Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.seeklogo.com/images/1/740-logo-6E10838713-seeklogo.com.gif

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Oprema, dodatki in tuning
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

Gretje MOTORJA, OLJA,

Avtor objava
FUNTRON
04 dec 2006, 19:59 Predogled tiskanja
Član #113
Prijavljen dne: 04 dec 2006, 19:46
Objav: 37
Zanima me, če ima kdo izkušnje z dodatnim ogrevanjem motorja. Ne mislim WEBASTO, ker je 10x predrag. Govorim o gretju bloka, olja, notranjega prostora....

Imam dokaj stalno jutranje vstajanje, pa mislim da bi si to namontiral, da mi dve ure prej malo motor segreje, (govora je o EKO vožnji, porabi.....)
Več na strani http://www.defa.com WARM UP

Prosim za nasvet.
Na vrh
Hong Kong
04 dec 2006, 20:33
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
Marca 1993sem bil na Svedskem bolj na severju Borlange in gostitelj je imel kabel in pod haubo ta kalorifer in v notranjosti podobnega.
Na vsakem vecjem parkingu je bil vtic zensko moski in si vplacal enako kot parking nekaj ur gretja ali kar celo noc.Ko sem mu jaz pustil avto na letaliscu sem vklopil kabel in vplacal za celi dan.
Je dokaj poceni varianta nakupa samo jaz ti povem, da je to zelo nevarna zadeva ker ce karkoli pade na pokrov ventilatorja ne bo pomagala ne termo zascita in pozar je takoj tu. Ti kaloriferji imajo samo 1 termo zascito pregrevanja.

Pred 3 tedni na Svedskem sem videl podobne ze vgrajene in nikakor se ne strinjam s tem da dela na 220 V, da o porabi 1500 W grelca nekaj ur ne govorim.Bojler.

To je moje mnenje in pogled na tvoje vprasanje.NE PRIPOROCAM.
Raje sam gretje sedezev.Pri nas ni nikoli tak mraz kot pri njih in menim, da
druge variante od Webasto zal ni da je sigurna.Lp.

[ Uredi 04 dec 2006, 20:38 ]
Na vrh
Blaž 460
04 dec 2006, 21:20
Član #40
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 16:52
Lokacija: Ljubljana
Objav: 814
ja po mojem je verjetno tudi bolj varno ena garaža in notri gretje. pa če je avto v garaži še to ni potrebno.
Na vrh
Damijan
05 dec 2006, 06:46
Član #30
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:33
Lokacija: Preshgain
Objav: 1932
Mislim, da bi ravno z Webastom zadel terno! Je bivši uporabnik foruma, Bric, pred 14. dnevi vgradil namenski Webasto za VOLVO. Pravi, da sicer zaradi toplega vremena še ni preizkusil delovanja, bo pa povedal glede učinkovitosti.

Je pa tudi cenejši od univerzalnega Webasta. In če je namenski, imaš že vso inštalacijo pripravljeno. Samo sklopiti je treba zadevo in voila!
Na vrh
Hong Kong
05 dec 2006, 08:00
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
Da Damjan, gledal sem Webasto original za moj avto in rekel brez veze saj nikoli ni taksnega mraza pri nas in ce je traja par dni.
Je pa seveda namensko original najboljse.Webasto se na mom avtu priziga avtomatsko ko pade temperatura pod -4 C je rekel zadnjic mehanik na Volvu ali po zelji daljinsko s casovnim vklopom.Timerom.
Na vrh
tomazKK
07 dec 2006, 19:22
Član #79
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 14:34
Lokacija: Krško
Objav: 560
Ko kupim Volva vgradim Webasto. Pika. Sem se o tej stvari že dovolj pozanimal in ni smo udobje ampak tud velik plus za motor. En hladen vžig naj bi bil enako obrabil motor kot 20.000 km.
Ker pa mam avto na zunanji temperaturi (pod streho) pa sploh.
Webasto (y)

Aja, nobena garaža ti ne segreje motorja na skoraj delavno temperaturo.

[ Uredi 07 dec 2006, 19:24 ]
Na vrh
Tomaz40
07 dec 2006, 19:43
Član #6
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 10:24
Objav: 984
tomazKK je napisal(a): ...

Ko kupim Volva vgradim Webasto. Pika. Sem se o tej stvari že dovolj pozanimal in ni smo udobje ampak tud velik plus za motor. En hladen vžig naj bi bil enako obrabil motor kot 20.000 km.
Ker pa mam avto na zunanji temperaturi (pod streho) pa sploh.
Webasto (y)

Aja, nobena garaža ti ne segreje motorja na skoraj delavno temperaturo.



Čeprav dvomim, da bi kdorkoli lahko verjel temu, vseeno nikar ne širi takih laži.
1 hladen vžig = 20.000 km.
če ga v celi zimi vsak dan vžgem in da je samo 25 dni res mrzlih = 500.000 km
Se pravi da motor zdrži en mesec, potem ga je treba generalno obnovit?
Na Finskem in Švedskem moraš potem za eno zimo imet cca 4 avtomobile al kako?


Kake neumnosti!

Res je, da je za motor boljše, če čim manj dela mrzel, ampak tako mu pa spet ne škodi. Da sploh ne govorimo o tem, da motorju pri zagonu bolj škodi pomankanje olja na stenah valjev, ker bat/obročki drgnejo neposredno po stenah valjev.
Na vrh
rdečs40
07 dec 2006, 20:25
Član #50
Prijavljen dne: 14 nov 2006, 11:25
Objav: 382
mater sem jst neumen.jst sem pa zmeri mislu da je vebasto sam to, da ti segreje kabino zjutraj, je pa izgleda še vse kaj drugega kot to.se pravi da ta vebasto ni sam neko preseravanje.fino.kolk pa to stane?(ok, sej mam še 100 drugih stvari prej za porihtat na moji vulvi,ampak...) :$
Na vrh
tomazKK
07 dec 2006, 23:28
Član #79
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 14:34
Lokacija: Krško
Objav: 560
Tomaz40 je napisal(a): ...

Čeprav dvomim, da bi kdorkoli lahko verjel temu, vseeno nikar ne širi takih laži.
1 hladen vžig = 20.000 km.
če ga v celi zimi vsak dan vžgem in da je samo 25 dni res mrzlih = 500.000 km
Se pravi da motor zdrži en mesec, potem ga je treba generalno obnovit?
Na Finskem in Švedskem moraš potem za eno zimo imet cca 4 avtomobile al kako?


Kake neumnosti!

Res je, da je za motor boljše, če čim manj dela mrzel, ampak tako mu pa spet ne škodi. Da sploh ne govorimo o tem, da motorju pri zagonu bolj škodi pomankanje olja na stenah valjev, ker bat/obročki drgnejo neposredno po stenah valjev.


Samo zate se bom potrudil in našel link, ker ne maram, da me kdo da širim laži...

Če se pa motim, pa vzamem nazaj.
Na vrh
alfaromeo
07 dec 2006, 23:36
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
No tole kar si ti napisal tomazKK je bolj podobno kakšni bajki. Je pa nekaj na tem a mislim, da je bolj v razmerju 1 vžig = <80 km. Nekaj takega so meni goovrili na vebastu par tednov nazaj.

lp
Na vrh
tomazKK
07 dec 2006, 23:40
Član #79
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 14:34
Lokacija: Krško
Objav: 560
Cenik:
http://www.webasto.si/pdf/grelci.pdf

Uno z 20 kkm pa ne najdem, je blo pa na isti strani...
...torej vzamem nazaj. Al sem pa pobrkal, skratka PARDON. Ni mi treba zarad tega takoj v vrat skočt.

To še ne spremeni mojih namer z Webastom. :tongue:

[ Uredi 07 dec 2006, 23:42 ]
Na vrh
Tomaz40
08 dec 2006, 00:10
Član #6
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 10:24
Objav: 984
tomazKK je napisal(a): ...

Cenik:
http://www.webasto.si/pdf/grelci.pdf

Uno z 20 kkm pa ne najdem, je blo pa na isti strani...
...torej vzamem nazaj. Al sem pa pobrkal, skratka PARDON. Ni mi treba zarad tega takoj v vrat skočt.

To še ne spremeni mojih namer z Webastom. :tongue:


Webasto je pomojem super zadeva in če ne bi imel garaže, bi ga zelo verjetno imel v avtu.

Nisem te hotel napast, čeprav ko zdej preberem moj post res izgleda kot napad. Ni bila taka namera.

Je pa tako, da ta informacija ne more držat že iz zdrave kmečke logike. Tega podatka se itak ne da ugotovit, ker je zraven še malo morje drugih dejavnikov (kvaliteta materiala, sestavljanje, način vožnje, olje, gorivo, sreča/smola,...), katerih vpliv ne moremo poenotit za vse opazovane enote in zato ne moremo določit kakšen vpliv ima Webasto na vzdržljivost avta. Lahko (spet z zdravo kmečko pametjo) rečemo da ima pozitiven vpliv, kolikšen pa ta vpliv je pa NI mogoče izračunat.
Na vrh
Hong Kong
08 dec 2006, 08:52
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
DA zakljucimo o tej debati...
Kakorkoli so danes avti narejeni z novejso tehnologijo in obraba ni taksna niti so materijali uporabljeni za motor enaki kot pred desetletji.
Vsak bo rekel, ja saj moj avto od atija je naredil 300k km itn...
da sam je obrocke na cilindrih imel od tega in tega materijala, sistem vode in pumpe in ohisja motorja je bil metalni in se in se...
ne samo reci da so prej delali boljse motorje ker bi bilo smesno za vse ki berejo.
Aluminijski sklop ali metalni ima cisto drugacno obrabo in posebni nanosi visoko temperaturnih materijalov so naneseni na boke motorja zato nima smisla o tem debatirati ker ni konca ne kraja.Izmisljene so nove sestavine za alu motorje itn...WEbasto je nekoc pomagal pri tej obrabi danes zal zelo malo.
A kdo bo se imel avto 10 let in vec? Vsi menjamo kar se da bolj pogosto in pika.Jaz sem imel v zadnjih 15 letih enih 8 avtov ce ne se vec.Boli me patka za obrabo in webassto. :tongue: :-[ (#)
Na vrh

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 49, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5973
najnovejši član: Ubvpwcrob
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete