Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.seeklogo.com/images/1/740-logo-6E10838713-seeklogo.com.gif

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: S60 (2.gen) / XC60
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

(XC60) Prvi Volvo - prosim za pomoč

Pojdi na stran  [1] 2
Avtor objava
Detra
01 mar 2010, 10:26 Predogled tiskanja
Član #1535
Prijavljen dne: 01 mar 2010, 09:05
Lokacija: Maribor
Objav: 29
Pozdrav vsem,

situacija je sledeča. Po letu dni primerjanja in iskanja sem izbor za novi avto zožil na:
  • Honda CR-V Executive (cca. 40k)

  • Volvo XC60 Summum (cca. 44k)


Kar se tiče same opreme sta si modela zelo primerljiva. Volvo ima sicer nekaj več igračk, a bistvo obeh je enako. Po primerjavi sem prišel na grobo razdelitev, da je Honda bolj zanesljiva, Volvo pa bolj varen (čeprav le nekaj procentov, saj Honda na tem področju ni slaba).

Skratka, bolj kot gledam, vedno težje se mi je odločiti za enega izmed njiju. Nekaj je krivo tudi to, da z Volvom nimam nobenih izkušenj. Kolikor gledam po testih/statistiki je sicer zelo varen, problemi pa naj bi bili z zanesljivostjo/kvaliteto izdelave.

Zanima me torej, koliko se Volvi v resnici kvarijo. Bodo po nekaj leith začele crkavati "malenkosti"? Elektronika naj tudi ne bi bila močna točka Volva? Prav tako sem videl že dosti objav, ko je crknila mašina zaradi takšnih in drugačnih napak.

Prosim za čim več informacij, saj je od tega najbolj odvisno, ali se bom odločil za Volva ali Hondo.

[ Uredi 11 mar 2010, 19:55 ]
Na vrh
volhart
01 mar 2010, 10:41
Član #699
Prijavljen dne: 06 apr 2008, 18:17
Lokacija: Skofja Loka
Objav: 2461
Mislim, da nobeden od nastetih modelov ne bo cez par let crknil, ce bos z njim delal, kot se zagre. Torej, redni servisi, dobro olje, mrzle masine ne gnat, vsake toliko casa kontrola preostalih delov. Glede na to, da je imel Volvo elektroniko davno pred mnogimi znamkami, tudi Hondo, ne bi rekel, da je to njegova sibka tocka. Nista pa to ravno avtomobila istega razreda. V Volvu bos po moje obcutil precej vec executive-fillinga kot pa v Hondi. Jaz bi vzel Volvota. Pa rezervni deli za Hondo so ravnotako dragi kot zafran.

Jaz navijam za Volvota.
Na vrh
Andrei
01 mar 2010, 12:25
Član #838
Prijavljen dne: 05 avg 2008, 18:11
Objav: 475
Hondinega modela sicer ne poznam, da bi bil kompetenten pri izjavah, itak pa boš kupil to, kar ti velevajo čustva, ne razum. Kateri pa te bolj 'rajca'?
Na vrh
Spletna stran
urber
01 mar 2010, 13:10
Član #921
Prijavljen dne: 03 nov 2008, 15:29
Lokacija: Laško
Objav: 817
Jaz bi vzel Volva.
Tudi jaz mislim da noben od teh nebi kar tako crknil ob rednem vzdrževanju, glede elektronike pa škoda razpravljat. To, da je elektronika šibka točka Volva, je povsem subjektivno mnenje nekoga, ker pač lahko rečemo da je elektronika v novih avtih šibka točka vseh znamk.
Sicer pa kontaktiraj uporabnika @Augi, pri njemu imajo XC60 D5, in ga povprašaš par stvari. Kolikor sem razbral iz njegovih postov, so zadovoljni z avtom.
Kateri agregat pa želiš imet v avtu?
Na vrh
JanT5
01 mar 2010, 13:14
Član #713
Prijavljen dne: 14 apr 2008, 16:29
Objav: 319
@ Detra mislim da si na napačnem forumu, da bi kdo navijal za Hondo

Drugače pa je moje mnenje, da ima volvo veliko več šans

Želim ti dobro izbiro
Na vrh
Yaris
01 mar 2010, 13:48
Član #118
Prijavljen dne: 10 dec 2006, 13:25
Objav: 141
No jaz ti vsekakor bolj priporočam Hondo, že po prodaji rezervnih delov vidmo, da se pri Hondi menja le potrošni material in v procentih cca. 3% drugega materiala,seveda poleg karambolov, kjer je v igri pleh.
osebno me pri Volvotu moti, da ni niti enega dobrega pooblaščenega servisa (malo izstopa Dumida), in ker kupuješ nov avto pa da ti velja garancija je to že problem št.1, pa tudi sami deli so dražji. No amak če že kupuješ avto za 40.000 in več ti potem strošek vzdrževanja ne sme biti problem.
Tako da jaz sem za Hondo
Na vrh
Augi
01 mar 2010, 13:57
Član #1421
Prijavljen dne: 17 dec 2009, 14:10
Objav: 1003
Ker me je že urber omenil. Primerjat ta dva avta je skoraj nesmiselno. Verjetno boš za 44k eur dobil neko čist povprečno oceno (če gre za nov avto), pri hondi pa bo ta cena vsebovala praktično vso možno opremo. Izkušnje po 18000 prevoženih kilometrih so enkratne. Nobenih težav, ne tehničnih kot tudi voznih. Če malo karakteriziram prehode med avti bi blo nekako tako: Iz Vectre A v Volvo s60 je skoraj takšna razlika kot iz s60 v xc60, pa veš da S60 ni ravno slab avto. Kar se kvarljivosti tiče, je bila edina okvara do sedaj pr bratovi s60 (guma za dovod zraka motorju), druga pa nič. Vsekakor priporočam XC60 ker garantiram da ti ne bo žal. Če te še kaj podrobneje zanima pa z besedo na dan.
S hondo CR-V sicer nimam izkušenj, povem pa lahko da se je civic dobesedno razletel na volvovem zadnjem odbijaču, medtem ko je volvo odnesel s 5 cm razpoko barve.
Na vrh
Detra
01 mar 2010, 14:16
Član #1535
Prijavljen dne: 01 mar 2010, 09:05
Lokacija: Maribor
Objav: 29
Hvala vsem za odgovore. Bom odgovarjal kar po vrsti.

"Problem" je v tem, da sta mi oba tako zelo všeč (vsak po svoje), da bi se zelo težko odločil. V bistvu sem se pred pol leta odločil za Hondo in sem samo še čakal na novi model (2010). Ko je letos končno prišel, pa sem imel v salonu slabo izkušnjo (več o tem tukaj). Ravno zaradi odnosa se mi je potem vse skupaj malo "zagabilo" in je zato naneslo, da sem videl še XC60. Sicer je dražji, ampak spet ne toliko, da bi človek takoj rekel ne. Ko sem začel gledati podrobnosti pa mi je zlezel pod kožo.

Najbolj me nazaj drži ravno zanesljivost. Na vseh testih, ki sem jih našel, je Volvo nekje na sredini oz. spodnji polovici, medtem ko je Honda vedno čisto v špici. Za XC60 sem po tujih forumih našel tudi veliko pritožb čez elektroniko, zato sem hotel o tem povprašati še tu. Za Ameriko sem našel statistiko ki pravi, da je imel model XC60 v enem letu več servisov, kot CRV v treh letih skupaj (v statistiki je bilo nekaj sto vozil obeh znamk). Če ne bi bil Volvo toliko varnejši, bi se zgodba že končala. Je pa tudi res, da ima Honda glede rje dosti slabšo prognozo. Ne vem, če sem že kdaj videl Volva z rjo, Hond pa že kar nekaj. Ker nimam garaže, mi je seveda tudi pomembno, da bo avto zdržal na prostem.

Gledam dizla, torej 2.4 mašina. Nisem se še čisto odločil, ali sploh potrebujem AWD. Izpusti pri DRIVe so zelo nizki, poraba tudi in če nas misli naša ljuba država udariti še na tem področju, se mi na dolgi rok bolj splača FWD DRIVe varianta. Ne vozim se po nekem težkem terenu, 95% izključno po cestah, tako da AWD v bistvu ne potrebujem. Koliko pa se pozna v dežju/snegu pa bi težko ocenil.
Na vrh
Detra
01 mar 2010, 14:22
Član #1535
Prijavljen dne: 01 mar 2010, 09:05
Lokacija: Maribor
Objav: 29
Augi, Volvo za 44k (Summum) je najboljši model, tako da ima praktično vse (razen nekaterih varnostnih dodatkov, ki jih lahko dokupiš). Honda ima prav tako vse oz. gre za njihov najboljši model.

Edina večja razlika med njima je, da ima Volvo City Safety, električni prtljažnik (kar ne rabim), sistem nadzorovanega spusta in spomin za sedeže. Ostalo je bolj ali manj enako, ima pa seveda Volvo, kot sem omenil, več igračk (osvetlitev, ogrevano pranje stekel, opozorilniki zadaj ipd.).

Imate slučajno usnje? Če ja, kako se obnese?
Na vrh
nkidess86
01 mar 2010, 14:55
Član #959
Prijavljen dne: 04 dec 2008, 21:19
Lokacija: Vojnik-SLO
Objav: 924
tako bom rekel enega poznam ima hondo CR-V je pa letnik 2001. do zdaj še nikoli ni crknel (kot so že povedali treba pa servise in tako dalje nareti kot je treba) drugače pa če bi sam izbral bi vzel volvota ker sigurno da je bolj udoben. in po mojem tud bolj zanesljiv drugače oba sta dobra znamka in volvo in Hondo je pa res mogoče težko odločitev!!!

LP
Na vrh
noj
01 mar 2010, 16:15
Član #46
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 21:01
Lokacija: Arja Vas
Objav: 855
Kar se tiče okvar, mislim da sta oba avtomobila zanesljiva. Z nobenim nebi smelo biti večjih težav, če bo avto redno servisiran in primerno vzdrževan. Naprej mislim, da je odvisno samo od sreče oz. nesreče z avtomobilom.
Kar pa se tiče volva in okvar, je tako da z novimi načeloma ni težav, razen mogoče kakšni s40/v50, slaba izdelava določenih delov in pa težave s psa diezl motorji. Ti bi imel v xc60 volvov dizel, s katerim načeloma ni nobenih težav in je znan kot zanesljiv motor. Potem pa se kvarijo še stari volvoti, kar pa mislim da je v večini posledica slabega vzdrževanja (kar je pri volvo lastnikih pogost pojav-vsaj v slo).
Torej kar se okvar tiče mislim, da pri obeh ni bojazni, jaz bi se odločil po testni vožnji, ko bi videl v katerem se bolje počutim.

Pa veliko sreče pri nakupu!
Na vrh
MKovic
01 mar 2010, 20:18
Član #55
Prijavljen dne: 14 nov 2006, 19:57
Objav: 720
V tem cenovnem razredu je težko pričakovati kakšno hujše razočaranje. Ne en ne drugi avto se ne bi smela kvariti, elektroniko pa je Volvo "izpilil" že pred cca devetimi leti - kritične so bile prve S80.
Mislim, da o izboru odločajo bolj subjektivne kot objektivne kategorije.
V vsakem primeru pa lahko od obeh pričakuješ 300.000+ brezskrbnih kilometrov - ob rednem vzdrževanju.
Na vrh
AljAž
01 mar 2010, 20:32
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Pozdravljen v naši družbi!
Detra je napisal(a): ...

...
"Problem" je v tem, da sta mi oba tako zelo všeč (vsak po svoje), da bi se zelo težko odločil. V bistvu sem se pred pol leta odločil za Hondo in sem samo še čakal na novi model (2010). Ko je letos končno prišel, pa sem imel v salonu slabo izkušnjo (več o tem tukaj). Ravno zaradi odnosa se mi je potem vse skupaj malo "zagabilo" in je zato naneslo, da sem videl še XC60. ...
...Ne vozim se po nekem težkem terenu, 95% izključno po cestah, tako da AWD v bistvu ne potrebujem. Koliko pa se pozna v dežju/snegu pa bi težko ocenil.

Rabiš še kakšno utemeljitev zakaj XC60? Zato ker racionalno se tako in tako ne znaš odločati
Želim ti veliko užitkov z novim volvakom, ko bo dobavljen. Pa nujno pridi na kak izlet!!


[ Uredi 01 mar 2010, 20:33 ]
Na vrh
mark-XC90
01 mar 2010, 21:58
Član #1467
Prijavljen dne: 16 jan 2010, 00:21
Objav: 86
Če si že pripravljen dati 44k evrov,daj se nekaj zraven, pa te raje vzemi xc90, ker od viska ne boli glava:)
Na vrh
AljAž
01 mar 2010, 22:04
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Uf no, XC90 za 40k€+. Praktično je to 8 let star model s faceliftingom; over&out.
Na vrh
mark-XC90
01 mar 2010, 22:12
Član #1467
Prijavljen dne: 16 jan 2010, 00:21
Objav: 86
No jaz sem zelo zadovoljen, čeprav ima samo facelift in je bil vreden svojega denarja. Mislim, da ne bi mogel bolse zapravit 40k€+. Meni se zdi malo majhen xc60, res pa je, da je zelo lep.
Na vrh
Detra
02 mar 2010, 17:56
Član #1535
Prijavljen dne: 01 mar 2010, 09:05
Lokacija: Maribor
Objav: 29
Še enkrat hvala vsem za vaše izčrpne odgovore, nisem pričakoval takega odziva.

Proti koncu tedna bom šel še na testno vožnjo (zaenkrat sem peljal samo Hondo). Bom poročal, kako bo.

Kar se tiče servisa sem iz Mb., tako da je Dumida blizu. Kolikor berem, so še edini, kamor se splača iti na servis. Ko smo že pri tem; so pri Dumidi dobri tudi kar se tiče prodaje, ali priporočate, da bi šel v kakšen drug salon? Redno sem v Ljubljani, tako da lahko predlagate tudi kaj iz tistega konca (samo ne Lekše, imam že slabe izkušnje z njimi).

XC90 mi je zelo všeč, ampak če že, hočem najboljši model, tam pa je cena že previsoka zame. Rabljenega pa tudi ne bom kupoval. XC60 (ali CRV) je zaenkrat več kot dovolj. Že pri 44k grem čez svojo mejo, ampak če je avto tega vreden, bom malo zamižal. Če dobim še nekaj popusta pa pridem na skoraj isto ceno, kot pri Hondi.

Pa še tole: če bo Volvo, bo najverjetneje DRIVe model. Z novim davkom bi se mu glede na izpuste cena morala spustiti za 5%, kar je dobra 2k. Upam, da bodo to upoštevali tudi v salonu.

[ Uredi 02 mar 2010, 18:00 ]
Na vrh
urber
03 mar 2010, 08:56
Član #921
Prijavljen dne: 03 nov 2008, 15:29
Lokacija: Laško
Objav: 817
Sicer nevem kako so ti kaj limuzine všeč...vendar jaz bi na tvojem mestu počakal na (glede na to da že leto dni iščeš avto se ti verjetno ne mudi) novega S60 in še njega preizkusil. Pomojem bo cenejši od XC60, avto pa zagotovo bomba!
Na vrh
Andrei
03 mar 2010, 14:01
Član #838
Prijavljen dne: 05 avg 2008, 18:11
Objav: 475
Za vse, ki vas zanima XC60, zadnjič sem prejel to reklamo: http://www.avto-aktiv.si/volvo/prodajne-akcije/xc60-na-klic

Pokličeš in z avtom te pridejo iskat domov, da greš na testno vožnjo.
Na vrh
Spletna stran
Detra
04 mar 2010, 00:24
Član #1535
Prijavljen dne: 01 mar 2010, 09:05
Lokacija: Maribor
Objav: 29
Novi S60 je lep, ja, ampak ostajam na XC60. Sta si pa po zunanjosti zelo podobna.

Danes sem bil v salonu (Dumida). Za testno vožnjo smo se dogovorili v torek (imela ga bova 4 ure, kar je rekord. Drugje ti ga dajo za nekaj deset minut, pa še to se večinoma kdo zraven vozi).

Prvi vtisi pa so sledeči:
  • Sedeži so božanski Takih še doma nimamo, pa je bila naša sedežna garnitura dražja, kot kakšen manjši avto.

  • Glede na slike sem že pričakoval, da bo armaturka delovala bolj pusto. Sicer v živo občutek ni tako izrazit, vendar je v primerjavi z Hondo dosti bolj "dolgočasna" in prazna, sploh desni del pred sovoznikom.

  • Srednja plošča/konzola z gumbi me je presenetila, ker sem pričakoval večjo zmedo z gumbi, kot je v resnici. V bistvu izpade zelo zanimivo in elegantno.

  • Električni prtljažnik je čisto brezveze in bi jim še najrajši plačal, da ga vzamejo ven.

  • Všeč mi je "nakupovalno držalo" v prtljažniku. Ne vem, če ima to tudi kakšen drugi Volvo, ampak zadaj dvigneš ploščo, na kateri je gumica in par kljukic za obešanje. Začuda tega nisem videl na niti enem testu, čeprav se mi zdi zadeva praktična.

  • Motor je tih in ima lep zvok. Sicer je bil D5, ampak ne pričakujem večje razlike, če bom vzel 2.4D.

  • Spredaj bi bila lahko kakšna odlagalna površina več. Predvsem pogrešam majhne prostorčke za mobitel, ključe in ostalo drobnarijo. Za konzolo je sicer res velik prostor, ampak dokaj nepkratičen, ker se ne vidi, kaj imaš zadaj.


Prvi vtis je torej načeloma dober. Ni čisto vse po mojem okusu, ampak idealnega avta tako ali tako ni.

Se je pa zaradi novega davka res malenkost znižala cena. Zdaj je dobrih 43k. Z dodatno opremo (pametni ključ, boljši radio, ...) se cena zviša za dobrih 2k. Če na to ceno dobim še nekaj popusta, se zna tehtnica nagniti v prid Volva.

Ko smo že pri popustih, kakšne vsote oz. procente lahko realno pričakujem? Vem, da je to počasi že razred, ko se o ceni ne govori več toliko, a človek je vseeno vesel vsakega evra, ki mu ostane v žepu.
Na vrh
volhart
04 mar 2010, 07:54
Član #699
Prijavljen dne: 06 apr 2008, 18:17
Lokacija: Skofja Loka
Objav: 2461
Glede odlagalnih prostorov se mi zdi da pri Volvu velja filozofija...le teh naj bo cim manj, da ob primeru nesrece ne bodo po potniskem prostoru leteli omenjeni mobiteli, denarnice, igrace, steklenice piva itd., kajti taki leteci predmeti so zelo nevarni.

Pricakujem, da se ne bos oziral toliko na (po mojem mnjenju) drobnarije, temvec bolj na splosne lastnosti, kot so udobje, lega, odzivnost in uporabnost motorja, poraba, audio sistem, statement - ki ga daje avto, estetika, čustva. Seveda, ko ga bos dobil za tiste 4 ure.

Uspesno izbiro.
Na vrh
zagy
04 mar 2010, 09:59
Član #355
Prijavljen dne: 02 jun 2007, 12:34
Objav: 85
Za novi CRV ti lahka povem da je dober avto , dober motor , je pa na sprednjih sedežih sedeti neudobno vsaj zame z skor 2 m( prekratka sedalna površina).
Mej se!
Na vrh
Krchan
04 mar 2010, 10:03
Član #893
Prijavljen dne: 05 okt 2008, 18:50
Lokacija: Krško
Objav: 1259
No, vidiš! Volvo zmaga. Sedeže in nasploh udobje boš težko našel boljše, "nakupovalno držalo" imam tudi jaz in je res zelo praktično, armaturka je res na prvi pogled pusta, ampak vsaj ni kičasta ampak elegantna, kar ti bo sčasoma najbrž všeč, pa tudi materiali so zelo kvalitetni, gumbi inročice dajejo "čvrst" občutek, čričkov ni. Vsaj tako je še vedno na mojem S40, ki bo kmalu star 6 let, zvok motorja je med 2.4D in D5 enak (mislim), odlagalnih površin pa v Volvu res ni veliko, kar tudi jaz v svojem včasih pogrešam, ampak se navadiš.

P.S. Vzemi "Premium sound" radio, se spalča. Tudi po dobri avtoakustiki je Volvo znan.
Na vrh
mark-XC90
04 mar 2010, 13:27
Član #1467
Prijavljen dne: 16 jan 2010, 00:21
Objav: 86
Kar se voznje tice. Sprobani so bili vsi luksuzni terenci (ML, Q7, Cayenne in GL) razen X5, in moja mama ima težave s hrbtenico, zato smo iskali najbolj udoben avto. ML je bil katastrofa voznja, Q7 ( tudi z zracnim vzmetenjem na comfort) zelo trda voznja, cayenne pričakovano trd. Nato smo bli ze malo razocarani, nakar smo se spomnili na volvo XC90 in nas je zelo prijetno presenetil. Položaj in udobje sedenje sta bila fenomenalna, luknje komaj čutiš, Imam več kot 1,80 in popolnoma normalno sedim tudi na šestem ali sedmem sedežu. Po udobju in voznji, je samo bil primerljiv mercedes GL, ampak se nam je 80k evrov za rabljenega zdelo malo preveč. Verjamem, da udobje v XC60 ne zaostaja, glede na to, da je dosti kasneje prišel kot xc90, še je verjetno boljse. Peljal sem se enkrat tudi s hondo in me ni ravno navdušila, če po pravici povem, se mi zdi da se ne more niti primerjati z xc60, sploh oblikovno (tako interior kot zunanjost), ampak vsak ima svoj okus in upam da bos zadovoljen z izbiro:)
Na vrh
noj
04 mar 2010, 13:34
Član #46
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 21:01
Lokacija: Arja Vas
Objav: 855
mark-XC90 je napisal(a): ...

Po udobju in voznji, je samo bil primerljiv mercedes GL, ampak se nam je 80k evrov za rabljenega zdelo malo preveč.


Ja, kakšnga rabljenega GL-a ste pa gledal?? Za 80k evrov dobiš danes čisto novega GL320CDI, rabljenega l.2007 pa od 40k evrov naprej!
Na vrh
JG
04 mar 2010, 13:41
Član #100
Prijavljen dne: 26 nov 2006, 20:27
Lokacija: Gorenjska
Objav: 1349
Jaz ti bom pa tako rekel, da boš vozil XC60 takšnega kot se zagre pozabi na 44k eur, ker je precej stvari še za doplačati, da potem vse skupaj zgleda tako kot mora (recimo podvozje, radio, webasto, avtomatik,... pa si na 10-15k eur), kako je to pri Hondi ne vem, ampak mi nekako deluje, da se pri Hondi tam pri 40k eur zadeva cenovno zaklučuje, medtem ko se pri Volvu šele dobro začenja in se lahko povzpne tudi na 70k. Tako, da če gledaš čim bolje opremljen avto, potem Hondo, če ti pa ni škoda dobrih 10k eur za opremo potem pa Volvo
Na vrh
Detra
04 mar 2010, 13:54
Član #1535
Prijavljen dne: 01 mar 2010, 09:05
Lokacija: Maribor
Objav: 29
Sem šel skozi celoten seznam dodatne opreme in bi rabil sledeče:
- dodatno zatemnjena stekla
- pametni ključ (o čemer še razmišljam, če se sploh splača)
- boljši radio z MP3 podporo (+ USB konektor)
- leseni okrasni vložki (armatura + volan)
- kovinska barva

Vse skupaj nanese okoli 2k.

Avtomatika nočem, webasto še manj. Pri Summum paketu z mojega stališča dobim čisto vse, kar rabim in še nekaj več. Ostala dodatna oprema mi je nepotrebna, že tu bi najrajši vzel brez električnega prtljažnika, ampak žal ni te možnosti.

Z novo ceno, vso dodatno opremo, ki sem jo naštel in popustom pridem tako na okoli 43k. To pa je že lepa cifra za polno opremljen avto z usnjem in brez (meni) nepotrebnih igračk.
Na vrh
mark-XC90
04 mar 2010, 14:49
Član #1467
Prijavljen dne: 16 jan 2010, 00:21
Objav: 86
noj,je ze kako leto pa pol, kar smo mi menjavali avto, nisem zdaj nic gledal, samo takrat so imeli kar zasoljene cene, sploh sedemsedezni, ker pac rabimo sedem sedezev:)
Na vrh
DoomStar
04 mar 2010, 15:25
Član #956
Prijavljen dne: 01 dec 2008, 22:02
Lokacija: Ribnica
Objav: 295
Če smem dodati svoje mnenje okoli pametnega ključa.
Stvar je popolnoma brezveze... razen v primeru če..
- si baba z polno torbico (parfumi,robčki,bombe, stvari ki tam nimajo kaj početi....itd..itd) in ključa po pol urnem iskanju ne najdeš
in
- če zelo pogosto vstopaš in izstopaš. Drugače je to totalen bullshit.

Koliko pa pride doplačilo za smart key?
Na vrh
Spletna stran
Detra
04 mar 2010, 15:35
Član #1535
Prijavljen dne: 01 mar 2010, 09:05
Lokacija: Maribor
Objav: 29
Nisem ne eno, ne drugo Okoli ključa še razmišljam, ker se meni tudi zdi bolj kot ne brezveze. Senzor srčnega utripa, ki ga pri tem dobiš pa je z slabimi 100m delovanja brezveze, ker si takrat že praktično poleg avta in tako ali tako vidiš, ali je kdo notri.

Doplačilo znotraj paketa, kjer dobiš še laminirana stranska stekla in vodoodbojni sprednji stranski stekli, pride malo čez 500 EUR. Samo ključ izven paketa pa je le nekaj deset evrov cenejši, tako da če že, potem tisti paket.

Laminirana stekla naj bi pomagala pri vlomu, saj jih je težje razbiti. Se pa človek vpraša, kaj se zgodi, ko je situacija obratna in bi sam želel razbiti steklo, da pridem ven iz avta, če bi končal v nekem grabnu?

[ Uredi 04 mar 2010, 15:36 ]
Na vrh
urber
04 mar 2010, 16:24
Član #921
Prijavljen dne: 03 nov 2008, 15:29
Lokacija: Laško
Objav: 817
Detra je napisal(a): ...

...Laminirana stekla naj bi pomagala pri vlomu, saj jih je težje razbiti. Se pa človek vpraša, kaj se zgodi, ko je situacija obratna in bi sam želel razbiti steklo, da pridem ven iz avta, če bi končal v nekem grabnu?


Debata glede laminiranih stekel je bila že tukaj. Kolikor pa iz glave vem, laminirana stekla otežujejo pri vlomu kot si rekel, in precej bolj zadušijo zvok. Zdi se mi da je bilo nekje rečeno, da je v kabinskem prostoru nekje kladivo (podobno kot tisto na avtobusih) s katerim si pomagaš odznotraj razbiti steklo. Sicer pa povprašaj tam, kjer se zanimaš za avto in ti bodo verjetno znali odgovoriti.
Na vrh
Pojdi na stran  [1] 2

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 54, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5976
najnovejši član: Juliovioky
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete