Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi


Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: S80 / XC90
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

(XC 90) Problem s PDC

Avtor objava
nastyduck
12 jan 2007, 15:06 Predogled tiskanja
Član #62
Prijavljen dne: 16 nov 2006, 15:05
Objav: 41
Evo pa imam težavico...
že nekajkrat sem opazil, da ko je zunaj dež ali pa ko pridem iz avtopralnice, in prestavim v R-rikverc se sproži neprekinjen pisk park senzorjev (kot pri popolni bližini ovire) in to kljub temu, da za vozilom ni ničesar.
Tako je že od vsega začetka, vendar nisem obračal neke strašne pozornosti, ker se to dogaja le občasno.

No, danes mi je pa prekipelo... pridem iz pralnice pred firmo in hočem parkirati na običajnem mestu, dam v R, neprekinjen pisk (kljub temu da sem več kot 2m stran od stebričkov), vseeno pogledam, nič razen vidnega stebrička (vem, da je v mrtvem kotu še en), grem počasi nazaj, piiiiska na polno, poravnavam...in naenkrat pok. Je.em te u tri krasne! Od kje?

Stopim ven. Un ta drug stebriček je nekdo upognil v smer proti parkingu, štrlel je na parking cca 40 cm... nisem ga ne videl, niti ni PDC delal tako kot bi moral. Pogledam avto, zadel sem ga z zadnjim desnim vogalom odbijača.

Nič na avtu, razen da je odsevnik štrlel ven iz ležišča in sem ga porinil nazaj noter... hvala k.

Sem poklical kar na Dumido v MB in se dogovoril z g. Janezom za zamenjavo (imajo na zalogi) za naslednji petek, ko bom glih tam.

Sem že bral o HKjevih izkušnjah s tem servisom in moram pritrditi, da je bil gospod več kot prijazen in profesionalen.

Po omembi problemčka me je povprašal še če je še kaj drugega za porihtati, ker avto je itak v garanciji... in na sploh zeeelllooo pozitivno. ({) (y) Nič počakam do drugega petka..

Je mogoče imel kdo od vas takšen problem s PDC?

[ Uredi 05 feb 2007, 10:13 ]
Na vrh
c70
12 jan 2007, 15:11
Član #3
Prijavljen dne: 11 nov 2006, 22:18
Objav: 1247
:-# Ufff dobro, da ni bilo nobene resne poškodbe na avtu, res sreča.
Na vrh
mikko
12 jan 2007, 19:07
Član #10
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:18
Objav: 214
Pa saj imaš verjetno itak kasko ?
Drugače se pa to ne bi smelo dogajati...Še nisem slišal za tak primer ..
Na vrh
Tomaz40
13 jan 2007, 09:51
Član #6
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 10:24
Objav: 984
Takih primerov je ogromno.

Ponavadi so značilni za nizkokakovostne PDC senzorje. To so tisti, ki jih lahko kupiš na e-bayu za 30 € skupaj z montažnim kitom. Pomojem obstajata dve možnosti. Ali se je tvojemu PDC-ju kaj ''strgalo'', ali pa so v avto namontirani kitajski senzorji. V slednje močno dvomim, tako da sem siguren da bodo na servisu zadevo poštimali in bo delala kot mora.

Čisto za primerjavo:
- Parkirni senzorji zadaj kot dodatna oprema pri Volvu XC90 515€ KLIK

- E-BAY 30€

Na vrh
alfaromeo
14 jan 2007, 02:43
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
Kaj pa če je za narobno delovanje PDCja kriva kontaminacija senzorjev z voskom, ...

lp
Na vrh
nastyduck
17 jan 2007, 14:20
Član #62
Prijavljen dne: 16 nov 2006, 15:05
Objav: 41
... ja, vidim, da je tudi vam čudno tole dogajane s PDC-jem. avto ni bil voskan niti nima kitajskih senzorjev ampak originalne-prvovgradnja, tako, da je verjetno nekaj s kakšnim kontaktom (ko se zmoči), zaradi česar senzorji poblesavijo... zdaj delajo, potem ko sem avto lepo nasadil, perfektno! no v petek pa itak menjava (garancija). hvala za vaša mišljenja...
Na vrh
Hong Kong
04 feb 2007, 08:38
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
A si popravil?
Na vrh
nastyduck
06 feb 2007, 23:47
Član #62
Prijavljen dne: 16 nov 2006, 15:05
Objav: 41
maah... kaj naj rečem.. ja, so mi zamenjali, ampak... gremo lepo po vrsti:

- kot sem že omenil sem se dogovoril s servisom za garancijsko zamenjavo PDC
- na dogovorjeni dan, 19.1.07, pripeljem avto (sem prijazno sprejet, vozim novo 30tko, vse ok)
- občasno spremljam poseg na zadku mojega vozila in že v začetku dobim malce slab občutek... demontaža zd.odbijača ne izgleda nič kaj profesionalno - vlečenje na silo (med tem, ko vsi viajki in zakovice še niso odstranjeni - normalno da ne gre), "pajsanje" na živo z izvijačem na stiku zd.odbijač/lakirana obroba blatnika, itd..
- končno demontirano... vidim ihto na licu mladega karoserista (petek je in 16.00), pa se raje umaknem v salon
- čez pol ure je avto končan in po hitrem postopku zaključimo, stisnem jim 20taka, probam v vzratno, vse ok... zunaj je mrak, odpeljem!
- sobota, 20.1.07, zjutraj, sončno, pobliže si ogledam poseg... dvigne mi tlak!!! na stiku med zd. odbijač/lakirana obroba blatnika se poznajo, udrtine in odrgnine od pajsanja z izvijačem (to fantje kar na živo brez zaščite, na silo, bolih jih k.. - ni njegovo, pa itak samo 60.000 eur)... dvomim tudi v pritrditev odbijača, saj je vse nekako majavo... vikend pokvarjen
- ponedeljek, 22.1.07, zjutraj, kličem na servis, prijazno izlijem žolč, prijazno sem pomirjen... bodo seveda zamenjali, že naročajo in me pokličejo v par dneh (dobava cca. 3 dni).
- nič ne kličejo, pa jih v petek, 26.1.07, pokličem sam... odgovornega ni... poleg tega je bil za klic povod ta, da sem bil v avtopralnici, piskanja ni bilo, a vseeno mi nekaj ni dalo miru pa sem odprl dno prtljažnika... in kaj vidim, poleg šlampasto zmontiranega akumulatorja in pokrova le tega, VODO!!! vse mokro okoli (pofotkam)... na dnu opazim luknjico skozi katero prihaja svetloba in ugotovim, da je to odtok na katerega je povezana prelivna cevka iz akumulatorja (tako je narisano na pokrovu akumulatorja) vendar le te ni nikjer.. srčno upam, da je ta voda od tu... No pa pride večer, avto je že nekaj časa suh, zunaj -5 C in glej ga zlomka dam v R in piiiiiska... pismo rosno!!!
- sobota, 27.1.07, odgovorni me prijazno pokliče in pojasni, da imajo probleme z dobavo, vendar da bo javil... seveda mu povem za piiisk in vodo... naj ne skrbim, bodo uredili... ok, no problem... Tudi piskanja ni več
- danes, torek, 6.2.07, 10 dni po zadnjem kontaktu, se nisem več mogel zadržati pa sem objavil... (seveda, HK, si me sprovociral z "A si popravil?") ;) Do danes ni več piskal... javim po ponovnem pranju..

Namerno sem čakal tako dolgo s poročilom (da jim dam čas - se pač zgodi), da bi seveda lahko poročal o kvalitetnem servisu - pa žal ni tako. Prijaznosti jim res ne gre očitati in so lahko vzor mnogim, vendar jim tako nestrokovno opravljenega posega ne morem spregledati!

Prav zanima me kako uslužbenec opraviči nestrokovno opravljeno delo in povzročeno škodo svojemu nadrejenemu, če jo seveda sploh mora (morda z odtegljajem od plače)?

Se nadaljuje...






Na vrh
c70
07 feb 2007, 08:30
Član #3
Prijavljen dne: 11 nov 2006, 22:18
Objav: 1247
Opa, negativna kritika čez Dumido! Upam, da ti bodo (ko bodo) kvalitetno poštimali zadevo. Če je ura 16.00 in petek, še ne pomeni, da lahko tako šlampasto naredijo popravilo. :emot04:
Veliko sreče!
Na vrh
nastyduck
17 feb 2007, 20:59
Član #62
Prijavljen dne: 16 nov 2006, 15:05
Objav: 41
... no, v četrtek so stvar poštimali tako kot se zagre in na koncu smo (upam) vsi zadovoljni! za pripetljaj so se prijazno opravičili, namestili cevko na akumulator ter zamenjali obrobi blatnikov. poskrbeli so tudi za nadomestno vozilo in mi za nekaj ur zaupali novi C30... konec dober vse dobro!
Na vrh
S60R-Ocean Race
18 feb 2007, 01:17
Član #22
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 00:30
Objav: 1418
Samo da so ti na koncu le porihtali! :rozca:
Na vrh
c70
18 feb 2007, 10:44
Član #3
Prijavljen dne: 11 nov 2006, 22:18
Objav: 1247
nastyduck je napisal(a): ...

... no, v četrtek so stvar poštimali tako kot se zagre in na koncu smo (upam) vsi zadovoljni! za pripetljaj so se prijazno opravičili, namestili cevko na akumulator ter zamenjali obrobi blatnikov. poskrbeli so tudi za nadomestno vozilo in mi za nekaj ur zaupali novi C30... konec dober vse dobro!

Čestitke!

Še naprej veliko varnih in zadovoljnih kilometrov!
Na vrh
alfaromeo
18 feb 2007, 23:30
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
Lepo da so ti stvar zrihtali tako kot je treba in predvsem cenim to, da so se ti opravičili. Zanima me pa, kje boš opravljal naslednje servise ?

lp
Na vrh
nastyduck
21 feb 2007, 20:29
Član #62
Prijavljen dne: 16 nov 2006, 15:05
Objav: 41
alfaromeo je napisal(a): ...

Lepo da so ti stvar zrihtali tako kot je treba in predvsem cenim to, da so se ti opravičili. Zanima me pa, kje boš opravljal naslednje servise ?

lp


... dobro vprašanje saj se mi že bliža 1. redni servis. izbira pa bo čisto odvisna od situacije. opcije pa so summit (za enkrat sem bil z njimi najbolj zadovoljen - menjava odlomljenega brisalca, garancijska menjava zaklepa lopute tanka, garancijska menjava napajalnika xenona), lekše (prijazen nasvet), dumida (happy end). vem le kje ga nikoli ne bom. nekje na dolgem mostu! upam, da drugega kot redni servis ne bo potrebno delati, tako, da po moje ni neke panike...
Na vrh
car lazar
13 mar 2007, 19:42
Član #246
Prijavljen dne: 13 mar 2007, 19:35
Objav: 2
Pa kaj vam je.
Kaka voda pa avtopralnica, to ziher ni krivo.
je že verjetno kaj druga. jaz uporabljam neorginalne pa delajo ko šus. oni orginal je pa itak predrag pa še zanič je.
Na vrh
S60R-Ocean Race
13 mar 2007, 23:44
Član #22
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 00:30
Objav: 1418
No, potem pa res ne vem zakaj sploh v avtomobile vgrajujejo tovarniške PDC naprave. Škoda da zraven ne piše "raje si kupite napravo PDC v Baumaxu ker deluje bolje". Poznam vsaj tri ljudi z neoriginalnim PDC-jem in bentijo, kako dela pa spet ne dela itd...Tovarniško vgrajen PDC je najboljši, saj je nameščen točno tam, kje so inženirji zmerili da najbolje opravlja svojo funkcijo in deluje točno za določeno vozilo. Celo na Dumidi so mi odsvetovali nakup določene PDC naprave, ker se baje stranke zelo pritožujejo.
Na vrh
car lazar
18 mar 2007, 14:25
Član #246
Prijavljen dne: 13 mar 2007, 19:35
Objav: 2
ja jaz sem bil danes v avtopralnici, in sem to testiral, dal sem v vzvratno vožnjo pa ko je šla krtača preko je meni tudi piskalo.
Tak da ko si v pralnici lepo piše ugasni motor in daj v prosti tek, pa nič nebo piskalo
Na vrh
S60R-Ocean Race
18 mar 2007, 15:14
Član #22
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 00:30
Objav: 1418
Dej najprej podrobno prebrat celotno temo potem pa komentiraj, ker nobeden ne govori o piskanju PDC-ja v sami avtopralnici
Na vrh
Blaž
19 mar 2007, 08:38
Član #7
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 16:31
Objav: 1283
S60R-Ocean Race je napisal(a): ...

Dej najprej podrobno prebrat celotno temo potem pa komentiraj, ker nobeden ne govori o piskanju PDC-ja v sami avtopralnici


Ne se tok razburjat!
Na vrh
Postojna
06 avg 2009, 01:11
Član #1213
Prijavljen dne: 10 jul 2009, 03:48
Lokacija: Postojna
Objav: 94
A mi prosim lahko kdo pove če so garancijski roki na posamezne sklope avtomobila različni in če so, kako dolgi so za kateri sklop. Moj tudi piska ko je moker, hehe...
Na vrh
Spletna stran
Jakob xc 90
03 feb 2010, 08:38
Član #1413
Prijavljen dne: 11 dec 2009, 11:25
Objav: 5
Živjo
Jaz imam enake probleme kar se tiče z PDC, ni važnokje je opran avto ali v avtopralnici ali samo na hitro opran z kercherjem, ali pa zadnjič ko je dež zmrzoval (kot da bi se naredil film na senzorjih). Nisem peljal avto na redni servis, bil pri Farmel NM, kjer so mi na Senica od punce oni namontiral PDC (250,00), dela super prez problemov. Za mojega mi je rekel, da treba samo občutljivost senzorjev zmanjšat pa bo delalo OK, ampak zopet samo na rednem servisu. Tko da bo treba nekam kjer bom spet za 5 min dela čakal 3 ure .
lp
Rok
Na vrh

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 42, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5977
najnovejši član: PeterFuh
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete