Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.seeklogo.com/images/1/740-logo-6E10838713-seeklogo.com.gif

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Okrepčevalnica
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

Izleti, potovanja - kaj je dobro vedeti

Avtor objava
divja jaga
18 jun 2009, 20:54 Predogled tiskanja
Član #398
Prijavljen dne: 03 jul 2007, 08:38
Objav: 1613
Živjo
Zanima me kaj je dobro imeti s seboj na potovanju, kako je glede samega avta, opreme, cest, cestnin,...

Namreč v sredo 24.6. ponoči greva s sestro v Koeln v Nemčiji, nameravam iti z avtom, pa me zanima kaj je dobro preveriti pri avtu, kaj je dobro vzeti s seboj, kako je s cestami, cestninami ( vinjete ) v Avstriji in Nemčiji,...

Tako, splošni napotki

Zanima me tudi, kako je kaj z zavarovanjem. Kaj se mi splača in kaj ne...

Če je že kakšna tema o tem se opravičujem

[ Uredi 20 jun 2009, 10:39 ]
Na vrh
Damijan
18 jun 2009, 23:04
Član #30
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:33
Lokacija: Preshgain
Objav: 1932
Najprej si malo preberi na www.amzs.si , kjer imaš malo nasvetov glede priprav na dolge poti.

Če v avto nisi siguren, ga daj pregledat. Skrbno preveri stanje elektro porabnikov, zavor in kretnega mehanizma. Tudi gume preglej. Vse skupaj pa je najbolj odvisno od sreče, ki jo bosta imela na poti.

Glede plačilnih zadev pa imej nekje pri sebi, na "skritem" mestu nekaj gotovine, za vsak slučaj. Nikoli ne veš, kdaj jo potrebuješ. Želim ti, da je nebi potreboval.

LP!
Na vrh
divja jaga
18 jun 2009, 23:30
Član #398
Prijavljen dne: 03 jul 2007, 08:38
Objav: 1613
Super.

No v sam avto zaupam, upam pa, da ga 2 dni prej peljem na servis, da mi zamenjajo servo olje ( ko zavijam se sliši pumpa ). Upam pa, da ne bo na poti kakšnih nevšečnosti
Na vrh
volvo5er
18 jun 2009, 23:57
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:24
Lokacija: Ljubljana Bežigrad
Objav: 1142
divja jaga je napisal(a): ...

kako je s cestami, cestninami ( vinjete ) v Avstriji in Nemčiji,...


Za Avstrijo rabiš vinjeto (7,5 € ali nekaj podobnega je 10 dnevna, + karavanke + če greš proti Münchnu, je potrebno v avstriji plačati predornino mislim da cca 10€ v eno smer)), v Nemčiji so avtoceste zastonj, slovensko vinjeto pa verjetno tako ali tako že imaš.
Na vrh
divja jaga
18 jun 2009, 23:59
Član #398
Prijavljen dne: 03 jul 2007, 08:38
Objav: 1613
Je tako, avstrijska 10-dnevna vinjeta stane 7.,70€, Karavanke pa 6,50€, to sem sedaj na AMZSjevi strani prebral...
Na vrh
Torkel
19 jun 2009, 09:14
Član #124
Prijavljen dne: 12 dec 2006, 23:10
Lokacija: Pogosto v Volvu
Objav: 545
Ti sam gas pa uživaj in ne preveč komplicirat...
Na vrh
Majkl
19 jun 2009, 19:35
Član #359
Prijavljen dne: 05 jun 2007, 22:48
Objav: 346
Torkel je napisal(a): ...

Ti sam gas pa uživaj in ne preveč komplicirat...




Pa še to če avto ni nate registriran na AMZSju dobiš nekakšno dovoljenje za vožnjo tujega avtomobila v tujini (prvi avto sem kupil od očeta, in potem sem tri leta vsako leto plačeval za tisti kartonček )
Na vrh
divja jaga
19 jun 2009, 19:53
Član #398
Prijavljen dne: 03 jul 2007, 08:38
Objav: 1613
Majkl je napisal(a): ...

Torkel je napisal(a): ...

Ti sam gas pa uživaj in ne preveč komplicirat...




Pa še to če avto ni nate registriran na AMZSju dobiš nekakšno dovoljenje za vožnjo tujega avtomobila v tujini (prvi avto sem kupil od očeta, in potem sem tri leta vsako leto plačeval za tisti kartonček )



Aha, koliko pa to stane?
Na vrh
Majkl
19 jun 2009, 19:57
Član #359
Prijavljen dne: 05 jun 2007, 22:48
Objav: 346
Ma drobiž, mislim da nebi smelo bit čez 10€, morta pa oba z lastnikom z papirji bit tam da naredijo.

edit: Dovoljenje za vožnjo vozila v tujini (DVVT) se izda vozniku, ki se odpravlja v tujino z motornim vozilom, registriranim v Republiki Sloveniji, ki ni njegova last. Služi kot dokaz, da ne gre za krajo vozila ali nedovoljeno trgovino z vozili. Dokument se priporoča za vožnjo v državah članicah EU, v vseh ostalih državah in še zlasti na območju nekdanje Jugoslavije (BiH; Srbija,…) pa je DVVT obvezen dokument, ki se pogosto preverja pri prestopu mej oz. tudi pri kontroli znotraj neke države. DVVT je veljavno le skupaj s prometnim dovoljenjem za vozilo in ne velja na ozemlju Republike Slovenije.

Komu se izda DVVT:
DVVT se na podlagi pooblastila lastnika vozila izda za vozila, ki so registrirana v Sloveniji, naslednjim voznikom:

* državljanu Slovenije,
* državljanu EU,
* državljanu ostalih držav, če ima v Sloveniji stalno oz. začasno prebivališče za več kot 6 mesecev ali veljavno schengensko oz. delovno vizo.


Za pridobitev DVVT je potrebno predložiti:

* vlogo za izdajo DVVT (če je lastnik vozila pravna oseba, si vlogo natisnite, izpolnite in potrdite z žigom pravne osebe) - natisni, če je lastnik vozila fizična oseba potrebuje le spodaj navedene dokunente
* prometno dovoljenje,
* osebni dokument lastnika vozila (oz. podpis in žig pravne osebe, če je lastnik vozila pravna oseba),
* osebni dokument osebe, ki bo uporabljala vozilo v tujini (osebna izkaznica, potni list),
* tuj državljan iz države, ki ni članica EU, potrdilo o prebivališču v Sloveniji ali potni list z vpisano schengensko ali delovno vizo.


Ob izdaji DVVT mora biti obvezno prisoten lastnik vozila oz. zastopnik pravne osebe. DVVT izdamo takoj, veljavnost DVVT je največ eno leto od izdaje. Rok je lahko tudi krajši, če to zahteva lastnik vozila.

Cena: 16,27 EUR
Cena za člane AMZS: 14,64 EUR

[ Uredi 19 jun 2009, 19:58 ]
Na vrh
DoomStar
19 jun 2009, 20:00
Član #956
Prijavljen dne: 01 dec 2008, 22:02
Lokacija: Ribnica
Objav: 295
Majkl je napisal(a): ...

Torkel je napisal(a): ...

Ti sam gas pa uživaj in ne preveč komplicirat...




Pa še to če avto ni nate registriran na AMZSju dobiš nekakšno dovoljenje za vožnjo tujega avtomobila v tujini (prvi avto sem kupil od očeta, in potem sem tri leta vsako leto plačeval za tisti kartonček )



Mislim, da tega kartončka ne rabiš, če je lastnik družinski član. Rabiš pa ga če je lastnik leasing hiša, ker so oni v prometnem dovoljenju navedeni kot lastnik vozila. To dovoljenje pa mora biti tudi požigosano iz strani leasing hiše.

[ Uredi 19 jun 2009, 20:01 ]
Na vrh
Spletna stran
divja jaga
19 jun 2009, 20:18
Član #398
Prijavljen dne: 03 jul 2007, 08:38
Objav: 1613
DoomStar je napisal(a): ...

Majkl je napisal(a): ...

Torkel je napisal(a): ...

Ti sam gas pa uživaj in ne preveč komplicirat...




Pa še to če avto ni nate registriran na AMZSju dobiš nekakšno dovoljenje za vožnjo tujega avtomobila v tujini (prvi avto sem kupil od očeta, in potem sem tri leta vsako leto plačeval za tisti kartonček )



Mislim, da tega kartončka ne rabiš, če je lastnik družinski član. Rabiš pa ga če je lastnik leasing hiša, ker so oni v prometnem dovoljenju navedeni kot lastnik vozila. To dovoljenje pa mora biti tudi požigosano iz strani leasing hiše.


Aha, potem je ne rabim , ker imam avto, ki je pisan na mamo.
Na vrh
MaverickT
19 jun 2009, 22:01

Prijavljen dne: 01 avg 2008, 20:55
Objav: 46
DoomStar je napisal(a): ...

Majkl je napisal(a): ...

Torkel je napisal(a): ...

Ti sam gas pa uživaj in ne preveč komplicirat...




Pa še to če avto ni nate registriran na AMZSju dobiš nekakšno dovoljenje za vožnjo tujega avtomobila v tujini (prvi avto sem kupil od očeta, in potem sem tri leta vsako leto plačeval za tisti kartonček )



Mislim, da tega kartončka ne rabiš, če je lastnik družinski član. Rabiš pa ga če je lastnik leasing hiša, ker so oni v prometnem dovoljenju navedeni kot lastnik vozila. To dovoljenje pa mora biti tudi požigosano iz strani leasing hiše.


Tud to pomojem da ni potrebno... Če je vozilo v lasti Leasing hiše, si še vedno na prometni naveden kot uporabik vozila.
Na vrh
Spletna stran
alfaromeo
20 jun 2009, 11:58
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
iz 1. roke -> Dokument za uporabo tujega vozila je priporočljivo imeti, sploh če se potepaš po ne EU državah.

Lp
Na vrh

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 46, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5973
najnovejši član: Ubvpwcrob
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete