Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi


Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Raba in vzdrževanje
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

Navigacija VOLVO RTI in oznake ter morebitna vprasanja

Pojdi na stran  1 [2] 3 ... 13 14 15
Avtor objava
sebaveh
27 feb 2007, 14:42
Član #91
Prijavljen dne: 22 nov 2006, 19:08
Lokacija: Slovenska Bistrica
Objav: 1249
Phatbox, oziroma Volvo Digital Jukebox, je v bistvu škatla, predvajalnik z 20 GB trdega diska v sebi. Stvar seveda stane, vsaj od Volvota, zato so nekateri vzeli takšnega od VW/Audi in ga ustrezno predelali.

http://forums.swedespeed.com/zerothread?id=50450
http://forums.swedespeed.com/zerothread?id=65116
http://forums.swedespeed.com/zerothread?id=43212
http://forums.swedespeed.com/zerothread?id=26834
http://forums.swedespeed.com/zerothread?id=26855

Ekran sicer ni (tako zelo) direktno povezan z drugimi enotami. Zato če boš hotel kaj prikazovati na njem je najbolje uporabiti ustrezni adapter (trenutno baje najbolje www.imiv.ca)
Na vrh
Spletna stran
volvo s60
27 feb 2007, 15:44
Gostdej če se kdo dobr na to spozna nej me prosm kontaktira da mi mal razloži kako to deluje,kako bi blo to najbol pametn narest... in okvirna cena tega projekta.

a se je mogoče kdo že lotu kej tazga delat?


lp domen
Na vrh
S60R-Ocean Race
20 mar 2007, 01:23
Član #22
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 00:30
Objav: 1418
Imam eno vprašanje ( problem ) glede mojega RTI-ja. Navigacija dela fenomenalno, edino kar pa ne dela so pa traffic messages se pravi sprotno obveščanje o zastojih, dela na cesti, prometne nesreče...Tega mi ne javlja čeprav tam dam na iskanje oddajnika ( satelita ) za obveščanje, najde mi oddajnik "SORA", ga izberem pa nič. Ker bi moral pokazati kakšna dela na cesti v Avstriji, Nemčiji...pa jih ne...Kako naj zrihtam, da bo to funkcioniralo?
Na vrh
Sandi13
20 mar 2007, 14:23
Član #237
Prijavljen dne: 09 mar 2007, 11:05
Objav: 1
Za vse tiste, ki se trudite naresti back up verzij svojih obstoječih DVD-jev lahko najdete še kar koristne napotke na tem linku - http://club.cdfreaks.com/showthread.php?t=137886

Pa veliko sreče pri delu. Tudi sam moram namreč nekako priti do nove verzije navigacije, ker imam namreč še tiste z leta 2001. Če kakšnemu hodijo odveč kaki CD-ji za ndgradnjo in novimi zemljevidi (originali, še raje pa kopije) mi lahko javi.

Ciao
Na vrh
S60R-Ocean Race
20 mar 2007, 16:11
Član #22
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 00:30
Objav: 1418
Sem se danes malo pozanimal. Meni ne dela TCM - Traffic Control Messages. Baje da se ga aktivira z updatanjem nove karte v sistem, potem pa deluje tudi z staro.
Na vrh
Barataa
17 apr 2007, 23:10
Član #292
Prijavljen dne: 17 apr 2007, 18:34
Objav: 4
No, pa je kje car na tem forumu ki lahko nam lastnikom volvo navigacij pomaga da pridemo do updatejtane verzije , ki jo pač snamemo z neta in nam potem na nek določen način dela?????

Do sedaj sem slišal da enemu dela ,......ki je v
Rim-u....en ki je v mariboru...meni ni delalo na noben način...zem porabil goro denarja za dual layer DVD -je"+" "-" pa s firmware-al DVD pekač....pa najnovejši pekač imam kar obstaja....pa.....zapeku stvar na vse možne načine.,,,,.....pa nič......


..............pa kaj bi razlagal na dolgo.....


Stvar ni potegnila razen originalnega DVD,ja....kateri glede na slike na forumu ne zgleda...kot moj....

Jaz osebno imam verjetno eno prvo navigacij ki je obstajala...letnik, 2002....

Tko da ...če se slučajno najde kdo ki to zna...naj me kontaktira in da stvar začnemo širiti in pomagatipo uporabnikom RTI navigacije....

Samo verjetno spet zgubljam besede in čas in ne bo nikogar...ki bo stvar uštimal.

Grem v nedeljo v cerkev molit.

LP

Na vrh
S60R-Ocean Race
17 apr 2007, 23:43
Član #22
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 00:30
Objav: 1418
Če bi prebral post, ki ga je napisal Sandi13 imaš težavo rešeno.
Odpri linke, tam imaš know how se to naredi. Kolega je delal po istem postopku.
Na vrh
Barataa
18 apr 2007, 11:59
Član #292
Prijavljen dne: 17 apr 2007, 18:34
Objav: 4
Ja, sem videl kaj je napisal sandi13, pod tistim linkom so sicer zanimive stvari mislim da je tam vsaj 6 strani foruma na temo kako zapeči DVD.....

Mene zanima če me lahko nekdo kontaktira ki mu je uspelo z neta sneti RTI navigacijo in jo zapeči na DVD in mu dejansko dela, ....

Sam sem lansko leto to probal: sem snel z neta mislim da je bila verzija Volvo "RTI 2004 DVD 0450" in sem jo potem neumorno pekel na DVD-DL Verbatim kot Book-type DVD-ROM, nadgrajeval svoj pekač, probal z raznimi programi za peko....in moj DVD player v avtu ni in ni hotel potegniti.

Pri tem mi je zelo pomagal en fant ki živi v Rimu in ima S80 in njemu je krasno delalo...

Meni pa ne....

Dajmo se tako zment, recimo da jaz nič ne vem o peki RTI-ja na DVD in če kdo ve in mu je to uspelo naj se javi pa spet probamo, kmalu bom zloudal RTI verzijo "Volvo RTI Navteq 2005 MC CH FL F L AND B E P GBZ I V RSM" pa bi jaz to probal, postopek bomo objavili.

LP
Na vrh
S60R-Ocean Race
18 apr 2007, 22:46
Član #22
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 00:30
Objav: 1418
Moraš tudi vedeti katero verzijo spečt. Vsaka NE dela. Recimo v mojem S60 2004 ne dela Hong Kongova verzija, naredi samo update potem pa unknown DVD ali nekaj takega.
Na vrh
Barataa
21 apr 2007, 00:29
Član #292
Prijavljen dne: 17 apr 2007, 18:34
Objav: 4
No, da povem da sem danes skuril še nadaljnih 5.99€ za en DVD-DL....občutki pri tem niso ravno prijetni.

Sem malce gledal svoj originalni RTI DVD pa na njem med drugim piše št. 0135, to izgleda pomeni da je stvar prastara, danes sem namreč zapekel nekaj kot 06xx, tako da verjetno za to ne dela.

Samo kam pa naj se človek obrne, kje je kdo ki kaj ve o teh stvareh, kje je kdo ki mi glede na mojo delujočo verzijo map lahko pove kaj če sploh še dela v moji mašini. Tisti forum od sandi13 sem komplet prebral in mi ni v pomoč.

Ahhh...tema...
Na vrh
S60R-Ocean Race
21 apr 2007, 02:44
Član #22
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 00:30
Objav: 1418
Saj pravim, ne pašejo vse karte v vse RTI-je. Zato je na originalnem RTI DVD-ju napis od katerega letnika naprej zato če imaš najnovejšo verzijo zagotovo ne bo delalo. Dobi kje eno, na kateri bo letnik tvojega avtomobila.
Na vrh
Barataa
21 apr 2007, 23:15
Član #292
Prijavljen dne: 17 apr 2007, 18:34
Objav: 4
Ali veš mogoče kako izvem kateri letnik je moj avto, ker je bil avto prvič prodan leta 2001 decembra, moj prodajalec mi je pa rekel da je model 2002.

Kaj to pomeni, za RTI navigacijo, imam originalen DVD z mapami ki ima oznako 0135 ?
Kako in kje dobiti DVD z več mapami za mojo mašino ki bo delal, žalostno je po mojem to da na Summit ali Lekše tega ne bojo vedeli.

LP
Na vrh
S60R-Ocean Race
22 apr 2007, 02:04
Član #22
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 00:30
Objav: 1418
V 2001 RTI pa mislim da boš težko našel da bo kaj pasalo ker to pa je še stari sistem. Nevem točno. Bom vprašal ko grem naslednjič na Dumido.
Na vrh
Hong Kong
28 apr 2007, 09:04
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
Ker me ni bilo nekaj časa vidim, da se matrate okrog kopiranja DVD oz. navi DVD originala Volvo.
Mikkotu sem sposodil komplet treh DVD original in se je matral brezuspešno.
Tudi sam za svojo varnost sem si hotel narediti kopijo in žal ne gre. Temu bi jaz rekel "svaka čast Volvo" saj po eni strani če bi vsi kopirali potem Volvo nebi mogel prodati nikakršnega update-a oz. popravkov ali novitet in da ne bom preveč pametan vemo, da je kopiranje prepovedano. V tem primeru je tudi za hišno kopijo prepovedano kar piše na originalnih DVD in v navodilih na škatlici.

Ker je DVD enota v avtu narejena tako, da bere samo te DVD-je in nobene druge (kot so filmi ali podobno) je software na DVD zapečen, sinhroniziran in ne v celoti kot je to standard na normalnih DVD-jih.

S60 OR smo prek mojih DVD samo update osnovnega programa navigacije naredili in to dela a da bi funkcioniral TMC mora avto imeti še dodatno anteno in modul ter seveda programiran na VIDA za to funkcijo. Drugače ne gre 100 %.

Ker je antena TMC ponavadi že vgrajena v "flat" sistem anten kjer so tudi ostale je potrebno kot sem omenil to funkcijo aktivirati in za XC90 moraš obvezno imeti še dodatni modul TMC 8641263 je koda a update tega stane pri pooblaščenem Volvo servisu in Vam ga ne bojo zastonj naredili ker so dolžni sporočiti prek VIDA programa, da je še eno vozilo vključeno v TMC sistem. Da bi opravdali stroške in razvoj vsega...itn...

Sprejemnik GPS je ločen od TMC funkcije in posamezni modul.
V navodilih Vam stoji naslednji vrstni red modulov:

1. AM/FM modul sprejemnik radio
2. TMC sprejemnik
3. GPS sprejemnik

Na vrh
Ivo
28 apr 2007, 09:23
Član #39
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 16:13
Objav: 276
sej bi vprasou a je kdo probu delat kopijo s kasnim clone-DVD in podobno za lomljenje in zaobhajanje zaščit, ker lahko da so podatki enostravno zaščiteni?

ker verjetno z nerotom res ne bo šlo ...
Na vrh
Hong Kong
28 apr 2007, 09:43
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
Podatki so zaščiteni na ta način:
Podatki niso zapisani v istem sistemu kod navadni DVD ali standard. Program na DVD je tudi del programa katerega vporablja sama enota za delovanje in je prav zaradi tega tudi zelo pomembno katera letnica je enote in ne DVD-jev. Zato vsi DVD-ji ne delajo na vseh enotah tudi če so originali to smo preizkusili pri S60 OR.

Nekaj programa se nahaja v enoti nekaj na DVD zato rabi na začetku vedno nekaj časa, da naloži operativni sistem da bi vse delovalo. Menim, da je strošek nakupa originalnega kompleta (pri lekšetu 77.000 sit predrag) a je cena žal takšna. No money no funny.

Imel sem nekaj časa 2 originalna kompleta s tremi DVD-ji 2006 verzija viška in sem enega podaril (ker sem tudi sam dobil kot darilo) drugega zapakiranega prodal novemu članu za 45.000 Sit in je vesel ter mu vse lepo dela. Preizkušeno.
Drage volje pomagam a žal nimam več.
Na vrh
mikko
28 apr 2007, 10:00
Član #10
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:18
Objav: 214
Ivo, jaz sem probaval z vsem mogočim, zjebal dual layer dvdje, prašaj Hong Konga...Ni in ni šlo.
Na vrh
Ivo
28 apr 2007, 12:01
Član #39
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 16:13
Objav: 276
@HK sori samo to da podatki niso zapisani na enak nacin kot na navadnem dvdju nima nobene veze ... ko govorim o zascitah mislim predvsem na nalasc narejene bad sektorje na DVDjih itn ... te zadeve clone-DVD,any dvd in ostali programi znajo zaobit, oz narest enake bad sectorje tam kjer so na originalu (bit -by -bit copy ) ...

ampak ok ... ce ste probal vse pol se pac ne da ...
Na vrh
Ivo
28 apr 2007, 12:27
Član #39
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 16:13
Objav: 276
aha se tole ... http://www.carhack.org/forum/index.php?topic=18.0
mogoce boste tuki nasli navdih ...
Na vrh
Hong Kong
28 apr 2007, 12:54
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
Nisi dojel bistva, da Volvo ne zapisuje podatke na istem podatkovnem sistemu kot to delajo na vseh ostalih DVD sistemih. To nima veze z codecom ali bit per bit. Enostavno so pravilno zaščitili svoj sistem in jim dam prav. Kako bi se ti počutil, da daš ogromno denarja v razvoj softwerja in distribucije potem ti en to kopira in deli ko jabolke na tržnici?

Ker obstaja nešteto različnih zapisovanj podatkov na DVD še posebej je težko skopirati nekaj kar je že v osnovi zakodirano in je v povezavi z enotnim čitalnikom v DVD enoti v Avtu katera spet ima svojo zaščito. Ne dojemaš, da z navadnim PC računalniškim DVD pizzerijo kako je jaz kličem NE MOREŠ prebrati pravilno podatkov na isti način kot jih originalni pekač ali DVD čitalnik v avtu!!!!
Kako jih boš potem prenašal, da imaš ne vem kakšen krek na nov DVD?

Zato ne more prebati nobenega drugega navadnega DVD-a ali krekanega ker enostavno krek ne more prebrati ORIGINALNEGA zapisa ker ga ima samo Volvo a ne vsak Rus v Tadjikistanu v svoji garaži na PC serveru.

Z S60 OR smo videli Informacijski center v tovarni in to je stavba kot je Citypark v BTC-ju. Tam so vsi serveri za povezavo z vsemi servisi po svetu in razvojna ekipa za Navigacijo...a žal nočejo narediti mape za Slovenijo dokler se ne proda par mio. avtov kot v Italiji.
A kaj če ti po Sloveniji navigacija? Tri večja mesta in 20 glavnih ulic za vse hotele in ostalo pa itak vsi vemo kje je kaj.

Prejšnji mesec sem bil celi teden v Riminiju in ti povem, da je navigacija zakon v tujini.

[ Uredi 28 apr 2007, 12:58 ]
Na vrh
AljAž
28 apr 2007, 13:50
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Malo

Glede zaščite se ne bi strinjal povsem s tabo HK. Če bi se dalo lahko prekopirati DVDje za to navigacijo, bi se verjetno več ljudi odločalo za nakup avta z navigacijo (tako nov in rabljen), vse skupaj bi bilo bolj popularno in pogosto, koliko pa stane orig. navigacijski sistem za v nov Volvo pa vsak lahko pogleda na cenik. Precej! Verjetno že tu dovolj zaslužijo! Tako da to varovanje podatkov je dvorezen meč (zaslužek na kartah vs. zmanjšana prodaja sistemov zaradi nedostopnosti kart).

Jaz vem da je v danih situacijah ne bi naročil za v nov avto niti v rabljenem je ne bi uporabljal. Ker za Slo ni kart (tako in tako smo res majhni), v tujini sem pa samo cca 5x na leto. Osebno menim, da je škoda, ker karte niso poceni dostopne.
Na vrh
Hong Kong
28 apr 2007, 16:10
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
Mislim da imaš krivi pogled na vse skupaj.

Navigacijski sistem kupiš in seveda obvezno moraš dobiti DVD komplet z vozilom a je nov ali star. Če kupiš stari avto z navigacijom in ga prevzameš brez DVD je to izključno samo tvoja napaka, da nisi zahteval nekaj kar je 100 % potrebno za delovanje NAVI.

Dobro si obrazložil dejstvo, da ti nikoli nebi kupil navigacije ker ni kart za Slovenijo in ker si mogoč le 5 x na leto v tujini. Tudi to drži.

A prav v tem je čar vsakega nakupa, porabe, potrebe in zahtev posameznikov. Eni smo pač in poslovno in privatno ogromno časa v tujini.
Od dosadnjih 40.000 km katere sem naredil sem sigurno polovico naredil v tujini. Brez Navigacije ti povem, da zgubiš ogromno časa da karkoli najdeš in ne verjamem, dam ti primer Nemčije katera je kupila skoraj 2 mio. naprav samo v lanskem letu je zelo koristna stvar. Na Švedskem z S60 OR smo celi dan uživali ko so uredili navigacijo in "lutali" po Goteborgu, zvečer najdli prav vse klube in zanimivosti ter se vrnili v nekaj milijonskem mestu do doma po najkrajši možni poti...

Pri nas tudi narašča nakup in glih danes sem prejel AMZS magazin v katerem je opis nekih novih naprav itn.

Tvoj pogled na to, da "če bi se dalo kopirati " bi se več ljudi odločalo za nakup Navigacije je totalno neprimeren in nekorekten do ljudi v Volvu in ostalih navigacijskih sistemov ter zakona o zaščiti avtorskih pravic. Ne moreš na tem svetu dobiti prav nič kvalitetnega za malo denarja in to me ne boš prepričal.

Tvoj izgovor, da "smo majhni" sploh ni bistven ker imamo v Evropi še parkrat manjše državice in dele držav ki so pokrite do kioska za cigarete in v nekatere se sploh ne da priti z avtom. Vseeno so pokrite z kartam.

Karte ponavaljam dobiš z nakupom navigacije kar spada pod osnove obligacij pri nakupu in delovanja same naprave. Volvo je edini dal možnost če dokažeš, da je v tvojem avtu instalirana navigacija, da dobiš ceneje DVD prav za tvoj avto. Pri drugih proizvajalcih tega ni.

Vsak update teh istih kart pa dobiš po zelo zmanjšani ceni seveda če imaš kodo da imaš in si plačal pravice do originala.

Naša vozila so nekaj specifičnega in kvalitetnega in po eni strani sem ne glede na ceno navigacije vesel, da je Volvo tako dobro naredil navigacijo in zaščito. Ker prekleto dobro drži stari rek-
malo denarja malo glazbe.

Imel sem možnosti preizkusiti pred kratkim Garmin NUVI in vsi ti dodatni navigacijski sistemi katere "nalimaš" na prednjo šipo, preteguješ kable čez armaturko do vtiča za vžigalnik kjer štrli še večji vtič za napajanje, potem dodatni kabel za GPS anteno spet nekje priliman... je vsaj za mene in za večino zelo nevarna zadeva v vožnji, še posebej če moraš na zelo majhen ekran obrniti pogled, prebrati kaj piše in zasledovati napotke, pritiskati touch screen gumbe je to trikrat hujše in nevarno v vožnji kot mobilni telefon.
Za vsak izhod iz avta si v skrbeh a ga pustiš tam ali ne ker je tarča vlomilcev...in lahko bi izi izklušenj še našteval negativne razloge nakupa dodatne navigacije ki ni original.

Sam bi predlagal, da se uporaba takšne navigacije prepove v vožnji ( v navodilih in ob vklopu tudi opozarja na to) ker je nevarna za vse udeležence v prometu. Pa ne zaradi tega ker jaz imam original. Zato ker je ogromno nesreč povzročila vporaba takšnih naprav v Nemčiji.

Originalna tovarniško vgrajena navigacija v Volvu ali BMW ima na volanu vse kontrolne gumbe in veliki, zelo veliki ekran ter glasovno vodenje. Kdaj pa kdaj tudi mene zamoti pogled in sem že parkrat skoraj naredil nesrečo. Dovoljna je 1 sekunda.boom...

Zato sem pristaša originalne NAVIGACIJE in pravila roke na volanu.

Še ena off topic tema na varnost:

Mene osebno zelo moti ko vidim na cesti hudičevo drage avtomobile in potem voznika ali voznico katera v roki drži telefon.
Dajo 100.000 euro za takšno vozilo in potem ne naročijo originalnega telefona. Za navigacijo sem povedal, da razumem če nisi veliko v tujini tukaj je nesmiselna.

Lepo vozite in pazite na varnost v prometu.

Na vrh
Ivo
28 apr 2007, 20:21
Član #39
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 16:13
Objav: 276
DEj no HK... sem mal prebiral okol po forumih ..,
1 dejstvo ... nobena zaščita ni nezlomljiva
2 dejstvo ... volvo navigacija po defaultu uporablja v racunalniku vgrajen SOftware RAZEN če daš v enoto DVD z novejšim softwareom, in potem spet nalozi v sistem - nadgradi...
3 dejstvo ... verjetno ma microsoft dost vecje stavbe kot volvo info center pa vseeno ne znajo narest nezlomljive zascite torej ne gre soditi po velikosti stavb...
4 dejstvo ... ce das DVD v racunalnik in vidis podatke gor potem ocitno niso enkriptirani D0h ... pac gre za doloceno zascito ... govora je predvsem o DVD-ROM namesto DVD-R in da enota prepoznava ... in se marsikaj ...

aja glede nuvija ... sploh ni napacna zadeva in se enostavno odstrani in ga neses s seboj ... meni osebno je majkica, poleg tega pa podpira prostorocno telefoniranje preko bluetooth ...
Na vrh
Hong Kong
28 apr 2007, 20:35
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
no comment in umiri konje
Ti kar beri po forumih. Glede Volvo Information centra sem želel povedati, da je to kar tukaj omenjaš čista kraja Volvo korporacije in kot član ter voznik Volvo avtomobila tega ne podpiram še manje javno na novo nastalem klubu. To bi moral vedeti Ivo.

Seveda imamo vsi kakšen skopiran program a prosim te da ne omenjaš Microsoft in ga usporejaš z Volvom ker to je nebo in zemlja ker od kadar obstajajo windowsi imam izključno samo originale kupljene vse po vrsti od 3.1 dalje do Viste. In kaj sem dobil? Jajca od programa.
To je stvar etike. Lepo je imeti kopijo DVD navigacije za vsak primer. A če bi se dalo bi že bilo na forumu kako in kaj...prazno slamo mlatit po forumih nima smisla. Ko boš skopiral zadrži za sebe in nam ne povej. nočemo kršitve zakona o avtorskih pravicah na forumu.
Zakaj na forumu sweedspeed takšne teme takoj brišejo in opozorijo ostale, da je to kaznivo?
Tudi bivši član foruma Bine ki je dolgoletni programer je bil na to temo zelo občutljiv in odšel ko je videl, da se enima ni dalo dopovedati, da je vsako kopiranje in javno objavljanje full kaznivo.


p.s. v žepu nositi stalno navigacijo? A nimaš dovolj ključe, telefon, očala, denarnico, itn...
Na vrh
Ivo
29 apr 2007, 00:58
Član #39
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 16:13
Objav: 276
zato pa je ruzak ...

glede avtorskih pravic ... men je jasno da govorimo samo o izdelavi backup kopij ker se pogosto zgodi da ko das dvd ven in v torbico da se grdo popraska ...tako grdo da je neberljiv in se mi zdi škoda težko prislužene denarce stran metat... ane ?

in dokler je govora o izdelavi backup kopij ne vidim problema glede avtorskih pravic ... ampak o avtorskih pravicah se še nism učil ...

mislim pa da lahko to temo komot prestavimo v klubski del foruma ki je zaprt ...





[ Uredi 29 apr 2007, 01:03 ]
Na vrh
Hong Kong
29 apr 2007, 07:38
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
Ne. Forum je javni in javno debatiramo po pravilih foruma. V tem je čar foruma.
DVD originalne navigacije Volvo je prepovedano kopirati ali delati back up kopije tudi za hišno uporabo.
Piše na navodilih in na DVD-u.


Če kome uspe skopirati naj se obrne na Volvo in bo dobil nagrado ker softweristi kateri imajo 4000 Euro plače niso svojega dela naredili najboljše.

p.s. Ivo še enkrat ponavljam v zaprte klubske sisteme se ne bom učlanjeval in pisal. LP.

Debatiramo o Navigaciji in pravilni uporabi iste. Meni je žal, da imam drugačen pogled na kopiranje DVD, CD in ostalih medijev.
Mogoč le spoštujem pravice nekoga a od nekoga drugega ih nevede kršim. Veselo naprej.
Na vrh
Hong Kong
29 apr 2007, 09:49
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
S60R-Ocean Race je napisal(a): ...

Imam eno vprašanje ( problem ) glede mojega RTI-ja. Navigacija dela fenomenalno, edino kar pa ne dela so pa traffic messages se pravi sprotno obveščanje o zastojih, dela na cesti, prometne nesreče...Tega mi ne javlja čeprav tam dam na iskanje oddajnika ( satelita ) za obveščanje, najde mi oddajnik "SORA", ga izberem pa nič. Ker bi moral pokazati kakšna dela na cesti v Avstriji, Nemčiji...pa jih ne...Kako naj zrihtam, da bo to funkcioniralo?


Da ne bo pomote da obrazložim, da eni modeli RTi imajo že vgrajeno TMC funkcijo drugi pa nimajo.
Več o tem:
http://volvo.kalb.org/RTIinfo.pdf

All other software required for the RTI system to
work is on the CDs or DVDs.
The following applies when downloading new
software versions:
- The early version CD for structure weeks
1998 leto in teden 15 to 2000 leto in teden 19 only work in the control
modules from the same structure weeks.

New version CDs from structure week 200020
onwards work in all RTI (road traffic
information)
systems with CD changers
DVDs, irrespective of version, work in all RTI
(road traffic information) systems with DVD
players.
-
-

p.s. Upam, da sem Vam razložil zakaj kljub da skopirate original CD ne bo delal v enem RTi navigaciji v drugi pa bo delal. Glede DVD pa delajo na vseh enotah katere imajo DVD in ne CD.




[ Uredi 29 apr 2007, 10:03 ]
Na vrh
Ivo
29 apr 2007, 12:13
Član #39
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 16:13
Objav: 276
Hong Kong je napisal(a): ...

Ne. Forum je javni in javno debatiramo po pravilih foruma. V tem je čar foruma.
p.s. Ivo še enkrat ponavljam v zaprte klubske sisteme se ne bom učlanjeval in pisal. LP.



AH dej no dej ... a tebe mal ksne fobije dajejo?
govorim zgolj o tem da se v zaprtem delu foruma lahko brez tezav pogovarjamo o dejanskih namenih backupiranja ... pa si ne zatiskamo oci ...
sploh pa se ne spomnim da bi kakorkoli se vsajal ko smo backupiral VADIS ...
Na vrh
AljAž
29 apr 2007, 12:28
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767


Naslov teme je: Navigacija VOLVO RTI in oznake ter morebitna vprasanja

Zato predlagam, da se držimo teme o reševanju problemov in uporabi navigacije.

hvala
Na vrh
Hong Kong
29 apr 2007, 14:30
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
VADIS je že dolgo ZUNAJ veljave (točno 2 leti in 1 mesec)in da je nov program VIDA aktualan. Katerega tudi imam ORIGINAL. Žal za nič na tem svetu ne dam kodo nobenemu ker je dostop on line strogo kontroliran, IP se beleži in v primeru, da se 2 naenkrat logirata blokira za vedno tej osebi.
Admin nismo off topic ker je prenos podatkov z serverja Volvo iz Goteborga, DVD in RTI povezano med seboj.


[ Uredi 30 apr 2007, 11:51 ]
Na vrh
mikko
13 jun 2007, 15:14
Član #10
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:18
Objav: 214
Je komu ratalo uspešno presneti Volvo DVD RTI ?
Nujno bi rabil kakšno navigacijo letnik 2003 ali 2004...
Je že kakšen torrent kje ?
Verjetno je res glede na letnik. Brankotova DVD RTI niso prijela verjetno zato, ker je bil tisti Volvo mislim, da letnik 2004. Navigacijski DVDji pa mlajši.
Verjetno je kodirano po letnikih.
Ampak po zakonu o avtorstvu imamo za vsak DVD, CD, knjigo itd. pravico do nekaj varnostnih kopij, kopij za prijatelje, sorodnike itd.
Tako, da je s strani Volvota protizakonito kar dela, glede na to bi se šli lahko zbuniti na Summit in naj nam dajo potem zastonj backup DVDje!
Pa nima veze kaj piše na original DVD, tukaj je Slovenija, tukaj veljajo naši zakoni!
Na vrh
Pojdi na stran  1 [2] 3 ... 13 14 15

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 53, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5972
najnovejši član: Twxqrprob
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete