Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.seeklogo.com/images/1/740-logo-6E10838713-seeklogo.com.gif

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Okrepčevalnica
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

Užitek v vožnji

Avtor objava
DruzeTITO
07 feb 2008, 16:56 Predogled tiskanja
Član #198
Prijavljen dne: 30 jan 2007, 00:02
Objav: 67
Ob izjavi,
alfaromeo je napisal(a): ...

Drugače pa zakaj se ne bi premikalo? Leti toliko, da lahko kjer koli prekoračiš omejitev na AC. Sprašujem se ali je treba vedno leteti kot sneta sekira in ali daje užitek v vožnji zgolj hitrost? No to so že offtopic vprašanja.

se mi je porodilo vprašanje,
Kaj pravzaprav je užitek v vožnji in zakaj se tako rad vozim tudi po nepotrebnem, (z volvotom nekoliko manj, z dyane več, ampak ni važno) čeprav se zavedam, da name preži v avtu vač nevarnosti in nerpijetnih stvari, kot pa če bi s prijatelji sedel v čajnici in pil čaj.
In začel sem premišlevat in po nekaj minutnem premisleku ugotovil, da užitek v vožnji ni hitrost in kurjenje bencina, temveč užitek ob premikanju sede
Če se z vso stvarnostjo vrnem na temo lahko zase trdim da je meni največji užitek pri vožnji se vozit na krajše relacije po stranskih cestah(do 60 km v eno smer) uživam pa zato ker pod točko ena rad vozim, kot drugo rad vidim "svet" okoli sebe in ker je to odlična priložnost za druženje, sploh ob kaki dobri glasbi in z dobro družbo lahko vožnja dobro zamenja pomankanje dogajanja dopoldan ali pa ob vikendih zvečer.
Drugače pa, če v bistvo vključim moj največji užitek v vožnji torej mojo trdeset letno citroenčico pa, ob tem da uživam v pokrajini, lahko dodam užitek ob nagibanju v ovinkih, veter ki piha skozi odprto streho in brumenje 600 kubičnih centimetrov velikega motorja in rezget 35 konjičev in vseskupaj postavljeno na mehke sedeže...NORO

Torej...
KAJ PA JE ZA VAS UŽITEK V VOŽNJI?

LP DruzeTITO

[ Uredi 07 feb 2008, 16:59 ]
Na vrh
AljAž
07 feb 2008, 17:07
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Užitkov v vožnji (zame) je ogromno, od dobre glasbe na dobrem sistemu ter opazovanju okolice, kakem hitrem ovinku, vrtenje na snegu (awd), ampak čez vse pa je: "vožnja v dvoje" na zadnjih sedežih.

[ Uredi 07 feb 2008, 17:08 ]
Na vrh
RollingStone
07 feb 2008, 17:08
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 12:12
Objav: 1965
Z volvom: udobna dooooooooolga vožnja, po možnosti ne po ac, pa še vedno po taki cesti, da ni potrebno ustavljati vsak km in da ni mečkačev (torej čim manj prometa). Zraven seveda spada moja boljša četrtina (če predpostavimo, da sam zavzamem 3/4) in dobra glasba, pozabit pa ne smem niti na dober razgled.

Poleg tega pa mi neizmeren užitek v vožnji predstavlja tudi off-road, torej vožnja po brezpotjih, seveda s primernim avtom.

Poleg tega mi določeno mero užitka predstavlja tudi izživljanje (najraje na snegu), seveda spet s primernim avtom (RWD, v najslabšem primeru AWD).

[ Uredi 07 feb 2008, 17:11 ]
Na vrh
Volvo. 4 life
07 feb 2008, 18:40
Član #384
Prijavljen dne: 22 jun 2007, 17:09
Objav: 3327
Meni pa avto ( seveda govorimo o Volvu ) predstavlja največji užitek v vožnji ko pride do udobja. Nekako začne se z udobjem, konča pa prav tako. Kaj če mi avto, ko se po 2 urah skobacaš ven in ugotoviš da si še bolj utrujen kot prej, polomljen, vse te boli, tudi raztegnit se ne moreš.... no ravno nasprotno je Volvo! Po več urah vožnje izstopiš iz ( zame ) najudobnejšega " fotela " , se raztegneš, počutiš se kot nov, kot po 9 urah spanja.... potem se razgledaš okoli sebe in ugotoviš, da se lahko usedeš kar nazaj noter, kjer ti je najlepše in se z veseljem odpraviš naredit še kakih 100 ali 200 kilometrov..... Naslednja stvar, ki me je pri Volvu zelo navdušila je, kako se vse prilega tvojim rokam, nogam, vse imaš na dlani... tipke na radiu, volanske kontrole, menalnik, kot bi bil avto narejen ravno po tvoji meri! Vse to še lepo začini dober audio sistem in dobra glasba in mislim da imaš " popolnost v vožnji "!!! No, če zaključim.... ko se po sproščujoči vožnji pripelješ na cilj, z nasmeškom izstopiš iz avta, ga seveda ogledaš, se odpraviš domov v neudoben fotel in si pravmalu želiš, nove vožnje s svojim " UŽITKARSKIM " avtomobilom......

Na vrh

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 57, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5976
najnovejši član: Juliovioky
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete