Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi


Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: S60 / V70 (2. gen) / XC70 (2. gen)
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

Šok na parkirišču...

Pojdi na stran  1 [2] 3 4
Avtor objava
Augi
04 feb 2010, 20:12
Član #1421
Prijavljen dne: 17 dec 2009, 14:10
Objav: 1003
Laguna je napisal(a): ...

To je ravno neroden položaj, hoteli so dobro in nehote naredil pizdarijo. Za kazensko se jaz nebi odločil, ker vem da imajo nekateri gasilci glede na njihov "čin" tudi dovolj visoka pooblastila za takšne odločitve kot je, da ti razbje šajbo...odvisno od primera. Vem tudi da imajo postaje pri zavarovalnici zavarovano odgovornost za takšne primere, tako da se pomojem nimaš česa bati in boš škodo dobil povrnjeno. Vsekakor najprej poskusi z lepo besedo.


to vse drži, vendar oni ne priznajo krivde in dokler ni dokazano da so odgovorni za škodo, tako dolgo zavarovalnica ne bo izplačala škode, jaz pa bom tako dolgo brez popravljenega avta če avta nebi rabil, se sploh ne sekiram, in če avta nebi rabil, ga tudi imel nebi.
Na vrh
Oldie
04 feb 2010, 20:16
Član #1216
Prijavljen dne: 12 jul 2009, 19:25
Objav: 43
Tako kot pravi laguna, samo najprej daj ocenit cenilcu, da pač vse popiše, tudi notranje poškodbe, plastiko, skratka vse. Na podlagi te cenitve daj za tisti del škode, ki ti ga kasko ne krije, zahtevek na gasilsko posatjo, oni pa bodo poslali svoji zavarovalnici. Potem pa se je treba pač z zavarovalnico zmenit, ni nujno, da bodo takoj pripravljeni plačat.

Kazenske ovadbe pa jaz zaenkrat tudi ne bi dajal - ko jo enkrat daš in tožilstvo začne pregon, nimaš več možnosti ovadbe "umaknit", tudi če se uspeš medtem zmenit z zavarovalnico ali postajo.
Na vrh
Sverige
04 feb 2010, 20:18
Član #412
Prijavljen dne: 14 jul 2007, 06:18
Objav: 743
Aja se že kar v štartu gredo umazano igro? Sem kolega vprašal, ki je gasilec, se je za glavo držal in rekel da to krije zavarovalnica-pri njihovi gasilski postaji.
Na vrh
Sverige
04 feb 2010, 20:29
Član #412
Prijavljen dne: 14 jul 2007, 06:18
Objav: 743
Poglej si 42. člen, lahko pa prebereš celoto, če bo kaj bolj konkretnega:

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=2005113&stevilka=5006

Na vrh
Oldie
04 feb 2010, 20:37
Član #1216
Prijavljen dne: 12 jul 2009, 19:25
Objav: 43
Zavarovalnica vedno vpraša zavarovanca (v tem primeru gasilsko postajo), na podlagi njihovega odgovora in svojih izkušenj (ocena možnosti, ki bi jih imeli na sodišču glede na okoliščine primera) pa potem odločijo o izplačilu. Če ti zavrnejo se pritožiš.

V tem primeru bi po moje sicer morali izplačat, ravnanje gasilca bi lahko gotovo označili za nestrokovno - moral bi vedet, da obstaja "standheizung". Ampak zavarovalnice so pač tako - poskusijo čim manj plačat in čim več kasirat.

Izplačilo bi torej na koncu moral dobit, ampak prav hitro verjetno ne, razen iz svojega kaska. Tako da nujne zadeve popravi rajši na lastni kasko ali lastni žep, če je res nujno, z ostalimi popravili pa počakaj, da dobiš denar od zavarovalnice.
Na vrh
urber
05 feb 2010, 08:13
Član #921
Prijavljen dne: 03 nov 2008, 15:29
Lokacija: Laško
Objav: 817
Ni mi najmajn jasno, kako lahko poklicni gasilec kaj takšnega napravi.
Ker sem sam prostovoljni gasilec, sem tudi opravljal tečaj za gasilca, in so nam tudi prikazali čez kakšne teste mora iti oseba da postane poklicni gasilec. Je potrebno kar nekaj znanja itn.
Tako da res ne vem, kako niso mogli ugotoviti, da ne gre za požar.
Ala jim vera. Pa ravno tako osebi, katera je prijavila ''požar''

Pa dobro uredi zadevo!
Na vrh
Sverige
05 feb 2010, 09:16
Član #412
Prijavljen dne: 14 jul 2007, 06:18
Objav: 743
Se strinjam, da je celotna zadeva zelo klavrno izpadla, ampak ni tako za obsojat, saj so fantje res dobro hoteli. Žal gasilec še ni slišal za webasto in nekdo, ki pozna zadevo se mu to zdi nezaslišano. Ampak eni ne vedo kaj je webasto, drugi pa ne vedo kaj je hamburger. Jebi ga, tako to gre.
Na vrh
Augi
05 feb 2010, 09:24
Član #1421
Prijavljen dne: 17 dec 2009, 14:10
Objav: 1003
slišali so pa za VOLVO in VARNOST, tako da bi lahko vedli da niti vlomit v tak avto ni enostavno. Vrat od znotraj ni mogoče odkleniti, ko je avto 5min zaklenjen. Torej zaksj tista šipa zadaj, na katero bom čakal do srede:S. Drugače pa vsaka čast serviserjem Dumide, ki so mi avto porihtali in počistili znotraj, predvsem pa naredili, da je avto normalno vozen!
Na vrh
MKovic
05 feb 2010, 17:25
Član #55
Prijavljen dne: 14 nov 2006, 19:57
Objav: 720
Ne morem verjet!
Nič slabega, gasilci so moji sosedi in spoštujem njihovo delo, ampak takšna napaka je pa preveč absurdna.
Čez lužo so gasilce izobraževali tako detaljno, da so jih pošiljali k Volvu (verjetno tudi k drugim proizvajalcem), kjer so se učili kako brez poškodb zase in za potnike odpreti avto poln airbagov po nesreči. Posebno izobraževanje so imeli tudi za Toyotine Priuse in njihovo visokonapetostno napeljvo.
Pri nas pa ne razločijo webasta od požara? Hudo nevarno....
Kazenska ovadba ne bo šla skozi, pogoj bi bil namreč namen, ki pa jim ga ne boš mogel dokazati (so pač opravljali naloge v dobri veri, bo odgovor). Če ne drugače, poizkusi s civilko, mislim, da boš uspel, boš pa moral biti zelo potrpežljiv.
Na vrh
tauren
05 feb 2010, 19:40
Član #696
Prijavljen dne: 03 apr 2008, 15:24
Lokacija: Celje
Objav: 273
@augi: videl po tv...pje, res si zen...vsekakor navijam za tebe...
Na vrh
Augi
05 feb 2010, 19:41
Član #1421
Prijavljen dne: 17 dec 2009, 14:10
Objav: 1003
Ravno bil posnetek po Dnevniku na RTVSLO.

Lp
Na vrh
T-5R
05 feb 2010, 19:57
Član #387
Prijavljen dne: 23 jun 2007, 11:40
Lokacija: GB
Objav: 745
Tudi jaz sem videl prispevek na TV.

Brez dobrega odvetnika, ne boš nič rešil! Ne se jim pustit, bandi pokvarjeni!
Na vrh
Augi
05 feb 2010, 20:05
Član #1421
Prijavljen dne: 17 dec 2009, 14:10
Objav: 1003
Jaz sem svoje dosegel! Zavarovalnica mi krije škodo (razen za en košček plastike znotraj, ki je pošrinfana). Naj se zavarovalnica z njimi ukvarja. Mi je pa zadoščeno delno s tem, da vidi širna Slovenija o sposobnosti Poklicnih gasilcev, ki jih plačujemo iz proračuna.

Lp Augi
Na vrh
urber
05 feb 2010, 22:29
Član #921
Prijavljen dne: 03 nov 2008, 15:29
Lokacija: Laško
Objav: 817
Augi je napisal(a): ...

Jaz sem svoje dosegel! Zavarovalnica mi krije škodo (razen za en košček plastike znotraj, ki je pošrinfana). Naj se zavarovalnica z njimi ukvarja. Mi je pa zadoščeno delno s tem, da vidi širna Slovenija o sposobnosti Poklicnih gasilcev, ki jih plačujemo iz proračuna.

Lp Augi


Ni kaj drugega rečt kot

Res ne razumem tega, da lahko poklicni gaslici ušpičijo takšno neumnost.
Na vrh
Ana
05 feb 2010, 23:37
Član #1178
Prijavljen dne: 17 jun 2009, 22:17
Lokacija: LJ, NM, Mengeš
Objav: 181
jaz se še kar vedno čudim. to je res ena tistih... sej ni res, pa je. :(
sem si pa pogledala posnetek na netu...
če ga kdo še ni videl:
http://tvslo.si/#ava2.59416530;;

upam, da kmalu prideš do pravice.
Na vrh
Volvol
06 feb 2010, 08:41
Član #982
Prijavljen dne: 02 jan 2009, 17:04
Objav: 16
Morda so res gasilci malo pretirano odreagirali, predstavljajte pa si obratno situacijo, da bi videli dim in ne bi nič ukrepali, potem pa bi zagorel avto, pa še sosednji avtomobili pa še hiša v bližini, potem pa bi vsi tulili, kako so gasilci nesposobni in zakaj niso prej odreagirali...
Na vrh
Borcix
06 feb 2010, 10:09
Član #833
Prijavljen dne: 03 avg 2008, 22:38
Lokacija: Prekmurec v Ljubljani
Objav: 99
Volvol je napisal(a): ...

Morda so res gasilci malo pretirano odreagirali, predstavljajte pa si obratno situacijo, da bi videli dim in ne bi nič ukrepali, potem pa bi zagorel avto, pa še sosednji avtomobili pa še hiša v bližini, potem pa bi vsi tulili, kako so gasilci nesposobni in zakaj niso prej odreagirali...


Ah daj no daj ... saj te prideš na kraj "dogodka" in preučiš zadevo, se naredi načrt in potem reagira, ali si kje videl da so gasilci prišli na kraj kje je gorelo in takoj vsi zdrveli v gorečo hišo ukrepat? Meni se to zdi en velikanski lapsus, ki ga ne morejo nikakor zanikati in seveda v skladu s tem priznati napako in povrniti škodo.
Ampak ker gre tu pač za "pravno" državo kjer je oškodovanec pač "navadni" državljan bodo se izmikali in izmikali ...
Na vrh
Anže
06 feb 2010, 10:43
Član #1112
Prijavljen dne: 19 apr 2009, 20:15
Objav: 259
Aja a pa imaš nalepko za webasto? Če jo imaš je to njihova huda napaka da so ti razbili avto...
Na vrh
trajker
06 feb 2010, 11:34
Član #1501
Prijavljen dne: 06 feb 2010, 11:31
Objav: 1
Ah dajte no. Si bil tam ko se je kadilo? Nisi. Torej neveš koliko se je kadilo. Je meu tudi stric Webasto na svojem avtu. Ga je enkrat vžgal pa je celotno parkirišče bilo v dimu. Avta se dobesedno ni videlo.

Si 100% da to ni bilo tudi v tvojem primeru?

Če bi se kadilo malo (tako kot iz izpuha) sem prepričan, da gasilci nebi tako burno odreagirali.
Na vrh
Plesko
06 feb 2010, 12:05
Član #15
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:53
Objav: 937
Načeloma se iz vebasta more kadit, konec koncev deluje kot centralnba na olje s katere se pozimi tudi kadi, mar ne??? In tudi logičen je vonj po nafti, saj le ta zgoreva oz sigurno ne 100%.

Klik
Klik
Na vrh
Anže
06 feb 2010, 12:34
Član #1112
Prijavljen dne: 19 apr 2009, 20:15
Objav: 259
Tisto kar je povedal mehanik je res iz webasta se kadi... torej gasilci naj priznajo zmoto
Na vrh
AljAž
06 feb 2010, 15:53
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Haha, ampak nekomu pa je bilo fajn nerodno (glej prispevek), samo krivi pa seveda niso. Drugače pa lahko tale predgrelec tudi pošteno zakadi-temno siv dim, tako je bilo na našem, potem pa so zamenjali-mislim da neko šobo- in sedaj spet kadi minimalno - precej manj kot prižgan avtomobil.
Na vrh
Krchan
06 feb 2010, 16:07
Član #893
Prijavljen dne: 05 okt 2008, 18:50
Lokacija: Krško
Objav: 1259
Se ne morem vzdržat.

S60R-Ocean Race je napisal(a): ...

Ja noro saj sploh ne morem verjet.
Policaji in gasilci obojni majmuni, zajle nerazgledane. Jaz bi se težko vzdrževal da ne bi kar knokavtiral na licu mesta vsakega.
Nevem, to je za v časopis.


Airbus je napisal(a): ...

To je pa to, če je za naše vrle može v modrem in rdečem najbolj pomembno polnjenje državne blagajne za ene in postavljanje mlaja za druge. Za dodatno izobraževanje pa ni časa in denarja?!? Za nove mobilne in stacionarne radarje pa je...

LP


tauren je napisal(a): ...

@augi: ti si pa dost zen... jaz bi verjetno bil že v restu. ubil bi in policaje in gasilce...kaj bi prijavitelju "požara" naredil, ne vem, sam ziher bi trpel.fejst...kje za boga se najdejo taki kreteni?


Ovlov je napisal(a): ...

Jaz bi tale tvoj triler absolutno poslal v časopis (po mojem še najbolje v sobotno Delovo prilogo "Na kolesih" ipd.). Pa ne samo zato, da osmešiš naše polic(d)iote, ampak predvsem v svarilo drugim uporabnikom Webasta ...


Kolker sem jaz razbral iz prispevka ni imela policija nič zraven, razen da je na koncu naredila zapisnik. Pa bom vseeno še jaz dodal: Idioti plavi nesposobni... Uhhhh, kako je odleglo!

Sicer pa Augi, dobro in čimprej zrihtaj, pa upam da policaji kaj ne zaj***** v zapisniku.


[ Uredi 06 feb 2010, 16:25 ]
Na vrh
Augi
06 feb 2010, 16:25
Član #1421
Prijavljen dne: 17 dec 2009, 14:10
Objav: 1003
glede policije je šlo samo za neumna vprašanja na kraju samem kot npr: Kje je homologacija grelca?, Kaj je z avtom narobe da se ne da odklenit brez vloma ipd...
Drugače so pa na kraj prišli takoj za mano ko je bilo že prepozno... Škoda da niso bili že prej tam, mogoče bi pa pomislil, da gre za webasto, če že gasilci niso.
Na vrh
urber
06 feb 2010, 18:36
Član #921
Prijavljen dne: 03 nov 2008, 15:29
Lokacija: Laško
Objav: 817
Poveljnik Mariborskih poklicnih gasilcev: ''Če sama elektronska naprava deluje pravilno, ne sme prit do dima...''

Pa saj sem skoraj počil od smeha. Elektronska naprava, oz. verjetno si on misli ''elektronski'' grelec, kateri greje s pomočjo izgorevanja nafte.
Nevem, zakaj ljudje včasih preprosto ne morejo priznati napako.
Na vrh
T-5R
06 feb 2010, 21:45
Član #387
Prijavljen dne: 23 jun 2007, 11:40
Lokacija: GB
Objav: 745
Ma kakšna napaka! Za to, kar so naredili NI OPRAVIČILA!!! Če butci še ne vedo, imajo vsi avtobusi, in tovorna vozila vgrajen dodatni grelec! Kaj bodo sedaj vsim po vrsti razbijali stekla????

Miličniki pa so tudi ena posebna sorta ljudi, ki imajo oprane možgane, da ne morejo več mislit z lastno betico! Ko so mi ukradli registrske tablice, je bila izjava miličnika taka: "Ja kako so vam lahko ukradli tablice, če so bile v okvirčku....."! Kot da je res problem tablico sneti iz tistega plastičnega okvirčka!

Tako je, ko je država skorumpirana, in se ljudi na taka, in drugačna delovna mesta namešča po vezah, poznanstvih, da o ponarejenih diplomah ne govorim! Živimo še v komunizmu, in še zmeraj je moto politike, da je treba narodu metat polena pod noge! Banda pokvarjena!

@Augi. Zame stvar ni rešena. Popravilo si kril iz lastne zavarovalne police, čeprav nisi bil nič kriv. Na tvojem mestu bi šel vsaj na pogovor k odvetniku.
V današnjih časih, te čez noč naredijo krivega. Še posebej, ko so v igri ljudje z "pooblastili"!
Na vrh
Krchan
06 feb 2010, 23:23
Član #893
Prijavljen dne: 05 okt 2008, 18:50
Lokacija: Krško
Objav: 1259
Ja, glavno da ste mehaniki pametni in brez napak!
Na vrh
AljAž
06 feb 2010, 23:37
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
T-5R je napisal(a): ...

Ma kakšna napaka! Za to, kar so naredili NI OPRAVIČILA!!! Če butci še ne vedo, imajo vsi avtobusi, in tovorna vozila vgrajen dodatni grelec! Kaj bodo sedaj vsim po vrsti razbijali stekla????
...

...in kdor je brez greha naj prvi vrže kamen!
Umiri(te) konje!
Na vrh
T-5R
07 feb 2010, 10:34
Član #387
Prijavljen dne: 23 jun 2007, 11:40
Lokacija: GB
Objav: 745
Krchan je napisal(a): ...

Ja, glavno da ste mehaniki pametni in brez napak!



Zdaj mi pa mojster lepo prosim povej, kje, in kdaj sem to napisal?



AljAž je napisal(a): ...

...in kdor je brez greha naj prvi vrže kamen!


Tudi to ne trdim, da sem brezmadežen!

Razlika je v temu, da svoje napake priznam, in jih popravljam!
Ampak očitno nekaterim to ni potrebno!

Na vrh
Krchan
07 feb 2010, 12:03
Član #893
Prijavljen dne: 05 okt 2008, 18:50
Lokacija: Krško
Objav: 1259
T-5R je napisal(a): ...

Krchan je napisal(a): ...

Ja, glavno da ste mehaniki pametni in brez napak!



Zdaj mi pa mojster lepo prosim povej, kje, in kdaj sem to napisal?






Nisem nič omenjal da bi ti to rekel ali napisal. Je samo sarkastična pripomba na tvoje velikokrat neutemeljeno pisanje in žaljenje določenih skupin ljudi in metanje vseh v en koš. Če se pa zavedaš, da tudi nekateri mehaniki opravlajajo neodgovorno in slabo delo, pa še kdaj napiši, da so mehaniki teleta in butci, ki gledajo samo na svoj žep in jim je malo mar za svoje stranke in tudi njihovo varnost v nestrokovno popravljenih avtomobilih.

Sicer pa brez zamere, za mene je to samo debata. Pa lepo da vestno opravljaš svoje delo, v kar ne dvomim. Tudi sam se trudim, da sem pošten in človeški pri opravljanju svojega posla. Ampak sem za nekatere izgleda še vedno samo butec.
Na vrh
Seba112
08 feb 2010, 09:56
Član #1506
Prijavljen dne: 08 feb 2010, 09:39
Objav: 8
Ljudje božji. Pa vi sploh berete kaj pišete? Prvo kot prvo vodja intervencije ima vsa pooblastila na samem kraju intervencije in če se odloči, da bo pogledal pod pokrov motorja ker sumi da je prišlo do požara bo to tudi naredil. Srečen bodi da so ti razbili šipo in da niso vzeli razpirala in ti enostavno vtrgali pokrov od motorja na silo, ker mislim da bi bilo malo več škode.
Kaj od vas pametnjakovičev je že sploh kdo videl požar avtomobila in kak to zgleda? Če zagori pri mašini še ne pomeni da bo po 5min takoj cel avto v ognju. Glede na to da so novejši in boljši avti okrog mašine skoraj čisto zaprti s tako in onako plastiko prihaja do mašine zelo malo svežega zraka in se požar ne mora popolnoma razvit zato prihaja samo do dima in nepopolnega gorenja. Kateri je bil takrat vodja je popolnoma pravilno odreagiral ker bi vsak vodja intervencije tako odreagiral. Gasilce je nekdo moral poklicati tja. Mi niso kot policija da se vozli po mestu pa gledali če se kje kadi in pol kr ukrepali. Nas nekdo pokliče in šele nato izvozimo na kraj. Nekdo je napisal da je potrebno zadevo preučit in nardit načrt. Dajno lepo te prosim ko gori gori ni tu časa za načrte in nevem kaj vse. Se zadeva pogleda na brzino potem pa se je treba odločit in če je sum da je prišlo do požara pol se ukrepa tako da se ta požar prepreči. Srečen bodi lastnik tega Volvota da je razbito samo steklo, da ni bilo kaj resnejšega.
Me zanima če bi se ti gasilcem zahvalil če bi prišlo do požara da so ti pravočasno rešili avto.
Glejte vsi ti primitivneži ko pišete tukaj gor neke bedarije in sploh ne poznate zadev sistema in dela gasilcev prosim vzdržite se takšnih in drugačnih komentarjev. Ne žalite nas gasilcev, ki smo za to da pomagamo drugim kadar so v težavah. Nobeden od vas ne ve kdaj nas bo potreboval in kdaj in nobeden od vas ne ve kdaj bodo gasilci komu rešili življenje z svojo opremo z svojim znanjem in s svojimi sposobnostmi. Preden boste še kdaj žalili poklice kos so gasilci, reševalci in policijo malo premislite kaj pišete premislite malo kdo so sploh ti ljudje in kaj je njihovo poslanstvo v tej državi. Nič druga kot pomagat ljudem v nesrečah. Za to da bi drugim pomagali žrtvujejo svoje življenje.
Pa prosim poglejte si ta link ki prikazuje naše delo.
http://www.youtube.com/watch?v=EWkAWqWxKCU
Če kdo želi svoje znanje nadgradit kar se tiče požara avtomobila pa se lahko zmenimo za kakšno predavanje. Vam ga pripravim brezplačno. Me zanimo koliko od vas ki pišete take bistroumne izjave ima v avtih gasilne aparate in koliko od vas ljudi je pripravljeno se v primeru da ste priča nesreči ustavit in pomagat ponesrečenim.
Prosim dajte premislit preden pišete takšne stvari in ne žalite našega poklica mi vašega poklica oz karkoli že delate tudi ne žalimo. Hvala!
Na vrh
Pojdi na stran  1 [2] 3 4

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 56, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5975
najnovejši član: Dmhskcrob
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete