Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.seeklogo.com/images/1/740-logo-6E10838713-seeklogo.com.gif

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Raba in vzdrževanje
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

Obnavljanje parabol & svetilnost žarometov

Avtor objava
alfaromeo
15 jan 2008, 16:13 Predogled tiskanja
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
Prestavljeno iz Brisalci prednjih žarometov
jarni je napisal(a): ...
zdravo, vceraj sem ocistil notranjost stekel na prednjih zarometih na svojem v70 1999...

postopek mala šala... odstraniš prednja blinkerja, odvijacis obe luči (vsaka po 3 vijake) in odklopis vsso elektriko z ohisja zarometov...

primes luc in jo potegnes malo navzgor in stran od avta... in ze je zunaj...
potem odneses na nek delovni pult ali mizo... odstraniš (mislim da 8) sponk, ki drzijo steklo na ohiisju, vzames stekla dol (pazi na tesnilo), jih pomijes in obrišeš in to je to...

naparjeno srebni reflektor pa raje pustite pri miru, ker je zelo krhek in ta naparjena plast gre zelo hitro dol (pol pa ni vec reflektor)... lahko edino z kaksno vato malo narahlo obrišete prah z reflektorjev, nikakkor pa z kako bombažno krpo ali robcem...

to je to...

rezultat je nov zaromet, ki dela kakor bi moral... se v 8 letih nabere ogromno prahu znotraj zarometa... clovek ne-bi verjel...

aja, na poti mi je v roki ostal zlomljena sprednja desna rocica brisalca ... a ima kdo viska ali ve kje bi dobil rabljeno ?
Info prosim na z.s.

lp, J

cleaner je napisal(a): ...
Nov tudi po ciscenju ravno ni, saj srebrni reflektor izgubi sijaj, pa tudi stekla slej ko prej postanejo motna. Jaz sem na vecih starih avtih opazil, da najbolj pomagajo +50% Osram zarnice.

Damijan je napisal(a): ...
Žarnic s +50% večjo svetilnostjo NI!!! Če boš pozorno pogledal, piše točno DO 50% večja svetilnost. Se pravi, da sveti enako, ali pa 0,000000000000000000001% bolje! To je kratkomalo en nateg!

Edina učinkovita rešitev je obnova parabol za 60€! Jaz sem jih spomladi obnovil na mojem S70. Prvi S/V/C70 imajo žaromete porazne kvalitete, tako kot 850-ke prve serije, ki so imeli še H4 žaromete. Druga ali FL serija z dvojno optiko, pa ima kvalitetne parabole.

Pred obnovo1 in Pred obnovo2

Po obnovi1 in Po obnovi2

cleaner je napisal(a): ...
Kateri pa so faceliftani S70? Meni izgledajo vsi enaki, prvic slisim.
Sicer pa se jaz cez zaromete niti malo ne pritozujem. Moji svetijo odlicno, tako da pri nocni voznji dolge luci zelo redko uporabljam. Res pa je, da niso stekla niti reflektorji motni. +50% zarnice sem pa na lastne oci sprobal ze na vec avtih in lahko potrdim, da svetijo obcutno bolje. Ne vem pa, ce res ravno za 50%. Boljsa svetilnost naj bi izhajala iz tega, da imajo te zarnice krajso zivljenjsko dobo od klasicnih. Vecje znanosti pa nebi delal iz tega, nisem iz zarnicarskega foha.

Damijan je napisal(a): ...
OOOPS, moja napaka. Govorim o liftanih 850-kah.

jarni je napisal(a): ...
osram +50% zarnice so en nateg... mogoce minimalno bolje svetijo... ampak ZELO hitro crknejo...

lp, j

cleaner je napisal(a): ...
Ja ne vem. Meni crkne ena na 2 leti.

Volvoline je napisal(a): ...
Edina učinkovita rešitev je obnova parabol za 60€! Jaz sem jih spomladi obnovil na mojem S70.

Živjo, kdo pa izvaja to obnovo?

LP
Saša

sebaveh je napisal(a): ...
Včasih so jih pri Saturnusu v LJ. Če pa jih še, pa nevem.

Damijan je napisal(a): ...
@sebaveh, Saturnus tega ne počne več, odkar je po Hello!

@volvoline:
www.galma.si

Moje parabole:
Sliki parabol pred obnovo
http://www.moj-album.com/slike/1449886/pk_vsxh_62i3t5z0.v.jpg
http://www.moj-album.com/slike/1449886/xcYLZmzm5W9Y3oEH.v.jpg

in sliki parabol po obnovi!
http://www.moj-album.com/slike/1449886/OVFYvCDIRIArcCIN.v.jpg
http://www.moj-album.com/slike/1449886/Nkf4su34kMmjrWmt.v.jpg

Popravljeno: Mon Dec 31 2007, 12:14PM

sebaveh je napisal(a): ...
Tja jim pripeljaš le parabolo in pol to zrihtajo? Kakršnokoli? Koliko pa računajo za to?

Damijan je napisal(a): ...
30€/kos! Popravijo pa tako kovinsko kot plastično parabolo.

Volvoline je napisal(a): ...
Damijan, hvala lepa za info!

LP
Saša

Zelen V70TDI je napisal(a): ...
sem klical na galmo pa pravijo da oni plastičnih parabol ne delajo (za plastiko je metalizacija in ne galvanizacija)

Damijan daj prosim napiši če se še spomneš s kom točno si se tam menil.

Jaz rabim obnoviti parabolo levega žarometa ker je nad žarnico krom ves razpokan in fuč.

Damijan je napisal(a): ...
@Zelen V70TDI, konkretno sem se kontaktiral po mejlu z gospodom direktorjem, Miran-om MARTINJAK-om.

Sem mu povedal, da so mi prej že obnovili kovinske parabole od AR, zdaj bi pa še plastične od Volva. Če naparevajo na plastiko. Je odpisal, da ni problema. Sem prinesel in odnesel popravljeno. Slike imaš par postov višje.

Ne dat obnoviti samo ene parabole, če že razkopavaš. Boš imel obupno razliko v svetilnosti, kar bo za nasprotivozeče zelo moteče.

Zelen V70TDI je napisal(a): ...
Če bo odgovor pozitiven bom dal obnoviti obe.
Slike tvojih parabol sem videl in zadeva izgleda odlično.

Hvala ti za informacije!

Na vrh

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 49, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5973
najnovejši član: Ubvpwcrob
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete