Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.seeklogo.com/images/1/740-logo-6E10838713-seeklogo.com.gif

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Volvo servisi
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

servis Summit avto [LJ]

Pojdi na stran  1 [2]
Avtor objava
Hong Kong
31 dec 2006, 11:17
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
Ma da 40 litrov zepka.Joj joj joj. +o(
Na vrh
Ivo
31 dec 2006, 12:34
Član #39
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 16:13
Objav: 276
Noj ... Dobrodošel! veseli me, da imamo tukaj tudi nekoga iz summita, ki vidi kje so napake...in se strinja da so ...

Aha se glede gospoda jenka... Kar se mene tiče ima gospod nadvse profesionalen odnos do strank in raztura ... bojo pa moral mal mehanike u red spraviti ... pa ta sistem naročanjam da te ne bojo za racunalnisko testiranje prenaročili, ker morjo gume menjat .... ROFL

se ne spoznam na vitrex tko da ne bom pametoval niti o zračnih žepkih niti o drugih stvareh ... bom pa povedal sledeče .... iz prvega posta je razvidno da tekočine SPLOH NISO DOLILI, shoter je dolil moder vitrex, oni BAJW rdečega... ki pa ga niso ... enivej...

@HK
spet si mla na 1000in1 temi začel o avtu pisat, sej je lep, sam dej se malo samocenzure uvedi prosim...npr...ce mas idejo komu naj se poslje mail, naj bo to samo o tem, ne o tem kaj so oni pisali, ker pol je hitro offtopic, tako kot v neki drugi temi ko si pisal o avionu, ... no pa sem ze sam offtopic !
srečno v NY
Na vrh
Hong Kong
31 dec 2006, 14:01
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
NI blema afion. 8-) Kako samo lep? Najlepsi.hahahaha :ip:
Vsakmu je njegov avto najlepsi samo vi uzivajte a striktno se
drzati teme ne mores na nobenem forumu tudi ce zelis. *-)

[ Uredi 31 dec 2006, 14:07 ]
Na vrh
Blaž 460
12 jul 2007, 18:45
Član #40
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 16:52
Lokacija: Ljubljana
Objav: 814
hja, kaj naj rečem. bil najavljen za danes ob 8.00, pripeljal avto včeraj popoldne, danes kliče in reče, da je porihtano. malo sem se vozil in zadeva zdaj funkcionira, mašina se hladi, temperaturo kaže pravilno. tokrat sem jim napisal na en list, kaj dela in kaj ne dela, ter kaj naj preverijo. kar so lani pacali tri tedne in še vedno ni delalo, jim je letos uspelo porihtati v enem dopoldnevu. vsekakor pohvalno! upam, da se ne bo pojavil kak problem

blaž potočnik

[ Uredi 12 jul 2007, 18:47 ]
Na vrh
Majkl
12 jul 2007, 21:09
Član #359
Prijavljen dne: 05 jun 2007, 22:48
Objav: 346
Hm, od treh obiskov sem se 2x počutil totalno nevidnega 1x pa pozitivno presenečen!
Se vozim iz KP proti Domžalam in mi zasveti neka rdeča lučka, ustavim na odstavnem pasu pogledam v navodila, težave z zavorami , kaj zdej, ker je bilo malo pred obvoznico se odločim zapeljati na summit, pridem do tipa za pultom rezervni deli mu povem situacijo, pokliče nekoga, prileti poba iz delavnice mi uzame ključe in odpelje avto, bomo pogledali! 5min kasneje pride nazaj mi pove da je padel nivo zavornega olja, ki so ga dolili in bi sedaj moglo bit OK! Uredu, koliko sem dolžan? NIČ!!!(pa sem pobu stisnu jurija v roko in šel mirne vesti opravkom naproti!)
Potem pa 2x potrebujem neke kose za avto, pridem do taistega pulta in stojim, stojim, stojim..., stojim(15-20min) nikjer žive duše ura okoli 13h. Nakar pride dama z odelka prodeaje Volvov in me upraša kaj potrebujem/oz koga! Povem in se nariše tip ki ni imel pojma, da sva naročila tiste male pokrovčke na feltnah, je trajalo celo večnost, kakšni so, letnik avta, oblika feltne, ste prepričani da je takšna, pr pi** če sm reku da je taka je taka!!! naslednjič spet pridem stojim tam kot en butel, useeno se tokrat prej opogumin in malo podrezam gospoda za pultom ki je neutrudno čebljal v telefon, pa mi reče moment, konča tel. pogovor in ne nisem čakal dovolj, se odpravi skozi tista vrata ki jih ima za hrbtom jaz pa kot čuk debelo gledam in razmišljam če je pozabil da sem tu!? Pride nazaj in z hitrostjo polžje naročiva kose! JAO! Naslednjič k bom rabu nove kose bom poslal koga drugega ker jaz bom komu kaj naredil če me še 1x pustijo tako čakati! (aja pa tista blagajničarka ne glede ali sem plačal 150k sit ali 20k sit vedno te gleda s tistim naveličanim izrazom!!!)
MP

[ Uredi 28 nov 2011, 10:26 ]
Na vrh
AljAž
12 jul 2007, 21:33
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Vse, ki komentirate konkretne servise vljudno naprošam, da si predhodno preberete pravila o pisanju v tej izbi.
Na vrh
Volvo. 4 life
17 jul 2007, 16:16
Član #384
Prijavljen dne: 22 jun 2007, 17:09
Objav: 3327
Eno mogoče mal butasto vprašanje ampak vseen?

Če bi rad pelov avto na tester da se preverjo kilometri in če grem na summit, a bojo znal to nardit al naj grem raj kam drgam?

Odgovore pa resne, prosm?
Na vrh
AljAž
17 jul 2007, 16:20
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Sicer nisem še nikoli preveril, ampak tako kot na ostalih pooblaščenih servisih morajo znat! Prej pa vsekakor pokliči.
Na vrh
noj
17 jul 2007, 16:42
Član #46
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 21:01
Lokacija: Arja Vas
Objav: 855
Kar pelji, ker znajo!
Na vrh
Majkl
17 jul 2007, 17:21
Član #359
Prijavljen dne: 05 jun 2007, 22:48
Objav: 346
V 70 AWD je napisal(a): ...

Eno mogoče mal butasto vprašanje ampak vseen?

Če bi rad pelov avto na tester da se preverjo kilometri in če grem na summit, a bojo znal to nardit al naj grem raj kam drgam?

Odgovore pa resne, prosm?



(ne se jezit zaradi OT, usaj ne preveč)
Predvidevam da se da preveriti kilometre na vozilih z BC in ne tudi na tistih brez ali pač?!)


[ Uredi 17 jul 2007, 17:21 ]
Na vrh
Volvo. 4 life
15 feb 2008, 22:35
Član #384
Prijavljen dne: 22 jun 2007, 17:09
Objav: 3327
Baje tuki tud Volvote šraubajo...
Na vrh
BlackT
03 feb 2009, 20:36
Član #475
Prijavljen dne: 30 okt 2007, 11:11
Objav: 60
Jaz pa sem imel danes pozitivno izkušnjo s Summitom. Pred 100km (v nedeljo) se mi je prižgala lučka za motor na mojem V40 2.0. Sem mislil, da bo izginila, kot že nekajkrat do sedaj. Ko sem danes vžgal avto mi je lučka še vedno gorela in sem se odpravil iz Šiške v BTC in nato domov. Avto mi je cukal, rukal in sploh ni šel tako kot mora, zmeraj slabše. Ker je bil na poti Summit (do doma sem imel še 100km) sem se ustavil tam in čeprav je bila ura 15:55 so mi ga priklopili na tester in ugotovili, da je šla vžigalna tuljava. Imeli so jo na zalogi in jo zamenjali. Vse skupaj me je prišlo okoli 110€, dela mi sploh nisi všteli. Avto je sedaj mirnejši v nizkih obratih, sedaj vem kaj mu je težilo. To je moja prva izkušnja (pozitivna!) s Summitom.


[ Uredi 16 dec 2010, 22:27 ]
Na vrh
Poršejčkov at
09 apr 2009, 22:36
Član #745
Prijavljen dne: 06 maj 2008, 22:53
Lokacija: Zgornje Pirni?e
Objav: 263
Evo, današnja pozitivna izkušnja:

Padel na tehničnem zaradi pomožne (ročna) zavore. Poklical na Summit, se dogovoril, pripeljal avto v popravilo. Računal sem na kaj manjšega, vendar sem se dogovoril, da ko bodo razdrli in ocenili potrebno delo, me obvezno pokličejo, če bo strošek večji.

Seveda me je doletel klic: menjava zadnjih diskov, "paktn", vzmeti, delo ... cena?! 408 Eur (z delom).

Kaj??? lani sem menjal vse ploščite na Dumidi, zmerli smo diske, ...! Kakšna menjava?!

Lepo so mi pojasnili (povsem dovolj za tehničnega laika), popravili in deluje.

Dober, profesionalen odnos. Tudi avto so mi oprali - brezplačno.

Pohvale za Summit!!

LP, Ivo Rep



PS: je pa res, da na Dumidi lani nismo tikali ročne zavore. Res pa je tudi, če imajo podrte zadnje zavore in profesionalci vedo, da "lenuhi z avtomatskim menjalnikom" ročne zavore ne uporabljajo skoraj nikoli (in ta "zarusta"), bi lahko to šibko točko takrat preverili.

Na vrh
bvogri
09 apr 2009, 22:58
Član #36
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 13:08
Lokacija: Ljubljana
Objav: 1574
??

Nevem točno kaj si hotel napisat?? Lani naj bi ti na dumidi menjali diske in ploščice ali kako.
Letos pa je blo treba poštimat ročno?

Torej od kje ta gromozanski strošek za ročno??
Na vrh
Poršejčkov at
09 apr 2009, 23:31
Član #745
Prijavljen dne: 06 maj 2008, 22:53
Lokacija: Zgornje Pirni?e
Objav: 263
Lani so mi na Dumidi menjali ploščice na vseh 4 diskih. Ročna zavora (pri XC90) pa je v notranjih delih zadnjih diskov (oblika skodele - bobna, v katerem sta dve polkrožni "paktni" - čeljusti, ki se razmikata in pritiskata na obod skodele/bobna ter tako zavirata.

Lani se ni na Dumidi nihče spomnil, da bi to pogledal, ko smo imeli kolesa in zavorne čeljusti dol z diskov. Mogoče mi lani ne bi bilo treba menjat zadnjih diskov (en stane 108 EUR).

Ja, materijala je bilo za 300 EUR, delo pa 100 EUR.
Na vrh
Frantz
20 avg 2009, 11:43
Član #521
Prijavljen dne: 28 nov 2007, 23:15
Objav: 37
Živjo,

še moja izkušnja s Summitom. Včeraj se peljem z mojim Volvom z morja domov in nekje pri Dvoru (Precej blizu Novega mesta, hvala bogu) mi začne avto vibrirat, mašina pa nima več moči. Ustavim, pokličem kolega mehanika, ki mi odvleče avto do delavnice. Danes me kliče, da je crknila ena cinšpula in pa da je v motorju samo še dober liter olja, v katerem pa je taka packarija, kot da ne bi bilo menjano kakih 50.000 km.
Tuki sem debelo pogledal, ker je bil avto na rednem servisu na Summitu kakih 8 mesecev nazaj, na računu za 400 eur pa menjano tudi olje. Avto prej ni pil olja oziroma niti nisem opazil da bi ga. Menjali so pa samo osnovne stvari. Tako da mi je tale situacija precej sumljiva, ker bom zaradi mogočega natega moral olje menjat 2x, da se mašina očisti.
V glavnem tole bom še malo raziskal, ampak ne vem če bi lahko karkoli dosegel ali dokazal. Ima mogoče kdo kako mnenje?

Janez Barbič

jhnsmth64©gmail.com


Edit: Volvo s60 2.4 125 kW, 11/2002

[ Uredi 20 avg 2009, 12:50 ]
Na vrh
bvogri
20 avg 2009, 11:48
Član #36
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 13:08
Lokacija: Ljubljana
Objav: 1574
Ja kaj volvo še vedno nima indikatorja za nivo olja al kaj

Sicer pa moli, da nimaš večje škode na motorju! Kater model in letnik pa je avto? Na koliko km pa imaš interval? Ker, da ti spije skoraj vse olje je melo čudno- tudi če olje ni bilo menjano.

[ Uredi 20 avg 2009, 11:49 ]
Na vrh
Beastmaster
20 avg 2009, 12:36
Član #111
Prijavljen dne: 02 dec 2006, 09:23
Objav: 1307
Sedaj redno spremljaj nivo olja, pa se bo pokazalo koliko ti pije.... Se voziš veliko na relacije?? Ponavadi tam pije največ olja.
Na vrh
Sverige
20 avg 2009, 12:39
Član #412
Prijavljen dne: 14 jul 2007, 06:18
Objav: 743
Ja če mu niso menjali olja je dvojni interval, bi bilo pa logično da ga je samo liter notri ostalo. Pa nič ne pregledate olja med menjavami? Jaz imam indikator ki kaže koliko je olja notri pa še vseeno na šibki na motorju preverim.

Opazil pa sem, da mi polsintetičnega olja več pokuri kot sintetike.
Na vrh
Beastmaster
20 avg 2009, 12:44
Član #111
Prijavljen dne: 02 dec 2006, 09:23
Objav: 1307
Laguna je napisal(a): ...

Opazil pa sem, da mi polsintetičnega olja več pokuri kot sintetike.

Maš pa cohones, da menjaš med polsintetiko in sintetiko... Niso za motor čisto nič priporočljive menjave...
Na vrh
Sverige
20 avg 2009, 12:48
Član #412
Prijavljen dne: 14 jul 2007, 06:18
Objav: 743
Jah, če mam jaz "cohones" jim imam zato ker so mi na servisu tako rekl. Pravijo da ni panike, edino pozimi ko je fajn mraz naj avto malo na mestu laufa da se olje segreje zaradi turbine.... Zakaj pa to ni dobro? Mislim, jasno mi je edino to glede viskoznosti, da je sintetika boljša zaradi turbine, ker je bolj tekoče olje in bolje maže turbino če avto teraš. A je še kaj drugega?
Na vrh
Frantz
20 avg 2009, 12:52
Član #521
Prijavljen dne: 28 nov 2007, 23:15
Objav: 37
Ja večinoma se vozim na relacije. Indikator bi mogu goret med vožnjo? Ker drugače se vedno prižge lučka ob kontaktu. Drugače pa redno vozim avto na servis, takrat ko me računalnik opozori na to. Po mojem je na 20.000 km.
Na vrh
Beastmaster
20 avg 2009, 12:55
Član #111
Prijavljen dne: 02 dec 2006, 09:23
Objav: 1307
Jp, sintetka bolj maže, vendar se kasneje ogreje... Je pa 100% da se avto "navadi" določenega olja in pa, da je še vedno boljše uporabljati priporočeno olje proizvajalca...
Na vrh
Sverige
20 avg 2009, 12:58
Član #412
Prijavljen dne: 14 jul 2007, 06:18
Objav: 743
Ko so mi povedali da je kao vseeno, sem dal zdej dvakrat polsintetiko notri. Jah klinc, kako nej človek ve kaj je prav...
Na vrh
Plesko
20 avg 2009, 14:05
Član #15
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:53
Objav: 937
Menjava olja ni najbolj priporočljiva - v smislu ( sintetika/mineralni) saj lahko pride do kristalizacije in posledično zaribanega motorja, nevem pa kako je z sintetika/polsintetika.
Na vrh
Poršejčkov at
20 avg 2009, 14:50
Član #745
Prijavljen dne: 06 maj 2008, 22:53
Lokacija: Zgornje Pirni?e
Objav: 263
Frantz je napisal(a): ...

Živjo,

še moja izkušnja s Summitom. Včeraj se peljem z mojim Volvom z morja domov in nekje pri Dvoru (Precej blizu Novega mesta, hvala bogu) mi začne avto vibrirat, mašina pa nima več moči. Ustavim, pokličem kolega mehanika, ki mi odvleče avto do delavnice. Danes me kliče, da je crknila ena cinšpula in pa da je v motorju samo še dober liter olja, v katerem pa je taka packarija, kot da ne bi bilo menjano kakih 50.000 km.
Tuki sem debelo pogledal, ker je bil avto na rednem servisu na Summitu kakih 8 mesecev nazaj, na računu za 400 eur pa menjano tudi olje. Avto prej ni pil olja oziroma niti nisem opazil da bi ga. Menjali so pa samo osnovne stvari. Tako da mi je tale situacija precej sumljiva, ker bom zaradi mogočega natega moral olje menjat 2x, da se mašina očisti.
V glavnem tole bom še malo raziskal, ampak ne vem če bi lahko karkoli dosegel ali dokazal. Ima mogoče kdo kako mnenje?

Janez Barbič

jhnsmth64©gmail.com


Edit: Volvo s60 2.4 125 kW, 11/2002


... imaš račun, ki govori o menjavi olja. Samo zelo zjebana mašina bo popila toliko olja, če bi odtekalo bi pa verjetno opazil

Če je motor BP se bo dalo dokazati, da ti olja niso zamenjali (vseeno pa mislim, da toliko "cahones" tudi na Summitu nimajo, da tega ne bi naredili).

Reklamiraj na Summit, obvezno!
Na vrh
Frantz
21 avg 2009, 17:46
Član #521
Prijavljen dne: 28 nov 2007, 23:15
Objav: 37
Evo danes sem dobil voz nazaj, popravljen. Mal sem se pogovoril z mehanikom kaj in sem ugotovil naslednje:

* manjka 5 litrov olja od zadnjega servisa pred osmimi meseci, v tem casu narejenih 10.000 km
* Zavorne luci so ble zvezane narobe, zato ena ni delala
* Cinspula crknila, je menjal

Torej a je mogoce da masina pozre tolk olja na tolk kilometrov? Prej nisem opazil nobenega problema, olje pa ne pusca.
Moram pa bolj pozorno spremljat nivo olja tako da vidim ce je res kaj narobe z masino.

Kako pa je z lucko za olje na armaturki? Meni se zdi obicajno da se prizge ob kontaktu, potem ko avto lavfa pa se pokaze samo ce je nivo prenizek? Sem gledal pri maminem Volvu in je isto kot pri meni, lucka se prizge ob kontaktu, potem pa ugasne. (ima normalen nivo olja )
Na vrh
Plesko
21 avg 2009, 19:20
Član #15
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:53
Objav: 937
Hmmm zadeva mi zelo smrdi, torej kot praviš motor navzven ne pušča olja, torej je možno le da je le to zgorelo v motorju.... kako pa zgleda izpušni lonec? je zadaj ves črn in zapacan s sajami?
Je motor izgubil na moči ali kaj podobnega?

Namreč pri kolegu (s80,2.9) so imeli podoben problem, le da so se tam kot se spomnim razštelali ventili, oz tako nekako so rekli na servisu in je motor zalivalo z oljem, tako da je vozil na mešanico .

[ Uredi 21 avg 2009, 19:31 ]
Na vrh
bsheep
13 apr 2012, 18:00
Član #1928
Prijavljen dne: 03 nov 2010, 22:33
Objav: 512
Takole da se jaz napisem svojo zelo zelo dobro izkusnjo z Summit Avto Volvo. Pri njih sem menjal dva semeringa in en jermen na V70 ph1, ker je bil jermen masten zaradi puscanja semeringa.Tako da naredili smo predracun in na koncu je bil servis tocno tok kakor smo naredili predracun in za vsako novo zadevo so me obvestili.Dobil sem nadomestni avto brezplacno , kar sem nujno potreboval.In na koncu ko sem avto prevzel je bil tudi v nulo opran !

Tako da svaka cast Summit avto in serviserju !
Na vrh
gardinjero
04 apr 2013, 17:48
Član #2482
Prijavljen dne: 29 nov 2011, 15:05
Objav: 451
Hong Kong je napisal(a): ...

Ker ocitno nobeden nima posluha za to kar se dogaja na Summit Avto Ljubljana obrnite se z vasimi pritozbami in pohvalami na naslednji naslov:
Odgvorna oseba na Dunaju je:
Hucika Anamarija in njej posljite vase pritozbe na naslednji naslov

ahucika@volvocars.com

in detajlno opisite vse skupaj z tocnim datumom, st. naloga in
nezadovoljno servisno uslugo ali osebo z polnim imenom in
priimkom katera se je neprimerno obnasala do vas.

Najverjetneje vas bo poslala nazaj na Slo ali Zagreb na gospoda ki je odgovoren za Volvo Slovenija in ki trdi, da je njegovo delo zadovoljstvo
Volvo strank na prvem mestu.Ti podatki so javni na Hr strani zato ih
objavljam tudi tukaj.Menim, da Vam bo g. Bajic pomagal.
Meni ni in sem sel na Svedsko. :-*


*************************************
Tukaj je njegov mail zal po 46 dneh zamude ko vec nisem hotel
stopiti v Summit a ne da njima dam avto da ga sraufajo.
Napisal sem mu, da zal tako "azurno" pomoc ne rabim vec in da
ne stopim na parking ker tamo kradejo stranke po avtih.
Kompletno orodje in privatne stvari so mi zmankale.Odgovor je
bil"mi nic nismo videli, mi nic ne vemo, zalite se policiji" Aha !
*************************************

Postovani gospodine Aleksandar,

Meni je osobno zao sto se Vi uzrujavate vezano za kvalitetu instalacije dodatne opreme na Vasem automobilu, jedino bih zelio biti objektivan te ukoliko je bilo tko iz Summit-a zaista odgovoran za sve navedeno neka i odgovara.

Ukoliko su napravili pogresku neka je i plate ! nemam zaista nista protiv.

Jos se uvijek nadam da cete shvatiti poziciju u kojoj se svi nalaze te da cete pristati na zajednicki sastanak, zaista nema lose misljenje o niti jednom Volvo kupcu jer naime zivim od njih te pomoci istima je bit mog posla, ali ne pod svaku cijenu !

Isto tako zelim ugodan vikend bez bilo kakvog zamjeranja,

Goran Bajic
Volvo Car Austria GmbH
Branch office Zagreb
Zavrtnica 17 / Poslovni centar
10 000 Zagreb
Croatia
Tel: + 385 1 6064 567
Fax: + 385 1 6064 580
GSM: + 385 99 6064 567



O branko brako, ko te nebi poznao skupo bih te platio hahaahhahahhaahhah
Na vrh
Pojdi na stran  1 [2]

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 66, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5976
najnovejši član: Juliovioky
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete