Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.seeklogo.com/images/1/740-logo-6E10838713-seeklogo.com.gif

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Okrepčevalnica
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

Nategovanje folka na pumpah

Avtor objava
Majkl
09 jan 2008, 21:53 Predogled tiskanja
Član #359
Prijavljen dne: 05 jun 2007, 22:48
Objav: 346
Nekje je že tekla debata o teh razlikah med števcem in dejansko količino iztočenega goriva, vendar je ne najdem.

DEJSTVO:Vgrajen imam rezervar 62l po pravilu (odvisno od pritiska pumpe) gre noter 80% volumna cca 50l, vendar še nikoli petrolova pumpa ni stisnila notri več kot 45l, hrvaške pumpe pa so!

TEŽAVA:Torej danes sem na Barju I tankal LPG, in pumpi je uspelo stisnit noter 59,10l plina?!

V nobenem primeru varnostni ventil nebi smel pustit noter toliko plina! Kaj mi je storiti?! Sedaj bom zvozil ta rezervar vendar, kaj če noter ni toliko plina kot sem ga plačal?! Račun je bil usaj 10€ večji kot tisto kar bi lahko šlo po maximumu noter..., ker jih ravno ne pobiram po cesti...

Ko sem videl vsoto na pumpi sem prodajalcu rekel da nebom plačal, potem sva čakala odgovorno osebo, ki je ni bilo. Medtem ko sem odklonil plačilo in volvota nisem želel premaknit z točilnega mesta, da se nebi kje našel junak ki bi me obtožil pobega. Za mano se pripelje "gospod" v novem MB Sklasa in mi !!!ukaže!!! naj umaknem avto ker če ne bo joj! Sam sem mu v mirnem tonu odgovoril da nebom ker nekaj ni uredu. V istem trenutku preden sem mu povedal kaj je narobe se je zatekel proti meni in mi začel grozit da nevem koga zajebavam in nevem kaj, nakar se ustavi cca 10cm pred mano stisne pesti in mi ponovno ukaže naj premaknem avto... Uglavnem ko je videl da nisem njegov sin oz nevem kdo da bi se ga ustrašil je odnehal! največji hec pa je to da je potem parkiral poleg in natočil 15€ plina! (moja bolša polovica je prišla do sklepa da je verjetno lizing položnico plačal pa je brez € za plin ostal:D)
Na vrh
DruzeTITO
09 jan 2008, 23:05
Član #198
Prijavljen dne: 30 jan 2007, 00:02
Objav: 67
Jaz lahko samo to rečem da sem na OMV (maribor-ptujska cesta) v 5 litersko kantico spravo 7 litrov pa še malo not pa še ni bila čisto polna
Na vrh
sebaveh
10 jan 2008, 14:20
Član #91
Prijavljen dne: 22 nov 2006, 19:08
Lokacija: Slovenska Bistrica
Objav: 1249
To je običajno - jaz sem v 10 litrsko plastično kanglico že tudi spravil 11,8 litra, čisto do vrha. In to bilokje sem tankal. Namreč take posode so vedno preračunane z rezervo, da jih lahko napolniš do nazivne kapacitete, brez da preveč vlečeš pištolco ven, in da ima gorivo prostor za "dihanje". Ter da ne polivaš, ko jih izlivaš ven.

Je pa vseeno treba malo pazit: http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?t=59114
Na vrh
Spletna stran

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 50, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5973
najnovejši član: Ubvpwcrob
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete