Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.seeklogo.com/images/1/740-logo-6E10838713-seeklogo.com.gif

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Volvo servisi
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

Volvo Proavto [Domžale]

Pojdi na stran  1 [2] 3
Avtor objava
Torkel
30 nov 2010, 19:54
Član #124
Prijavljen dne: 12 dec 2006, 23:10
Lokacija: Pogosto v Volvu
Objav: 545
Tudi če boš šel v tožbo (kar boš verjetno moral), ga moraš pisno obvestiti o tem. Drugače ti lahko reče, da o tem nima pojma in ti bluzi še naprej.

Sodelavcu se je na njegov dopis servis odzval z dopisom, kjer so dejali, da želijo avto ponovno pregladati in tam bodo odpravili napake. In so tudi jih. Če boš sedaj hodil od mehanika do mehanika in ti bo več mehanikov po svoje popravljalo avto, pozabi na to, da boš sploh kaj dobil od Proavta. Morda se motim, a to je bila ena izkušnja.

Vsekakor pa ti želim, da stvari čim ceneje in čim bolj uspešno rešiš.

[ Uredi 30 nov 2010, 19:54 ]
Na vrh
roche
30 nov 2010, 20:18
Član #1878
Prijavljen dne: 05 okt 2010, 21:21
Objav: 35
Glede na njegov odnos je verjetno edini izhod tožba.
Sem bil pa najprej pri njemu in vedno "reševal" stvari pri njemu, pa se dobesedno nisem daleč pripeljal. Imam uraden dokument ki navaja vse napake in nepravilnosti in razloge zakaj je do njih prišlo in največkrat uporabljeni besedi sta nestrokovno in nepravilno.
So mi pa na servisu kjer je avto sedaj rekli, da če ne bi delal tega servisa pri njemu bi se verjetno lahko vozil brez problema še nadaljnih 50k km. Je pa on s svojo "strokovnostjo" pripomogel k temu da se je avto ustavil.
Na vrh
Švedmorebitprh
01 dec 2010, 17:09
Član #408
Prijavljen dne: 11 jul 2007, 12:55
Objav: 228
Zanimivo kolk je enih slabih izkušenj z Ivotom. Jaz imam zgleda veliko srečo, ker že 20 let več ali manj tam servisiram avto (10 let 9ko, prej 10 let 7ko) in nikoli nisem nič reklamiral. Pr 9ki mi je menjal jermene pri 80000 in pri 160000 in avto se še zdaj vozi kot nov. Tako, da mu jaz glede del na samem motorju kar zaupam saj v 20 letih nismo ostali na cesti, vsaj ne zaradi njegove napake. Enkrat sem ostal na cesti, ko mi je poleti crknil ventilator in je seveda avto zakuhal. Pripeljem ga k Ivotu, rečem avto mi je zakuhu, on pa "ja seveda, prepihu si ga, generalka 1000 Eurov". Ko sem rekel, a nebi bilo dobro pred takimi rigoroznimi diagnozami vsak havbo odpret je pogledal in rekel "aja ventilator je šel posledično ti je pa še ekspanzijsko raznesl...o.k 110 eurov oboje z delom vred (vent. mi je kr takoj dal not od 850ke pomoje)"...uh sem si oddahnu
Na vrh
SepoX
01 dec 2010, 21:07
Član #94
Prijavljen dne: 23 nov 2006, 13:51
Lokacija: Novo mesto
Objav: 198
In to je sreča, da te je hotu najprej oskubit za jurja potem pa šele pogledal kaj je sploh narobe?
Na vrh
mihaelz
01 dec 2010, 21:50
Član #520
Prijavljen dne: 27 nov 2007, 11:08
Lokacija: TuPaTam
Objav: 446
Jop, to je pa res sreča!!! Celih 20 let.
Na vrh
Švedmorebitprh
02 dec 2010, 15:14
Član #408
Prijavljen dne: 11 jul 2007, 12:55
Objav: 228
Ja kakorkol, men moji volvoti delajo brezhibno. Je pa res, da če bi furu "ameriške volvote" polne elektronike tko k večina na tem forumu bi tudi jaz verjetno servisiral avto na pooblaščenem servisu.
Na vrh
VOLVOV40
11 dec 2010, 12:44
Član #12
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:30
Lokacija: LJUBLJANA
Objav: 546
roche je napisal(a): ...

Še moja izkušnja z "gospodom" Prohasko

Se opravičijem izrazoslovju vendar nisem strojnik. Bom pa lahko kaj več napisal ko bom dobil v roke zapis sodnega cenilca in delovni nalog servisa.

Na servis sem mu pripeljal S70 2.5 TDI. Dogovor je bil, da se opravi servis plus menjava pogonskega jermena in olje v menjalniku. Na vprašanje ali opravi tudi manjša ličarska dela (praske, udrtine), je odgovoril pritrdilno. Vse specificirano na listu papirja z podpisom in štempiljko. Cena 970 eur.
Ko sem avto dvignil je gorela lučka za motor - mojster je rekel, da to ni nič senzor za 70 eur vendar nič hudega naj kar vozim. Se pripeljem na AC proti trojanskim predorom in avto v klanec ni šel več kot 90. Se peljem po AC po ravnem največ 140. Poleg tega preogorene vse zavorne luči, kratke luči in večina lučk v notranjsati avtomobila. Brez naročila "popravljal" še sprednjo desno šipo ker mu je med delom padla dal in se ni hotela več dvigniti!!!! (popravil jo je tako da se ne da več odpirat pred servisom je delovala normalno).
Ličarska dela - avto je barval zunaj na megli in njegov komentar na to kako je narejeno je bil - pa kaj ti misliš da sem jaz ličar jaz sem mehanik.
Njegov komentar ob naslednjem obisku in testni vožnji - ja ta avto pa res ne gre kot bi moral, pa še nenormalno trese je treba zamenjat nosilce motorja. Je treba zamenjat senzor (tistega ki je bila cena prej 70 eur) - cena 250 eur. Njegov komentar - ja sem se pač zmotil pri ceni.
Nato se je pa zgodilo.
Z avtomobilom se ustavim, in ko hočem ponovno prižgat vse rožlja in trese. Pokličem vlečno službo in avto odpeljejo. Odprejo motor in mi rečejo - ja sej ni čudno kdaj boste pa jermene zamenjali.
Zaključek - zamenjan je bil le en jermen in nič od ostalega kar paše v garnituro. Jermen je bil narobe nastavljen zaradi česar se je cel avto tresel, moči pa ni imel zato ker je zgrešil fazo.
Strošek po servisu - servis kjer je porebno menjati pogonski jermen in vse ostalo, menjava vodila (ker je zlomljeno) in motorja (ker je skurjen) stekla spredaj desno, ter barvanje povsod kjer je delo"opravil" mojster, pa še par malenkosti ki pri vsej stvari niso omembe vredne.
Za konec pa še komentar "gospoda" Prohaske, ko sem mu povedal za vse skupaj in ga prosil če se lahko pogovoriva: Naredi kar hočeš in marš v p.m..
Toliko o korektnem odnosu in strokovnosti servisa PROAVTO v Domžalah.
Avto je sedaj na servisu. Sledi pa prijava vsem ustreznim inšpekcijam in službam ter tožba.

Roš Dušan

dusan.ros©gmail.com






In kakšen je epilog.
Na vrh
roche
17 dec 2010, 21:21
Član #1878
Prijavljen dne: 05 okt 2010, 21:21
Objav: 35
Gospod bil povabljen na PP Domžale, prijavljen na tržno in davčno inšpekcijo. Če ga po mesecu ali dveh ne bo "srečala" pamet pa sledi tožba.
Na vrh
mihaelz
17 dec 2010, 22:08
Član #520
Prijavljen dne: 27 nov 2007, 11:08
Lokacija: TuPaTam
Objav: 446
No gospoda, pamet po moje ne bo srečala še dolgo. Lahko pa se zgodi božični čudež
Držim pesti, da se reši čimprej!
Na vrh
ikeman
18 dec 2010, 00:18
Član #972
Prijavljen dne: 18 dec 2008, 23:00
Objav: 178
Sicer bi bilo super slišat še drugo plat zgodbe, sploh po vsem kar se je zgodilo.

Ampak glede na to, da sta tako @Volvoline in @roche imela podoben "strokovni" problem napačno nastavljenega jermena, je tale g.Prohaska pod velikim ?

Srečno @roche, upam da ti uspe zadevo speljat.

Off Topic:
Mogoče bi blo fino, kake original račune, kar skenirat/slikat tolk, da ostanejo za dokumentacijo še posebaj v temah kot je cena servisa da bi uporabniki lažje primerjali storitve, pa še ni treba tolk pisat kaj je bilo narjeno
Na vrh
roche
18 dec 2010, 14:54
Član #1878
Prijavljen dne: 05 okt 2010, 21:21
Objav: 35
Me prav zanima kakšna je lahko njegova verzija zgodbe. Sploh sedaj ko se je izkazalo da so vsa tipala, senzorji in ventili za katere je trdil da jih je potrebno zamenjati brezhibni.
Njegov "original" račun izgleda tako, da na "delovni nalog" napiše kaj bo naredil, na koncu se na to podpiše doda štempiljko in napiše Plačano 970 eur (čeprav je bil dogovor 680 eur).
S tem, da ti potem "zamenja in popravi" še kup drugih prej brezhibnih stvari, ki potem ne delajo več (celoten mehanizem in motor prednjega levega stekla, stikalo za luči....). Kar se je dalo sem zahtaval nazaj in ko je vgradil nazaj prvotne dele je vse delalo popolnoma isto (kar je polomil in uničil seveda ni zamenjal nazaj).

Na vrh
VOLVOV40
18 dec 2010, 18:47
Član #12
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:30
Lokacija: LJUBLJANA
Objav: 546
roche je napisal(a): ...

Še moja izkušnja z "gospodom" Prohasko

Nato se je pa zgodilo.
Z avtomobilom se ustavim, in ko hočem ponovno prižgat vse rožlja in trese. Pokličem vlečno službo in avto odpeljejo. Odprejo motor in mi rečejo - ja sej ni čudno kdaj boste pa jermene zamenjali.
Zaključek - zamenjan je bil le en jermen in nič od ostalega kar paše v garnituro. Jermen je bil narobe nastavljen zaradi česar se je cel avto tresel, moči pa ni imel zato ker je zgrešil fazo.
Strošek po servisu - servis kjer je porebno menjati pogonski jermen in vse ostalo, menjava vodila (ker je zlomljeno) in motorja (ker je skurjen) stekla spredaj desno, ter barvanje povsod kjer je delo"opravil" mojster, pa še par malenkosti ki pri vsej stvari niso omembe vredne.
Za konec pa še komentar "gospoda" Prohaske, ko sem mu povedal za vse skupaj in ga prosil če se lahko pogovoriva: Naredi kar hočeš in marš v p.m..
Toliko o korektnem odnosu in strokovnosti servisa PROAVTO v Domžalah.
Avto je sedaj na servisu. Sledi pa prijava vsem ustreznim inšpekcijam in službam ter tožba.

Roš Dušan

dusan.ros©gmail.com






Še vedno pa ne vemo kaj je bilo narobe z motorjem?
Na vrh
Sverige
18 dec 2010, 21:10
Član #412
Prijavljen dne: 14 jul 2007, 06:18
Objav: 743
Ko kaj takega preberem mi dvigne pritisk.
Ravno zaradi takšnih stvari ne zaupam več avta raznim "pocarjem", ki so za nekatere strokovnjaki, ko je treba nekaj konkretnega narest pa je poden na celi črti. Zame se kvaliteta nekoga pokaže, ko slišim kako je rešil neko reklamacijo. Kadar se kasira je vsak prijazen. In prav vsi, vključno s popoldanci v garažah, so super strokovnjaki, dokler se kaj ne zaštrika, potem te pa v tri PM pošlje...

Kakšne pa so možnosti v tem primeru. Ali mora Proavto odpravit napake, ali se lahko pelje avto drugam. Ker če ima nekdo tako slabo izkušnjo, bi vsaj jaz težko avto peljal nazaj na isti servis.
Na vrh
roche
18 dec 2010, 21:30
Član #1878
Prijavljen dne: 05 okt 2010, 21:21
Objav: 35
Še vedno pa ne vemo kaj je bilo narobe z motorjem?

A pred "servisom" ali po?
Na vrh
Sverige
18 dec 2010, 21:39
Član #412
Prijavljen dne: 14 jul 2007, 06:18
Objav: 743
VOLVOV40 je napisal(a): ...

Še vedno pa ne vemo kaj je bilo narobe z motorjem?


Če sem prav zastopil, pred servisom z motorjem ni bilo nič narobe, edin sveže olje in nove jermene je rabil....
Na vrh
roche
18 dec 2010, 21:48
Član #1878
Prijavljen dne: 05 okt 2010, 21:21
Objav: 35
Ja pa še to bolj preventivno kot kaj drugega, ker naj bi bilo že vse menjano, vendar sem raje vse zamenjal še enkrat.
Na vrh
VOLVOV40
19 dec 2010, 11:37
Član #12
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:30
Lokacija: LJUBLJANA
Objav: 546
Seveda me zanima in pa verjetno tudi vse tiste ki spremljajo forum kaj je bilo narobe z motorjem po posegu
"mojstrovalca Prohaske"?

[ Uredi 19 dec 2010, 11:39 ]
Na vrh
aly
19 dec 2010, 20:16
Član #773
Prijavljen dne: 02 jun 2008, 10:19
Lokacija: Kranj
Objav: 429
Saj piše.

roche je napisal(a): ...

...
zamenjan je bil le en jermen in nič od ostalega kar paše v garnituro. Jermen je bil narobe nastavljen zaradi česar se je cel avto tresel, moči pa ni imel zato ker je zgrešil fazo.
Strošek po servisu - servis kjer je porebno menjati pogonski jermen in vse ostalo, menjava vodila (ker je zlomljeno) in motorja (ker je skurjen) stekla spredaj desno, ter barvanje povsod kjer je delo"opravil" mojster, pa še par malenkosti.
Na vrh
Spletna stran
roche
19 dec 2010, 21:43
Član #1878
Prijavljen dne: 05 okt 2010, 21:21
Objav: 35
Takole piše .....zato smo pregledali pogonski jermen, pri čemer jem mehanik ugotovil, da je bil jermen iz faze. Nadaljni pregled sklopa pogonskega jermena je razkril, da ob nedavni menjavi jermena ni bil zamenjan noben ležaj, ne vodilni ne napajalni in ravno slednji je bil razlog preskoka oz zamika pogonskega jermena.
Na vrh
VOLVOV40
20 dec 2010, 11:36
Član #12
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:30
Lokacija: LJUBLJANA
Objav: 546
O katerem jermenu pa govorimo,o jermenu ki poganja odmično gred ali o jermenu ki poganjan Bosch črpalko.


To me namreč zanima zato ker eno stran zgodbe sem že slišal tako da bi rad dobil boljšo sliko kaj se je sploh dogajalo.

[ Uredi 20 dec 2010, 11:39 ]
Na vrh
S60D5Gear
20 dec 2010, 19:20
Član #1437
Prijavljen dne: 28 dec 2009, 09:59
Lokacija: Slovenija
Objav: 193
@roche: Če imaš čas in živce, bi osebno objavil tvojo zgodbo tudi tukaj: Avtomobilizem.com > Nategatorji

Bo veliko več publike in veliko več reklame za tega prijaznega in kvalitetnega Volvo serviserja.
Na vrh
roche
21 dec 2010, 20:33
Član #1878
Prijavljen dne: 05 okt 2010, 21:21
Objav: 35
VOLVOV40 je napisal(a): ...

O katerem jermenu pa govorimo,o jermenu ki poganja odmično gred ali o jermenu ki poganjan Bosch črpalko.


To me namreč zanima zato ker eno stran zgodbe sem že slišal tako da bi rad dobil boljšo sliko kaj se je sploh dogajalo.


Pozdravljen;

Že v prvem sporočilu sem napisal da nisem strojnik in da se ne spoznam na motoroznanstvo.
Če poznaš drugi del zgodbe in če si strojno podkovan lahko "mojstra" vprašaš kaj vse je zamenjal, zadevo pa lahko preveriš pri meni kjer ti bom pokazal kaj je bilo "zamenjano", saj je na servisu kjer so opravili ponoven servis vse dokumentirano, kose pa imam jaz.
Tudi če bi karkoli zamenjal (kar pa ni) bi moral za svoje delo in material ki naj bi ga vgradil odgovarjati in korektno sprejeti reklamacijo, ne pa vsak naslednji obisk prodajati nove kose za 300+ eur da odpravi "nove" napake. Toliko o njegovi strokovnosti.
Avto je bil pripeljan k njemu v brezhibnem stanju, karkoli sem se z njim dogovoril naj bi bilo zamenjano preventivno, ne samo da se razstavi pogleda če je vse ok in potem vstavi iste stvari malomarno in nestrokovno nazaj - kar priča tudi cena.
Jaz sem še vedno pripravljen na dialog z njim in dogovor, kar se bo tudi zgodilo če ne drugače se bosta dogovorila odvetnika po sodni poti. On pa je tisti, ki ga starši niso naučili osnovnih vrednot in komuniciranja z ljudmi.
Včasih zna biti "hranjenje" ega in vztrajanje pri napačnih odločitvah, čeprav veš da so napačne, sila neprijetna in draga stvar.
Lahko pa vprašaš še kaj in ti bom z veseljem odgovoril če bom le znal.
LPD

Na vrh
roche
21 dec 2010, 20:34
Član #1878
Prijavljen dne: 05 okt 2010, 21:21
Objav: 35
S60D5Gear je napisal(a): ...

@roche: Če imaš čas in živce, bi osebno objavil tvojo zgodbo tudi tukaj: Avtomobilizem.com > Nategatorji

Bo veliko več publike in veliko več reklame za tega prijaznega in kvalitetnega Volvo serviserja.


Brez problema.
Zadeva bo objavljena tudi v soboto v časopisu.
Lpd
Na vrh
mihaelz
21 dec 2010, 20:56
Član #520
Prijavljen dne: 27 nov 2007, 11:08
Lokacija: TuPaTam
Objav: 446
Katerem časopisu, če lahko namigneš?
Na vrh
S60D5Gear
21 dec 2010, 21:07
Član #1437
Prijavljen dne: 28 dec 2009, 09:59
Lokacija: Slovenija
Objav: 193
Sem narobe napisal link. Pravilni je: http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=18&t=56628&start=1540
Na vrh
roche
21 dec 2010, 22:20
Član #1878
Prijavljen dne: 05 okt 2010, 21:21
Objav: 35
mihaelz je napisal(a): ...

Katerem časopisu, če lahko namigneš?


Delo.
Na vrh
VOLVOV40
27 dec 2010, 14:54
Član #12
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:30
Lokacija: LJUBLJANA
Objav: 546
roche je napisal(a): ...

S60D5Gear je napisal(a): ...

@roche: Če imaš čas in živce, bi osebno objavil tvojo zgodbo tudi tukaj: Avtomobilizem.com > Nategatorji

Bo veliko več publike in veliko več reklame za tega prijaznega in kvalitetnega Volvo serviserja.


Brez problema.
Zadeva bo objavljena tudi v soboto v časopisu.
Lpd





Katero soboto pa ?
Na vrh
bbf
27 dec 2010, 21:01
Član #411
Prijavljen dne: 13 jul 2007, 15:20
Objav: 1015
Prohaski moraš IZRECNO povedat, kaj želiš, če murečeš menjaj jermene, bo menjal jermene. pa nič drugega. razen če kej polomi zraven.
Ko sem jaz k njemu peljal svojo 345ko zamenjat platine (ker sem bil mnenja, da so bile slabe) . mojster ni menjal še kondenzatorja, ampak sem ga jaz, po enem tednu, ko sem se naveličal za cesto s šmergelnom v roki brusit v frtajlerju. aja pa en distančnik je naredil pri šaltkeblu, ker mi je iz P ali R metal, pa je dal neki ajeto medeninastega, da je vse ružlo med vožnjo. kmal sm menjal z originalno robo. cena za oboje je bla 20 kilo sitnih. pa sva se en dan lovila pa zmerjala po delavnci, zdej pa je vredu ratu. vsaj do mene. zna bit, pa da ga spet kdaj piči kej, ampak ga ni panike obvladat. ne vozim pa več k njemu, samo po kak materjal še pridem.

Na vrh
Damijan
27 dec 2010, 21:53
Član #30
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:33
Lokacija: Preshgain
Objav: 1932
Kaj pa če bi vsi (p)oškodovani pri Prohaski skupaj stopili in ga postavili na trdna tla, kaj je naredil škode?
Na vrh
bbf
27 dec 2010, 23:30
Član #411
Prijavljen dne: 13 jul 2007, 15:20
Objav: 1015
v bistvu pomaga. ko sem mu dal v popravilo glavo od D6 motorja, je rekel da se tega ne loti več, ker ima dovolj eno zgubljeno tožbo zarad teh D6 glav..
Na vrh
roche
28 dec 2010, 07:33
Član #1878
Prijavljen dne: 05 okt 2010, 21:21
Objav: 35
VOLVOV40 je napisal(a): ...

roche je napisal(a): ...

S60D5Gear je napisal(a): ...

@roche: Če imaš čas in živce, bi osebno objavil tvojo zgodbo tudi tukaj: Avtomobilizem.com > Nategatorji

Bo veliko več publike in veliko več reklame za tega prijaznega in kvalitetnega Volvo serviserja.



Brez problema.
Zadeva bo objavljena tudi v soboto v časopisu.
Lpd





Katero soboto pa ?



25.12.2010

Naslov je bil Servisni nateg


[ Uredi 28 dec 2010, 07:34 ]
Na vrh
Pojdi na stran  1 [2] 3

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 42, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5972
najnovejši član: Twxqrprob
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete