z drugim odstavkom DJevega posta. Edino vzdrževanje je nekaj cenejše kot pri večjih modelih...


[ Uredi 02 jan 2007, 14:30 ]
Na vrh
Hector
02 jan 2007, 16:03
Član #131
Prijavljen dne: 17 dec 2006, 12:11
Objav: 78
Hja glede prostormosti nebi komentiral. Z drago sva prepotovala
pol Evrope in seveda tudi spala v njem in je več kot prostoren. (y) , s tem da
draga ni ravno nizko zrasla :tongue:
Poraba med 5,5 in 6 relacija ( bencinar 1,8 )......
Edino kar drži, da je najmanj volvovski , je pa zato najlepši karavan kdajkoli narjen izmed vseh znamk avtomobilov.
No ja-kakorkoli obrneš. so pa vsi novejši brez oglate duše :tongue:
Na vrh
Tomaz40
02 jan 2007, 16:19
Član #6
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 10:24
Objav: 984
Sicer si že sam verjetno opazil, ampak pri prvem in drugem ni označeno da bi bil avto nekaramboliran, torej je lahko popolnoma zvito podvozje. To vidiš šele pri ogledu avta. Če je nekdo butnil vrata na parkirnem prostoru, je avtu sicer že barvan, ampak praktično brez posledic.

1. Oprema je praktično osnovna. Nobenega tempomata, gretja sedežev, ASR,... Če bi ugibal po slikah je bil zaleten spredaj, ker mu pokrov motorja ne stoji lepo niti na levi niti na desni strani. Je pa zelo lep avto in po mojem mnenju vreden ogleda. Tudi sam sem slišal da MIK uvaža avtomobile iz Italije, ampak to ni nujno slaba stvar. Lahko je bogi, lahko pa kot nov. Tako kot domači avtomobili.

2. Tega sam ne bi šel niti gledat. Če se (pre)prodajalec ne potrudi niti toliko da bi dal na avto.net kulturne slike avta, verjemi da ga ne boš več našel po tem, ko mu boš izročil denar. Če boš našel kake skrite napake, če bo avto na poti domov crknil,... V glavnem sam od tako neresnega prodajalca ne bi kupil toasterja, kaj šele avto.

3. Opreme ima več kot prvi, a ima tudi 20k km več (na števcu). Za moje pojme je super zadeva kombinacija usnje-blago tudi zato, ker se po usnju lahko vidi kako je bil avto vzdrževan in koliko kilometrov ima. Piše da ni bil karamboliran. Po mojem mnenju tudi vreden ogleda. Za moje pojme favorit.

Kilometre pri teh lahko vidiš iz malenkosti kot so obraba volana, obraba tepihov (pri cca 180.000 km sem imel skozi voznikov tepih lukjo od pete - po slikah sodeč so tepihi v avtu originalni in lahko pogledaš kako izgleda), izgled sedežev (usnje) in druge podobne malenkosti. Kakšnih univerzalnih kazalcev prevoženih kilometrov pa sam še nisem našel na avtu.

Glede S60 in V70: Seveda sta ta dva avtomobila boljša, ampak za tako ceno imaš na izbiro najlepše primerke modela V40 ali pa srednje oziroma slabo ohranjene primerke S60.

Poleg tega je treba upoštevat, da so to popolnoma drugi avtomobili in je odvisno kaj si od avta želiš. Če pogosto rabiš velik prtljažnik ali celo veliko odprtino pri prtljažniku nimaš s 60-ko kaj počet, ker je kufer popolnoma neuporaben, V70 pa je marsikomu že prevelik.

V glavnem Peter mora avtomobile probat, se odločit kater model bo iskal in potem iskat kakšnega lepo ohranjenega.

Glede tega stavka:
AljAž je napisal(a): ...

sploh je pa verjetno najmanj Volvovski Volvo vseh časov...


lahko rečem pa samo da so to neumnosti, ki jih nekateri neprestano ponavljajo, naivneži jim pa verjamejo. Kakšne neumnosti.
Na vrh
grimreaper
02 jan 2007, 16:49
Član #28
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:27
Objav: 608
AljAž je napisal(a): ...

sploh je pa verjetno najmanj Volvovski Volvo vseh časov...



Ja bi rekao da je serija 300 ipak u malo losijoj poziciji hehe
Na vrh
Terminator
02 jan 2007, 17:32
Član #74
Prijavljen dne: 18 nov 2006, 18:29
Lokacija: Ljubljana
Objav: 2980
v40 je čist supr avto in ravnoprav prostoren (y) pa najlepši karavan (y)

je pa res da sta S60 in V70 boljša in imata več opreme, samo sta tud višji razred (upam da se ne motm) in oba sta nova modela V40 pa nažalost ne delajo več ker ga je naslediv V50....

glede teh treh ki si jih dav na izbiro bi se tudi jaz odločiv za tretjega, ker je zelo lep (barva mi je všeč), je najnovejši od teh in ima največ opreme pa najnižjo ceno

Glede avto mika je pa res da avtomobile uvažajo iz italije in so usi zelo lepi, osebje je celo preveč prijazno in te sami kličejo samo da kej prodajo, samo jaz pri njih nisem kupil V40 zato ker je biv zadni bok preslabo preštrihan in vrata so se povesla ko si jih odpru..... to sem jim tudi omenu pa mi niso povedal kaj je blo rekl so samo da bi oni to na svoje stroške popravl..... no ja..... nakonc sm druzga kupu oni pa tega še vedno prodajajo pa je od tega že 2 meseca če bi znižal ceno bi ga uzev pa dav ponovno preštrihat pa niso spustil..... pr dnarju se pa itaq use konča hehe.... :tongue:

upam da se boš dobro odloču in ti bo avto lepo služiv

[ Uredi 02 jan 2007, 17:33 ]
Na vrh
Peter29
02 jan 2007, 18:59
Član #149
Prijavljen dne: 02 jan 2007, 13:47
Objav: 10
Za tretjega se tudi jaz najbol ogrevam, edino kar me moti je da nima garancije, ostala dva pa jo imasta 6 mescev.
Na vrh
sebaveh
02 jan 2007, 19:25
Član #91
Prijavljen dne: 22 nov 2006, 19:08
Lokacija: Slovenska Bistrica
Objav: 1249
Edino ceno bi pa res lahko znižali za kakih 500 €, že zaradi tega ker imajo enako opreme kot moj, pa sem ga kupil pred letom in pol po takšni ceni kot spodnji. (Ne glede na to da imam limuzinsko verzijo, ker take velike razlike v ceni tudi ni)
Na vrh
Spletna stran
MKovic
02 jan 2007, 20:21
Član #55
Prijavljen dne: 14 nov 2006, 19:57
Objav: 720
grimreaper je napisal(a): ...

AljAž je napisal(a): ...

sploh je pa verjetno najmanj Volvovski Volvo vseh časov...



Ja bi rekao da je serija 300 ipak u malo losijoj poziciji hehe



Dvomim, ima vsaj zadnji pogon. :-)
Na vrh
alfaromeo
03 jan 2007, 01:41
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
Velikost in lepota sta zelo relativni zadevi, zato bi se o tem dalo razpravljati na veliko in široko....

Obrabljenost oziroma število prevoženih kilometrov lahko ugotviš po obrabi volana, prestavne ročice, voznikovega sedeža, stikal prezračevlanega sistema, stopalkah (gas, bremza, sklopka).....
Na vrh
grimreaper
03 jan 2007, 08:31
Član #28
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:27
Objav: 608
Terminator je napisal(a): ...

v40 je čist supr avto in ravnoprav prostoren (y) pa najlepši karavan (y)



Da je najljepsi, u to necu dirat hehe. Ali, prostranost treba gledat kroz okvir klase kojoj taj auto pripada. A to je pojavom S60 jako zakomplicirana. Ako ga usporedimo sa BMW-om 3 i Audijem A4, Saab-om 900/9-3 onda su po meni svi tu negdje, ali ako ga stavim u okvire srednje klase kraja 90ih, onda se vec stvari malo kompliciraju (npr. Passat karavan je ipak osjetno prostraniji auto). Nema dileme, V70 je prostraniji auto, ali nekome je to bitno, nekome ni najmanje.
Na vrh
Peter29
07 jan 2007, 14:59
Član #149
Prijavljen dne: 02 jan 2007, 13:47
Objav: 10
Pozdravljeni,

odločil sem se za 1. oz. 2. avto (v bistvu je en in isti avo :tongue: ), samo enkrat je slikan v kopru drugič pa v vipavi, mik avto ima tudi podružnico v vipavi.
Uglavnem avto je lepo ohranjen, kilometri so realni, od not je kot nov, in servisna knjižica je potrjena in ok, edino zadnji odbijač je bil barvan drugo je ok.
Je pa en problem da gori lučka od airbagov, trgovec mi zagotavlja da je to zaradi tega ker se je baterija spraznla in jo je mogu napunit z kabli (to je res da se je sprazenla ker sm bil zraven ko smo skabli vžigali), rekel ja pa da ga peljemo v trst na servis, da resetirajo računalnik, ali je res to da se je lučka vžgala zaradi baterije? se enako dogaja z vašimi V40 ko se sprazni baterija?

Gori tudi ene 2 minuti lučka od servisa, vrjetno zato ker je bil servis narejen na avto mik in niso resetirali...
Na vrh
Tomaz40
07 jan 2007, 15:26
Član #6
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 10:24
Objav: 984
Peter29 je napisal(a): ...

Pozdravljeni,

Je pa en problem da gori lučka od airbagov, trgovec mi zagotavlja da je to zaradi tega ker se je baterija spraznla in jo je mogu napunit z kabli (to je res da se je sprazenla ker sm bil zraven ko smo skabli vžigali), rekel ja pa da ga peljemo v trst na servis, da resetirajo računalnik, ali je res to da se je lučka vžgala zaradi baterije? se enako dogaja z vašimi V40 ko se sprazni baterija?


Nop. Sem ga že vžigal s kabli pa se ni nobena lučka prižgala in sem potem menjal akumulator (torej popolnoma odklopil električni tok v avtu) pa se ni nobena lučka prižgala.

Peter29 je napisal(a): ...

Gori tudi ene 2 minuti lučka od servisa, vrjetno zato ker je bil servis narejen na avto mik in niso resetirali...


Lučko najverjetneje ugasneš tako:

1. Turn the ignition key to the #1 position (accessory),
2. Push in the odometer reset button and hold it there,
3. Turn the ignition switch to the #2 position (on/run),
4. Hold the odometer reset button in until the service light starts flashing, then release the button.

Pri starejših modelih to ne deluje, pri novejših pa naj bi delovalo.
Na vrh
Terminator
07 jan 2007, 15:37
Član #74
Prijavljen dne: 18 nov 2006, 18:29
Lokacija: Ljubljana
Objav: 2980
kwa ma tale mik avto v usakem mestu podružnico? jz sm do zdej vedu za koper in logatec
Na vrh
Peter29
08 jan 2007, 21:33
Član #149
Prijavljen dne: 02 jan 2007, 13:47
Objav: 10
A bi slučajno kdo informativno vedel zakaj je lučka vžgana?
Na vrh
sebaveh
08 jan 2007, 22:35
Član #91
Prijavljen dne: 22 nov 2006, 19:08
Lokacija: Slovenska Bistrica
Objav: 1249
Moj kolega ima Corso B, na kateri je polnil akumulator s polnilcem, brez da bi prej odklopil akumulator od avta. In od takrat naprej mu gori lučka za airbage. Tako da čisto možno da se je tu zgodilo isto. Saj če ga bodo peljali na servis priklopit na računalnik, na njihove stroške, potem tu ne vidim problema.

Za servis lučko pa se izklopi tak kot je napisal Tomaž, le da moraš potem še vžgat avto (ključ v poziciji 3), ko spustiš gumb. Jaz sem to naredil uspešno, vendar se mi potem za naslednji servisni interval ta lučka ni prižala več, čeprav mislim da bi se mogla.
Na vrh
Spletna stran

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 67, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5976
najnovejši član: Juliovioky
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete