Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi


Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Okrepčevalnica
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

Smučarske čelade - Da ali Ne?

Avtor objava
noj
15 jan 2009, 12:07 Predogled tiskanja
Član #46
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 21:01
Lokacija: Arja Vas
Objav: 855
bomo tule nadeljeval debato, da ne bo preveč off topica!

[ Uredi 15 jan 2009, 14:04 ]
Na vrh
noj
15 jan 2009, 12:11
Član #46
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 21:01
Lokacija: Arja Vas
Objav: 855
kopirano iz teme: Enodnevni smučarski izlet v Bad Kleinkirchheim



Beastmaster
Thu Jan 15 2009, 11:02AM


sicer nisem smučar in posledično pojma nimam zakaj bi morali vsi nosit čelade, vendar pa je govora o zaščiti državljanov itd... tukaj pa bi dodal da se pri nas zakoni ne pišejo zato, da bi bili bolj varni temveč zato, da se polni proračun... Na kratko, če je sprejet zakon o čeladah na smučiščih, bi poslali tja še 100 policajev da bi "prevrjali" (pokasirali) uporabo le teh, v primeru da bi poslali sedaj 100 policajev pa tega zakona nebi niti potrebovali, vendar pa se to ne splača... mojih pet centov...

[ Uredi 15 jan 2009, 12:14 ]
Na vrh
noj
15 jan 2009, 12:12
Član #46
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 21:01
Lokacija: Arja Vas
Objav: 855
kopirano iz teme: Enodnevni smučarski izlet v Bad Kleinkirchheim


volvo5er

Beastmaster ima na žalost še kako prav. Ti zakoni, ki omejujejo osebno svobodo v imenu varnosti iz zaščite državljanov so vsi po vrsti močno za lase privlečeni. Zakon sprejmejo če se splača, ne pa zato ker jim je kaj do tvoje dragocene glave.

Kar se mojega padca tiče, tukaj čelada ni imela nobene veze, če bi jo imel bi bilo kvečjemu slabše. Btw, nisem kršil nobenega znaka na smučišču, da sem padel sem si popolnoma sam kriv, in tu ne pomagajo nobene astronomske kazni in čelade, ki ti vsekakor ne dajo pameti v glavo, temveč potuho na glavo.

Ne maram čelade, nasploh ne maram nobenega pokrivala (če že moram (zaradi mraza), nosim trak) in se mi ne zdi potrebno da bi jo imel. Zato se proti takemu zakonu. Vsekakor pa ne pravim (obratno kot vi zagovorniki čelad), da bi morali čelade prepovedati. Če tebi paše da imaš čelado in če se počutiš pod njo bolj varen jo imej, tvoja izbira, če meni ne ustreza je pač ne bom nosil, konec debate, noben neumen zakon tu ni potreben!

Ps. Če bi bilo v interesu države da se obvaruje kakšno življenje, se ne bi ubadali z čeladami na smučiščih, so v tej naši preljubi domovini veliko večji problemi (droge, samomori,.....), ki pa niso zlahka rešljivi in ne prinašajo nobenih prihodkov, če bi jih poskusili rešiti. Naj se raje na tem področju lotijo zaščite državljanov (aja, to je pa bistveno prekomplicirano, predvsem pa močno predrago, raje bodo dvignili kazni za banalne prekrške ccpja in ne nošenje čelad na smučiščih in podobne bedarije)!

[ Uredi 15 jan 2009, 12:14 ]
Na vrh
noj
15 jan 2009, 12:12
Član #46
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 21:01
Lokacija: Arja Vas
Objav: 855
kopirano iz teme: Enodnevni smučarski izlet v Bad Kleinkirchheim


croma_man

Objav: 442
ta zadeva s čelado ni zrasla na slovenskem zeljniku žal, 14 dni se je skeglala neka avstrijska vladna živina in je v komi, ženska v katero se je zabil je pa umrla. Če nebi bila to oseba na zelo visokem mestu bi pač bila še ena izmed nesreč na smučiščih tako pa narod pričakuje rezultate in so začeli z debato in uvedbo čelad.

Čebula bi bla brez če bula in tako se zgodi pr nas nesreča in seveda ker smo v EU se zgledujemo po drugih.

[ Uredi 15 jan 2009, 12:15 ]
Na vrh
alfaromeo
15 jan 2009, 12:15
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
Jaz osebno še ne uporabljam varnostne čelade za smučanje. Na kolesu jo imam. Zavedam se, da sem z čeladno na glavi bolje zavarovan. Ali je to res? Z veliko varnostne opreme se počutiš bolj varnega, kar pomeni, da lahko izvajaš bolj tvegane "trike", pelješ hitreje, itd. Druga plat je, da si bolje zavarovan pred okolico.

V Avstriji se lahko napihujejo kolikor se hočejo, a tega zakona letos ne bo, ker bodo izgubili turiste. Zlobirati bodo morali zakon, ki bo predpisoval vsem EU deželam obvezno uporabo čelade na smučiščih.

Pač je potrebno početje česar koli prilagoditi svojim zmožnostim, ne pa biti vedno poln samega sebe in bit tarzan v vseh pogledih, čeparav to nisi.


Je pa dejstvo , da današnja smučarska oprema, predvsem smučke, dopuščajo višje hitrosti kot starejše smuči, poleg tega "zna" vsak, ki je parkat stal na carving smučkah smučat.

p.s: Sicer smo pa itq zabluzili

Škoda, da izlet ne bo realiziran . Mogoče naslednjič
Na vrh
noj
15 jan 2009, 12:31
Član #46
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 21:01
Lokacija: Arja Vas
Objav: 855
noj je napisal(a): ...

kopirano iz teme: Enodnevni smučarski izlet v Bad Kleinkirchheim


volvo5er

Beastmaster ima na žalost še kako prav. Ti zakoni, ki omejujejo osebno svobodo v imenu varnosti iz zaščite državljanov so vsi po vrsti močno za lase privlečeni. Zakon sprejmejo če se splača, ne pa zato ker jim je kaj do tvoje dragocene glave.

Kar se mojega padca tiče, tukaj čelada ni imela nobene veze, če bi jo imel bi bilo kvečjemu slabše. Btw, nisem kršil nobenega znaka na smučišču, da sem padel sem si popolnoma sam kriv, in tu ne pomagajo nobene astronomske kazni in čelade, ki ti vsekakor ne dajo pameti v glavo, temveč potuho na glavo.

Ne maram čelade, nasploh ne maram nobenega pokrivala (če že moram (zaradi mraza), nosim trak) in se mi ne zdi potrebno da bi jo imel. Zato se proti takemu zakonu. Vsekakor pa ne pravim (obratno kot vi zagovorniki čelad), da bi morali čelade prepovedati. Če tebi paše da imaš čelado in če se počutiš pod njo bolj varen jo imej, tvoja izbira, če meni ne ustreza je pač ne bom nosil, konec debate, noben neumen zakon tu ni potreben!

Ps. Če bi bilo v interesu države da se obvaruje kakšno življenje, se ne bi ubadali z čeladami na smučiščih, so v tej naši preljubi domovini veliko večji problemi (droge, samomori,.....), ki pa niso zlahka rešljivi in ne prinašajo nobenih prihodkov, če bi jih poskusili rešiti. Naj se raje na tem področju lotijo zaščite državljanov (aja, to je pa bistveno prekomplicirano, predvsem pa močno predrago, raje bodo dvignili kazni za banalne prekrške ccpja in ne nošenje čelad na smučiščih in podobne bedarije)!



1.Zato pa zakona ne bojo sprejel, oz. sploh še ni predloga!;)

2.Zakaj bi bilo slabše, če bi nosil čelado mi ni jasno. Obrazloži, da bomo razumeli! Res je, da nisi kršil nobenega znaka na smučišču, ker ga ni, ker so pravila za nočno smuko drugačna, kot za dnevno. Si pa kršil pravila smučišča, ki jasno pravijo, da je smučišče izven urejenih prog prepovedano. Pri nočni smuki je še dodano, da se je po neosvetljenem delu smučišča prepovedano smučati. Kazni za to so med 200-600eur, če to ustavi smučarska policija. Če bi bila policija bolj dejavna, mislim, da tam sploh nebi smučal, saj bi te bilo močno strah, da boš ob kar nekaj denarja. Posledično nebi prišlo do nesreče.

3. Glede na to, da praviš da ne maraš čelade, me zanima če si jo že imel oz. jo preizkusil.

4. na vseh področjih bi se mogli ukvarjati z zaščito državljanov, in to uspešno, pri nas pa želijo predvsem zaslužiti, za varnost pa jim ni mar. Kot drugo pa različne dejavnosti spadajo pod različna ministrstva, in od njih je odvisno koliko se v določeni zadevi naredi. Nekateri so pač bolj dejavni, nekateri manj. Še pod ministrstvi so pa razne zveze, ki ponavadi predlagajo uvedbo kakšnega zakona ministrstvu, in tudi oni so lahko nekateri bolj nekateri pa manj dejavni. Varnost je pomembna pa na čisto vseh področjih.

Pa še za zabavo članek o kaznih na smučišču:
http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=1&c_id=189704&rss=1
Na vrh
RollingStone
15 jan 2009, 13:25
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 12:12
Objav: 1965
No, čelado uporabljam samo na motorju (redko, da je nimam gor). Na smučah mi ne pade na kraj pameti, da bi nosil čelado, ker se počutim omejenega. Prav tako na kolesu.

Se strinjam, da je dostikrat ravno čelada tista meja med celo glavo in razbito. Ampak vseeno, navadil sem se smučati in kolesariti brez čelade. Če bi bil od malega navajen nositi čelado, bi jo vrjetno nosil. Ampak ko smo mi začeli smučati in kolesariti, čelad sploh še ni bilo (oz. so bile tako nerazširjene, da je ni nihče nosil).
Na vrh
Švedmorebitprh
15 jan 2009, 13:26
Član #408
Prijavljen dne: 11 jul 2007, 12:55
Objav: 228
Problem je v tem, da folk enostavno ne zna smučat. Dobri smučarji so le redko udeleženi v hudih nesrečah. To je nova generacija, ki se je naučila smučanja na carving smučeh, zdaj pa objestno in nekontrolirano divjajo k snete skere s hitrostmi od 80-100 km/h. Sam sem velik nasprotnik carving tehnike zato smučam na oldschool način in čeprav imam tudi carving smuči uporabljam najraje tekmovalne VSL smuči z leta 2000 (radij 24 metrov, minimalen carving,,,skoraj sulice), ker takih pač ne delajo več (nameravam kupiti tudi freestyle smuči). Ko sem jaz treniral smučanje nismo imeli čelad niti ni noben upozarjal na to. Čelade so imel samo otroci bogatunov in še to le gumijaste mehke Conte of Florence, ker je pač isto imela Mateja Svet in Rok Petrovič. Veleslalom smo vsi trenirali brez čelad (lahko bi rekli, da je to zelo neodgovorno od staršev in trenerjev). Kar se pa tiče varnosti na smučišču bo pa pomojem kmalu kot v prometu, kjer ti policaj piše kazen, ker si pozabil prometno, istočasno pa se mulci mimo vozijo 100 km/h po Celovški. Tako bo tudi recimo na Krvavcu, kjer te bo na radar ujel policaj na njivicah vozit 80 ali več km/h in te bo klub moledovanju, da si smučarski učitelj, ki ni padel že 15 let in je to storil varno in pri tem ni ogrožal nikogar oglobil za 500 EUR in ti vzel karto mimo pa bo medtem popolnoma nekontrolirano podkrepljen s šnopcem in drugimi maligani vozil zaripel tip z odpeto bundo. Ampak, ker je vozil samo 50 km/h on ne ogroža nikogar hehehehe.
NAZAJ NA SULICO!!!
Na vrh
RollingStone
15 jan 2009, 13:38
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 12:12
Objav: 1965
Mislim, da imaš prav. Ko sem se učil smučati, sem imel lesene elanove smuči, ki so bile dolge 2.05 metra (včasih so pravili, da morajo biti smuči dolge toliko, kot smučar z iztegnjeno roko).

Navadne smuči imam še zdaj, uporabljal sem jih še lansko leto. Letos bom kupil nove, se pa bojim, da bodo carving (oz polcarving). Smučanje je neprimerno lažje; če se učiš na carvingu pa nimaš prav veliko možnosti postati ˝dober smučar˝.
Na vrh
volvo5er
15 jan 2009, 13:51
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:24
Lokacija: Ljubljana Bežigrad
Objav: 1142
Noj je napisal(a): ...

1.Zato pa zakona ne bojo sprejel, oz. sploh še ni predloga!;)

2.Zakaj bi bilo slabše, če bi nosil čelado mi ni jasno. Obrazloži, da bomo razumeli! Res je, da nisi kršil nobenega znaka na smučišču, ker ga ni, ker so pravila za nočno smuko drugačna, kot za dnevno. Si pa kršil pravila smučišča, ki jasno pravijo, da je smučišče izven urejenih prog prepovedano. Pri nočni smuki je še dodano, da se je po neosvetljenem delu smučišča prepovedano smučati. Kazni za to so med 200-600eur, če to ustavi smučarska policija. Če bi bila policija bolj dejavna, mislim, da tam sploh nebi smučal, saj bi te bilo močno strah, da boš ob kar nekaj denarja. Posledično nebi prišlo do nesreče.

3. Glede na to, da praviš da ne maraš čelade, me zanima če si jo že imel oz. jo preizkusil.

4. na vseh področjih bi se mogli ukvarjati z zaščito državljanov, in to uspešno, pri nas pa želijo predvsem zaslužiti, za varnost pa jim ni mar. Kot drugo pa različne dejavnosti spadajo pod različna ministrstva, in od njih je odvisno koliko se v določeni zadevi naredi. Nekateri so pač bolj dejavni, nekateri manj. Še pod ministrstvi so pa razne zveze, ki ponavadi predlagajo uvedbo kakšnega zakona ministrstvu, in tudi oni so lahko nekateri bolj nekateri pa manj dejavni. Varnost je pomembna pa na čisto vseh področjih.

Pa še za zabavo članek o kaznih na smučišču:
http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=1&c_id=189704&rss=1


1. Ja zaenkrat še ne bodo, ampak glede na to kako se stvari na splošno obračajo ga lahko pričakujemo v bližnji prihodnosti, žal.

2. Ne maram čelade, me utesnjuje in omejuje, povrh vsega mi je pa še vroče v njej. Kaj naj ti razlagam, pa ti meni razloži zakaj npr. ne maraš brstičnega ohrovta (recimo, da ga ne maraš). Nisem kršil nobeno izmed 10 fis pravil (ki so mimogrede dobro napisana; mogoče tistega o varnem spustu v smuk, jaz sem se sicer prepričal, na to, kaj se pa med samim spustom nepredvidenega zgodi, pa žal nimam velikega vpliva), tako da mi je dosti vseeno kaj pravijo naši zakoni in kakšna kazen je predvidena. Heh, dobro veš koliko je mene strah teh lopovskih denarnih kazni .

3. Veš da se ne spomnim, tudi če sem jo imel je bilo to premalo časa da bi ti lahko povedal neko pametno izkušnjo, je pa čelada čelada, ne maram nobene, ne vem zakaj bi bila ravno smučarska izjema.

4. Noben zakon in pravilo ti ne zagotavlja varnosti, če si je prvo ne zagotoviš sam.

@švedmorebitprhiš se strinjam s tvojim postom, predvsem za zadnjim delom, kar se pa carvinga tiče, pa kakor komu paše, meni je ok, tebi pač ne, pa sva lahko kljub temu oba dobra smučarja.


[ Uredi 15 jan 2009, 13:58 ]
Na vrh
tesFaLar
15 jan 2009, 14:28
Član #87
Prijavljen dne: 22 nov 2006, 08:11
Objav: 43
Osebna svoboda posameznika se neha točno tam, kjer poseže v svobodo ostalih (posameznikov ali večine). In osebna svoboda kogarkoli do (ne)nošenja čelade na kolesu/motorju/smučeh se neha tam, kjer se tak osebek polomi, potem pa mu jaz (in seveda vsi ostali davkoplačevalci) plačujem CIT, Sočo, 8 let rehabiltacije v toplicah in potem še invalidsko penzijo do smrti.

Zaradi tega je čelada na motorju obvezna (na kolesu in smučeh pa upam, da bo čimprej) in ne zaradi skrbi za zdravje tistega, ki bi se lahko poškodoval.

Tiste brez čelad lahko prepustimo naravni selekciji, saj jih bo zmanjkalo. Za vse ostale je predrago, da se narod lomi tam, kjer ni treba.



Na vrh
volvo5er
15 jan 2009, 15:16
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:24
Lokacija: Ljubljana Bežigrad
Objav: 1142
tesFaLar je napisal(a): ...

Osebna svoboda posameznika se neha točno tam, kjer poseže v svobodo ostalih (posameznikov ali večine). In osebna svoboda kogarkoli do (ne)nošenja čelade na kolesu/motorju/smučeh se neha tam, kjer se tak osebek polomi, potem pa mu jaz (in seveda vsi ostali davkoplačevalci) plačujem CIT, Sočo, 8 let rehabiltacije v toplicah in potem še invalidsko penzijo do smrti.


Si pa očitno malo pomešal pojme osebne svobode. Če npr. jaz ne nosim čelade npr. tebi nikakor ne kratim osebne svobode.
Po tej tvoji definiciji ne bi smel človek početi popolnoma ničesar, s čemer bi kakor koli posredno ali pa neposredno bremenil državni proračun, pa naj bo to nalašč, zgolj splet nesrečnih okoliščin, malomarnost, nesreča, saj s tem dejanjem krati ostalim osebno svobodo


[ Uredi 15 jan 2009, 15:17 ]
Na vrh
noj
15 jan 2009, 15:21
Član #46
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 21:01
Lokacija: Arja Vas
Objav: 855
volvo5er je napisal(a): ...



1. Ja zaenkrat še ne bodo, ampak glede na to kako se stvari na splošno obračajo ga lahko pričakujemo v bližnji prihodnosti, žal.

2. Ne maram čelade, me utesnjuje in omejuje, povrh vsega mi je pa še vroče v njej. Kaj naj ti razlagam, pa ti meni razloži zakaj npr. ne maraš brstičnega ohrovta (recimo, da ga ne maraš). Nisem kršil nobeno izmed 10 fis pravil (ki so mimogrede dobro napisana; mogoče tistega o varnem spustu v smuk, jaz sem se sicer prepričal, na to, kaj se pa med samim spustom nepredvidenega zgodi, pa žal nimam velikega vpliva), tako da mi je dosti vseeno kaj pravijo naši zakoni in kakšna kazen je predvidena. Heh, dobro veš koliko je mene strah teh lopovskih denarnih kazni .

3. Veš da se ne spomnim, tudi če sem jo imel je bilo to premalo časa da bi ti lahko povedal neko pametno izkušnjo, je pa čelada čelada, ne maram nobene, ne vem zakaj bi bila ravno smučarska izjema.

4. Noben zakon in pravilo ti ne zagotavlja varnosti, če si je prvo ne zagotoviš sam.



1. Tukaj sva pač različnega mnenja, jaz upam, da se bo res to kmalu zgodilo.

2. To, da te utesnjuje razumem, omejuje ne vem kako te, razen če rad migaš z ušesi med smučanjem, da ti je vroče v njej tudi težko vrjamem, ker osebno mi še nikoli ni bilo, predvsem so pa narejene iz materialov, ki 'dihajo' in to nebi smel biti problem. Kar se pravil tiče, ima vsako smučišče napisana pravila vedenja na smučišču+10 fis pravil, predlagam da si bolj podrobno ogledaš. Kar se tiče pa straha pred kaznijo, se strinjam s tabo, je pa res da se meni zdi neumno zapravljati denar zato, da lahko sam sebe ogrožam, poleg tega pa še filam lopovsko proračunsko blagajno. Je pa to odvisno od mišljenja, in pa finančnega stanja posameznika.

3. smučarska čelada je recimo čisto drugačna od motoristične, ali pa kolesarske, zato se mi zdi, da si težko proti nečemu, kar sploh ne poznaš.

4. Se strinjam. Najbolje bi bilo, da ji sploh nebi bilo, ljudje pa bi bili sami dosti pametni, da bi varno živeli v sožitju. Pa vendar je nažalost drugače.
Na vrh
volvo5er
15 jan 2009, 16:10
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:24
Lokacija: Ljubljana Bežigrad
Objav: 1142
noj je napisal(a): ...

1. Tukaj sva pač različnega mnenja, jaz upam, da se bo res to kmalu zgodilo.

2. To, da te utesnjuje razumem, omejuje ne vem kako te, razen če rad migaš z ušesi med smučanjem, da ti je vroče v njej tudi težko vrjamem, ker osebno mi še nikoli ni bilo, predvsem so pa narejene iz materialov, ki 'dihajo' in to nebi smel biti problem. Kar se pravil tiče, ima vsako smučišče napisana pravila vedenja na smučišču+10 fis pravil, predlagam da si bolj podrobno ogledaš. Kar se tiče pa straha pred kaznijo, se strinjam s tabo, je pa res da se meni zdi neumno zapravljati denar zato, da lahko sam sebe ogrožam, poleg tega pa še filam lopovsko proračunsko blagajno. Je pa to odvisno od mišljenja, in pa finančnega stanja posameznika.

3. smučarska čelada je recimo čisto drugačna od motoristične, ali pa kolesarske, zato se mi zdi, da si težko proti nečemu, kar sploh ne poznaš.

4. Se strinjam. Najbolje bi bilo, da ji sploh nebi bilo, ljudje pa bi bili sami dosti pametni, da bi varno živeli v sožitju. Pa vendar je nažalost drugače.


1. Zakaj, a rabiš zakonsko potrditev, da je dobro, da nosiš čelado, se boš počutil varnejši, če bodo imeli tudi ostali čelade, se boš počutil zaradi tega manj neumno, ali te le skrbi za zdravje ostalih neodgovornih smučarjev, ki čelade ne uporabljajo? (aja, mogoče imaš tudi ti občutek, da ti kratijo osebno svobodo )

2. Moram preizkusit to vele cenjeno čelado, mogoče bo pa edina čelada, ki mi bo všeč
Ja, če ni zelo hladno, mi je v glavo vroče, tudi če čelada ne vem kako diha (hladi verjetno ne, tudi enako kot brez nje ti ni, vsekakor ti je topleje).

3. Čelada je čelada.

Na vrh
noj
15 jan 2009, 16:31
Član #46
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 21:01
Lokacija: Arja Vas
Objav: 855
volvo5er je napisal(a): ...



1. Zakaj, a rabiš zakonsko potrditev, da je dobro, da nosiš čelado, se boš počutil varnejši, če bodo imeli tudi ostali čelade, se boš počutil zaradi tega manj neumno, ali te le skrbi za zdravje ostalih neodgovornih smučarjev, ki čelade ne uporabljajo? (aja, mogoče imaš tudi ti občutek, da ti kratijo osebno svobodo )

2. Moram preizkusit to vele cenjeno čelado, mogoče bo pa edina čelada, ki mi bo všeč
Ja, če ni zelo hladno, mi je v glavo vroče, tudi če čelada ne vem kako diha (hladi verjetno ne, tudi enako kot brez nje ti ni, vsekakor ti je topleje).

3. Čelada je čelada.




1.Ne, ampak ko se bo meni pripetila nezgoda, se mi bo npr. odpela vez na smuči in bom priletel vate, mi bo zelo težko, če boš staknil hude poškodbe glave in bognedaj umrl. Imel bom travme celo življenje, kljub temu, da ne bom nič kriv, saj bo zatajila oprema. Kot dugo, pa ne želim zgubiti prijatelja, najmanj na tak neumen način.

2. Kar preizkusi jo, lahko ti jo posodim, imam eno novo zapakirano, ki je pri ušesih malo bolj odprta in pa eno staro, ki je malo bolj zaprta-namreč razlikujejo se tudi smučarske med sabo, saj so želje uporabnikov različne, bistvo je pa pri vseh enako-da varuje tvojo glavo.

3.čelada je čelada, tako kot je avto, avto.
Na vrh
volvo5er
15 jan 2009, 16:44
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:24
Lokacija: Ljubljana Bežigrad
Objav: 1142
noj je napisal(a): ...

1.Ne, ampak ko se bo meni pripetila nezgoda, se mi bo npr. odpela vez na smuči in bom priletel vate, mi bo zelo težko, če boš staknil hude poškodbe glave in bognedaj umrl. Imel bom travme celo življenje, kljub temu, da ne bom nič kriv, saj bo zatajila oprema. Kot dugo, pa ne želim zgubiti prijatelja, najmanj na tak neumen način.

2. Kar preizkusi jo, lahko ti jo posodim, imam eno novo zapakirano, ki je pri ušesih malo bolj odprta in pa eno staro, ki je malo bolj zaprta-namreč razlikujejo se tudi smučarske med sabo, saj so želje uporabnikov različne, bistvo je pa pri vseh enako-da varuje tvojo glavo.

3.čelada je čelada, tako kot je avto, avto.


1. Nehaj smučati, zihr je zihr.

2. Ok

3. No vidiš. Vse imajo določene skupne lastnosti, ki jih ne moremo zanemariti.

[ Uredi 15 jan 2009, 16:45 ]
Na vrh
noj
15 jan 2009, 16:52
Član #46
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 21:01
Lokacija: Arja Vas
Objav: 855
volvo5er je napisal(a): ...

noj je napisal(a): ...

1.Ne, ampak ko se bo meni pripetila nezgoda, se mi bo npr. odpela vez na smuči in bom priletel vate, mi bo zelo težko, če boš staknil hude poškodbe glave in bognedaj umrl. Imel bom travme celo življenje, kljub temu, da ne bom nič kriv, saj bo zatajila oprema. Kot dugo, pa ne želim zgubiti prijatelja, najmanj na tak neumen način.

2. Kar preizkusi jo, lahko ti jo posodim, imam eno novo zapakirano, ki je pri ušesih malo bolj odprta in pa eno staro, ki je malo bolj zaprta-namreč razlikujejo se tudi smučarske med sabo, saj so želje uporabnikov različne, bistvo je pa pri vseh enako-da varuje tvojo glavo.

3.čelada je čelada, tako kot je avto, avto.


1. Nehaj smučati, zihr je zihr.

2. Ok

3. No vidiš. Vse imajo določene skupne lastnosti, ki jih ne moremo zanemariti.


1. Smučati ne bom nehal, ker sem to počel še preden sem znal govoriti, in mi je to eden izmed najljubših hobijev. Se bom pa še naprej zavzemal zato, da bo postal tudi malo bolj varen šport, saj je že od nekdaj znano, da je smučanje zelo nevaren šport,pri katerem se zgodi zelo veliko poškodb.

2. Super! Sporoči, ko boš šel smučat, in dobiš

3. Se strinjam.
Na vrh
bvogri
15 jan 2009, 16:56
Član #36
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 13:08
Lokacija: Ljubljana
Objav: 1574
Jaz sem v tej debati bolj na strani @volvo5er & co. Medtem ko se mi smučanje brez čelade ne zdi neko riskantno početje bom sedaj nosil čelado še tam če je nočem... na drugi strani pa se odobrava veliko bolj nevarno početje. Npr. primer tako iz glave sem šel pred nekaj meseci na triglav in sem se čudil, da še noben ni zgrmel na tistem grebenu pred vrhom dol... a tam pa ni treba bit privezan? Pa gor hodijo mamice pa atki, pa nekaj let stari froci.
Če bi gledal vse s stališča varnosti se še od doma nebi premaknil

Naj nosi čelado tisti, ki želi... vsekakor dober varnostni dodatek se strinjam.
Na vrh
Volvo. 4 life
16 jan 2009, 00:37
Član #384
Prijavljen dne: 22 jun 2007, 17:09
Objav: 3327
volvo5er je napisal(a): ...


1. Nehaj smučati, zihr je zihr.


Jaz sem nehal, pa ne v veri, da se mi nikoli ne bo zgodilo nič slabega, sem se pa 1x polomil na smučišču in upam da je bilo zadnjič ( na smučišču )

Sem za čelado, v smislu da bi jo nosil, če bi smučal !
Na vrh
gusti_4u
16 jan 2009, 21:23
Član #200
Prijavljen dne: 30 jan 2007, 21:42
Lokacija: Celje
Objav: 410
Mater ste se razpisali!
Sicer čelade ne uporabljam a, sem dokaj reden uporabnik smučišč.
Sam uporabljam Bigfootke (60cm) že nekaj časa in se imam za "povprečnega" uporabnika smukišč!

Skratka Ta trend čelad je pomoje mal moda mal pa samozaščita pred pijanimi norci...

uspešno skijanje in čimmanj nesreč
Na vrh
Spletna stran
djsly9
20 jan 2009, 11:52
Član #945
Prijavljen dne: 24 nov 2008, 14:37
Objav: 15
1. Zakaj se pripnete z varnostnim pasom ko se vsedete v avto?

2. zakaj natakneš čelado, ko se vsedeš na 1.ooo kubični motor?

3. Zakaj bi jo nosil an smučišču?

Odgovor je simpl:

če že pride do frke, maš vsaj malo več možnosti za preživetje / manjše poškodbe če jo uporabljaš.

Jaz sem jo začel uporabljati 3 leta nazaj, in brez nje ne grem smučat.
Na vrh
Borcix
20 jan 2009, 14:23
Član #833
Prijavljen dne: 03 avg 2008, 22:38
Lokacija: Prekmurec v Ljubljani
Objav: 99
djsly9 je napisal(a): ...

1. Zakaj se pripnete z varnostnim pasom ko se vsedete v avto?

2. zakaj natakneš čelado, ko se vsedeš na 1.ooo kubični motor?

3. Zakaj bi jo nosil an smučišču?

Odgovor je simpl:

če že pride do frke, maš vsaj malo več možnosti za preživetje / manjše poškodbe če jo uporabljaš.

Jaz sem jo začel uporabljati 3 leta nazaj, in brez nje ne grem smučat.



Evo tudi jaz se strinjam s tem ...

Jaz sem si jo to sezono nabavil in mi sploh ni "žal" da jo mam ... Pa tudi brez nje ne grem na smučišče.
Na vrh
volvo5er
20 jan 2009, 16:56
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:24
Lokacija: Ljubljana Bežigrad
Objav: 1142
Borcix je napisal(a): ...

djsly9 je napisal(a): ...

1. Zakaj se pripnete z varnostnim pasom ko se vsedete v avto?

2. zakaj natakneš čelado, ko se vsedeš na 1.ooo kubični motor?

3. Zakaj bi jo nosil an smučišču?

Odgovor je simpl:

če že pride do frke, maš vsaj malo več možnosti za preživetje / manjše poškodbe če jo uporabljaš.

Jaz sem jo začel uporabljati 3 leta nazaj, in brez nje ne grem smučat.



Evo tudi jaz se strinjam s tem ...

Jaz sem si jo to sezono nabavil in mi sploh ni "žal" da jo mam ... Pa tudi brez nje ne grem na smučišče.



1. Iz navade, no pa tudi zaradi občutka večje varnosti, zadaj sem pripet le če spim.

2. Zato ker pri 200 km/h (no že pri 100 +) brez čelade nič ne vidim. Seveda tudi zaradi varnosti. Pri raznih skuterjih in podobnih motorčkih pa me samo ovira.

3. Je ne nosim, ker ne vidim pametnega razloga (smučanje ni tako nevarno, kot ga nekateri tu želite prikazati).

Skratka, komur paše imeti čelado na smučanju, naj jo ima. Ne prenesem pa tistih, ki bo jo radi vsilili tudi ostalim.
Na vrh
Volvo. 4 life
20 jan 2009, 23:28
Član #384
Prijavljen dne: 22 jun 2007, 17:09
Objav: 3327
Statistika - danes Preverjeno, če kdo ni videl, http://poptv.si/
Na vrh
noj
21 jan 2009, 21:43
Član #46
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 21:01
Lokacija: Arja Vas
Objav: 855
Volvo. 4 life je napisal(a): ...

Statistika - danes Preverjeno, če kdo ni videl, http://poptv.si/


Vem koliko se jih poškoduje na rogli, ker imam dostop do podatkov, in mislim, da so te podatki kar realni. Zanimiv mnenje g. Žvana, da te čelada omejuje, kar se tiče vidnega polja. To mi res ni jasno, kako te lahko...
Na vrh
volvo5er
21 jan 2009, 22:43
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:24
Lokacija: Ljubljana Bežigrad
Objav: 1142
Mogoče zato ker ni prozorna?

Malenkostno ti že zmanjša vidno polje, čeprav vseeno manj kot pa na primer smučarska očala.
Na vrh

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 66, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5976
najnovejši član: Juliovioky
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete