Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.seeklogo.com/images/1/740-logo-6E10838713-seeklogo.com.gif

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Splošno
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

EGR ventil

Pojdi na stran  [1] 2
Avtor objava
VOLVO V60 II
05 apr 2021, 19:39 Predogled tiskanja
Član #22141
Prijavljen dne: 17 mar 2021, 16:18
Objav: 75
Egr ventil je velikokrat razlog za okvare pri delovanju motorja. Kolikor sem zasledil, nekateri predlagate kar blindiranje ventila. Egr ventil ima za dizelski motor predvsem ekološko vlogo. Znižuje izpuste CO. Znižuje temperaturo v cilindrih in s tem olja kar je nekako plus tudi za mašino, vendar pa dovaja saje, povzroča še več saj pri izgorevanju, manjšo učinkovitost zgorevanja, večjo obrabo mašine in olja.
Ekološko gledano je blindiranje ventila precej sebično dejanje, po drugi strani pa je z egr ventilom veliko sranje. Če začne blokirati, zrak prihaja nenadzorovano v mašino in dela razna čuda. Saje prav tako nekako niso blagodejne.
Kolikor vem, je egr zaprt v štandgazu in ko pospešuješ. Ko testirajo izpuste na 3k obratov pa nisem ziher. Glede na to, da motor ni obremenjen bi skoraj rekel, da je egr delno odprt. To pa zna pomenit, da je izpustov CO na testu dost več kot naj bi jih bilo??? So že koga dobili na tehničnem?

[ Uredi 05 apr 2021, 19:40 ]
Na vrh
alfasan
05 apr 2021, 21:32
Član #14691
Prijavljen dne: 22 jun 2018, 10:39
Objav: 246
Imaš skoraj nov avto in ti se sekiraš kaj se dogaja s starimi jajci.
Kot bi si iskal primerno trugo za čez 100 let

Ko bo tvoj volvo postal star in utrujen in ti bo crknil egr boš vedel, zakaj ga folk izklaplja.
Že sedaj ti je težko dati 350 € za servis, 1500 € bo šlo pa še težje od tebe.

Vsi dizli ki vsaj malo pokadijo črno in so mlajši od 10-12 let imajo zmanipuliran avto, pa naj bo to izklopljen egr, odstranjen ali izklopljen dpf, čipirnan avto, ali pa imajo zjebane šobe, turbino, sesalni kolketor itd.
In ker so popravila zelo draga avto pa ni vreden prav veliko se lotiš cenejšega gorja.

Delno krivdo za to bi morali sprejeti tudi servisi, ker navijajo cene.

Na vrh
VOLVO V60 II
05 apr 2021, 22:09
Član #22141
Prijavljen dne: 17 mar 2021, 16:18
Objav: 75
Narobe si me razumel. Mislim, da kar se masine tice, je treba zadevo cimprej izklopiti. Problem so tehnicni pregledi. Ne vem koliko se pozna na izpuhu... Koliko se zvisa izpust co in Ali je se znotraj omejitev.
No v bistvu ne vem, ker vrocina tudi ni blagodejna za masino.

[ Uredi 05 apr 2021, 22:10 ]
Na vrh
Godward
05 apr 2021, 22:45
Član #11171
Prijavljen dne: 02 jun 2014, 21:54
Objav: 598
Ne vem, kaj si vozil prej, ampak, ti samo vozi in opravi servis, ko te vozilo opozori. Ne varcuj na servisih in pozabi na razne egr itd, imas nov avto.
Na vrh
VOLVO V60 II
06 apr 2021, 08:44
Član #22141
Prijavljen dne: 17 mar 2021, 16:18
Objav: 75
Fantje, nima veze kak avto imam. Gre se bolj za egr ventile. Kdo ima izkusnje s tehnicnimi pregledi pol ko se ventil izbrise. To bi znalo bit koristno za marsikoga.
Na vrh
t12345
06 apr 2021, 12:13
Član #2820
Prijavljen dne: 04 jul 2012, 09:34
Objav: 40
Živjo,
jaz sem odstranil DPF filter in hkrati plombiral EGR pred 6 leti, pa do sedaj nisem imel problemov na tehničnem. Imam pa V50, 1.6d, letnik 2009.
Na vrh
VOLVO V60 II
07 apr 2021, 17:15
Član #22141
Prijavljen dne: 17 mar 2021, 16:18
Objav: 75
To pomeni da 6 let dela. Meni je pri bencinarja delal ene 260, mogoce 280k. Pol sem pa novega narocu z aliexpress in to je blo glih ene 50 eur.
Na vrh
VOLVO V60 II
09 apr 2021, 13:09
Član #22141
Prijavljen dne: 17 mar 2021, 16:18
Objav: 75
Če že govorimo, da je treba zaupati dobremu mehaniku, me zanima ali obstaja kak mehanik pri nas, ki se spravi čistit egr ventil tako kot je treba. Če se kdo spravi pravi čas potem ni potrebno čistit toliko časa kot je to delal mandeljc na videu spodaj. Redno čiščenje pomaga, da se ne nabere preveč saj in ni nobenih kod, check enginov.... Samo pravega mehanika je treba najt, ki ni samo za olje menat in samo menja stvari, ko se zabijejo.
https://www.youtube.com/watch?v=5zz6qefBV08

Vsak bebec ve koliko stane nov egr ventil, dober mehanik pa ve kdaj je treba zadevo očistit, da ne crkne.

[ Uredi 09 apr 2021, 13:10 ]
Na vrh
alfasan
11 apr 2021, 09:54
Član #14691
Prijavljen dne: 22 jun 2018, 10:39
Objav: 246
Dober mehanik ve. Toda ali ga boš plačal, če praviš da preveč zaslužijo.
Čiščenje te bo stalo nekje 200€.
To lahko delaš vsakih 50.000km.
Toda riziko pogostega podiranja je, da ti bo kakšen dober mehanik kakšno hladilno cev poškodoval, kakšen srauf odtrgal, hladilna rebra poškodoval, pozabil dihtungo namestiti, poškodoval tipalo itd.
Poanta. To je stvar ki jo pustiš dokler dela, potem pa menjaj ali pa elektronsko blokiraj.
A je to smiselno. Ne vem.
Na vrh
alfaromeo
11 apr 2021, 11:38
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
Čiščenje 200€.
Na filmu se je zamudil 18 min... Okej je malo odrezano... 1 ura. 6,5€ dva, break clenerja 5€, pa dihtunge 10€, pa dve vrečki za smeti 0,2€. 50€ je vrh glave...

Zapacanost EGR je nepredvidljiv pojav, ki je odvisen od načina vožnje. Zato ni pravila kdaj ga je potrebno "čistiti" ali menjati...
Na vrh
alfasan
11 apr 2021, 14:10
Član #14691
Prijavljen dne: 22 jun 2018, 10:39
Objav: 246
maister ima izkušnje pa je sigurno porabil 3+ ure, raje več.
Tak mehanik pa ne računa 25€ z davkom.
Potem pa še materialm kateremu dodaj vaj 1 liter antifriza in 1 l. destilirane vode, ker jaz bi dal čisto notri.
Če delaš sam, delaš cel dan, pa še vprašanje kako narediš.
Ni to jtd, ko rabiš 5 minut da ga dol vzameš in dodatnih 5 da ga podreš.
Na vrh
VOLVO V60 II
11 apr 2021, 19:03
Član #22141
Prijavljen dne: 17 mar 2021, 16:18
Objav: 75
Hehe. Cudni tici. Volvo on call je problematicen ekolosko, egr ventili se pa blindirajo. Ni problem, da dobijo mehaniki 7 eur na uro, ciscenje egr ventila je pa 200. Racun je bistvena stvar. Zgleda vozniki volva bolj neki priviligiranci, ki se hvalijo z dragimi servisi in kvasijo neumnosti. Mislim da tule se mimo dobrega mehaniki niste sli, ker vam ni bilo treba. Over and out.

[ Uredi 11 apr 2021, 19:04 ]
Na vrh
bosty_23
11 apr 2021, 19:28
Član #13746
Prijavljen dne: 18 avg 2016, 20:35
Lokacija: Posavje
Objav: 176
Egr za d5 je cca200€... ko crkne ga menjam ali blindiram
Na vrh
AssKicker
11 apr 2021, 22:07
Član #12712
Prijavljen dne: 29 jan 2015, 20:17
Lokacija: Bled
Objav: 577
Ima kdo izkušnje z blindiranjem egr ventila pri zadnjih euro3 D5 motorjih? Zanima me, če je možno kakšno pregrevanje motorja zaradi tega..
Na vrh
alfasan
12 apr 2021, 08:05
Član #14691
Prijavljen dne: 22 jun 2018, 10:39
Objav: 246
Zakaj se lastniki odločajo za izklop EGR ventila. Zelo enostavno, ker so stroški popravil previsoki. Pri volvotih z euro 6 motorjem je menjava EGR ventila in hladilnika med 1200-1500 €. Aja glede čiščenja. To je le kratkega veka. Večinoma ko se enkrat zapaca se to redno pojavlja. Težava pri VEA je bila tudi konstrukcijska napaka.

Zakaj pri ostalih dizlih izklapljajo EGR. Pri nekaterih motorjih so bile saje problem v sesalnem kolektorju v katerem je prišlo do loma lopatic in ribata motorja itd.

Glede 7€/h pa bi rekel, da je to neprimerno pisati.
Na vrh
alfaromeo
14 apr 2021, 09:13
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
VOLVO V60 II je napisal(a): ...

Mislim da tule se mimo dobrega mehaniki niste sli, ker vam ni bilo treba.

To je potem super....
Na vrh
VOLVO V60 II
18 apr 2021, 11:28
Član #22141
Prijavljen dne: 17 mar 2021, 16:18
Objav: 75
Fantje, če uporabim besednjak s tega foruma. Vozite Švede. Ne morete blindirati egr ventilov in se delati Francoze. To je protizakonito in precej bolj škodljivo kot servisiranje brez računa.
Najdite si dobrega mehanika in vam bo zadeve sčistil še pravi čas. Problem je da ne veste kaj dosti o vzdrževanju in pol je problem. Če kdo pogleda kake bedarije pišete pri avtomatskih menjalnikih lahko samo .... Pol je seveda tudi problem, ker bi radi plačevali 400 za menjavo olja in 200 za 2 uri čiščenja ventila Pol so pa avtomobili servisirani na 30 jurjev oz. 20 jurjev. Olje pa bučno, čisto črno.
Še sama sreča, da sem vzel D3. Baje ima bolj D4 probleme z egr ventilom. Sreča v nesreči ali kako bi temu rekli, če človek išče avto s katerim bo imel čim manj sitnosti.
Na vrh
alfaromeo
18 apr 2021, 13:24
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
Si že ščistil EGR? In kdaj je pravi čas za čiščenje EGR ?

Če se posluje brez računa so pa ceste slabo vzdrževane, ker država nima denarja in potem je tam znak 20 in grbine na cesti, vozi se pa 50 z avtombilom med tem ko gre sosedov Tonček peš po cesti v šolo. In potem Janezek nabaše Tončka.... Na koncu je kriv pa ....
Poleg tega na sosdenji OŠ namesto plina kurijo odpadno olje od vaškega podkozolc mojstra, ker le ta olja ni odnesel na primenrno deponijo, ker dobi 5€/h je prisiljen motovilit z odpadki na neprimeren način ... Pa smo spet nikjer...

Nevem kaj želiš povedat?

Vsi ne vemo vsega, zato pa so eni serviserji, mojstri, majstri, nateguni in pametnjakoviči....

Ker bi vsak rad čim manj dal za čim več, nam lahko zaupaš številko oziroma naslov serviserja, ki ima 5€/h. Bo imel vrsto do Trsta...
Na vrh
VOLVO V60 II
18 apr 2021, 13:32
Član #22141
Prijavljen dne: 17 mar 2021, 16:18
Objav: 75
alfaromeo je napisal(a): ...

Si že ščistil EGR? In kdaj je pravi čas za čiščenje EGR ?

Če se posluje brez računa so pa ceste slabo vzdrževane, ker država nima denarja in potem je tam znak 20 in grbine na cesti, vozi se pa 50 z avtombilom med tem ko gre sosedov Tonček peš po cesti v šolo. In potem Janezek nabaše Tončka.... Na koncu je kriv pa ....
Poleg tega na sosdenji OŠ namesto plina kurijo odpadno olje od vaškega podkozolc mojstra, ker le ta olja ni odnesel na primenrno deponijo, ker dobi 5€/h je prisiljen motovilit z odpadki na neprimeren način ... Pa smo spet nikjer...

Nevem kaj želiš povedat?

Vsi ne vemo vsega, zato pa so eni serviserji, mojstri, majstri, nateguni in pametnjakoviči....

Ker bi vsak rad čim manj dal za čim več, nam lahko zaupaš številko oziroma naslov serviserja, ki ima 5€/h. Bo imel vrsto do Trsta...


Lol
7042 Trošarine (akcize) 1.522.617.207
Tole je številka, ki jo vlada planira od trošarin za letos, ko se bolj malo vozi. Koliko je dejanska cena bencina menda veste. Koliko pobere država menda tudi. DDV, trošarina... Denar se do cest izgubi drugod. V raznih obvodih raznih hobotnic. Ne vem, če res želimo o tem debatirat pri Egr ventilih.
Če kupujete rabljene avtomobile, bi vam moralo biti v interesu, da so le ti čimbolj servisirani. Ne pa da se vozijo v bučnem olju. Garantiram vam, da je olje pri 20k povsem črno. Vedno sem bil prisoten pri vseh menjavah olja v svojih avtih in vem kako zgleda. Pri 200k, če ne že prej začne olje pit... Enostavno je treba olje menjat. Še bolj so pa občutljivi filtri. Tisti v ohišjih so slabši od teh, ki jih ima Volvo. 15k je skrajna meja. Sicer bi vsem moralo biti jasno, če firme dajejo 5 let garancije so servisi 15k, za 2 leti garancije pa 30k...
Pri menjalnikih si pomagajte z enostavnim izračunom koliko je v povprečju staro olje, ki je not. Menjalniki so pač zadeve, kjer se vsega olja ne da ven dobit. In pol se redči staro in dodaja novo. Razne metode...
Egr sem pa že čistil ja. Noter sem našprical carburetor cleaner in drgnil in ščetkal...

Sam sem zamenjal olje pri 8500. Prodajalec je nekaj jamral, da ni treba.... sem rekel kar dodaj še menjavo na račun, da te ne bo bolelo. 1 leto je mimo in olje se menja. sploh pri takih cenah avtomobilov kot so zdaj.
https://www.motornaolja.com/produkt/castrol-edge-professional-v-0w-20/
50 evrov je olje.


[ Uredi 18 apr 2021, 13:50 ]
Na vrh
Godward
18 apr 2021, 18:12
Član #11171
Prijavljen dne: 02 jun 2014, 21:54
Objav: 598
Sem mislil, da si se poslovil. Pa sem se motil.
Na vrh
VOLVO V60 II
18 apr 2021, 19:58
Član #22141
Prijavljen dne: 17 mar 2021, 16:18
Objav: 75
Ja nisem se mogel zadrzati. Po svedsko. Prevec pridiganja. Enostavno je treba biti nacelen pri vsem. Ne samo pri racunih. Tudi pri ventilih. Vprasanje v kater eko razred pade avto z blindiranim egr ventilom. Po moje 2 razreda izgubi. Kdaj je bil sploh uveden egr ventil. Vec kot 10 let je ze ziher. Euro3 standard je ze imel ehr ventil za znizevanje dusikovih oksidov. In to je nizje za 60 posto. Neverjetno mi je da na tehnicnem nihce nic ne porajta. Je pa res da je pri standgasu egr zaprt.
Na vrh
alfaromeo
19 apr 2021, 00:36
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
Kdaj je pravi čas za čiščenje EGR?

Olje je črno, bučno, po nekaj sto kilometrih.

Na vrh
alfasan
19 apr 2021, 08:05
Član #14691
Prijavljen dne: 22 jun 2018, 10:39
Objav: 246
VOLVO V60 II je napisal(a): ...

Ja nisem se mogel zadrzati. Po svedsko.


Nimaš pojma o motoroznanstvu. Ali pa provociraš.
Kot je alfaromeo napisal, pri dizlih je motorno olje črno po nekaj 100 kilometrih.
Zakaj pride do tega, poglej si kakšen učbenik. Zakaj ni potrebna prepogosta menjava, preberi prejšnji stavek.
Kdaj čistiti EGR ventil. Če gledamo strogo samo VEA motorje, potem ni problem v EGR ventilu temveč hladilniku. Če ti misliš da boš mal posprejal in bo čist si se hudo zmotil.
Kako drugi servisiramo/jo si ne beli glave. Če te skrbi za okolje zaradi blindiranih EGR ventilov predlagam, da napišeš ustrezen predlog zakona, ki bo urejal to področje se pridružiš zelenim in oddaš predlog v proceduro.
In cviliš kolk je vse drago. Tvoj avto bo v 5 letih vreden nič več kot le 8000€, ravno zato ker je D3. Izgubil boš >20000 €. Me kar glava boli. V Prekmurju bi lahko celo kmetijo kupil za ta denar in tomovinkoviča. Tam olje menjaš na vsakih ccc 500 ur delovanja, torej na 10 let. Če z volvotom ne voziš prav veliko si izračunaj strošek na kilometer in te bo prišel dražje kot taxi in 2x toliko kot uber.


Na vrh
VOLVO V60 II
19 apr 2021, 15:40
Član #22141
Prijavljen dne: 17 mar 2021, 16:18
Objav: 75
Znalci, je luštno pridigat o računih in kozolcih, kajneda. Potem, ko se pa zadeve obrnejo pa zmanjka sape in načelnosti. Pol se pa preobračajo zadeve.
Ko sem gledal kakšne bedarije trosite pri avtomatskih menjalnikih nisem mogel verjet, da ljudje s tako malo znanja modrujejo po forumu in celo imajo svoj forum. Ja na cene se spoznate, pa na opremo.
Koliko časa deluje filter za olje, ta je že nova na tem forumu. Nekateri delujejo celo samo 3000 km. Zaradi mene se vozite z bučnim oljem in filtrom na bypassu. Samo kdo bo kupil rabljenega od takih znalcev je vprašanje. Za mojega ne rabte skrbet. Ne bo nič izgubil. Do konca bo šel z mano. In nič več ne bom izgubil, kot če bi si ubodel pežoja ali pa škodo... Sigurno pa ne bi kupil nobenega rabljenega avta, ki je delal servise na 30 jurjev in menjalnik na 100. Plus to da nihče od vas sploh ne ve kako mu zamenjajo olje v menjalniku in kolikokrat. Kot smo videli opevan mehanik ne nudi dostopa do garaže in ne pove katero olje je dal noter. Na vprašanje kaj je to original olje pa verjetno tudi ni odgovora.
Saj če ne bi non stop pridigali s kozolci, tudi jaz ne bi. Ampak je luštno. Pač vozite šveda in morate bit ekološko, socialno... osveščeni. Blindiranje egr ventila je nešvedsko.

[ Uredi 19 apr 2021, 15:47 ]
Na vrh
Godward
19 apr 2021, 16:43
Član #11171
Prijavljen dne: 02 jun 2014, 21:54
Objav: 598
Oprostite, vi ste idiot.
Na vrh
VOLVO V60 II
19 apr 2021, 16:57
Član #22141
Prijavljen dne: 17 mar 2021, 16:18
Objav: 75
Tole je zaljivo in bi prosil administratorja da izbrise in onemogoci dostop avtorjem, ki brez kakrsnekoli utemeljitve zalijo. Sam sem poslusal ze take bedarije o tem da je volvo on call neekoloski in sem nekaj casa to celo prenasal. In to od ljudi ki brez pomislekov propagirajo blindiranje egr ventilov.
Na vrh
Volvej
19 apr 2021, 18:52
Član #1127
Prijavljen dne: 05 maj 2009, 13:06
Objav: 1554
VOLVO V60 II je napisal(a): ...

Pač vozite šveda in morate bit ekološko, socialno... osveščeni. Blindiranje egr ventila je nešvedsko.


Po-googlaj Gatebil Sweden in spoznal boš švede v novi luči.

Poglej ga švedskega mercedesa z blindiranim EGR ventilom :-)


Na vrh
alfaromeo
20 apr 2021, 08:07
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
@volvo v60 II : Kaj bi rad povedal, dosegel?
Še vedno nisi podal številke mehanika, ki dela za 5€ / h? Ker ... ga verjetno ni
Še vedno nisi povedal, kdaj je primeren čas za čiščenje EGR ventila? Ker tega ne veš ali zajebavaš ?

Z znalci zmerjal ne boš....
S tem da je lastnik foruma pooblaščen servis tudi ne ...

Do sedaj nisi še nič pametnega napisal. Drekaš in provociraš....
Verjetno pa ne ločiš med matico in šraufom.
Bereš in gledaš tabele in specifikacije, za katere ne veš kaj pomenijo....
Nekaj nabijaš in pametuješ... in takih mehaniki ne spustijo v delavnico, nikoli in nikdar....

Domet tvojega znanja je bučno olje in bypass ventil... in drkanje okoli cen mehanikov
Kaj je bučno olje ? Kaj to pomeni.
Če bi ti delal za 5€ na uro ne bi nikoli sanjal niti imel Volvo V60II za +20k€.

Za te je ekologija EGR, za nekofa drugega je ekologija ne kupit novega avtomobila... Za tretjega je ekologija
bicikl, za četrtega LPG.

In ti boš nabijal o ekologiji z dieslom pod havbo.

Glede na tvoje veliko znanje, predlagam, da odpreš servis in začneš bučke o bučnem olju prodajt na trgu....

Ker voziš šveda, začni s seboj vozit še kakšnega migranta, ker oni so migrant wellcom...

Model, bilo je dovolj in preveč... zabave.
Na vrh
alfasan
20 apr 2021, 12:29
Član #14691
Prijavljen dne: 22 jun 2018, 10:39
Objav: 246
EGR - primarni namen vgradnje je bil, da se pri hladnem motorju, ko je izgorevanje slabše del izpušnih plinov vrne v zgorevalni prostor in s tem zmanjša koncentracija NOx plinov, ki so karcinogeni.

Stranski učinek tega pa je, da se več saj pojavi v olju, zato olje postane opere citato VOLVO V60II "bučno olje".
Olje torej potemni po nekaj 100 kilometrih. Starejša (razvojno starejša) olja so s tem izgubila mazalne sposobnosti in deklarirano viskoznost. Novejša olja pa imajo dodane detergente, ki posledično ohranjajo mazalne sposobnosti olja.

Slabost EGR ventila pa je tudi to, da izpušni plini, ki se vračajo v sesalni kolektor tam odlagajo del saj. Te saje se nato zapečejo na steno sesalnega kolektorja in okrog swirl ventilov. Posledično prihaja do pogostih strojelomov. Kaj se pa zaradi zapacanosti sesalnega kolektorja in swirl ventilov zgodi pa ima posledico do slabšega izgorevanja zaradi manjprimerne mešanice, to pa ima zopet posledico na ekološko manj prijazen izpust.
Povzetek zgodbe je v tem, da EGR svojo eko vlogo opravlja le tedaj, ko je čist in ko so vsi vodi do izgorevalne komore popolnoma prehodni. To pa je le tedaj ko je avto nov. Kako dolgo pa to traja pa je stvar uporabe vozila.

Kakšno posledico ima torej blindiran EGR na okolje. Vprašanje če nima celo več pozitivnih vplivov.
Kaj bo pa vsak posameznik naredil pa ve vsak sam. Itak vsak sam nosi posledice svojih dejanj, zato je neko moraliziranje nekoga, ki ne pozna osnov brezpredmetno.
Na vrh
VOLVO V60 II
20 apr 2021, 14:42
Član #22141
Prijavljen dne: 17 mar 2021, 16:18
Objav: 75
Ok potem sklepam, da je žaljenje dovoljeno. Že od samega začetka se provocira, ker nekomu ni všeč kar napišem. Samo butalci pač mislijo, da olje in filter zdržita 20 jurjev. In teh je tu veliko. Butalci tudi mislijo, da se olje v menjalniku v celoti zamenja. Pridejo čarobne vile in pozaugajo vse iz wandlerja in se zamenja.
Nad 15k je pa motorno olje bučno. Črno gosto in bistveno manj ščiti mašino pred obrabo. Ne rabite biti pametni samo brat je treba znat. Nekje sem nalepil link o olju, vendar je potrebno biti tudi pismen, da razumeš. Filtri so do 10k max. Potem so polni sranja in ne spustijo olja več skozi. Če je kdo uspel prebrati prvi stavek članka o filtrih je tam pisalo, da je fliter olja rezervni del, ki ima najkrajši rok trajanja. Menjalnik pa raje ne komentiram več budaljaštin, ravenol in čarobne vile.
Pa ne meni nabijat o ekologiji. imate tukaj kalibre, ki jih moti volvo on call. Tako v ekološkem smislu. Po švedsko. Jaz mam dizel za avtocesto, nekateri tukaj bodo pa z dizlom dirkali





[ Uredi 20 apr 2021, 14:53 ]
Na vrh
alfaromeo
20 apr 2021, 15:13
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
Provokatorjev forum ne potrebuje...

LP v banovce.

Na vrh
Pojdi na stran  [1] 2

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 55, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5972
najnovejši član: Twxqrprob
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete