Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi


Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Okrepčevalnica
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

Volvo 850 podcenjen avto in mentaliteta neumnih Butalcev

Pojdi na stran  [1] 2
Avtor objava
oldspice79
01 dec 2008, 23:20 Predogled tiskanja
Član #716
Prijavljen dne: 16 apr 2008, 11:52
Objav: 8
Pozdravljeni sem še eden zagrizenc švedskega jekla, (daljnega leta 1995), baje je 850 volvo eden izmed najbolj kakovostnih vozil doslej, imeli smo doma s80 pa je šel na pol zastonj,... ni mi jasno zakaj so švedski lamborghiniji tako podcenjeni avtomobili, sej vemo da je vse en pleh, tehnologija gor ali dol, 2 ali 10 airbagov, abs gor ali dol, na koncu šteje življenje in varnost,... naj mi kdo reče da so korejci razvili neko novo tehnologijo z k*** ceedi in 7 letnim vozenjem avta na glavne servise in plačevanje stroškov,.. dobra marketinška finta,... zakaj ne naredijo 2 in one ali še bolje 6 in one,.. kupiš enega dobiš dva mala avta zastonj,... že tako je avtomobilska industrija požrešna, slovenci smo pa veliki potrošniki in ljubitelji trošenja denarcev in uživalci droge imenovane KREDIT ali LEASING,..

NEUMNI SO LJUDJE KI KUPUJEJO AVTOMOBILE ZA 20 000 EUR ,ALI slovenski martini krpani ki kupijo novi renault clio, kio, peugeot (ki niso slabi avtomobili) ampak z zastarelo tehnologijo predvsem pomembno pa z starimi podvozji, zanič krmilnim sistemom, renault bi lahko že končno zamenjal menjalnik ki bi ga uvrstil v kakšen mercedes benz leta 1915, katastrofa!!sramota!!!

moj volvo 95 letnik ,noben malček ,noben k*** nov avto ,.ali je to renault, peugeot 308,207, kia ceed še slabše kia pro ceed novi, noben od naštetih novih modelov nima boljšega menjalnika kot moj volvo, kaj šele udobja, 6+ airbag meni ne pove nič,... lahko jih ima 20 airbag pa bo avto še zmeraj pašteta tvoje ime pa na nagrobniku

ni mi jasno zakaj slovenci tako radi kupujemo nove avtomobile,.. boljše bi bilo da bi se vozili z rikšami ali s konji,.. kot pa z new ageovskimi malimi avtomobili ki pokurijo samo tovarniški podatek do 6 litrov,.. radi imamo 1.0 mašine do max.1.4... kar je za nekatere raumljivo in sprejemljivo,.. ampak ljudje božji za 11 000 eur se dobi krasen V50 2. dizel ali 1.6 dizel z esp, abs, tcs, ,..to mene boli kot hudič, zakaj raje vzet novega clia plačat 12 000 eur plus kasko da se bo stari ata ali mama bolje počutila in bo rekla uf sej je nov avto, vse dela kot urca tako sem ponosen, starih jajc pa ne bomo več kupovali ker se kvarijo in so sami stroški,... tipično butalsko slovensko razmišjanje,..
vaši komentarji ,..tega jest ne razumem zakaj je tako prestižna znamka tako podcenjena

pa kupujte k*** audije,bmweje, saabe, da vaš ego nafilan in bo dobil boost in da boste lahko frustracije metal v avtomobilu z neumnimi plehkimi pičkicami ki živijo v sex in the city nanizanki ali pa v filmu..

skratka volvo je družinski avto zame , je tudi še zmeraj avto varnosti, udobja, veselja..

jezi me tudi ko sem recimo hotel prodati volva 850 pa mi je kreten pri mazdi v ljubljani a cosmos rekel da mi da 300 eur za avto,.. takrat je mojo roko neslo proti njegovi neumni nategatoski glavi,.. hvala bogu da sem ukrotil roko,. kretenska 2 tipa tam,..pa taki prodajalci,.. še pravega kolektiva ne znajo sestavljat po firmah,. tudi kmag z njihovim nadutim podmladkom ,ki se hvalijo v procentaži koliko avtomobilov so prodali,.. niso se pa vprašali da so se avtomobili sami prodali z dobro oglaševalsko propagando in odlično logistiko,.. bravo KIA ,..res pohvalno,..

moj volvo je bolj v slabem stanju ampak je avto z dušo bi lahko rekel punca ki se jo držim in se ne jebem na vsakem koraku, to kar danes mladina počne in ne samo mladin,..kje je morala, kje so vrednote,.ni jih več,.

skratka jezen sem, da ljudje ne dojamejo že enkrat da lahko za toliko denarja (10-12 000EUR dobiš premium avto ki je seveda VOLVO,...za ta denar ne dobite boljšega avta ,..no pa napadite, ima kdo asa v rokavu ??? za 11 000 V50 16 ali 2.0 dizel ima sploh konkurenta v tem cenovnem razredu??

no pa veselo kupovanje novih škatlic z new technology and 8 airbags and new abs sistemom , nič ni narobe z nakupom novega avta,.. ampak 11 000 eur za recimo francoza 207 se mi zdi neumen nakup slabega parfuma


KUPITE VOLVE ker so odlični avti, stroški so pa povsod in ni večjih odstopanj, se dobijo verjetno neoriginalni deli po ugodnih cenah, to bi lahko tukajšnji uporabniki bolje povedali
za konec pa,.. mislim da se veliko ljudi boji velikih avtomobilov in rajši kupuje male simpatične avtočke ki so bolje obladljivi kot veliki tanki
lep večer

uredil alfaromeo

[ Uredi 03 dec 2008, 19:12 ]
Na vrh
oldspice79
01 dec 2008, 23:28
Član #716
Prijavljen dne: 16 apr 2008, 11:52
Objav: 8
še pozabil povedat ljudje rajši kupujejo blagovne zmanke namesto hrane,.. bravo ntoko kapo dol
nov avto nov imidž ,boljše počutje, nič hrane ,prazen hladilnik in otrok ki veka za čokoladico,,.. kaj šele afrika,..

slovenci smo požrešni potrošniki

Na vrh
T-5R
01 dec 2008, 23:46
Član #387
Prijavljen dne: 23 jun 2007, 11:40
Lokacija: GB
Objav: 745
Hehe, si se pa razpisal.

Se kar strinjam s teboj. Še zmeraj pri ljudeh velja prepričanje, da je Volvo ena počasna, grda škatla z Renojevim motorjem noter.

Stvari na področju avtomobilizma se bodo kot kaže spremenile. Hvala bogu, da je prišla kriza, in bodo nekateri padli na realna tla. No, če bodo bo pokazal čas. Avtomobilska tehnika je šla zadnje čase bolj v smer kamene dobe, kot napredka. Upajmo, da se bo sedaj kaj spremenilo.

Tudi sam imam raje 13 let starega Volvota, kot novodobne super lepe "lepotce", z milijardo kosov dodatne opreme, ter obilico nadvse uporabne elektronike, ki jih konkurenca nima, in pa seveda z prihrankom DO 5000€, ter ugodnim financiranjem, pa brezplačnim servisom, in se kaj bi se našlo. Temu jaz pravim (oprostite izrazu) drek zavit v zlato folijo. HVALA, dragi proizvajalci takega avta jaz ne maram. Če pa črede kupujejo take avte, pa naj jih.

Volvo 4 ever
Na vrh
mixor
02 dec 2008, 00:51
Član #953
Prijavljen dne: 29 nov 2008, 16:34
Objav: 31
Volvo V50 je res jaki avto, za katerega bi se metal na kolena. Yeah right. Ford focus v drugačnem pakiranju.

Tu so S60 za 10k EUR, S80 T6 za 7k EUR, to so avtomobili, ne pa V50. Z ostalim se pa strinjam.

[ Uredi 02 dec 2008, 00:51 ]
Na vrh
croma_man
02 dec 2008, 08:11
Član #439
Prijavljen dne: 06 avg 2007, 14:11
Lokacija: Celje
Objav: 610
850 zakon

Na vrh
Plesko
02 dec 2008, 08:45
Član #15
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:53
Objav: 937
Men je pa všeč, da nima vsak drugi slovencelj volvota in upam da tega tudi ne bo kaj kmalu , naj si kar mislijo še naprej, da imamo renaultove motorje in podobne stvari..
Na vrh
Švedmorebitprh
02 dec 2008, 09:01
Član #408
Prijavljen dne: 11 jul 2007, 12:55
Objav: 228
Glede konkurence v razredu 11000 eurov se ne strinjam, ker mislim, da ima V50 kar močno. Za ta denar dobiš krasno Lancio (thesis ali lybra) pravtako se za ta denar dobi lep Saab 9-5...konec koncev dobiš za ta denar tudi 500 SL tko, da je to težko govort, da ni konkurence plus, da mi ni všeč , da Saaba mečeš v koš z nemčki.

I roll
Na vrh
alfaromeo
02 dec 2008, 09:07
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
Pozdravljen oldspice79!

Verjetno so serije 2, 7 in 9 še boljši, vzdržljivejši avtomobili kot 850, se pa strinjam, da je 850 dober avtomobil, ki je podcenjen, tako kot vsi ostali Volvo modeli. Ali je to slabo ali dobro? Sam bi rekel, da dobro, saj tako volvofani pridejo ceneje do avtombila .

Kar se tiče pa preprodajalcev avtomobilov in njihovega ocenjevanja rabljenih avtombilov pa zgolj toliko. Ko kaj kupujejo, vedno kupujejo drek, ko pa oni isto stvar prodajajo, pa imaš občutek da prodajajo zlate palice.
Na vrh
RollingStone
02 dec 2008, 09:23
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 12:12
Objav: 1965
Se strinjam. Le da Saab spada v isti koš, kot volvo, in ne v drugi ˝ego boost koš˝.

Drugače pa, ne se sekirat. Dokler bodo ljudje mislili, da je volvo grda počasna škatla s tujim motorjem, ga ne bodo prav visoko cenili. Kar pa pomeni, da bomo mi naše konjičke lahko ceneje kupili.

Sicer pa zastopim, zakaj nekdo kupi avtomobilček z motorjem 1.1 - 1.4. Težje mi gre v glavo, zakaj nekdo naprimer kupi passata ali audija. No, da se ne bo spet razcvetela napačna debata.....


Sicer pa me izredno zanima, zakaj v Sloveniji vlada tako prepričanje..... Volvo, ki ima dejansko večino motrjev svojih, ne dela svojih motorjev..... Tega, da jih druge znamke ne delajo pa nihče ne ve/noče vedeti.

Na vrh
JG
02 dec 2008, 10:31
Član #100
Prijavljen dne: 26 nov 2006, 20:27
Lokacija: Gorenjska
Objav: 1349
No jaz pa lahko samo rečem, da Volvo sploh ni slabo cenjen pri ljudeh, ampak kot vidim prej nasprotno, pri ljudeh (predvsem višjega sloja) je Volvo precej cenjen.
Večkrat sem že bil na raznih (ala grad Zemono, Podvin, gostišče Krištof, grand hotel Bernardin, skratka na nivoju) lokacijah in sem vedno in povsod opazil, da je na parkirišču kar precej Volvov, predvsem izstopata model S80 in XC90.
Tudi ko se peljem mimo kakšnih industrijskih con, vidim na parkirišču kar precej Volvov, tako, da sam sploh nimam občutka, da je Volvo podcenjen. Glede motorjev pa takole, še nihče mi ni rekel, da imam motor od Renaulta (tudi prej ko sem imel 1.9D), še več, večina pozna Volvov motor D5, sklepam po tem, ko me ljudje vprašajo, če je diesel in jim pritrdim, takoj rečejo, aha D5.

Glede ostalega, je pa nesmiselno komentirat, saj nekomu nov avto enostavno pomeni več kot rabljen in obratno in se pač vsak odloča po svoje, glede okvar pa tud ne vem kako je z Volvoti nad 10-15 let, vem samo to, da imajo novi avtomobili garancijo in to ljudem vseeno zagotavlja nek mir in posledično nakup novega/novejšega avta
Na vrh
bvogri
02 dec 2008, 11:20
Član #36
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 13:08
Lokacija: Ljubljana
Objav: 1574
850 ni cenjen to je res ampak tudi ostala druščina oz. njegova konkurenca ni vredna dosti več. E34, audi 100, kappa, omega.... se tudi šenkavajo za male pare. Tega ''starega'' pleha je ogromno. Dobro vzrdževanih pa zelo zelo malo.
To da ti pri firmi, ki se ukvarja s preprodajo avtomobilov ponudijo 300€ za slabo ohranjeno 850 je čisto normalno. Tudi sam sem delal pri človeku, ki se je s tem ukvarjal. Kaj misliš, da bo imel nepremičnino na dvorišču pol leta, da bo zaslužil 50€ Ja seveda.
Glede 850 pa je če ceniš družinske vrednote in kvaliteto izdelave dober avto. Na drugi strani pa z lada stylingom v notranjosti, dokaj slabimi voznimi lastnostmi...pa še kaj v teh pogledih slabši od kunkurence, ki kot rečeno ni vredna kaj dosti več.
In ja večina razmišlja tako, da je poraba 10l/100km že cel bav bav, kaj šele star volvo. Mimogrede 850 v resnici ni šparavček. Novejši modeli so v primerjavi s stroškom goriva poceni zato je logično, da človek raje kupi S80 recimo. Če je to neumno ali ne pa vsak sam pri sebi ve in naj si izračuna. Da pa imaš staro 850 porihtano kot se spodobi pa tudi nekaj vržeš, sploh ob nesposobnih volvo serviserjih. In recimo večini se ne da ukvarjati, kam bodo peljali avto, kje bodo kupili del... važno da jih avto pripelje od A do B čim ceneje in z čim manj skrbi. Mali avtomobili, pa so v splošnem cenejši za vzdžvevanje zato je logično, da se jih bolj kupuje. Za vožnjo po mestu kaj več niti ne rabiš.
Se pa strinjam popolnoma, da ljudje sploh ne vejo kaj kupujejo. Samo, da dobro izgleda (p 207 recimo) in da je čim večja akcija... Ta debata ne bo spremenila čisto nič.
Glede V50 imaš za tak denar kot omenjeno tudi neprimerljivo boljše avtomobile , koliko je kakšen vreden pa itak določa trg.
Na vrh
Mrky
03 dec 2008, 12:14
Član #337
Prijavljen dne: 18 maj 2007, 12:22
Lokacija: Split, HR
Objav: 45
Na forumu http://www.index.hr/forum/default.aspx?q=t&idf=25&idt=159554 lahko preberete:

--------------------------------------------------------------------------------
Snowman:
Pruzila mi se prilika da povoljno kupim polovan Volvo 850 pa me zanima sto mislite o tom modelu.

Blesavi:
Staro auto, skupi djelovi, skupo održavanje. Iskreno, ne isplati se.
--------------------------------------------------------------------------------
Blesavi je zares blesavi
Na vrh
token
03 dec 2008, 15:58
Član #897
Prijavljen dne: 07 okt 2008, 00:13
Lokacija: kranj-sterdam
Objav: 58
T-5R je napisal(a): ...

Hehe, si se pa razpisal.

Se kar strinjam s teboj. Še zmeraj pri ljudeh velja prepričanje, da je Volvo ena počasna, grda škatla z Renojevim motorjem noter.



to zato ker majo v spominu še takga k je moj 343 , ki je v bistvu realno gledano vse od tega naštetega


drgač pa tud men ni jasen zakaj recimo lahko kupiš dobr ohranjenega 740, 940, 850...al pa 400 serijo že za 1000 EUR, po drug stran maš pa za ta dnar Golf II 1.6 D ipd. jajca, pa bo folk še zmer rajš Golfa kupu

pa vsi majo v podzavesti že, da je Volvo švedski neuničljiv pleh, varen, dela...ampak kupjo ga pa ne
Na vrh
Volvo. 4 life
03 dec 2008, 18:50
Član #384
Prijavljen dne: 22 jun 2007, 17:09
Objav: 3327
Me pa resno zanima, nekateri pišete, da za 11k € brez problema dobiš boljši avto kot V50. Sedaj pa prosim povejte v katerih aspektih, ne katere znamke oz. modeli, če pa že, pa lahko tudi... ????

p.s. Nekdo je pisal, da se da priti skozi vzdrževanje tudi ceneje s aftermarket deli. Prej sem imel V70 II. gen. , pa sem prešel na I. gen, ker sem mislil, da bo vzdrževanje ceneje in pa deli lažje za dobiti, pa servisiram avto na uradnem servisu ( pa ne po moji " krivdi " ) , sem pa na istem
Na vrh
AljAž
03 dec 2008, 19:22
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Načeloma so rabljeni Volvoti pod ceno konkurence. Ampak se mi pa ravno v primeru V50 zdi, da je cena še kar visoka, recimo povsem primerljiva z A4.
Imajo tudi vse ostale avt. znamke svoje pristaše, ljubitelje, klube, tako da bodimo razumni. Sicer pa, manj kot je avto "ljudski", bolj mi je všeč.
Na vrh
Volvo. 4 life
03 dec 2008, 19:32
Član #384
Prijavljen dne: 22 jun 2007, 17:09
Objav: 3327
AljAž je napisal(a): ...

Načeloma so rabljeni Volvoti pod ceno konkurence. Ampak se mi pa ravno v primeru V50 zdi, da je cena še kar visoka, recimo povsem primerljiva z A4.


Cena je " primerljiva " z Audi A4, samo primerjava NI Nekdo je tudi napisal, da je konkurenca močna, Lancia, Saab, MB.. aja, Lancie se vsi nekako izogibajo/mo, saj je namreč znana po svoji kvarljivosti in odstavnih pasovih, Saab - kam ga boš peljal ko pa nima svojega servisa, kaj šele svojega motorja, smo spet pri pokvarjivosti ( VAG ), nenazanje MB, boste rekli, da je vzdrževanje Volva V50, ki ima veliki servis na 240kkm, enak super duper znamki MB,.... dajte kakšen boljši argument

Na vrh
Volvo. 4 life
03 dec 2008, 19:35
Član #384
Prijavljen dne: 22 jun 2007, 17:09
Objav: 3327
RollingStone je napisal(a): ...


Sicer pa me izredno zanima, zakaj v Sloveniji vlada tako prepričanje.....


Stari res maš, tudi jaz ne znam, zakaj tko je ....
Na vrh
AljAž
03 dec 2008, 19:37
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
AljAž je napisal(a): ...

...
Imajo tudi vse ostale avt. znamke svoje pristaše, ljubitelje, klube, tako da bodimo razumni. ...

Lepo bi bilo, če bi se zavedali tega, ter skladno s tem pisali...
Toliko o "primerljivosti".
Na vrh
volhart
03 dec 2008, 19:55
Član #699
Prijavljen dne: 06 apr 2008, 18:17
Lokacija: Skofja Loka
Objav: 2461
Evo eno kost za glodat iz hrvaskega foruma:

"Volvo prodaje ružne automobile osrednje kvalitete skoro po cijeni top klase." (gusztav) (v primerjavi z Audijem ali BMW, govora o A6 in 530d).

Na avto.net lahko naprimer za 11000-12000 EUR, 130-200hp, 2004-2006 letnik, 75-150kkm, dobi sledece. Oprema 1 pomeni visji nivo opreme. Kaj bi izbrali.

ALFA ROMEO 156 1.9 JTD (oprema 2)
AUDI 1.9TDI, (oprema 2)
BMW 320d, gretje sedezev, usnje, okrog 115000kkm (oprema 1)
MAZDA 6 2.0 CD (oprema 1)
OPEL VECTRA 1.9 CDTI (oprema 1)
PEUGOT 407 2.0 HDI (oprema 2)
VOLVO S60 D5 (oprema 1)
VOLVO V50 2.0 D (oprema 2)
PASSAT 1.9 TDI highline (oprema 1)

Z malce razsiritve vam ponudi se A3, C5, Focus, Mondeo, Accord, Laguna, Megan, 9.3, Golf V.

V ZDA se je zgodilo da so trije direktorji (Ford, Chrysler, GM) prisli pred kongresnike s prosnjo po vec denarja. Odgovori so bili v smeri spremenite strategije, spremenite avtomobile, priblizajte se Japoncem, manjsa poraba, vec ekologije itd. Ce ne bomo mi bodo Japonci. Japonci... tale Honda je resno zanimiva. Ali je res tako dobra kot upam da je. Vendar ce je, kako ji to uspeva, kaj je pri njej drugacnega kot na primer pri AUDIJU ali VW ali VOLVOTU ali komerkoli drugem? Nikoli nismo slisali za njih, sedaj pa jim uspe v par letih razbiti nase trzisce. Ni mi povsem logicno, zakaj bi bili boljsi inzenirji od Nemcev ali pa EU na splosno ce so. Kaj je tisto, zaradi cesar se govori o njih. Mislim, da Honda in Toyota postajata nek fenomen. Zakaj? Ali Volvota jebe cena?
Na vrh
RollingStone
03 dec 2008, 20:11
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 12:12
Objav: 1965
Toni, ne vem, kaj je to ˝ružno˝, in ne vidim, zakaj bi bil volvo kakorkoli pod takoimenovano ˝top klaso˝. Po mojih izkušnjah........ no ja, recimo, da ni vse zlato, kar se sveti.

Sicer pa se strinjam z Aljažem in predlagam, da se take debate zaključijo. Koncev imajo vse znamke tudi svoje pristaše.

Glede tistega, kaj bi izbrali.... zame lahko ceno znižaš za par k€ in D5 zamenjaš s T5.

Če pa moram bit na seznamu pa:

1. S60
2. V50
3. Alfaromeo
4. Mazda 6
5. BMW 320
6. yugo
7. yugo
8. yugo
.
.
.
.



[ Uredi 03 dec 2008, 20:12 ]
Na vrh
MKovic
03 dec 2008, 20:30
Član #55
Prijavljen dne: 14 nov 2006, 19:57
Objav: 720
oldspice79 je napisal(a): ...

moj volvo 95 letnik ,noben malček ,noben k*** nov avto ,.ali je to renault, peugeot 308,207, kia ceed še slabše kia pro ceed novi, noben od naštetih novih modelov nima boljšega menjalnika kot moj volvo, kaj šele udobja, 6+ airbag meni ne pove nič,... lahko jih ima 20 airbag pa bo avto še zmeraj pašteta tvoje ime pa na nagrobniku


Verjetno smo vsi čustveno vezani na znamko, pa vendar bodimo realni. Volvo 850 je 20 let stara zadeva, njegov razvoj pa se je začel že v osemdesetih. Trditi, da v čimerkoli prekaša nove modele, ki prihajajo na trg danes je le pobožna želja Volvo fanov. Morda je trpežneješi (kar sicer dvomim), morda je v kakšnem ozkem aspektu marginalno bolje zasnovan, nikakor pa kot celota ni in ne more biti boljši izdelek od današnjih, četudi cenejših avtomobilov.
Se pa strinjam, da je, če upoštevamo faktor cena/vrednost lahko v marsikaterem primeru za marsikoga boljša odločitev, kot nakup novega avtomobila na kredit/leasing.
Na vrh
AljAž
03 dec 2008, 21:06
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Debata postaja skrajno zanimiva
Cena novih in rabljenih avtomobilov je v bistvu precej točen podatek o kvaliteti, priljubljenosti, statusu in nasploh celotnem "paketu"(kvaliteta, izgled,status, inovativnost, reklama, zgodovina, servisna mreža,....), ki se prodaja. Namreč v povprečju je to cena, ki se ljudem še zdi primerna za neko blago. In če je povprečna cena prodanega avtomobila "tipa A" 2000€ višja od tipa "B", da to pomeni da je tip A v očeh ljudstva 2000€ boljši od tipa B. Kar pa nam seveda prav nič ne pove o konkretno mojem in konkretno sosedovem avtomobilu. Če je nek avto zame vreden 5000€ več kot za soseda, to še ne pomeni da je toliko boljši. Tu je pomembno število primerkov, zato pa so cene redkejših modelov in variant lahko tako različne.

Tudi zaradi tega je neumno trditi, da MOJ Volvo ni primerljiv s TVOJIM Audijem. Zato ker je od tega samo pol koraka do: "Moj V70R je odličen voz, sosedov V70R pa je samokolnica". Od tu naprej pa ni daleč do: "sem najpametnejši, najlepši in najmočnejši, ti si pa spaka neumna". Ne vem če je to "kul"

Glede velikanov pred kongresom pa še tole: "...pri Fordu pa obljubljajo tudi, da bodo prodali svojih pet letal in po potrebi tudi nekaj svojih hčerinskih podjetij, kot na primer švedski Volvo."

I love my car, but I don't know what I'll drive tomorrow.
Na vrh
Volvo. 4 life
03 dec 2008, 21:43
Član #384
Prijavljen dne: 22 jun 2007, 17:09
Objav: 3327
@Toni

Zopet si naštel nekaj avtov in nekaj " paketov " opreme, vendar še vedno ne vem kaj je za vas " boljši " avto, če npr. navedete primer VW Pasat ali pa Audi A4 ( seveda za ceno cca 11k € ). Kakšni aspekti vas privlačijo pri določeni znamki, da bi se odločili kupiti npr. Alfaromeo ali Mazdo za 11k€.

Kar se tiče pa Japoncev pa ni neke tople vode. Razturajo v tehnologiji in delajo zelo nepokvarljive in dokaj kvalitetne avte, vsaj v smislu, da dela in dela in te ne pusti na cesti, za razliko slabe kvalitete " tehnologije " nemcev, ki dandanes pušča najnovejše BMW-je, Audije ob cestah, potem sem jim pa še na uradnih servisih ne sanja, wtf, in zadeve še popravit ne znajo ...

[ Uredi 03 dec 2008, 21:44 ]
Na vrh
grimreaper
03 dec 2008, 21:53
Član #28
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:27
Objav: 608
MKovic je napisal(a): ...

erjetno smo vsi čustveno vezani na znamko, pa vendar bodimo realni. Volvo 850 je 20 let stara zadeva, njegov razvoj pa se je začel že v osemdesetih. Trditi, da v čimerkoli prekaša nove modele, ki prihajajo na trg danes je le pobožna želja Volvo fanov.


Tu se motis. Novi modeli (srednja klasa) imajo novu tehnologiju, dizajn, boljso plastiko itd, ampak kvaliteta izrade je na strani 850tke. Ko razstavis eno 850tko, ves o cem povem...
Na vrh
T-5R
03 dec 2008, 22:15
Član #387
Prijavljen dne: 23 jun 2007, 11:40
Lokacija: GB
Objav: 745
Volvo. 4 life je napisal(a): ...


Kar se tiče pa Japoncev pa ni neke tople vode. Razturajo v tehnologiji in delajo zelo nepokvarljive in dokaj kvalitetne avte, vsaj v smislu, da dela in dela in te ne pusti na cesti,....


Hehe. Verjemi mi, da se tud Japončki kvarijo. Vsak dan bolj. Popravila pa stanejo uhuhuhu

grimreaper je napisal(a): ...

MKovic je napisal(a): ...

erjetno smo vsi čustveno vezani na znamko, pa vendar bodimo realni. Volvo 850 je 20 let stara zadeva, njegov razvoj pa se je začel že v osemdesetih. Trditi, da v čimerkoli prekaša nove modele, ki prihajajo na trg danes je le pobožna želja Volvo fanov.


Tu se motis. Novi modeli (srednja klasa) imajo novu tehnologiju, dizajn, boljso plastiko itd, ampak kvaliteta izrade je na strani 850tke. Ko razstavis eno 850tko, ves o cem povem...


Podpis.

Jaz osebno ne kupim avta nad letnikom 2000, ker so velikoooo precenjeni, kvaliteta je tud izjemno upadla po tem letu, da o špartanskih rešitvah ne govorim...

Kot sem že večkrat napisal: Zlata 80-ta leta....
Na vrh
RollingStone
03 dec 2008, 22:52
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 12:12
Objav: 1965
Jah no, včasih so delali trpežne in dobre avtomobile, ki so trajali dooooolgo časa in kilometrov. Danes pa pač šparajo na materialih, kar je logično. In posledično tudi avti ne zdržijo take starosti in niti pol toliko kilometrov.
Na vrh
1-ej
03 dec 2008, 23:02
Član #448
Prijavljen dne: 17 avg 2007, 04:57
Objav: 326
http://www.youtube.com/watch?v=bbbyzbSpZ-g&feature=related

Aja 1993
Naj živi Lgenda
Na vrh
T-5R
03 dec 2008, 23:27
Član #387
Prijavljen dne: 23 jun 2007, 11:40
Lokacija: GB
Objav: 745
RollingStone je napisal(a): ...

Jah no, včasih so delali trpežne in dobre avtomobile, ki so trajali dooooolgo časa in kilometrov. Danes pa pač šparajo na materialih, kar je logično. In posledično tudi avti ne zdržijo take starosti in niti pol toliko kilometrov.



Vse lepo in prav. Le nekaj me zelo, zelo moti! Zakaj tega ne povejo v reklamah?
Na vrh
lupen
04 dec 2008, 06:39
Član #160
Prijavljen dne: 09 jan 2007, 04:36
Objav: 383
Prav imaš Pero,glede Lancie,pa tako,nisem jo še videl na odstavnem pasu,kot to trdi naš uporabnik.Motor 3.0 brez turbine kot ga ima Kappa ali pa Alfa je trpežen in zelo cenjen,saj se nemalo kateri italijan in tudi,zanimivo,severnjak vozi s omenjenimi avti.Ne smemo žalit ostalih znamk.Tudi naš Volvo ni brez napak.
Na vrh
RollingStone
04 dec 2008, 09:05
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 12:12
Objav: 1965
T-5R je napisal(a): ...

RollingStone je napisal(a): ...

Jah no, včasih so delali trpežne in dobre avtomobile, ki so trajali dooooolgo časa in kilometrov. Danes pa pač šparajo na materialih, kar je logično. In posledično tudi avti ne zdržijo take starosti in niti pol toliko kilometrov.



Vse lepo in prav. Le nekaj me zelo, zelo moti! Zakaj tega ne povejo v reklamah?


Jah ne vem. Ampak predstavljaj si, da bi ti imel SLAB servis za vozila. Šalabajzersko narejeno, neoriginalni deli, nenznanje, da bi vozilo sestavil nazaj,.... A bi napisal v reklami, da je tvoj servis slab oz. slabši od ostalih?



[ Uredi 04 dec 2008, 09:07 ]
Na vrh
MKovic
04 dec 2008, 09:33
Član #55
Prijavljen dne: 14 nov 2006, 19:57
Objav: 720
grimreaper je napisal(a): ...

MKovic je napisal(a): ...

erjetno smo vsi čustveno vezani na znamko, pa vendar bodimo realni. Volvo 850 je 20 let stara zadeva, njegov razvoj pa se je začel že v osemdesetih. Trditi, da v čimerkoli prekaša nove modele, ki prihajajo na trg danes je le pobožna želja Volvo fanov.


Tu se motis. Novi modeli (srednja klasa) imajo novu tehnologiju, dizajn, boljso plastiko itd, ampak kvaliteta izrade je na strani 850tke. Ko razstavis eno 850tko, ves o cem povem...


Celo lansko zimo in dobršen del pomladi sem razsatavljaj in sestavljal Volva 740 - pojem Volvove kvalitete. Če ga primerjam z hmm, recimo Alfo 164 iz približno enakega obdobja lahko ugotovim, da so bili pri slednji dosti bolj natančni, kar se tiče končne obdelave, udobja (zvočna izolacija) in prefinjenosti (kvaliteta materialov). Prednost Volvove trdoživosti nikakor ni v natančnosti ali kvaliteti izdelave, temveč v robustni zasnovi.
Novi Clio, kot primer je na tem področju svetlobna leta pred katerim koli Volvom iz 80-ih in 90-ih. Se pa strinjam, da kot celota ni in ne more biti robustnejši, kot stara preverjena tehnologija.
Tudi stare DC-3 Dakote še vedno letijo, so izredno zanesljive in trdožive, verjetno tudi zelo zabavne za pilotiranje, ne bi si pa upal trditi, da so kot celota boljše od A-380. :-)
Na vrh
Pojdi na stran  [1] 2

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 55, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5973
najnovejši član: Ubvpwcrob
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete