Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.seeklogo.com/images/1/740-logo-6E10838713-seeklogo.com.gif

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: S80 / XC90
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

(XC 90 D5) Problemi

Pojdi na stran  [1] 2
Avtor objava
Josko
07 apr 2007, 20:39 Predogled tiskanja
Član #273
Prijavljen dne: 07 apr 2007, 20:18
Objav: 6
Živjo,

vozim Volvo XC 90 D5 Executive, vsa oprema, l. 08/2006, 37.000 km. Na začetku mi je bil ta avto OK, dokler se niso začele težave. Na servisu (30.000 km po 6 mesecih) so ugotovili, da malo teče olje iz motorja, nič kritičnega pravijo. Pripeljal avto cez par dni po servisu, urejali so to 5 dni, baje razdrli motor, dobil malega Forda za nadomestno vozilo. Danes, slaba 2 meseca po drugem servisu, motor čudno dela, piska. Vceraj mi je avto sredi avtoceste crknil (oddaljenost 70 km iz LJ), cakal 3 ure, da so mi pripeljali nadomestno vozilo (spet malega Forda). Zamudil sestanek na Hrvaskem. Danes dvignil avto, noben ne ve, kaj je bilo. Neka cev naj bi padla dol iz motorja. Priti moram v torek, ko bo serviser prisoten. Poleg tega so mi avto se grdo poskodovali na desnih vratih (grdo obdrgnjen ob kljuki), pa mi tega ni noben povedal. Sreca, da sem opazil, preden sem sel. Tudi to moram urediti v torek so rekli. AMPAK CE TEGA NE BI OPAZIL, BI JAZ BIL KRIV! Grdo, da poskusajo na tak nacin prevaliti krivdo. Da o PDCju ne govorim; se zdaj namrec ne dela oz. piska takrat ko ne bi smel.

Razmisljam, kaj naj naredim, ker se mi sploh ne da prevec ukvarjati s tem avtom. Nimam namrec casa. Ne zelim imeti pa avta 1 - 2 meseca letno na servisih.

Vasa mnenja, vase tezave.

Lp,
Josko

[ Uredi 17 maj 2007, 23:36 ]
Na vrh
S60R-Ocean Race
07 apr 2007, 21:45
Član #22
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 00:30
Objav: 1418
Kje imaš pa avto na servisu? Summit?

[ Uredi 07 apr 2007, 21:46 ]
Na vrh
Blaž 460
07 apr 2007, 22:01
Član #40
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 16:52
Lokacija: Ljubljana
Objav: 814
hehe očitno summit, saj so ravno oni strokovnjaki, še posebej kar se tiče XC90. mogoče če bi ti ga na dumidi pogledali ....

[ Uredi 07 apr 2007, 22:02 ]
Na vrh
Plesko
07 apr 2007, 23:07
Član #15
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:53
Objav: 937
Hmmmm ..... poden glede na to da avto niti eno leto ni star in je pod garancijo bi zahteval novega,, saj ni normalo na pušča karter oziroma da zaradi tega razstavljajo cel motor, čeprav bi bilo pomoje bolj smotrno v takem primeru menjat vsaj motor.
Na vrh
Josko
08 apr 2007, 01:11
Član #273
Prijavljen dne: 07 apr 2007, 20:18
Objav: 6
ja, kupljen pri Summitu in tudi tam servisiran.

Ni testni, naročen. Čakal skoraj 4 mesece.
Na vrh
RollingStone
08 apr 2007, 07:17
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 12:12
Objav: 1965
Točno to, poglej si poste uporabnika Hong Kong, mogoče je kje na forumu celo njegova telefonska številka, pa ga pokliči za info iz prve roke.

Še malo, pa bom začel misliti, da se volvi kvarijo samo, če so kupljeni in/ali servisirani pri summitu.
Na vrh
mikko
08 apr 2007, 08:23
Član #10
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:18
Objav: 214
Pri sestrinem XC90 D5 je tudi včeraj olje nekaj začel kapljati, potem plovec v tanku ne dela, ko kaže, da je za 140km nafte, je tank že prazen.
Ni vse zlato kar se sveti
Na vrh
AljAž
08 apr 2007, 11:51
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Ne glede na to, da ti kljub vsemu avto lahko solidno popravijo, in bo v prihodnosti delal povsem normalno, mislim da se je težko znebiti slabega občutka in nezaupanja vanjga. Zatorej(ne vem kake so pravne in realne možnosti) bi jaz zahteval nov avto ali pa kupnino. Se pravi tudi menjal znamko! Pač si imel smolo, žalostno in škoda, mislim pa, da bi se serviserji in prodajalci morali kar se da potruditi in obdržati stranke-seveda srečne in zadovoljne, kar me navdaja z optimizmom!! Glede praktičnih nasvetov so ostali že lepo napisali in dali linke... Veliko sreče&poročaj!
Na vrh
Plesko
08 apr 2007, 17:16
Član #15
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:53
Objav: 937
Še neki Josko si mogoče iz Črnuč???
Na vrh
Josko
08 apr 2007, 22:34
Član #273
Prijavljen dne: 07 apr 2007, 20:18
Objav: 6
hvala vsem za mnenja in pomoč. poročam, kaj bo. Če ima kdo številko od hongkonga, bi bil hvaležen. Če slučajno sam ne bo opazila mojih postov.

P.S.: plesko, nisem iz črnuč. sem pa vsaj trikrat tedensko tam. Ponavadi tudi v Havani.
Na vrh
S60R-Ocean Race
08 apr 2007, 23:34
Član #22
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 00:30
Objav: 1418
Josko, vzemi si tri urce časa, zapelji se v MB na Dumida Volvo, za takšne probleme, ki jih imaš z avtom bi ti že zdavnaj morali zamenjati motor, če že ne cel avto.
Na vrh
alfaromeo
09 apr 2007, 15:02
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
Mislim, da ima HongKong GSM številko napisano v info o uporabnikih.
Če je vse res kar si napisal, pojdi na summit pa jim razloži, da si isti ko HK, da boš šel na Švedsko zrihat avto. Mislim, da nimajo toliko "jajc", da bodo še eno stranko "spustili" na švedsko........
Na vrh
S60R-Ocean Race
09 apr 2007, 15:04
Član #22
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 00:30
Objav: 1418
alfaromeo je napisal(a): ...

Mislim, da ima HongKong GSM številko napisano v info o uporabnikih.
Če je vse res kar si napisal, pojdi na summit pa jim razloži, da si isti ko HK, da boš šel na Švedsko zrihat avto. Mislim, da nimajo toliko "jajc", da bodo še eno stranko "spustili" na švedsko........


Poodpiiisss
Na vrh
Hong Kong
09 apr 2007, 20:43
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
Hong Kong = BRANKO ALEKSANDAR, tel. št.: 051 313 799
voznik XC90 2.5T OCEAN RACE LIMITED EDITON sjeban od stručkotov
na Summit Avto Servisu Ljubljana.

Glede Summit Avto Ljubljana ti povem, da mislijo še naprej glumiti ignoranco do nas kupcev in strank servisa zato me lahko pokličeš in ti priporočam, da se obrneš na mojega odvetnika MIRO SENICA kateri ti bo povedal mal več kaj pripravljamo proti SUMMIT AVTO LJUBLJANA. Vsaka taka NEZADOVOLJNA STRANKA še posebej na takšenm avtu jih bo drago stala...žal ne smem preveč o tem. Še sanja im se ne na Summit avto kaj ih čaka.

Ne sodelujem nekaj časa na forumu ker sem se tako zmenil z odvetnikom a ko sem slišal za tvoj servis seveda ti bom svetoval na koga se obrni ker glavni iz Zagreba g. Goran Bajić je samo farsa v celotnem sistemu Summit-Volvo Austria-Volvo Zagreb in ti ne bo prav nič pomagal. Zato pejd lepo v Summit in zahtevaj NOV AVTOMOBIL. Sploh nočeš da ga več popravljajo.
Parkiraj ga tam in zahtevaj NOVEGA. Dobil ga boš.

Le toliko da ti povem, da MAJA meseca 2007 grem na Japonsko na centralo SUMMITOMO CORPORATION. Kot sem šel na Švedsko zdaj grem do gen. dir. da povem kaj Summitomo direktor tukaj dela.

Stranka je KRALJ in to si bojo zapomnili.
LOVE VOLVO DUCK SUMMIT.
Z polno odgovornostjo BRANKO ALEKSANDAR.

[ Uredi 09 apr 2007, 20:46 ]
Na vrh
sadarj79
09 apr 2007, 21:17
Član #203
Prijavljen dne: 03 feb 2007, 10:08
Objav: 93
Da še jst povem svojo oz. fotrovo štorijo z Lekše servisom. Vovlo s60 se kr ni hotu in ni hotu vžgat in na servisu so ugotovil, da je šel štarter-res je šel, toda bedaki so šli delat še redni servir, se pravi, da so menjali olje, filtre in ne vem kaj še vse. Jao, fotr pride po avto in mu dajo račun z kr precejšno cifro. Itak fotr se ni strinjal in na konc so mu le dal nekaj popusta.
Zelo neresni so :/
Na vrh
sebaveh
09 apr 2007, 21:26
Član #91
Prijavljen dne: 22 nov 2006, 19:08
Lokacija: Slovenska Bistrica
Objav: 1249
Kdo verjame da bo po tem: http://www.avtomobilizem.com/modules/articles/?art_id=529 kaj bolje?
Na vrh
Spletna stran
AljAž
09 apr 2007, 21:34
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Ne.
Na vrh
alfaromeo
09 apr 2007, 22:24
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
No evo, se ti je HK kar sam oglasil. Pozdrav HK. Upam, da zrihtata zadeve, tako kot je treba.
Me pa res čudi, ko vsi tako jamrate za nadomestna vozila. Me zanima zakaj jih potem vzamete/vozite? Rečite jim da se pa v v takem "sekretu" ne boste vozili in je stvar rešena. Ali naj imajo na servisih vsak model avtomobila na zalogi za nadomestno vozilo....
Na vrh
Hong Kong
10 apr 2007, 07:40
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
Hvala. Da lahko javno povem da je to moja zasluga in še bojo menjali dokler bojo nezadovoljne stranke Volvo servisa.
Pa kaj so mislili na Summitu, da bo Volvo iz Švedske dovoljeval takšno obnašanje do strank?
Da meni šef servisa v faco laže kako so naročili NOV kabel, da zaradi tega delajo par dni na tem in da čakajo nov kabel.
Na Švedskem mi povejo, da sploh kabel niso zamenjali in da je od prvega osnovnega naročila ter totalno neadekvatan mojemu modelu avta in letnici??
Ma koga ti lažeš mtj...
Če preberete moj prvi post glede Summita "do konca grem". dokler ne bom zadovoljna stranka.
Tudi šefa servisa čaka menjava v tem letu a na njegovo mesto pride sposobna oseba z 16 letnim delom na Volvo vozilih v tujini.
Toliko za informacijo. šefu servisa hasta la vista z amaterizmom in lažmi do nas strank. Kmalu bo prodaja Yugo vozil spet začela pri nas...in bojo rabili šefa servisa. Tam se lahko vgrajuje ISKRA relej za hišno uporabo na vozilo.

[ Uredi 10 apr 2007, 11:51 ]
Na vrh
c70
10 apr 2007, 14:45
Član #3
Prijavljen dne: 11 nov 2006, 22:18
Objav: 1247
Prosim, če se o debatiranju o Summit servisu prestavite v ustrezno temo, ki je TUKAJ.

hvala, lp
Na vrh
Hong Kong
10 apr 2007, 17:19
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
Nic ni off topic saj je tema povezana z problemom katerega je na XC90 D5 naredil Summit. Meni ali njemu enako je. Naj kar berejo na Summitu.
Vec nas je samo potrjujejo nase nezadovoljstvo. Prevec drage avtomobile imamo, da bomo tiho in ne bomo. 100 % se nikakor ne moreš držati začetne teme tudi če hočeš. Če je Josko napisal, da mu niso popravili avta na Summitu pomeni, da je vsaka kritika glede omenjenega servisa na pravem mestu.
Kaj bomo pa drugi pisali o njegovem avtu? Ne o dogodku na Summit servisu pišemo.
Lp
Na vrh
c70
10 apr 2007, 17:57
Član #3
Prijavljen dne: 11 nov 2006, 22:18
Objav: 1247
Naslov teme je xc90 D5, problemi. Tema je o Joskovem XC90 D5 in težavami, ki jih ima Josko s svojim avtom in ne o servisu Summit. Seveda je tukaj edino pravilno da se opozori na pomankanje profesionalnosti slovenskih serviserjev vozil Volvo in s tem tudi samega servisa Summit, vendar je ta zgodba na forumu že napisana in zaradi preglednosti ni nikakršne potrebe po tem, da se že večkrat povedana zgodba spet piše od začetka. Če želimo obdržati forum čim bolj pregleden je potrebno v nekaterih situacijah nalimati v post tudi samo linke. Med te situacije spada tudi trenutna.

Torej dajmo vsi uporabniki poskrbet za čim boljšo preglednost foruma in v tej temi govorimo o XC 90 D5 in problemi z avtom, o kakovosti servisnih storitev servisa Summit pa govorimo v temi, ki je odprta za to.
Na vrh
LeonT
10 apr 2007, 22:28
Član #228
Prijavljen dne: 27 feb 2007, 20:34
Objav: 37
Lahko da so tudi na servisu storili napako, da je prišlo do puščanja olja in ni nujno, da je karter kar sam spustil. Ali si pred servisom opazil, da ti zmanjkuje olja in ali je bil pod avtom kak madež.

Olje lahko prične puščati, če "strokoven" mehanik preveč zategne vijak za izpust olja na karterju ter uniči navoj. Potem je potrebno menjati karter. Po tvoji zgodbi sodeč je prav možno, da so to ušpičili...

HK ne razburaj se preveč ,res so ti zasrali precej stvari na avtu, vendar ne boš nič naredil, če si boš še naslednih 10 let življenja s tem grenil. Žal ne verjamem, da boš kaj dosegel, tudi z znanim odvetnikom ne. MOgoče samo velike stroške na svoj račun, na vsak način pa ti želim vse dobro, obvesti nas o izidu boja za pravico.
Na vrh
alfaromeo
11 apr 2007, 10:37
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
Verjetno se je res zgodilo to kar je napisal LeonT. Da bi olje začelo, kar na lepem puščati in to pri leto starem avtomobilu je milo rečeno smešno....
Ali ni tako, da avto v garanciji lahko servisiraš kjer hočeš..... Josko nimas ti avtomobil v garanciji?? Če ga imaš, obišči drug servis, morda tudi v tujini....
Na vrh
S60R-Ocean Race
11 apr 2007, 16:35
Član #22
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 00:30
Objav: 1418
LeonT je napisal(a): ...

Lahko da so tudi na servisu storili napako, da je prišlo do puščanja olja in ni nujno, da je karter kar sam spustil. Ali si pred servisom opazil, da ti zmanjkuje olja in ali je bil pod avtom kak madež.

Olje lahko prične puščati, če "strokoven" mehanik preveč zategne vijak za izpust olja na karterju ter uniči navoj. Potem je potrebno menjati karter. Po tvoji zgodbi sodeč je prav možno, da so to ušpičili...

HK ne razburaj se preveč ,res so ti zasrali precej stvari na avtu, vendar ne boš nič naredil, če si boš še naslednih 10 let življenja s tem grenil. Žal ne verjamem, da boš kaj dosegel, tudi z znanim odvetnikom ne. MOgoče samo velike stroške na svoj račun, na vsak način pa ti želim vse dobro, obvesti nas o izidu boja za pravico.


Premalo poznaš zgodbo HongKonga, da bi kar sodil, da ne bo nič dosegel. O pa še kako bo! Če kdo, potem bo Branko.
Na vrh
Hong Kong
11 apr 2007, 18:13
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
V redu prav imate da se ne razburjam. Saj se ne samo Vam povem, da vprašate zakaj je v zadnjem mesecu prišlo do kompletne reorganizacije v Summit Avtu in še bo v naslednjih mesecih? Saj poznate par ljudi ki tam delajo in vsi oni berejo ažurno forum.

In zakaj me je danes 11.0April 2007 poklical po telefonu NOVI generalni direktor Summit Avta, da me povabi na caffe? Če bivši ni bil sposoben rešiti
zadevo je mora novi. Japonci in Volvo so tukaj strogi. Kaj bo z Joskotovim primerom pa naj razmisli sam. Svetoval sem mu, da obišče Dumido kot Vi in svetoval sem mu da parkira avto in zahteva novega. In dobil bi ga 100 %.

Dizel ali benciner na servisu preden zapusti servis ima tako imenovano "check" listo ki se nahaja tudi na Vadisu... Kdor je ni
potrdil ali detaljno pregledal-odgovarja.
Na vrh
beso
11 apr 2007, 22:05
Član #251
Prijavljen dne: 18 mar 2007, 17:08
Objav: 5
Branko prav je da se boriš in o tem poročaš na forumu jaz te popolnoma podpiram.Pri takem vložku v avto bi morali pooblaščeni serviserji storiti še marsikaj več kot le korekten servis oziroma popravilo.

Leont minili so časi "lako čemo" tako, da bo moral še marsikdo odgovarjati za svoja početja.Zaato je prav, da Branko poroča o neprijetnostih s strani serviserjev.

Branko
Na vrh
S60R-Ocean Race
11 apr 2007, 23:14
Član #22
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 00:30
Objav: 1418
beso je napisal(a): ...

Pri takem vložku v avto bi morali pooblaščeni serviserji storiti še marsikaj več kot le korekten servis oziroma popravilo.


Se strinjam. Pojdi enkrat na Dumido in ne bo ti žal. Dobesedno še kaj več kot le servis.
Na vrh
Hong Kong
13 apr 2007, 13:48
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
Da pejd na Dumido in boš videl kaj pomeni profesionalni nivo z nasmehom in odkritostjo šefa servisa. Upam ker je tema o popravilu Joskotovog avta, da bo poslušal in obiskal Dumido.
p.s. Beso hvala na podpori...še mal pa bo zadeva zaključena

[ Uredi 13 apr 2007, 14:05 ]
Na vrh
LeonT
13 apr 2007, 21:55
Član #228
Prijavljen dne: 27 feb 2007, 20:34
Objav: 37
Brankotu želim vse dobro, vendar imam sam veliko izkušenj z našim pravosodjem, tudi sam sem odvetnik in sem videl že vse mogoče in nemogoče zgodbe, ki so se v glavnem zapletale na sodišču, bolj malo pa se jih je razpletlo, zato sem upravičeno skeptičen. Bi bil pa vesel, če bi kdo res uspel preko sodišča kaj doseči.
Na vrh
Hong Kong
14 apr 2007, 03:19
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
Da tudi Josko bo rabil par mesecev da uredi prek odvetnikov in sodišč, prav zato sem vsem sodelujočim v enakem primeru kot je Joskov napisal in dopovadal, da zakon zdaj jemljem v svoje roke pa da vidimo kako se bo kaj premaknilo. In ko sem odšel na Švedsko se je vidim veliko in še bo veliko stvari premaknilo za vse nas voznike Volvo vozil. Mar ni bilo boljše, da je bivši direktor Joskotu enostavno uredil avto in Josko enako kot jaz nebi tukaj pisal o slabem servisu itn...?
Ker tako kot je do zdaj šlo enostavno ne gre. Večini se ne ljubi in nima časa ali direktno da napišem muda da se ukvarja s takšno avtomobilsko mafijo ki ti samo proda avto in se ji po domace receno žvižga za servise. Nisem nikakršen Don Kihot temveč sem im in še bom dokazal, da to ni samo avto...kot punčka na reklami pove svojemu atiju ko razbije XC90 na parkingu...
Ne to je del našega življenja, ljubezni do vožnje, adrenalina, otroških sanj, frustracij (tudi te so vse povsod), varnosti, poslovnega pogleda in prestiža (čeprav večina tega nikoli ne bo priznala), da se pokažemo pred sosedi, taščo ali ostalimi, da smo mogoč prav enostavno veseli, da VOZIMO VOLVO.

Lepo vas Vse pozdravljam grem na pot...ura je 03.00
Na vrh
Pojdi na stran  [1] 2

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 62, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5973
najnovejši član: Ubvpwcrob
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete