Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.seeklogo.com/images/1/740-logo-6E10838713-seeklogo.com.gif

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Raba in vzdrževanje
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

Osnovna oprema naših vozil

Avtor objava
Hong Kong
25 apr 2007, 14:12 Predogled tiskanja
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
Danes se je spet zgodila nesreča v tunelu Karavanke kjer se je zažgal osebni avtomobil, zato odpiram novo temo v kateri bomo vsi predlagali in svetovali ostalima kakšna naj bi bila osnovna oprema vsakega avtomobila, še posebej zdaj pred počitnice.

Ker sem imel možnosti videti prijateljev R Espace kateri je zgorel zaradi slabo inštaliranega alarma in večkrat na cesti vidim goreče avtomobile sem tudi sam nabavil srednje veliki gasilni aparat.

Opozarjam, da NE kupujete majhne in smešne gasilne aparate ker z njimi ne boste ugasnili prav nič. Minimalno mora biti 2 kg.

Tukaj je eden primer NEPRIMERNEGA gasilnega aparata. Na petrolu imate velike tam sem tudi sam nabavil in ima nosilec.

Aparat mora biti na doseg roke, pritrjen recimo na desni sovoznikovi strani pri nogah ali pod sedežem če gre spodaj.

Jutri bom slikal in objavil kako sem mojega postavil.



Napišite še naprej ostalo obvezno ali dodatno opremo in je označite bolj temno, da vemo o čem govorimo v vsakem postu.

Gasilski zavod Maribor, nekaj kratkih napotkov za boljšo požarno varnost

Povezavi popravil volvo5er

[ Uredi 26 apr 2007, 10:54 ]
Na vrh
S60R-Ocean Race
25 apr 2007, 14:34
Član #22
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 00:30
Objav: 1418
Jaz imam: Rezervno gumo, dvigalko, varnostni trikotnik, prvo pomoč, rezervne žarnice.

Mi pa je res dalo misliti kar je Hong Kong napisal, da si bom nabavil nek gasilni aparat.
Na vrh
volvo5er
25 apr 2007, 14:42
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:24
Lokacija: Ljubljana Bežigrad
Objav: 1142
Obvezno opremo (ki jo je naštel S60R OR) imam tudi jaz v avtu, zraven tega imam še nekaj izdelkov za nego avta, rezervne tekočine, vlečno vrv, razne malenkosti (baterijska svetilka, nož, pisalo, beležka, zemljevidi, itd.) in nekaj orodja.
Na vrh
Beastmaster
25 apr 2007, 15:08
Član #111
Prijavljen dne: 02 dec 2006, 09:23
Objav: 1307
Vozim v avtu, poleg standardnih zadev:
-gasilni aparat
-10l kanto bencina(menjam bencin 1x mesečno)
-komplet orodja
-šotorko
-2stolčka
-baterijo(ta veliko Mag lite-ko, ma dve "funkciji")
-1l olja
-hladilno tekočino
-deko
-Wd40
No pa še kakšna malenkost bi se našla.....
Na vrh
AljAž
25 apr 2007, 15:25
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Prvo pomoč, rezervne žarnice, rezervno gumo, olagumo, dvigalko, nekaj malega orodja, varnostni trikotnik, vrv, deko, zbirko Cdjev...

[ Uredi 16 maj 2007, 18:13 ]
Na vrh
RollingStone
25 apr 2007, 15:26
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 12:12
Objav: 1965
Jaz imam poleg obvezne opreme in standardnih zadev še baterijsko svetilko, vlečno vrv, manjši komplet orodja, 1l antifriza, 1l vitreksa, 1l olja, malo nožno pumpo (v praksi sicer neuporabno za pumpanje avtomobilskih gum), včasih pa še 5l bencina.
Na vrh
Hong Kong
25 apr 2007, 16:44
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
Jaz imam fiksno pritrjen "nožek-sklapel" v primeru, da ne morem odpreti varnostni pas in se nahaja na dohvat roke.
V primeru nesreče vse stvari iz predalčkov odletijo in se jih ne da najti ko si v šoku od udarca.

Zato je priporočljivo, (da nebi zdaj tukaj zganjali paniko) imeti majhni nožek zelo dobro fiksiran ali na krajši vrvici privezanega v žepku sedeža spredaj kdor ga ima. Večina Volvo vozil ga ima.

Ker imam laminirane šipe tudi kladivo originalno saj brez njega se ne da priti ven tudi z navadnimi šipami.

Od ostale opreme komplet orodja gedore in ključe, dve tople odeje, rokavice zelo prav pridejo ob menjavi koles, gobico, strgalo, kantico 5 l bencina, wd40,.,..
Na vrh
Ivo
25 apr 2007, 16:49
Član #39
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 16:13
Objav: 276
glede gasilnih aparatov ... mnja ... problem je ker se zna zgoditi da is preveč v šoku da bi kaj naredil ali sploh pomislil na gasilni aparat ... če je zadeva tok daleč da avto gori ... rešuj raje ljudi iz avta kot pa da avto gasiš ...
če ti zagori okol motorja bi itaq rad vidu heroja k bo havbo pod katero gori šel dvigovat ... to je recept za ožgane prste ...
še glede onega GA ki je na mimovrste ... je pač za enkratno uporabo in namenjen gašenju začetnega požara ... gre za aparat na peno, ki ima poleg dušilnega tudi hladilni efekt, za razliko od aparatov na prah ki imajo samo dušilnega ...
in glede na to da se za gašenje požarov na vozilih uporablja pena ...
drugače oprema?
hmmm 2x prva pomoč enkrat velika 1x mala, piknik odeja, topla odeja, pajki, inverter za 220v, wd40, neonska lučka na 12 v, rokavice, in še in še ...

[ Uredi 25 apr 2007, 16:53 ]
Na vrh
Hong Kong
25 apr 2007, 18:25
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
Vse je lepo in prav kar si napisal a daj to malo organiziraj kar si napisal da vsi razumemo kar si želel ker si vse tako razmetal da boli glava. Kaj misliš o pripombi?

Vsak ogenj ni tako velik v začetku če imamo gasilni aparat. Nobeden avto se ne vžge tako močno kot to prikazujejo na filmih zato je namen teme, da se ne pozabi imeti aparat za gašenje v avtu in ostalo opremo.
Hvala na razumevanju.

Nisem še gasil nobeden avto a verjel ali ne videl sem ko gori in mi je žal, da nisem imel gasilni aparat ker bi ga ugasnil.

Tukaj želimo naučiti preventivo. Ko bomo imeli piknik ti si itak zadolžen za ogenj in oglje.
Na vrh
AljAž
25 apr 2007, 18:32
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Da, Ivo malo bolj razumljivo in pravilno bi res lahko napisal.

Meni se zdi problem, ker na dosegu roke v avtu ni dovolj velikega in diskretnega prostora za gasilni aparat. Videl sem že neke nosilce za ta namen, ki pridejo pred sopotnikov sedež, ali pa ob stran konzole pri sopotnikovih nogah. Vse te rešitve so mi moteče. Zato upam, da gasilnega aparata nikoli ne bom pogrešal...
Na vrh
sebaveh
25 apr 2007, 18:55
Član #91
Prijavljen dne: 22 nov 2006, 19:08
Lokacija: Slovenska Bistrica
Objav: 1249
Ko smo leta '91 kupili Vectro iz Belgije, je bil gasilni aparat, taki 2 kg že zraven. Še celo GM napis ima. Na začetki je bil v avtu, potem je stal v garaži, potem sem ga spet dal noter, kjer sedaj lepo leži na levi strani voznikovega sedeža (ti stari avti so imeli dosti placa vsepovsod). V kakem stanju je, nebi vedel, ker ga nikoli nismo dali pregledat

Se pa spomnim iz časov ko smo imeli še Lado: enkrat smo jo vlekli domov zaradi zlomljenega zobnika v diferencialu, potem pač to popravimo, a se ni nobenemu dalo odstraniti vlečne vrvi (tista samonavijalna v obliki koluta) iz odbijača spredaj. Pa je ostala gor skoraj pol leta. Je pa bil hecen policaj, ki je vprašal če imamo to za vsak primer že kr pripravljeno

V svojem volvu pa imam:
-knjižico z navodili in priročnik
-baterija za navadno belo žarnico, utripajočo rumeno in fluorescentko
-oranžni brezrokavnik
-dvigalko, rezervno gumo in osnovno oredje ki ga dajo pri volvu (ključ za kolesa in križni/ravni izvijač), v kratkem bom dal še torx izvijač za plastiko na motorju
-rokavice, nekaj starih cot
-olagumije
-žarnice, trikotnik, prva pomoč
-dekca na zadnjih sedežih, 2x3 metra
-zemljevid Ljubljane



[ Uredi 25 apr 2007, 18:59 ]
Na vrh
Spletna stran
Terminator
25 apr 2007, 20:57
Član #74
Prijavljen dne: 18 nov 2006, 18:29
Lokacija: Ljubljana
Objav: 2980
vsi imate toliko opreme da človek najprej pomisli da vsi vozite V70ke

drugače pa imam jaz rezervno gumo, dvigalko, novo in staro prvo pomoč, trikotnik(če se ne motim še starega) 2 kompleta žarnic (noben ni v celoti), vitrex...

in ker sedaj restavriramo oldtimerja imam pri sebi še gedore, nekaj ključev, rokavice in ostale šare.....

pa seveda 2 deki za zaščito wuferjev če vozim prtljago, drugače se jih ap da lepo uporabiti tudi za kaj drugega
Na vrh
Blaž 460
25 apr 2007, 21:30
Član #40
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 16:52
Lokacija: Ljubljana
Objav: 814
- dvigalka, ključi, rezervna guma
- žarnice
- fuk dekca
- 1l olja (ki je pred kratkim izpuhtel od tam zadaj)
- trikotnik
- baterijska svetilka
- strgalico za led
- reflektivni jopič
- zemljevidi
Na vrh
BOB
25 apr 2007, 23:07
Član #117
Prijavljen dne: 08 dec 2006, 23:45
Objav: 67
Veliko bojša zadeva kot majhni gasilni aparati (med njimi tudi 2kg) je tale zadevica, ki so jo pred kratkim začeli prodajati tudi pri nas.
Sicer je dražja kot gasilni aparati ampak je manjša, lažja, predvsem pa gasi dalj časa.

http://mangiafuoco.si/index.html

[ Uredi 25 apr 2007, 23:07 ]
Na vrh
tonkoexpress
25 apr 2007, 23:45
Član #21
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 23:49
Lokacija: dolenc
Objav: 230
Jaz gasilni aparat sicer imam v avtu, en tak, mislim da 2 kilski. Pa mi je kar nerodno priznat, kje ga vozim. Ker spredaj nisem našel kakega mesta, je končal v dnu prtljažnika pri rez. gumi. In če ga nujno rabiš, v prtljažniku pa polno tega in onega...
Drugače pa poleg obvezne opreme nič uporabnega več v mojem avtu, razen občasno kak 6pack piva za na šiht.
Na vrh
Ivo
26 apr 2007, 09:43
Član #39
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 16:13
Objav: 276
@ HK in AljAž čeprav sem mnenja, da je bil moj post povsem razumljiv, in se moram včasih tudi sam močno potruditi, da razberem pomen tvojih postov HK, še posebej zaradi polomljene slovenščine(ali pa čudne strukture stavkov), se nikdar nisem v to vtaknil, kaj šele zahteval, da se potrudiš in pišeš bolj razumljivo(to si mislim o pripombi). Je pa vseeno samo za vaju spodaj čistopis zgornjega besedila.

Glede gasilnih aparatov: Prvenstveni problem je, da se zna zgoditi, da si preveč v šoku, da bi kaj naredil, ko vidiš, da je začelo tvoje osebno vozilo goreti. Zna se zgoditi, da sploh pomislil ne bi na gasilni aparat.

Če je pride tako daleč da se osebno vozilo vname, milsim da je bolj pomembno rešiti ljudi iz avta kot pa skušati požar pogasiti.

Če se požar začne okoli motorja, bi prav rad videl tistega pogumneža, ki bi svoje prste vtaknil v odprtino med pokrovom motorja in vezno steno, da bi sprostil varnostni zatič in dvignil pokrov motorja. Pri tem bi si namreč znal zelo ožgati prste.

Še glede tistega gaslnega aparata, ki ga prodajajo na mimoovrste. Gre za gasilni aparat za enkratno uporabo in je namenjen gašenju začetnih požarov. Dotični gasilni aparat vsebuje penilo, ki ima poleg dušilnega tudi hladilni učinek, med tem ko ima prah v gasilnem aparatu samo dušilni učinek. In glede na to, da naj bi se za gašenje gorečih vozil uporabljalo penilo, se mi zdi omenjeni gasilni aparat povsem primeren za gašenje začetnega požara.

Toliko o gasilnih aparatih.
Glede opreme v moje vozilu:
2x prva pomoč enkrat velika 1x mala
piknik odeja,
topla odeja,
pajki,
inverter za 220v,
wd40,
neonska lučka na 12 v,
rokavice,
in še in še ...

[ Uredi 26 apr 2007, 09:46 ]
Na vrh
Hong Kong
26 apr 2007, 10:57
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
Zelo pohvalno od tebe Ivo, da si lepo sprejel kritiko in bolj razločno napisal ter nas razumel a ni potrebno toliko jeze in pisanja ker kot vemo ne pelje nikamor.
V dobri in pozitivni veri sem ti to napisal enako menim tudi Aljaž.
Hvala.

[ Uredi 26 apr 2007, 10:59 ]
Na vrh
Ivo
26 apr 2007, 11:30
Član #39
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 16:13
Objav: 276
*no comment*
Na vrh
Mrky
24 maj 2007, 09:16
Član #337
Prijavljen dne: 18 maj 2007, 12:22
Lokacija: Split, HR
Objav: 45
BOB je napisal(a): ...

... tale zadevica ki so jo pred kratkim začeli prodajati tudi pri nas...
http://mangiafuoco.si/index.html


Zanimljiva stvar. Ima li netko iskustva s ovim?
Na vrh
Stiffler
25 maj 2007, 10:47
Član #345
Prijavljen dne: 25 maj 2007, 09:48
Lokacija: Frogiland
Objav: 374
Prvo pomoč, rezervne žarnice, rezervno gumo, dvigalko, varnostni trikotnik, vrv, deko, držalo za mobi, razmišljam pa še o nabavi protipožarnega razpršilca
Na vrh
SoundMan
25 maj 2007, 15:20
Član #51
Prijavljen dne: 14 nov 2006, 11:49
Objav: 145
Razen gasilnega aparata imam večino naštete opreme tudi jaz zmeraj zraven.
Omenil bom samo nekaj pomembnih. da ne bi vseh postov ponavljal...

- Gaffa trak (stage tape ali Mgajver trak)
- torks-e komplet
- kantico za gorivo
- kable za vžig (saj ne da jih bi nucal, za drugim pomagat...)
- plastenko olja (stara škatla že malo olja papa, pa ni sile)
- WD40 in še nekaj tekočin, ki pa pridejo zelo prav (izkušnje)
- "Sport Billy" torba z pripomočki za ozvočevanje ki pa pridejo prav tud drugje...
Na vrh
Spletna stran
aly
14 jan 2009, 11:35
Član #773
Prijavljen dne: 02 jun 2008, 10:19
Lokacija: Kranj
Objav: 429
Da potegnem precej staro temo na plan...
Najprej vprašanje: Je pri nas po zakonu potreben svetleči jopič?

Moja oprema:
- kot prvo uporabniški priročnik za avto
- rezervna guma, dvigalka, dvojni ključ za kolo odšraufat
- 2 trikotnika
- prva pomoč
- komplet žarnic in varovalk
- start kabli
- škatla s CDji
- inverter na 230V, 150W
- neonka na 12V in ročna baterijska svetilka
- rdeča navtična ročna bakla
- tamal gasilni aparat
- prva pomoč
- 10m vrvi Fi 12mm s karabini
- rokavice
- 2x strgalo za led
- ročni brisalec za šipe
- metla + brisalec + strgali na raztegljivi palici
- snežne verige
- zemljevid YU, Evrope, Ljubljane, Dalmacije + GPS Garmin z AR, SCG, TOPO in navtično kartografijo
- gafar trak (stage tape)
- gurtne 3x in pajki 6x
- wd40
- multimeter
- škatlo z orodjem (izvijači, ključi, torx, inbus, 5 vrt kleščic, kombinirke, kladivo, spajkalnik, razne žice, faznprifer, razni vikaji in matice,... skratka vse kar rabi McGyver ko gre od doma :-) )

...pa verjetno sem še kaj pozabil.. me pa že prsti bolijio od tipkanja Ja, karavan je zakon.
Na vrh
Spletna stran
Švedmorebitprh
14 jan 2009, 13:03
Član #408
Prijavljen dne: 11 jul 2007, 12:55
Objav: 228
Jaz imam pa v mojem ceglu naslednje:
- olje zavorno
- olje za servo volane (nepogrešljivo)
- wd 40 (nepogrešljivo)
- dvigalka, rezervna guma
- žarnice
- dekca za kužka
- metla za sneg
- trikotnik
- baterijska svetilka
- strgalico za led
- reflektivni jopič
- zemljevidi
- original navodila v ruščini hehehe in angleščini
- original navodila za volvo parking heater (prasec mi je dons spraznu akumulator)
- kaseta za priklop mp3 playerja na legendaren premium sound quality volvo kasetofon hehe)
- deka za kužka spredaj
- zložljiva lopata (ne vem čist dobr zakaj jo mam)
Na vrh
noj
14 jan 2009, 15:43
Član #46
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 21:01
Lokacija: Arja Vas
Objav: 855
aly je napisal(a): ...

Da potegnem precej staro temo na plan...
Najprej vprašanje: Je pri nas po zakonu potreben svetleči jopič?



Ne, ni. Obvezna oprema po zakonu je komplet žarnic H1, komplet nove prve pomoči in evro varnostni trikotnik.

Ga pa vseeno vsakemu priporočam, saj ne predstavlja velikega stroška, k varnosti pa veliko pripomore.
Na vrh
Švedmorebitprh
14 jan 2009, 15:59
Član #408
Prijavljen dne: 11 jul 2007, 12:55
Objav: 228
Švedmorebitprh je napisal(a): ...

Jaz imam pa v mojem ceglu naslednje:
- olje zavorno
- olje za servo volane (nepogrešljivo)
- wd 40 (nepogrešljivo)
- dvigalka, rezervna guma
- žarnice
- dekca za kužka
- metla za sneg
- trikotnik
- baterijska svetilka
- strgalico za led
- reflektivni jopič
- zemljevidi
- original navodila v ruščini hehehe in angleščini
- original navodila za volvo parking heater (prasec mi je dons spraznu akumulator)
- kaseta za priklop mp3 playerja na legendaren premium sound quality volvo kasetofon hehe)
- deka za kužka spredaj
- zložljiva lopata (ne vem čist dobr zakaj jo mam)



Aja pozabu sem kompresor 12V (za gume, čolne in kolesa). Mam pa tud novo baterijo moll 12V 74aH (zdej bo pa delu webasto hehe)
Na vrh
nkidess86
27 jan 2009, 19:55
Član #959
Prijavljen dne: 04 dec 2008, 21:19
Lokacija: Vojnik-SLO
Objav: 924
@Švedmorebitprh, jaz vem zakaj imaš lopato!!!
to je pomembno !!! kadar sneži pa moraš malo očistiti izpred avto da lahko pelješ (kadar so ceste ne očiščane) in kadar čistijo ceste pa imaš avto na park plac pa ti vržijo celi sneg izpred avto da človek znori , ti pa boš lahko čistil in peljel !!!!



LP
Na vrh
aly
08 feb 2009, 10:07
Član #773
Prijavljen dne: 02 jun 2008, 10:19
Lokacija: Kranj
Objav: 429
noj je napisal(a): ...

aly je napisal(a): ...

vprašanje: Je pri nas po zakonu potreben svetleči jopič?

Ne, ni.
Ga pa vseeno vsakemu priporočam, saj ne predstavlja velikega stroška, k varnosti pa veliko pripomore.


Torej, v novem zakonu ZVCP piše sledeče:

Odsevni telovniki
Zakon prinaša novosti, da morajo vse osebe, ki se zaradi okvare vozila ali nesreče na avtocesti ali cesti rezervirani za motorna vozila zadržujejo izven vozila, nositi odsevni telovnik živo rumene ali oranžne barve z vdelanimi odsevnimi trakovi bele barve. To pomeni, da moramo imeti telovnik v vozilu in ne v prtljažnem prostoru, da si ga nadenemo preden izstopimo iz vozila in seveda več telovnikov.
Odsevni telovnik sme izven naselij namesto kresničke ali bele luči uporabljati tudi pešec pri hoji ponoči in pogojih slabe vidljivosti.

Prekršek -- Globa
Neuporaba odsevnega telovnika -- 40 €

Se pravi, odsevni jopič je nujen, razen če si 100%, da se ne boš ustavljal na AC ali CRMV. (po zakonu)
Sem pa mnenja, da je zadeva zelo uporabna tudi na lokalnih cestah...
Na vrh
Spletna stran
Kelvan
08 feb 2009, 10:57
Član #796
Prijavljen dne: 25 jun 2008, 16:12
Objav: 470
odsevni jopici / telovniki so kul, se posebej na neosvetljenih odsekih... se mi je ze parkrat zgodilo, da mi je kaksen zbegan ata skocil pred avto, ko je poskusal ugotoviti, kaj je narobe z njegovim avtom

kar se tice "obvezne" opreme, imam v avtu:
- 2x komplet zarnic
- trikotnik
- 2x prvo pomoc
- orodje (dvigalka, kljuci, kladivo, klesce, izvijaci)
- 2x odsevni telovnik
- 2x spalna vreca
- 2x odeja
- kapa in rokavice
- jakna
- gumijasta metla z raztegljivim rocajem (najboljs za ocistit avto)
- strgalo (ceprav so tudi skatle od cdjev zelo uporabne)
- 2x volvo kozarec ter set plasticnih kozarcev
- 2x plastenka vode (ne, ne vozim ze 2 leti iste)
- v hladilni torbi poleti 6pack piva, pozimi pa tamalo flasko snopca
- 2x svicarski noz (original in extended verzija)
- navodila (eng kopija) in zemljevidi
- nekaj CDjev in USB kljucev z musko
- po tanovem pa tudi precej zajeten woofer

je napisal(a): ...
vsi imate toliko opreme da človek najprej pomisli da vsi vozite V70ke

ja, mam v70

[ Uredi 08 feb 2009, 11:01 ]
Na vrh
Spletna stran
Volvo. 4 life
08 feb 2009, 13:08
Član #384
Prijavljen dne: 22 jun 2007, 17:09
Objav: 3327
katero pivo ??
Na vrh
Kelvan
08 feb 2009, 14:09
Član #796
Prijavljen dne: 25 jun 2008, 16:12
Objav: 470
laško
(sej sm napisu pivo)
Na vrh
Spletna stran

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 50, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5972
najnovejši član: Twxqrprob
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete