Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.seeklogo.com/images/1/740-logo-6E10838713-seeklogo.com.gif

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Volvo servisi
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

servis Lekše [LJ]

Pojdi na stran  1 [2] 3 4 5
Avtor objava
RollingStone
21 mar 2007, 13:23
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 12:12
Objav: 1965
Ja, vidi se ali je jermen nov, ali ima za sabo 120kkm. Ampak moraš znati pogledat, če se ne motim je pri teh volvih plastika čez. In ni nujno, da bi do poškodb prišlo prej kot pa v 55kkm, ker jermen v skrajni sili zdrži kar krepko čez 120kkm (testiran z rezervo), nenazadnje pa je to odvisno tudi od vožnje same in še od nekaterih dejavnikov. Seveda pa če na servisu tega niso zamenjali, to lahko pomeni, da samo čakajo, kdaj nekdo pripelje avto na generalno, saj spet oni zaslužijo.

Aja, če je jermen kitajski, to ne pomeni, da je kaj slabše kvalite.
Na vrh
rdomin
21 mar 2007, 14:30
Član #125
Prijavljen dne: 13 dec 2006, 02:24
Objav: 6
Jermen mislim, da je bil zamenjan (mislim da ga se hranim nekje v kleti), ga pa je preprosto odrezalo in ne razcefralo kot se to zgodi ponavadi. Glede na znance, ki se bolj spoznajo na te zadeve, naj ne bi zamenjali napenjalec, temvec naj bi bil dan nazaj ze rabljen - sam se ne spoznam, zato tudi ne vem kaj je res in kaj ne
Zanimiv detajl, ki se ga prav dobro spomnim, je telefonski pogovor, ko sem menjal prvic jermen. Namrec poklicali so me, da mi povedo, da jermen zgleda kot nov in ali naj mi ga vseeno zamenjajo. Seveda, ker nisem poznal natancne zgodovine avta (uvoz iz I) sploh nisem premisljeval o menjavi.

Glede emocij, da sem se odlocil v bliznji prihodnosti menjati znamko avtomobila, pa obljubim, da se vrnem nazaj k Volvu, ko se bo spremenila kvaliteta servisov. Kolegi na Svedskem, preprosto ne dojemajo, kaj se dogaja pri nas.
Na vrh
RollingStone
22 mar 2007, 00:11
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 12:12
Objav: 1965
No, to je druga zadeva. Napenjalci so namreč zelo pomemben del, veliko bolj pomemben, kot pa jermen sam. Jermen bi sam brez problema zdržal tudi 200kkm, med tem ko napenjalci ne bi, saj s časom in kilometri izgubijo efekt. Sicer ne vem, kako je pri Lekšetu, ampak nekateri serviserji imajo napenjalce že vračunane v ceno jermena in menjave le-tega. Tudi, če so ti jermen zamenjali, napenjalcev pa ne (oziroma so jih zamenjali z rabljenimi, kar je še slabše, kot če jih sploh ne bi), je krivda njihova.

No, kako se boš ti lotil zadeve, je pač tvoja stvar, jaz vem, da bi pri Lekšetu naredil galamo in zahteval vse (z motorjem vred) novo, na njihove stroške.

Se pa strinjam, da so serviserji za volvo v Sloveniji skoraj po defaultu zanič. Kolegi na forumu pravijo, da je Dumida v Mb vredu (sam še nisem imel prilike preizkusiti), sam pa imam izkušnje z summitom, lekšetom, interclassom in proavtom. Slednji je bil (vsaj do mene) nekako korekten, vsi ostali pa so sposobni servisirati kvečjemu rogova kolesa.

Edit: Še to: tisti pogovor po telefonu (ko so ti povedali, da jermen izgleda kot nov) se mi zdi rahlo sumljiv. Jermen lahko izgleda kot nov tudi po več kilometrih, je pa povsem zanič. Ravno zaradi tega imaš napisane intervale, kdaj je potrebno to menjati. Tako, da ne bi dal ravno roke v ogenj, da so ti ga dejansko zamenjali.

[ Uredi 22 mar 2007, 00:16 ]
Na vrh
Yaris
22 mar 2007, 12:45
Član #118
Prijavljen dne: 10 dec 2006, 13:25
Objav: 141
No pa sem spet jaz k sem že začel z Lekšetom

V četrtek sem pri svojem serviserju menjal vodno pumpo, jermene,vse šponarje in rolce, olje, in dodal še nekatere stvari. No pa me pokliče mehanik in mi pove da sem nabavil napačen napenjalec jermena. Začnem akcijo iskanja šponarja za V70 T5, grem najprej ne vem zakaj(najbližje) do Lekšeta, ko mu povem kaj rabim me kvazi prodajalec čukasto gleda in mi reče ja da tega pa oni ne smejo več naročat, ker je predrago!!!!!! Ga vprašam ja kako jih pa pol zamenjate strankam, pa mi pove da jih oni samo malo podmažejo in očistijo, da to je itak dobro!!!!
Pa ga vprašam, no ampak če ga hočem kok bi me stal napenjalec in mi odgovori ja zelo velik, pa spet ja kok je to zlo velik in mi odogovri tam okol 300 do 350 EUR. Poličem še ostale LJ serviserje pa ga noben nima, odločim se in spet naročim pri sedaj svojem stalnem dobavitelju www.partsforvolvosonline.com , naročil v petek ob 10.00, dobil v soboto zjutraj na dom
Tako, da bi jaz če bi se že šel servis najprej delavca, ki se vsaj malo spozna (delo in računalnik) zaposlil, ne pa da ima loleka ki ve samo tiso kar ima na svojem A4 listu napisano.
Na vrh
Blaž
22 mar 2007, 14:06
Član #7
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 16:31
Objav: 1283
No men so Pri Lekšetu menjali jermene, vodno pumpo in šponarje!

Po tem branju zgoraj upam, da je vse OK in so porihtal tko kot je treba - no avto že nekaj časa dela - upam da bo zdržal - sicer so mi kazal kao dele ki so jih dol pobral - če so bli res od mojga avta, pa novi dani gor! Sicer sem nekaj gledal po mašini in se mi zdi da so res bli novi dani gor!
Na vrh
RollingStone
22 mar 2007, 16:12
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 12:12
Objav: 1965
Yaris, s tem, ko ti šponarje le malo podmažejo in očistijo ti naredijo eč škode kot koristi. Vsaj po mojem mnenju. Pa še to, napenjalce na tvojo željo lahko (morajo!!) naročiti.

Koliko si pa potem dal za napenjalec?

So pa vsaj po resnici povedali, da tega ne menjajo.....
Na vrh
Airborne
22 mar 2007, 19:10
Član #73
Prijavljen dne: 18 nov 2006, 18:01
Objav: 27
Vedno bolj imam občutek da so, ko naj bi nam garancijsko menjali EGR, le tega samo malo sčistili, ker se je ponovno enkrat že pojavil isti problem, kot pred menjavo. Dobro je to, da sta novi ventil, ki naj bi ga vgradili in stari različna, in se tako da ugotovoti če je bil le ta sploh menjan. So pa dali eno leto garancije...
Kam bi lahko peljal avto, da bi pogledali če je EGR ventil nova ali stara verzija?
lp

Na vrh
bvogri
22 mar 2007, 20:24
Član #36
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 13:08
Lokacija: Ljubljana
Objav: 1574
Nekateri bodo za Dumido :Z

K kakšni zaupanja vredni konkurenci :rezanje: , da zjebejo svoje nezaupanja vredne konkurente :rezanje:

Če bi jaz ugotovil tovrstno goljufijo, pa sigurno nebi ušli brez tožbe in kakšnega članka v časopisu ali prispevka

[ Uredi 22 mar 2007, 20:31 ]
Na vrh
Airborne
23 mar 2007, 10:26
Član #73
Prijavljen dne: 18 nov 2006, 18:01
Objav: 27
Samo res, potem če nimam časa se vozit v MB in grem nazaj k njim reklamirat, bodo pa spet isto naredili, ali pa se bodo delali neumne.

lp
Na vrh
AljAž
23 mar 2007, 10:34
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Pa pojdi na Summit. hehe.
Čeprav mogoče bi bil že kak nepooblaščen mehanik, ki se spozna na novejše Volvote dovolj.
Na vrh
Airborne
23 mar 2007, 12:44
Član #73
Prijavljen dne: 18 nov 2006, 18:01
Objav: 27
Hehe ja , saj zaenkrat še vse normalno dela tako da se še ne mudi , pa se bom še mal pozanimal.

Če poznaš kakšnega nepooblaščenega mehanika, ki se spozna na novejše Volve, bi ti bil hvaležen za info.

lp
Na vrh
AljAž
23 mar 2007, 12:56
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Airborne je napisal(a): ...

Hehe ja , saj zaenkrat še vse normalno dela tako da se še ne mudi , pa se bom še mal pozanimal.

Če poznaš kakšnega nepooblaščenega mehanika, ki se spozna na novejše Volve, bi ti bil hvaležen za info.

lp



Nimam in žal ne poznam, tudi nimam izkušenj, razen s pooblaščenimi. Sem pa prepričan, da je v kaki drugi temi že kdo drug kaj uporabnega napisal.
Le preveri&srečno!



[ Uredi 23 mar 2007, 12:57 ]
Na vrh
Edi
18 maj 2007, 21:04
Član #310
Prijavljen dne: 28 apr 2007, 21:22
Objav: 62
Lekše? hja moja izkušnja z njimi. Z zadnjega odbijača so mi v kleti bloka ukratli lučko, saj veste tisto rumeno na boku... Peljem po bljižnici ravno mimo Lekšeta, dež pada kot nor in ura okoli 12. Ustavim dekle za pultom vprašam ali imajo zadnjo desno lučko, pa mi je rekla naj grem čez cesto, če je še kdo notri. Pridem tja primem za kljuko in zaklenjeno, takrat pride ven en mlajši moški vprašam ali je zaprto? Iz ozadja me nadere en starejši ata: JA A NE VIDIŠ; DA JE KOSILO! No tale mlajši mi je odprl vrata direktno od skladišča dal lučko. Rekel mi je: Samo sedaj vam je ne more nihče računat, ker so šli na kosilo. Mu povem, da me je deklica iz salona poslala k njemu, on pa reče: Prav potem pojdite pogledat, če je še tam, če je ni pridite pa po tretji uri plačat ličko.
Dekle za pultom je bila in lučko sem plačal, ampak kakšna razlika? Eden preveč zaupljiv drugi bi te pa kar na g...
Na vrh
rdečs40
19 maj 2007, 13:33
Član #50
Prijavljen dne: 14 nov 2006, 11:25
Objav: 382
Ata Lekše zelo rad napi...eva ja, sam sin je pa kar ql. Nasploh pa še vedno delujejo bolj "po domače". Šraufarji
Na vrh
Boromir
19 maj 2007, 21:27
Član #206
Prijavljen dne: 06 feb 2007, 20:38
Lokacija: Postojna, Volariceva
Objav: 27
Moja zelo dobra izkušnja s servisom Lekše !!

Sem lastnik prečudovite temno modre osemdesetice D5, letnik 2004.
Zgodilo se je v marcu letos, ko me žena pokliče z Ljubljane, da je nekaj počilo v motorju in da se je vse skupaj ustavilo. Takoj smo poklicali asistenco in avto je bil pripeljan na sevis Lekše. Ker se ji je mudilo v službo jo je g. Lekše (starejši) odpeljal v službo in dejal, da bomo kmalu obveščeni o tem kaj se je zgodilo. Res, čez približno 3 ure mi sporočijo, da je odtrgalo napenjalec iz bloka motorja, posledično se je razrahljal zobati jermen in ..... motor je šel v tri prekrasne. Takrat je imel motor 128.000 km. Mislim, da sem takrat pomislu na vse najslabše o Volvu.
No moram povedat, da se je zadeva odvila tako, kot se verjetno ne bi niti v mojih sanjah. Igor Lekše me je poklical, povedal par stvari (možnosti) med katerimi je bila tudi nov motor, ker so se točno v tem obdobju (2004) pojavile napake na napenjalcih in še en par stvari (ne vem točno kaj). Zadeva se je odvila po približno mescu dni pisarjenja med Igorjem in pisarnami Volva v Zagrebu in Dunaju (vsaj mislim, da je bilo tako) nakar mi Igor sporoči, da je dobil iz Dunaja neko številko odobitve za nov motor, katerega so za tem tudi takoj dobili in ga na servisu Lekše tudi vgradili in poštimali.
Moram povedat, da je bil Igor Lekše ves čas prijazen, ni mi dajal lažnega upanja, ampak mi je predstavil dejstva, kako se lahko stvar zapelje.
Na servisu so bili z menoj vsi prijazni in nisem naletel na niti eno neprijaznost ali slabo besedo. Kljub temu, da sem čist povprečen delavec in nobena "žvina", so z menoj ravnali profesionalno.
Na koncu pa naj povem, da sem plačal le (olje, hladilne tekočine, filltre..), skrataka tisto kar pripada motorju na enem redem servisu.
Moje mnenje je, da so na servisu Leške prijazni, hitri in delo opravijo strokovno.
Danes ima moj Volvo letnik 2004, prevoženih že 4500 km in dela kot swiss watch.
Vsem tisti, ki so skeptični, do servisa Lekše priporočam, da se pri njih oglasite, se o problemu pogovorite in verjamem, da boste s servisa odšli zadovoljni. Jaz sem bil, kajti dejstvo je, če mi Igor nebi povedal vseh možnosti, bi lahko jaz le na široko odprl denarnico in financiral cel motor.
Na vrh
S60R-Ocean Race
19 maj 2007, 22:26
Član #22
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 00:30
Objav: 1418
Lepo je, da ima nekdo lepe izkušnje z Lekšetom.
Na vrh
Ivo
19 maj 2007, 22:29
Član #39
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 16:13
Objav: 276
waw ...sem presenečen ... kje si pa kupil avto? pri njih?
jst mam tm zmerej občutek kokr da morm prosit za pozornost ...
Na vrh
Edi
20 maj 2007, 11:59
Član #310
Prijavljen dne: 28 apr 2007, 21:22
Objav: 62
Kaj pa če kdo od serviserjev zna uporabljat računalnik inkdaj zaide ponesreči tudi na ta forum?
Posledice so pa za vsakega drugačne, če si jih šimfal si u r... , če nisi prveč te pa skušajo prepričat kako so dobri?
Na vrh
Boromir
20 maj 2007, 19:22
Član #206
Prijavljen dne: 06 feb 2007, 20:38
Lokacija: Postojna, Volariceva
Objav: 27
Avto sem kupil v Kopru pri Miklavčiču - Avtomik, na ankaranski cesti. Imele sem ga le pol leta ko je riknu motor. Se ve Miklavčič ni imel pri tem nič. Je pa dobro, da je bila servisna knjižica poštampljana v Italiji od koder je avto bil pripeljan. Miklavčič sicer pripelje dobra vozila iz Italije. Jaz sem imel sicer srečo v nesreči s tem motorjem.
Na vrh
Ivo
20 maj 2007, 21:45
Član #39
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 16:13
Objav: 276
Edi je napisal(a): ...

Kaj pa če kdo od serviserjev zna uporabljat računalnik inkdaj zaide ponesreči tudi na ta forum?

Iskreno upam !
Edi je napisal(a): ...

Posledice so pa za vsakega drugačne, če si jih šimfal si u r... , če nisi prveč te pa skušajo prepričat kako so dobri?

Se sploh ne obremenjujem ... če bojo hotl moj denar se bojo moral zanj potrudit ...
Na vrh
Terminator
28 jun 2007, 16:12
Član #74
Prijavljen dne: 18 nov 2006, 18:29
Lokacija: Ljubljana
Objav: 2980
danes sem bil pri lekšetu, ker sem šel po filter za olje in pozanimal sem se še o nekaterih drugih stvareh, pa so bili z mano vsi (g. na rezervnih delih, ga. na blagajni in serviser) zelo prijazni in sem vse zvedel kar me je zanimalo


Andrej Kolarec

[ Uredi 28 jun 2007, 16:12 ]
Na vrh
Tea
06 jul 2007, 21:46
Član #255
Prijavljen dne: 21 mar 2007, 11:17
Objav: 581
Pred dnevi sem pri Lekšetu imela avtu na popravilu.

Rada bi pohvalila njihov korekten, spoštljiv in prijazen odnos do strank.

Seveda pa je bila tudi moja s60-ka servisirana brezhibno in kvalitetno in to po čisto sprejemljivi ceni.

Tea Žagar
Na vrh
AljAž
07 jul 2007, 10:08
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Za informacijo objavljam ceno priklopa na tester pri Lekšetu = 25€.
Sproti sva z mojstrom še malo predebatirala morebitne diagnoze in na hitro pogledala motor. Vse skupaj je trajalo cca pol ure.

Aljaž Šterk
schterkl@gmail.com
Na vrh
noj
07 jul 2007, 10:18
Član #46
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 21:01
Lokacija: Arja Vas
Objav: 855
In, Aljaž kako si uredil zadeve? Je avto porihtan?
Na vrh
AljAž
07 jul 2007, 10:30
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767

Avto ne javlja več nobenih napak, trenutno pa iščem časovno in denarno najbolj ugodno varianto za obnovo vseh diz, ki menda botrujejo občasnim problemom. Upam da je diagnoza pravilna.
Na vrh
Damijan
08 jul 2007, 13:07
Član #30
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:33
Lokacija: Preshgain
Objav: 1932


diza = vbrizgovalna šoba
Na vrh
perimund
29 okt 2007, 14:17
Član #473
Prijavljen dne: 29 okt 2007, 14:02
Objav: 152
Sem se ustavil pri Leksetu.. povedal majstrom da mi ene lucke gorijo v stevcih... jadajada... prklopil na tester porediral lucke povedal zakaj so se przgale in hvala lepa adijo. prijazni zeloO. Pa se zastonj je blo.

l.p.
Peter Borsnar

[ Uredi 29 okt 2007, 14:38 ]
Na vrh
zvabster
02 nov 2007, 02:45
Član #445
Prijavljen dne: 11 avg 2007, 12:02
Objav: 34
AljAž je napisal(a): ...


Avto ne javlja več nobenih napak, trenutno pa iščem časovno in denarno najbolj ugodno varianto za obnovo vseh diz, ki menda botrujejo občasnim problemom. Upam da je diagnoza pravilna.


Z dizami sem mel težave nekaj časa nazaj... beri: nepremičnina na dvorišču... pri Lekšetu je bil 1 teden, obnova pa me je prišla (khm, khm, khm) 700€ (skupaj še z nekaterimi malenkostmi - cev za dovod zraka, olje, nekaj tekočin,...) ampak zdej dela ko ura...


[ Uredi 04 nov 2007, 09:28 ]
Na vrh
AljAž
04 nov 2007, 09:29
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
zvabster je napisal(a): ...

AljAž je napisal(a): ...


Avto ne javlja več nobenih napak, trenutno pa iščem časovno in denarno najbolj ugodno varianto za obnovo vseh diz, ki menda botrujejo občasnim problemom. Upam da je diagnoza pravilna.


Z dizami sem mel težave nekaj časa nazaj... beri: nepremičnina na dvorišču... pri Lekšetu je bil 1 teden, obnova pa me je prišla (khm, khm, khm) 700€ (skupaj še z nekaterimi malenkostmi - cev za dovod zraka, olje, nekaj tekočin,...) ampak zdej dela ko ura...




Hja diagnoza je bila potem drugačna. Se lahko o tvojem problemu malo razpišeš v primerni temi?
Na vrh
Damijan
01 dec 2007, 12:59
Član #30
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:33
Lokacija: Preshgain
Objav: 1932
Včeraj bil na sevisu Lekše. SO me lepo prijazno sprejeli in tudi našli luknjo, da so sprejeli v ordinacijo moj cegu. Sem jim razložil probleme moje nepremičnine.
Me je pa zmotilo, ko smo prišli do bencinske črpalke, da je nimajo na zalogi, da bi jo poizkusno vgradili. Stane 368€! Potrebno jo je naročiti. Kaj pa če se izkaže, da to ni to, ja potem pa drek! Ja, zame drek do vratu, za Lekšeta pa 368€ v kasi.
Totalno razočaran nad VOLVO servisi, da moraš praktično kupiti drug avto, ker oni delov nimajo na zalogi zaradi visokih cen.
Ko si že čisto v dreku VOLVO poskrbi, da potoneš še nižje!
Na vrh
BOB
01 dec 2007, 13:38
Član #117
Prijavljen dne: 08 dec 2006, 23:45
Objav: 67
Z rezervnimi deli ni tako samo pri VOLVU ampak skoraj pri vseh avtomobilih in vseh ostalih rečeh. Še slabše je odkar je potrebno davek plačati pri nabavi dela in ne več kot včasih šele ko ga je prodajalec prodal naprej. Zaloge so drage in tega se vsi zavedajo. Je pa res da dobavni roki niso tako slabi (1 do 2 dni). V Summitu imajo nekaj več rezervnih delov, pa tudi fantje na tem oddelku so za razliko od ostalega Summita kar v redu. Probaj se kaj zmeniti z njimi.
Na vrh
Pojdi na stran  1 [2] 3 4 5

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 55, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5972
najnovejši član: Twxqrprob
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete