Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi


Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Raba in vzdrževanje
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

Volvo in servisna oprema

Avtor objava
Photopress
25 apr 2007, 21:41 Predogled tiskanja
Član #115
Prijavljen dne: 05 dec 2006, 22:15
Objav: 61
Velikokrat sem slišal o Vadis-u in še nekaterih programih za Volvo. Ali bi bil kdo tako prijazen pa bi mi razložil, kaj vse obstaja za Volvo avtomobile, čemu služi in ali je dosegljivo tudi navadnim smrtnikom ali le posvečenim (serviserjem in podobnim)...
Na vrh
volvo5er
25 apr 2007, 23:03
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:24
Lokacija: Ljubljana Bežigrad
Objav: 1142
Kolikor je meni znano, je edini program, ki se ga uporablja izključno za servisiranje volvov (ga uporabljajo na pooblaščenih servisih) VADIS (Volvo Aftersales Diagnostics and Information System), v njem je razloženo (bolj ali manj pregledno) praktično vse kar se tiče popravil, vzdrževanja in identifikacije delov za vozila Volvo (vsi modeli).

Potem obstajajo še Autodata, Haynes service manual (PDF format, mislim da sem ime prav napisal) in podobni splošni programi, ki so namenjeni serviserjem vseh avtomobilskih znamk, so veliko bolj splošni in zaradi tega tudi bolj pregledni (ponavadi), vsebujejo pa bistveno manj podatkov o Volvih kot Vadis.

Potem pa obstajajo za posamezne modele Volvov tudi Service manuali v obliki PDF (konkretno vem da obstaja za 850, je tudi link na forumu do downloada).
Na vrh
Hong Kong
26 apr 2007, 08:10
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
Lahko dodam, da VADIS uradno več ni v uporabi. Volvo uporablja posodobljeno varianto po imenu VIDA.
Vadis lahko dobiš od nas kot uporabnikov na sposojo a žal ti dostopa do VIDA ne smem in ne morem dati ker sem dobil originalno kodo in obljubil tehniku na Švedskem, da je ne bom posredoval. V primeru ko se z isto kodo prijavita dva naenkrat se blokira dostop obema za vedno.

Z VIDA se lahko če imaš diagnostični kabel lahko povežeš direktno z vsemi podatki o tvom vozilu in z primerno kodo tudi na server v Goteborg v tovarno kjer hranijo vse podatke o vseh vozilih. Obstaja tudi WEB VIDA za serviserje kjer skidajo software za vsak del posebej in ga pred tem po plačilu z ustrezno kodo dobijo iz glavnega serverja. Z S60 OR smo videli center v tovarni in je na slikah če mal prebrskaš po forumu.

V VADISu imaš vse modele in vse dele enako kot v Avto data ipd. Mal se pozanimaj kdo ima DVD-je od nas. Le prosimo, da vrneš ko končaš.Hvala.

https://www.volvotechinfo.com/index.cfm?fuseaction=VIRAinfo.viewVADIS

Ker je "kopiranje" CD in DVD in ostalega softwerja kaznivo dejanje na tem forumu bomo še enkrat prosili, da se tega ne objavlja in ne omenja. Kaj delate v privatnem času pa vsak po svoje odgovarja. Lp

[ Uredi 26 apr 2007, 08:13 ]
Na vrh
Photopress
26 apr 2007, 09:06
Član #115
Prijavljen dne: 05 dec 2006, 22:15
Objav: 61
Hvala obema! Sedaj mi je bolj jasno... Zadnjič ko sem bil na "opevanem" servisu in prosil za informacijo o nakupu otroškega sedeža z ISOFIX-om, mi je nekdo od tam na koncu skopiral nekaj listov... Predvsem, ker na tem servisu ne znajo angleško (osebku sem prevajal jaz) in ker ne vejo, kaj naj iščejo... Sem med kopijami sam poiskal kaj rabim in potem poslal kode, da to tudi naročijo...
Na vrh
Hong Kong
26 apr 2007, 11:53
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
O tem sem že pisal lahko pogledaš tukaj vsa navodila za dodatno opremo in instalacijo če ne veš. Je vse obrazloženo v slikanicah za talibane. Veselo instaliranje.

http://www.vozimvolvo.si/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?219

[ Uredi 26 apr 2007, 11:59 ]
Na vrh
Photopress
26 apr 2007, 16:28
Član #115
Prijavljen dne: 05 dec 2006, 22:15
Objav: 61
Za tole semti dolžan najmanj pijačo, ostalo po dogovoru...
Na vrh
Hong Kong
26 apr 2007, 16:34
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
Nič nisi dolžan. Vsi mi bomo veseli ko vidimo takšne uporabnike kot si ti, da smo ti pomagali in z našim res skromnim znanjem o Volvo vozilih pripomogli razvoju "ljubezni" do naših avtomobilov.
Dobro opravi montažo in referiraj z slikam če se ti ljubi.
Na vrh

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 80, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5976
najnovejši član: Juliovioky
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete